MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mare

Number of posts : 2822
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Uto 12 Okt - 13:57

Ja sam sigurno većini članova ovog foruma dosadan , ali nek me istrpe , neću ja mnogo još samo tridsetak lokacija i obećavam da ću prestati .
A i zakomplikovao sam sa nazivim ovih lokacija oko Šekovića , valjda mi ne zamjerite .
Evo još jedan lokalitet nedaleko od Šekovića na putu za Kaštelj sa desne strane puta nalazi se nekropola sa više od dvadeset spomenika u izuzetno lošem stanju . Groblje je podjeljeno ogradama na tri dijela , desetak spomenika je u dvorištu kuće , na spomenike se nabacuju drva i otpad , a vjerujem da su korišteni i kao građevinski materijal .
Spomenici su orijentisani Istok - Zapad , na jednom spomeniku sam primjetio ukrase u vidu bordura a na drugom opet simbol polumjeseca , moguće je da ih ima na više spomenika ali u avliji je vezan ker , a lanac podugačak , pa ko velim ....

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mare

PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Uto 12 Okt - 13:59

Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Uto 12 Okt - 14:00

Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Uto 12 Okt - 14:00

Nazad na vrh Ići dole
Mare

Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Uto 12 Okt - 14:01

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Danas u 12:27

Nazad na vrh Ići dole

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Археологија :: Мраморје, стећци-
Skoči na: