MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Aloe vera

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Aloe vera Empty
PočaljiNaslov: Aloe vera   Aloe vera EmptyPon 20 Dec - 23:30

Aloja to je biljka moja. Česta je uzrečica onih koji su se odavno uvjerili u njenu čarobnu ljekovitu moć. Strana biljka koja se odomaćila i u našim saksijama. Ova moja stara 4 godine je već postala uobičajeni član porodice, tako reći jedna vrsta izuzetno ljekovitog kućnog ljubimca, koji nam osim svoje ljepote, po ukazanoj potrebi daruje i svoj ljekoviti gel, koji ima zaista širok spektar upotrebe, kako unutarnje tako i vanjske.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Обична_алоја

flower flower flower
Aloe vera Image002gf
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Aloe vera Empty
PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Aloe vera EmptyUto 21 Dec - 7:38

a za sta je najvise koristis i kako?
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Aloe vera Empty
PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Aloe vera EmptyUto 21 Dec - 23:48

Koristio sam je samo za neke površinske rane (gelom sam ih tretirao). Inače mi više služi kao ukras na terasi. Naše domaće tj. biljke našeg podneblja mi zasad daju sve što od njih tražim i očekujem, tako da nisam imao neku specifičnu potrebu za njom. Samo je po potrebi zaljevam i ništa više, zato je mala i kržljava jer je to biljka toplih predjela, koja traži dosta sunca. Vjerovatno joj ni šumska zemlja ne paše, koju koristim. ona voli pjeskovitu pustinjsku zemlju. Ko zna. Možda je ova još i ljekovitija od onih u njihovoj postojbini.
Very Happy Very Happy Very Happy
Aloe vera Aloe10hires
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aloe vera Empty
PočaljiNaslov: Re: Aloe vera   Aloe vera Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Aloe vera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вpлeти-
Skoči na: