MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Limun (Citrus medica)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyČet 20 Maj - 21:12

Jedno od osnovnih pravila zdravog načina života i ishrane je konzumiranje čistog prirodnog (izvornog) vitamina C, još kad se taj nalazi u Majevičkom limunu to je ono pravo. Hehehe.
flower flower flower
Limun (Citrus medica) Limun_piskiLimun (Citrus medica) Img0010fg
Limun (Citrus medica) Img0011nt
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyUto 8 Jun - 22:54

Nisam znao da naš Majevički limun ima ovako krasan cvjetak.
flower flower flower
Limun (Citrus medica) Img0104jq
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyUto 8 Jun - 23:27

druze loparac de mi reci da li zna nesto vise o limunu.
Kad cvjeta? Da li cvjeta kad i ostalo voce?

Imam limun koji mi je jednom izbeharao i bilo je zametaka ali su vremenom svi otpali tako da nije ni jedan limun ostao. Evo vec druga godina mi ne behara pa ne znam sta moze biti.
Mada lijepo napreduje i izlaze novi listovi...

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 0:13

Labud ::
druze loparac de mi reci da li zna nesto vise o limunu.
Kad cvjeta? Da li cvjeta kad i ostalo voce?

Imam limun koji mi je jednom izbeharao i bilo je zametaka ali su vremenom svi otpali tako da nije ni jedan limun ostao. Evo vec druga godina mi ne behara pa ne znam sta moze biti.
Mada lijepo napreduje i izlaze novi listovi...

Pozz!
Nemam iskustva s njim, a ovaj je počeo cvjetati prije dan-dva, ovo je današnja svježa fotkica. Vjerovatno je malena saksija gdje ga držiš, oskudna zemlja s mineralima koji su mu potrebni. Ovaj rađa non- stop, plodova ima čak i zimi, samo što svi ne sazrijevaju u isto vrijeme. Posavjetuj se sa nekim poljoprivrednim stručnjakom, da ti kaže šta da uradiš. Daj mu tečno đubrivo za brži i bolji rast cvjetova, promijeni mu zemlju (uzmi šumsku) skuj mu neki lijep sanduk veličine sanduka za drva. I ovaj je zimus izgleda premrzao iako je bio u kući, doduše u sobi gdje se ne loži, ali ostali su plodovi i pokoji list, ostalo je sve opalo. Evo sad tjera mnogo novih grančica sa listovima.
flower sunny flower
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 8:01

hvala ti druze na savjetu.
Saksija je velika, ali mozda treba da zamijenim zemlju pa cu pokusati to.

Znaci mozda mogu da ocekujem da i kod mene pocne da cvjeta ovih dana jer vidim da je bas lijepo poceo da ponovo potjeruje nove liske...

Da li ti limun drzis na suncu ili ti je non stop u hladovini?

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 11:26

Na otvorenom je na terasi ljeti. Od pola dana je u hladovini. Kada je nevrijeme (grad), privučemo ga uza zid i po potrebi zaljevamo.
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 13:43

aha, de mi reci sta mislis da li bi mogao sad limun da presadim i zamijenim zemlju?
Reko posto je sad krenuo pa da ga sta ne zeznem jer ce onda mu trebati neko vrijeme da se prilagodi novoj posudi i zemlji....
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 19:55

Pokušaj to , samo nemoj mu dirati sitne žilice. Dobro ga zalij i ima da se preporodi.
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 20:06

А ја га хоћу да засадим. Како ? Јел' се мора калемит' да би рађ'о ? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 20:20

Mr. Majevica ::
А ја га хоћу да засадим. Како ? Јел' се мора калемит' да би рађ'о ? Shocked
Od sjemenke će sigurno nići divlji koji se mora okalemiti. E sad ne znam šta biva ako otkineš kalem od okalemljenog limuna, pa ga držiš u vodi da se ožili, te ga presadiš i on se omladi ???
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 9 Jun - 22:52

Ja sam prvo bio posadio sjemenke od limuna i to mi je poniklo cak sam ga bio odgajio preko 2 m, ali uzalud jer je bio divlji i nije nikad cjetao.
Posle ovoga sam nasao tip je prodavao mali kalemljen limun koji mi je cvjetao..

Tako da ne znam da li se isplati zezati sa tim limunom sto se posije iz sjemenki bolje mozda potrazi nedje ko prodaje kalemljen pa njega treba gajiti...
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyNed 27 Jun - 17:45

Posle cvjetanja u etapama, naš Majevički ljepotan se znatno popravio. Izgleda godi mu ovo za nas loše vrijeme. Plodovi kako koji sazrijeva, tako i dobija svoju pravu limun žutu boju. Tad bi bilo poželjno da svjež završi u nekom čaju, limunadi i dr.
Very Happy flower Very Happy
Limun (Citrus medica) Picture074n
Evo ga i u totalu.
Limun (Citrus medica) Picture075ol
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPon 28 Jun - 0:20

bravo loparac. Limun ti je super, evo kucam u drvo da ga ne ureknem Wink
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 17:00

Berba je poodavno počela, evo i ovaj bi se već mogao ubrati.
Very Happy flower Very Happy
Limun (Citrus medica) Picture042m
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 21:41

kod mene i dalje isto stanje sa limunom.Promijenjena zemlja i kupljena prehrana.
Nista se ne desava. Nadam se da ce na proljece da zivne malo.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 22:16

Labud ::
kod mene i dalje isto stanje sa limunom.Promijenjena zemlja i kupljena prehrana.
Nista se ne desava. Nadam se da ce na proljece da zivne malo.
Ako ne bude ništa imam kalema kolko hoćeš, pa okalemi.
flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 22:36

limun je u ok stanju, ima dobru boju lista, ali eto samo sto ne cvjeta i ne radja a prve godine kad sam ga kupio sve je to bilo...
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 22:37

хе хе вјероватно ти треба и која Лопарчева пчелица да опраши хехех
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 22:43

hehe, bice da je tako Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 22:56

хехе На то они иде, да ти утрапи коју кошницу х хехе
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 23:35

Ma sve za našeg Labuda i to besplatno. A biće i rojeva AKOBOGDA.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 1 Okt - 23:37

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyNed 2 Jan - 0:14

loparac druze moze mala pomoc....
Limun mi je izbeharao prije nekoliko dana i sad behar opada a ostaju plodovi...Kako da sacuvam ove plodove da mi ne opadnu? Jednom mi se ovo isto desilo i kad su krenuli plodovi poceli su da opadaju jedan po jedan, e sad da mi je da sacuvam bar koji...Imam prihranu i redovno prihranjujem limun...

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyNed 2 Jan - 16:08

Labud ::
loparac druze moze mala pomoc....
Limun mi je izbeharao prije nekoliko dana i sad behar opada a ostaju plodovi...Kako da sacuvam ove plodove da mi ne opadnu? Jednom mi se ovo isto desilo i kad su krenuli plodovi poceli su da opadaju jedan po jedan, e sad da mi je da sacuvam bar koji...Imam prihranu i redovno prihranjujem limun...

Hvala!
Ako imaš kvalitetnu prihranu ne boj se. Samo ga čuvaj od prevelike hladnoće, a na proljeće ga vani na svjetlost i nek ga kiša umiva. Voćka se i samo proređuje (odbacuje plodove) zavisno od količine hrane i minerala kojima raspolaže.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyNed 2 Jan - 21:46

hvala druze na odgovoru...Limun mi je u sobi tako da ima ok temperaturu a prihranu sam kupio ovu original za citruse tj. limun e sad kako sam to poceo sipati limun mi je izbeharao tako da mislim da mu odgovara...Plodovi su vec poceli ali su jako sitni i nadam se da ce ostati bar jedan za caja Wink...
Nazad na vrh Ići dole
limun

limun


Number of posts : 59
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyČet 5 Maj - 21:57

Ovo je tema za mene...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyČet 5 Maj - 22:29

hajde limune reci koju pametnu.
Evo meni je limun izbeharao i poceli su mali plodovi i nadam se da ce mi sad uspjeti ostati bar jedan limun.
Do sad su mi uvijek cim krenu odpadnu, valjda ce sad biti sta bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 12:43

Labud ::
hajde limune reci koju pametnu.
Evo meni je limun izbeharao i poceli su mali plodovi i nadam se da ce mi sad uspjeti ostati bar jedan limun.
Do sad su mi uvijek cim krenu odpadnu, valjda ce sad biti sta bolje.

Ех Лабуде, Лабуде гријање не искључуј до Јуна и то ти је то + један јак рефлектор к'о за пилиће... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 15:05

sad je druze limun na idealnom mjestu.
AKo sad ne ostane neki plod ne znam kad ces.
Uglavnom javicu ovde ako sta bude od ovoga. Uglavnom redovno ga prihranjujem i nadam se da ce biti limuna za caja.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 15:21

cheers Држимо ти палчеве Лабуде, а до тада, ваљда нам неће цједиљка остати сува ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 15:43

hehe, hvala druze, ako ne bude od ovog nista bice limuna na pijaci Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 15:46

cheers Без мајевичког лимуна нема добре лимунаде ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
limun

limun


Number of posts : 59
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 19:26

Labud ::
hajde limune reci koju pametnu.
Evo meni je limun izbeharao i poceli su mali plodovi i nadam se da ce mi sad uspjeti ostati bar jedan limun.
Do sad su mi uvijek cim krenu odpadnu, valjda ce sad biti sta bolje.

hm...ja samo znam da mi godi klima ko ova u mom avataru...Smile sunce,sunce i samo sunce...:)tako da ne znam kako bi uspijevao na majevici...Smile)
Nazad na vrh Ići dole
limun

limun


Number of posts : 59
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 19:28

Mr. Majevica ::
cheers Без мајевичког лимуна нема добре лимунаде ! Laughing

cheers
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptyPet 6 Maj - 22:39

Ja dobih jedan "cirkularni" :)E-Mail na temu limun, pa cu vam ga kopirati:

Ocijediš pola limuna, razrijediš sa pola litre mlake vode i piješ. jednostavno, alkalizira tijelo, super je.

Limun (citrus) je je čudotvoran proizvod za ubijanje kancerogenih stanica.
Snažniji je 10.000 (deset tisuća) puta od kemoterapije.
Zašto mi ovo saznajemo tek sada?
Zato što postoje laboratoriji koji su zainteresirani za proizvodnju jedne sintetičke verzije koja će im donijeti ogromnu zaradu.
Vi od sada možete pomoći jednom prijatelju obavještavajući ga da je limunov sok blagotvoran za spriječavanje te bolesti.
Njegov ukus je ugodan i ne stvara one strašne posljedice kao kemoterapija.
Ako imate mogućnosti, zasadite limunovo drvo na terasi ili u vrtu.
Koliko ljudi umire dok se ljubomorno čuva ova tajna, da ne bi bili pogođeni multimiljunaši velikih korporacija.
Kao što znate, stablo limuna je nisko, ne zauzima mnogo prostora i poznato je po svojim raznolikim plodovima.
Možete uzimati limun na razne načine: možete jesti plod, cijediti ga i praviti razna pića i kolače.
Pripisuju mu se razna svojstva, ali najpovoljniji efekt ima na ciste i tumore.
Ova biljka je dokazani lijek protiv svih tipova raka.
Smatra se također da je on antimikrobski agens širokog spektra protiv bakterijskih infekcija i gljivica, da je efikasan protiv internih parazita i crijeva, da regulira veoma visoki krvni tlak i živčane poremećaje i djeluje antidepresivno.
Izvor ove informacije je fascinantan: on potječe od jednog od najvećih proizvođača lijekova na svijetu, koji tvrdi da poslije više od 20 godina rada u laboratoriju od 1970. god. je konstantirano da limun uništava maligne stanice u dvanaest vrsta raka, među kojima je rak debelog crijeva, dojke, prostate, pluća i gušterače.
Sastojci ove biljke su pokazali da djeluju 10.000 (deset tisuća) puta bolje od Adiamicina, kemoterapeutske droge za usporavanje rasta kanceroznih stanica.
Ono što je još iznenađujuće je to što limun uništava kancerogene stanice, a ne utiče na zdrave stanice.

Znanstveni institut za zdravlje, L. L. C. ; 819 N. Koz ul., Baltimore, MD, 1201.
Institut de Sciences de la Santé ; L. L.L., 819 N. Causez Street, Baltimore, MD 1201.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySub 21 Maj - 22:03

Prošle godine smo od ovog gore limuna uzeli pelcere i jednostavno ih poboli u saksiju (3 komada). Povremeno zaljevali i gle čuda, ostadoše živi i uspješno prezimiše onakvu zimu. I evo sada jedan od njih nas već nagrađuje sa svojim prvim cvjetom , cvjetnim pupoljcima i prvim listom. A i drugi čekaju na red da se iskažu svojom zahvalnošću. Moraćemo ih rasaditi u posebne saksije i obezbjediti im pravu pravcatu njegu.
cheers flower cheers
Limun (Citrus medica) Img1284de
Limun (Citrus medica) Img1285b
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) EmptySre 27 Jul - 22:29

Kod mojih pelcera limuna stanje je danas ovakvo. Dva ćute još uvjek. a ovaj dasa što je cvjetao naoružava se listovima. Nikakvo čudo kakve vreline zraka izdržaše, mladi i nejaki. Da nisam redovno intervenisao, ko zna šta im se moglo desiti iako su biljke toplijih krajeva.
flower Very Happy flower
Limun (Citrus medica) Img1973t
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Limun (Citrus medica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Limun (Citrus medica)   Limun (Citrus medica) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Limun (Citrus medica)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вpлeти-
Skoči na: