MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2

Ići dole 
AutorPoruka
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 13:57

Ja sam sigurno većini članova ovog foruma dosadan , ali nek me istrpe , neću ja mnogo još samo tridsetak lokacija i obećavam da ću prestati .
A i zakomplikovao sam sa nazivim ovih lokacija oko Šekovića , valjda mi ne zamjerite .
Evo još jedan lokalitet nedaleko od Šekovića na putu za Kaštelj sa desne strane puta nalazi se nekropola sa više od dvadeset spomenika u izuzetno lošem stanju . Groblje je podjeljeno ogradama na tri dijela , desetak spomenika je u dvorištu kuće , na spomenike se nabacuju drva i otpad , a vjerujem da su korišteni i kao građevinski materijal .
Spomenici su orijentisani Istok - Zapad , na jednom spomeniku sam primjetio ukrase u vidu bordura a na drugom opet simbol polumjeseca , moguće je da ih ima na više spomenika ali u avliji je vezan ker , a lanac podugačak , pa ko velim ....

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Img0028ke
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 13:59

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Img0030mp
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 14:00

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Img0032kf
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 14:00

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Img0033lo
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 14:00

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Img0034zm
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 EmptyUto 12 Okt - 14:01

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Slika1z

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Slika2n

Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Slika3r
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2   Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za  Kaštelj 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srednjevjekovna nekropola Šekovići put za Kaštelj 2
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Археологија-
Skoči na: