MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySre 3 Mar - 12:04

Nadam se da ste već odavno započeli čišćenje vašeg organizma, iscrpljenog i istrošenog dugotrajnom i hladnom zimom. Zaprljanog i zapuštenog nakvalitetnom masnom i visokokaloričnom ishranom koja je bila krcata lošim holesterolom. Ljekovitost koju nam majka priroda poklanja u izobilju a koja je trenutno smještena u poznatim ljekovitim ranim proljetnicama je nadohvat vaše ruke, u skoro svakoj obližnjoj šumi. Ta neophodna ljekovitost i bogatstvo u vitaminima i esencijalnim sastojcima je uistinu smještena u svježem ljekovitom bilju. Dopustimo takvom čaju da nas očisti i pročisti, nećemo se pokajati jer su rezultati vidljivi odmah sutradan. Čistiti se treba najmanje dvadesetak dana do jedan i po mjesec. Ako to uradimo nećemo imati nikakvih zdravstvenih problema i tegoba tokom čitave godine.
Evo šta ja trenutno pijem :
1.Mladi listovi i cvjetovi Jagorčevine (Primula veris),
2.Mladi listovi i cvjetovi Plućnjaka (Pulmonaria officinačlis).
3.Sačuvani i čisti listovi šumske ostruge (Rubus species) i
4.Mladi pupoljci crne zove (Sambucus nigra).
Čaj posle prelivanja vrelom vodom poklopiti i sačekati da se ohladi i piti više puta dnevno bez ikakvih ograničenja. ŽIVJELI !!!

Very Happy Very Happy Very Happy
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img0018bo
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySre 3 Mar - 22:25

Sutra sam u planu nabrati ljekovite biljke koje su mi nadohvat ruke i skuvati čaj od:
1. mladih vrhova koprive (Urtica dioca),
2. mladih pupoljaka crne zove (Sambucus nigra),
3. mladih izdanaka Dobričice (Glechoma hederacea),
4. mladih cvjetića Podbjela (Tussilago farfara)
5. kompletnih izdanaka Šumske jagode (Fragaria vesca) dakle cijela biljka sa korjenom.
I ovu ću kombinaciju trošiti umjesto vode minimum tri dana ako ne i više, naravno bez ikakvog sladila tj. zaslađivača.

Very Happy Very Happy Very Happy
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Colletion414thumb
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPet 27 Maj - 22:26

Blago meni a i vama. Konačno je počeo cvjetati i naš nenadmašni Hypericum perforatum. Povodom toga i njemu u čast, sutra pijem čitav dan čajeve od svježih gornjih cvjetnih grančica od ove Bogorodične trave. Jer približiti se prirodi u pravom smislu te riječi, treba kako spolja, tako i iznutra. Tada nikakva zla bolest nema šamse da nam naudi. ŽIVJELI !!!
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1320r
flower cheers flower
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySub 25 Jun - 23:03

Čajevi od svježeg ljekovitog bilja (tek ubranog) su svetinja i prava blagodet za svačiji organizam. Žao mi je onih ljudi koji još nisu probali i okusili pravu svježinu izvorne ljekovitosti. Šteta, baš šteta !!!
flower flower flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1640c
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1641q
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1662t
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1663pz
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyUto 5 Jul - 21:07

Vele danas kiša i ja ne odoh u bilje na vrijeme. Kiša se doduše spremala i nikako i da padne. Vidim ja nema od dana ništa i put pod noge ka reonu Pirkovaca. U Loparama pade kišica i pokupi prašinu, a u Pirkovcima jok. Grmi na sve strane, ja naberem svoju torbu bilja i kući. Evo šta smo to nabrali: Crvene kantarije ili gorke Kičice, Dubčaca ili Podubice, Divlje nane konjske, Žutog kantariona ili Bogoridične trave, Vranilovke ili Crne metvice i Ivanjskog cvijeća. Čaj od ovih svježih biljaka za dug život je upravo gotov. ŽIVJELI !!!
flower cheers flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1718ez
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1719dr
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1720o
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1721jt
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1722ib
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img1723vf
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyUto 5 Jul - 21:28

Lijepo ti je ovo bilje ali šteta što nisi ispod svake fotke napisao imena da narod zna kako se koja biljka zove.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySre 6 Jul - 22:09

Pantelija ::
Lijepo ti je ovo bilje ali šteta što nisi ispod svake fotke napisao imena da narod zna kako se koja biljka zove.
Mrzi me to, jer sam fotke ovakvog bilja i ranije objavljivao. Koga stvarno interesuje određena ljekovita biljka taj može uvjek pitati ili naći načina da i sam sazna.
Very Happy flower Very Happy
I ljudi kao i životinje mogu određene ljekovite biljne vrste (pojedine dijelove same biljke) i sirove (svježe) konzumirati bez ikakve bojazni po svoje zdravlje. Ja to praktikujem uvjek kad naletim na svoje "omiljene" vrste. Nekad je to čitav cvjetić, nekad latice cvijeta, nekad svježe sjeme, listić... Žvakati u ustima dovoljno dugo i isisavati sadržaj, zatim od toga stvoriti malu lopticu, koju potom jednostavno progutati. Ustaljena je praksa od davnina da se prah neke osušene ljekovite biljke uzima na vrh noža i poput tablete sa malo vode proguta. Ovdje nije potrebna voda ili neka druga tečnost. Nema boljeg lijeka ni prirodnijeg unošenja u organizam od ovoga. Onda slijedi pijenje čajeva od svježih ljekovitih biljaka, pa suvih itd. Divljač tako vijekovima radi i sama sebe liječi zavisno od trenutne potrebe.
Very Happy flower Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPet 11 Maj - 23:41

Trenutno uživam u čaju od sledećih dole navedenih svježih biljaka. Tri velike šolje za čaj popijem zaredom i miran sam minimum 7 dana, ne osjećajući nikakav zdravstveni problem. ŽIVJELI !!!
1. Majčina dušica (Thymus serphylum) neprocvjetala,
2. Žuti kantarion (Hypericum perforatum) neprocvjetan,
3. Divlja Konjska nana (Mentha equilegium) neprocvjetala,
4. Srebrenasta petoprsta steža (Potentilla argentea) djelimično procvjetala,
5. Uskolista bokvica (Planthago lanceolata),
6. Čistac ili gvozdena metla (Betonica officinalis) u fazi predcvjetanjem.

flower cheers flower
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySub 12 Maj - 8:10

Svaka čast! Mnogi ljudi više vole popiti pivo ili rakiju, a i razni sokovi tipa kole i ostalih gaziranih sokova ne čine ništa dobro kao jedna šolja ovakvog čaja. Nadam se da imaš dobar unos meda ovih dana!
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 13 Maj - 12:44

Pantelija ::
Svaka čast! Mnogi ljudi više vole popiti pivo ili rakiju, a i razni sokovi tipa kole i ostalih gaziranih sokova ne čine ništa dobro kao jedna šolja ovakvog čaja. Nadam se da imaš dobar unos meda ovih dana!
Trebalo bi biti značajnog unosa, ako nam ova kišurina (vele biće je 3-4 dana) ne pokvari planove. Što se tiče čajeva od svježeg ljekovitog bilja, BOG mi je svjedok da isti pomažu na najbolji mogući prirodni način. Na svakome je da odluči. Ja sam davno odlučio i prihvatio ove date nam BOŽIJE blagodati. Evo danas ću malo konzumirati čaj od svježeg, izuzetno ljekovitog lišća našeg Majevičkog ljepotana, koji će odagnati svaki kašalj i neželjene posljedice pušenja kod strastvenih duvandžija poput mene. Dovoljna je jedna ova liska veličine podlanice za jednu šolju čaja, s tim da je možemo pripremati isjeckanog i potopljenog u hladnoj vodi, kada će nam pustiti mnogo više ljekovite sluzi.
flower cheers flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3305q
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 13 Maj - 16:17

Dobar je, što bi rekle babe. šljez za sve bronhijalne probleme. Izbacuje šlajm samo tako. Znam jer me malo astma zeza.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 13 Maj - 23:21

Pantelija ::
Dobar je, što bi rekle babe. šljez za sve bronhijalne probleme. Izbacuje šlajm samo tako. Znam jer me malo astma zeza.
Bavi se samo pčelarstvom (makar iz hobija par košnica) i zaboravićeš šta je astma. A ako trošiš i ljekovito bilje garantovano ćeš dočekati duboku starost.
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPon 14 Maj - 16:28

Hvala na dobrim željama.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySre 30 Maj - 20:47

Danas usput nabrah podobar naramak Kunice i odlučih da ovaj mali denjak sa slike iz ovih stopa, završi u mom kućnom čajniku. ŽIVJELI !!!
Very Happy cheers Very Happy
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3539l
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyČet 31 Maj - 11:54

Mogu ti reći da je tek juče ili prekjuče procvjetala
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyČet 31 Maj - 20:43

Pantelija ::
Mogu ti reći da je tek juče ili prekjuče procvjetala
Tačno. I prvi cvjetovi raznog bilja, po pravilu završe u mom čajniku. Cvjetanje Kunice prati i cvjetanje Kantariona žutog kao i crvene Kičice. To trojstvo se zajedno nađe u mom cegeru.
flower cheers flower
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySub 7 Jul - 22:57

S kakvim užitkom danas konzumirah čaj od SVJEŽEG Ivanjskog cvijeća s malim dodatkom Timijana i Ranilista. Prosto se rasplinuo u meni i znatno mi olakšao ove paklene julske vrućine. To smo učinili zbog današnjag goda u čast Galium verum i njegove zlaćane ljepote i vrhunske ljekovitosti. A valjalo je isplesti i nove vijenčiće i okačiti ih na predviđena mjesta.
flower cheers flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3821s
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3819aw
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3820b
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3822ny
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3823u
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySub 21 Jul - 21:42

Danas imamo na meniju Verbenu, Ranilist iz roda Stachys, Majčinu dušicu i Timijan iz roda Thymus i tri vrste roda Menthae ( Aquatica, Aequilegium i Pulegium). Sve ubrane u čast današnjeg goda Sv.velikomučenika Prokopija. ŽIVJELI !!!
molitva: flower molitva:
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3907p
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3902lv
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3905d
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img3906h
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 22 Jul - 9:31

Svaka čast za ljekovite trave, ali ova upakovana sa upaljačem nije mi poznata Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPon 30 Jul - 22:35

Pantelija ::
Svaka čast za ljekovite trave, ali ova upakovana sa upaljačem nije mi poznata Very Happy
To ti je Nicotiniana tabacum ili da je prosto nazovemo novim imenom Duvankesa.
Very Happy flower Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPet 12 Apr - 8:50

Pantelija ::
Dobar je, što bi rekle babe. šljez za sve bronhijalne probleme. Izbacuje šlajm samo tako. Znam jer me malo astma zeza.


Da li ti je ikada neko od doktora preporucio, da iz ishrane potpuno iskljucis mleko? Mleko je snazan alergen,koji kod astmaticara pojacava simptome (i jaja kada se cesto koriste u ishrani,mogu da pojacaju simptome,iz istih razloga).


Kiselo mleko,jogurt,sve je to mnogo zdravije jer je fermentisano.Jos davnih godina se dokazalo, da posebna dijeta bez mleka,utice pozitivno na mnoga stanja.

Fermentisana mleka imaju tako pozitivno dejstvo,da cak i osnazuju imunitet kod ljudi...
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySub 20 Apr - 22:52

Kazu da mlijeko za sto-sta nije bas najbolje, ali meni to ne ide u glavu.
Zasto se mala beba onda hrani mlijekom, cak i onim u prahu ili kravljim i zacas se razvije i odraste!
Ja kad hocu da se udebljam, pijem ga hladno, takoreci umjesto vode . :-)
Nazad na vrh Ići dole
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 21 Apr - 0:51

lija ::
Kazu da mlijeko za sto-sta nije bas najbolje, ali meni to ne ide u glavu.
Zasto se mala beba onda hrani mlijekom, cak i onim u prahu ili kravljim i zacas se razvije i odraste!
Ja kad hocu da se udebljam, pijem ga hladno, takoreci umjesto vode . :-)


Kravlje mleko sadrzi i mnogo hormona,sto je najopasnije,jer ga priroda nije predodredila za bebu,vec za tele.Kaloricno jeste pa i bebe rastu,s tim da im ono nikada nece obezbediti imunitet kao majcino mleko.Zato se i apeluje,da majke sto duze doje svoju decu.Sto se tice fermentisanog mleka,u njemu se svi stetni sastojci neutralisu upravo tim procesom fermentacije.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptySre 29 Maj - 23:21

Čaj od svježe ubranog lista Žalfije (Salvia officinalis) nikad nije suvišan i treba da nam je uvjek pri ruci. Kud prođe on to i dezinfikuje, sanirajući pri tome mnoge upale kojih nismo ni svjesni.
cheers flower cheers
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image001y
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyČet 30 Maj - 13:36

Imati vrtić a da u njemu nema Žalfije ili Salvie je jedna vrsta grijeha.
flower Laughing flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Img5382ct
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyUto 22 Jul - 21:49

Danas smo uživali u ljekovitom čaju od svježih, tek ubranih: dvije vrste Nane, dvije vrste Ranilista i Kunice.
 flower   kafenisanje   flower 
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image032
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image033
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyUto 5 Avg - 22:58

Vranilova trava, crna nana, mravinjac, crnovrh, črnober itd... a zovu je i naš Divlji origano treba da nam je uvjek pri "rukohvatu". U praksi se pokazao kao mnogo cijenjena i hvaljena travka za starije ženske osobe. Rado uživam u solo svježem čaju od ove živopisne julsko-avgustovske ljepotice. ŽIVJELI !!!
 cheers flower cheers 
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image001
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image002
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image006
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Image007
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyČet 30 Jun - 22:16

Nešto popiti odmah, a nešto treba i osušiti za zimu ako smo u planu dočekati stotu. Pozdrav za sve sakupljače MAJEVIČKOG ljekovitog bilja.
cheers  flower  cheers
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! 30062016155
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPet 1 Jul - 22:24

То Лопарац. И ја сам некад давно (у младости) сакупљао неке траве, плодове за чај ... :thumleft: Да сам ту остао вјероватно би то радио и данас... :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyNed 3 Jul - 23:48

Nema veze što nisi tu Maestro. LJEKOVITOST JE UVJEK U PRIRODI PRISUTNA, BEZ OBZIRA NA GODIŠNJE DOBA. Biljke te uvjek čekaju na istom mjestu. Nekad se posluziš listom, nekad cvatom, nekad plodom, nekad sjemenom a nekad i samim korijenom jedne te iste ljekovite biljčice.
flower alkos flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! 30062016154
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPon 4 Jul - 0:05

Jedna vrsta plave sirištare iz familije Gentianaceae je često prisutna uz ivice Majevičkih šuma, šumskih puteva, krčevina i proplanaka. Spada u vrlo cijenjene naše gorke ljek. biljke sa poširokim dijapazonom upotrebe.
flower flower flower
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! 30062016153
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! EmptyPet 8 Jul - 23:29

Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Picture_022
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Picture_023
Malo ladoleza i malo divlje nane (naravno u svjezem čaju) i eto nam naše jetre bez ikakve mane.
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!   Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljekoviti čajevi od svježih biljaka !!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вpлeти-
Skoči na: