MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Aloe vera

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
loparac-98

Number of posts : 4102
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Aloe vera   Pon 20 Dec - 23:30

Aloja to je biljka moja. Česta je uzrečica onih koji su se odavno uvjerili u njenu čarobnu ljekovitu moć. Strana biljka koja se odomaćila i u našim saksijama. Ova moja stara 4 godine je već postala uobičajeni član porodice, tako reći jedna vrsta izuzetno ljekovitog kućnog ljubimca, koji nam osim svoje ljepote, po ukazanoj potrebi daruje i svoj ljekoviti gel, koji ima zaista širok spektar upotrebe, kako unutarnje tako i vanjske.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Обична_алоја

flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
zabrdjac

Number of posts : 1399
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Uto 21 Dec - 7:38

a za sta je najvise koristis i kako?
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

Number of posts : 4102
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Uto 21 Dec - 23:48

Koristio sam je samo za neke površinske rane (gelom sam ih tretirao). Inače mi više služi kao ukras na terasi. Naše domaće tj. biljke našeg podneblja mi zasad daju sve što od njih tražim i očekujem, tako da nisam imao neku specifičnu potrebu za njom. Samo je po potrebi zaljevam i ništa više, zato je mala i kržljava jer je to biljka toplih predjela, koja traži dosta sunca. Vjerovatno joj ni šumska zemlja ne paše, koju koristim. ona voli pjeskovitu pustinjsku zemlju. Ko zna. Možda je ova još i ljekovitija od onih u njihovoj postojbini.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Danas u 14:30

Nazad na vrh Ići dole

Aloe vera
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вpлeти-
Skoči na: