MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Tuga

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lija

Number of posts : 4285
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Tuga   Sre 20 Feb - 15:00

Sta vas najcesce rastuzi?
Da li vas tuge dugo drze?
Sta radite kad ste tuzni?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Saša

Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Ned 1 Jun - 15:46

Raztuzi me jedna djevojka, kad je vidim, raztuzi me bolestna majka, ratuzi me svjetska nepravda...
Ali, nedam tugi da me preuzme, a kad me vec preuzme, brzo je otjeram.
Inace sam teski pozitivac, to je ljek za tugu.
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Sre 4 Jun - 15:16

I mene slicne stvari rastuze.
Razmisljala sam nesto da je daleko mnogo vise velikih razloga za tugu, a malih za radost pa je sreca da se covjek zna radovati tim malim "stvarima".
Kad gledam vijesti, a idu svaki dan, nema dana da covjek ne vidi nesto ubitacno tuzno, bilo da je neka katastrofa koja je odnijela mnoge zivote, bilo da prikazuju ljude koji umiru od gladi, bolesti i drugih nesreca, domove s napustenom djecom i sirocad ili tek razne nepravde kojima se drugi unesrecuju, pa kako ostati ravnodusan. Mene to potrese sto se kaze "iz korijena", zato cesto i nisam informisana. A to su sve krupne stvari, daleko krupnije od onih sitnih koje mene cine srecnom.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Number of posts : 2822
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Sre 4 Jun - 19:24

Rastuzhi me ljudska sudbina Sad .
Na jednoj zaravni pored pruge u mjestu u kojem zhivim , u kolibi od dasaka i pruca prekrivenoj najlonom i komadima kamionskih cerada , zhivjela su dva djechaka , stariji ima 12 a mladji 9 godina , nemaju roditelje , nemaju familiju , nemaju nikog ko bi mogao u ovoj jebenoj drzhavi da vodi rachuna o njima . Prezhivljavaju tako shto idu od stana do stana i pitaju ljude da li im treba shta pomoci , ne bi li za svoj rad dobili barem koru hljeba . Prije dvije godine sam ih prvi put vidio , prishli su mi dok sam chekao suprugu u autu i trazhili 10 pfeninga . Navikao na svakodnevne slike romkinja i malih roma koji prose za gazdine potrebe , pitao sam ih " a shta ce vam pare .
Kazhu mi da kupe neshto da pojedu , odveo sam ih u oblizhnju pecaru i rekao im da izaberu shta hoce da pojedu i zamislite shta su odabrali , najjeftinije pecivo koje je bilo u izlogu , kupio sam im pored toga po kesu slatkisa i sokova ne znajuci tad ni ko su ni shta su . Tek nakon par mjeseci saznao sam da ih ljudi po gradu izrabljuju , dajuci im da im ciste tepihe i iznose smece a da im za uzvrat neki ne daju ni hljeba .
Djeca ljeti hvataju ribe u rijeci i kad ulove vishe nego shto njima treba podjele ljudima koji hoce to da uzmu bez da im neshto trazhe za uzvrat , a ljudi im tako vracaju , samo zato shto nemaju nikoga .
Kad sam bio u prilici nosio sam im neshto hrane ili novaca , ali ima vec par mjeseci kako ih nigdje ne vidjam , niti mogu da dobijem informaciju o tome da li ih je neko zbrinuo .
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Čet 5 Jun - 10:11

Ovo je bas tuzna prica, toj djeci bi trebalo hitno pomoci.
Po meni je daleko vece djelo pomoci onima kojima je pomoc potrebna nego li novac dati u Crkvu.
Kad djeca hoce da rade, pretpostavljam da bi htjela i da uce, ali posto nemaju uslove ni za zivot, cisto sumnjam da idu u skolu, ili mozdra idu- da li to znas Mare?
A, oni koji izrabljuju tudju nesrecu, ne mogu da shvatim kakav mozak i srce imaju i cemu se mogu nadati!
Nazad na vrh Ići dole
Saša

Number of posts : 232
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Čet 5 Jun - 15:10

Ali nekad se sa tugom udruzi i bijes, kao sad npr.
Nazad na vrh Ići dole
srbo

Number of posts : 71
Registration date : 06.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Pon 9 Jun - 11:46

Ни у срећи ни у тузи не дај ником да те .... ,даље се :whistle:
Nazad na vrh Ići dole
ZVEZDICA

Number of posts : 3385
Registration date : 11.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Ned 3 Nov - 14:22

Туга...Туга наша,туга туђа.Осећање које нас најлакше преузме,које нас зграби и не пушта.Понекад и сами загрлимо тугу јер је тако најлакше,само јој се треба препустити.

Шта ме растужи? Растужи ме бол родитеља за изгубљеним дететом.Растужи ме и покида та немоћ,где не постоји реч да утеши,да умири...Где на питање - Зашто? Ja немам одговор.Та туга ме највише боли.Пече.

Заправо,мене туђе туге боле више од мојих самих...И трају,трају дуго.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Tuga   Danas u 14:43

Nazad na vrh Ići dole

Tuga
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Peлигиja, филoзoфиja, иcтopиja-
Skoči na: