MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Stećci - Svjetljika - Vukosavci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:32

...Mare nam je ustupio i sa ovog lokaliteta mnoshtvo fotografija. Zahvaljujuci njemu ,uzivajte !!!

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:33

..sledece chetiri fotografije...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:34

...dalje...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:35

...sljedece fotografije...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:36

...dalje...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:37

...josh...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:39

...i josh...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:40

...dalje...

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:41

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:42

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:43

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:44

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 15:45

...i za sada, poslednje chetiri....

Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pet 22 Feb - 22:50

Znas li mozda, da li je ovaj natpis sa Svjetjike publikovan?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mare

Number of posts : 2822
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Sub 23 Feb - 7:14

Ne na zalost ne znam , predpostavljam da jeste.
Milenko S.Filipovic pominje u svojoj knjizi "Majevica" , da je to steccak koga "Ivanis postavi na grobu svoga oca", ali iz ovog natpisa to sad vise nije vidljivo jedino sa sigurnoscu mogu da transkriptujem rijec "i psa" koja po redoslijedu znaci "i pisa" , a logicki slijed recenice bi trebao da je ime nekog dijka. Mjestani Vukosavaca govore da je na jos jednom stecku na istoj nekropoli ranije bio vidljiv natpis , (prva fotografija u ovoj temi)ali se sad uopste ne vidi nikakav trag pisma.
Inace dosta stecaka na ovoj lokaciji je unisteno u borbenim dejstvima u toku IISR , a nekoliko spomenika poslije rata , je odvezeno sa lica mjesta i iskoristeno kao gradjevinski materijal .
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

Number of posts : 359
Registration date : 16.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 24 Feb - 15:49

Sta reci posle ovih fotografija vrednih divljenja.
Mnogi od nas nemaju pojma sta se sve nalazi na ovoj nasoj divnoj planini,ali neki imaju saznanja o tome,imaju i moc da to publikuju,zastite i sacuvaju za mladja pokoljenja,ali ne cine nista tj uopste ih ne interesuje.
Mozemo li mi pokusati nesto uciniti po ovom pitanju?
Da li imamo petlju i snage za takav poduhvat?
Da li mozemo osnovati u loparama udruzenje za zastitu kulturnih dobara i istorijskog nasledja,koje bi radilo na zastiti vec nadjenih istorijskih lokaliteta,pronalazenju novih,i arheoloskim ispitivanjima na terenu majevice,a nebi bilo lose pokrenuti inicijativu za osnivanje muzeja u loparama gdje bi bila prezentovana kompletna istorija ovog podrucja od kamenog doba do danas.
Sta mislite o ovome,da li bi pilo vode?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 24 Feb - 19:12

Naravno Wolfstein, mislim da bi se svi slozili oko toga. Ali ja prvo mislim da treba krenuti od Opshtinske vlasti, koja bi donijela neke uredbe o zashtiti ,kulturnog naslijedja na Majevici. I nije mi jasno kako to do sada nije uchinjeno, da se spasi shto spasiti mozemo....
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 25 Feb - 7:56

Mr. Majevica ::
Naravno Wolfstein, mislim da bi se svi slozili oko toga. Ali ja prvo mislim da treba krenuti od Opshtinske vlasti, koja bi donijela neke uredbe o zashtiti ,kulturnog naslijedja na Majevici. I nije mi jasno kako to do sada nije uchinjeno, da se spasi shto spasiti mozemo....

Pa ako krenemo od opstinske vlasti necemo daleko od nje ni odmaci , zato sto tamo vrlo malo ljudi ima sluha za tekve stvari .
Ako ste zainteresovani da osnujemo neku vrstu omladinske ne vladine organizacije koja bi radila na ocuvanju istorijskih spomenika .
Ja ovo ozbiljno mislim i predlazem da ucinimo neke konkretne korake , ako stvarno medju nama ima zainteresovanih neka se izjasne .
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 25 Feb - 14:19

Klub mladih Priboj, je jednom htio da posalje neki projekat za uredjivanje stecaka na Djerusi. Mislim da to nije proslo, zbog toga sto se zakasnilo na konkurs. Nijedno arheolosko ispitivanje ovih nekropola nije vrseno. Svi spomenici barem se mogu ocistiti od mahovine koja ih unistava. Jednog svog prijatelja sam vodio na grob njegovog pretka po kome nosi prezime, da zapise godinu smrti, broj godina koliko je prozivio i ostalo. Vjerovali ili ne, natpis koji sam ja jasno procitao prije cetiri-pet godina nemoguce je bilo procitati, ma ni slovceta. Izgleda da je erozija mogo veca usled danasnjih padavina, kisele i nakisele kise- ko ce ih znat. Hocu da kazem da su svi steci danas podlozniji erozijama nego sto su bili prije pedeset godina, za pet godina nece biti ni spirale na njima. Ne bi trebalo nista raditi bez nekog strucnog vodjstva. Ja cu prvi ako se nesto bude radilo pomoci, iz svog ubjedjenja.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 25 Feb - 19:11

Netreba da bude samo omladinska organizacija,treba da budu ukljuceni i stariji.
Osnovati ne vladinu organizaciju moze i bez opstine,ali po osnivanju i pravljenju plana rada i izradi projekata na kojima bi trebalo raditi,sa tim se ide u opstinu i pritisces ih maksimalno sa medijima i uz pomoc drugih organizacija.
Samo ja mislim da sto se tice nase opstine,jedna takva organizacija a boga mi ni bilo koja druga nebi mogla da radi nista drugo do uzimanja para sa budzeta i djeljenja sa opstinarima,kao i pranje sumnjivih para.
A steta je velika jer nasi potomci nece imati sta da naslede od nas,niti ce znati gde se nalaze ni sta se tu sve dogadjalo.
Zalosno.
Ja sam za svaku vrstu saradnje i pomoci po tom pitanju.
Najmanji problem je osnovati udruzenje,problem je naci slobodne ljude koji bi zaista radili sa entuzijazmom i elanom,kao i naci donatore i sponzore.
Ali ako se ne pokusa necemo ni znati da li je moglo.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 25 Feb - 22:49

Najmanji problem je osnovati udruzenje,problem je naci slobodne ljude koji bi zaista radili sa entuzijazmom i elanom,kao i naci donatore i sponzore.
Ali ako se ne pokusa necemo ni znati da li je moglo.[/quote]

Apsolutno se slazem sa tobom. Naravno, svi koji su radi pristupiti tome, nezavisno od broja godina, bili bi dobro dosli.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 8:19

Ljudi, ja sam opasno zagrijan, ajmo da vidimo, shta nam je chinit' ?
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 9:08

Ljudi , da se razumijemo.
Ja vec nekih desetak godina posjecujem srednjevjekovne nekropole u slobodno vrijeme , fotografisem sve spomenike koje pronadjem , skiciram ornamente i mjerim dimenzije najvecih spomenika , sto ne znaci da to vec nije neko prije mene uradio i negdje objavio .
Za srednjevjekovne nekropole sa majevickog podrucja koje sam fotografisao , mogu da objavim na ovom forumu preko Mr.Majevice , ako za to postoji interesovanje...
Ako stvarno zelite da svi zajedno posvetimo vise paznje ocuvanju ovih spomenika , ili da vas uputim na mjesta gdje postoje stecci javite se putem pp.
Predlog za osnivanje omladiske NVO nije bio iz razloga da se samo mladi ljudi ukljucuju , nego zbog zakonskih prepreka u smislu kvalitetne organizacije rada .
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 9:48

Meni je stvarno, strashno kad vidim ,da se niko nije mogao sjetiti (od bilo koje vlasti) da zashtiti ove ,spomenike neprocjenjive istorijske vrijednost. Mogu vam , takodje reci da nisam ni znao da postoji ovoliki broj stecaka i slichnih spomenik, ni ove lokacije mi nisu bile poznate, osim Svjetljike. Eto da ne bi Marta, nikad vjerovatno za ostale ne bih ni saznao. Pod hitno se neshto treba preduzeti, na njihovom ochuvanju... Uzasno je i pomisliti da ,eto samo ,,trunu,, po neko ih obidje iz znatizelje....a niko i h nikad nije ,ozbiljno ,pa ni u kom kontekstu ni pominjao,. Imali smo i chasove istorije i u O.sh. i u srednjoj bniko nikad ih nije sp0omenu..Zlosno....
Tako da sam k'o zapeta pushka, da se to ,nekako ,,ovjekovjechi,, makar ali detaljno....
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 14:05

Uradimo sve sto mozemo. Pored ovoga sto Mare radi, mogli bismo i kompjuterski rekonstruisati po neki stecak ili mozda cijelu nekropolu. Ja to ne znam, ali mozda neko zna. Mogli bismo se za pojedina groblja raspitati kod okolnog stanovnistva i zapisati po neku legendu koja bi naravno bila propratni materijal za neku nasu buducu brosuricu. Treba nabaviti slicne strucne radove nekih drugih lokacija pa se priblizno pridrzavati sheme po kojoj su radjeni. Ja ne mogu skoro, ali cu otici na brdo Rust u Priboju i fotografisati tri stecka koji se gore nalaze. Da nisam otisao predaleko u svojim mastarijama? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 14:13

Jankovljev ::
Uradimo sve sto mozemo. Pored ovoga sto Mare radi, mogli bismo i kompjuterski rekonstruisati po neki stecak ili mozda cijelu nekropolu. Ja to ne znam, ali mozda neko zna. Mogli bismo se za pojedina groblja raspitati kod okolnog stanovnistva i zapisati po neku legendu koja bi naravno bila propratni materijal za neku nasu buducu brosuricu. Treba nabaviti slicne strucne radove nekih drugih lokacija pa se priblizno pridrzavati sheme po kojoj su radjeni. Ja ne mogu skoro, ali cu otici na brdo Rust u Priboju i fotografisati tri stecka koji se gore nalaze. Da nisam otisao predaleko u svojim mastarijama? Smile

Naprotiv vrlo si skroman , a kad mi mail proradi poslacu fotografije sa lokaliteta Rust.
Na toj lokaciji postoji pet stecaka , ali niko od dosadasnjih istrazivaca nije bio zaiteresovan da makne dalje makar deset metara od ona tri stecka sto su u groblju (ko ce kaljati cipele i zavirivati u ostrugu do ludi Mare) .
Sa druge strane puta , obrasli u mahovinu i paprat se nalaze jos dva stecka tipa sanduk . Gledajuci iz groblja nemoguce ih je primjetiti .
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 14:22

Svaka ti cast. A ja sam mastao da cu ja tu u sumici naci neotkrivene stecke sa natpisima koji ce promjeniti znanja o istoriju Priboja Smile
Stvarno sam mastao da cu otkriti to sto si ti. Ja imam tu djedovinu pa dodjem kad mogu. Imam ja jednu teorijicu za taj tu lokalitet, pa cu ti poslati narednih dana. To je jedna moja pretpostavcica, mogao bih je tako nazvati, a ko zna mozda neko buduce otkrice to potvrdi pa ces mi ti biti svjedok da sam ja to prvi otkrio. Smile

Poslednji izmenio Jankovljev dana Uto 26 Feb - 22:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 14:26

Ja sam mislio da vise nikoga od Majevicana ne interesuju ti spomenici. Stvarno sam srecan sto sam igrom slucaja nabas'o na vas.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 14:41

Rust inace znaci mali kamen. Rijec je postala od osnove hrust- koja se nalazi u rijeci hrusta u znacenju stijena, hrid. Zato Antonic u monografiji skole ovaj lokalitet pise sa h (Hrust). Moje misljenje je da treba pisati onako kako mjestani nazivaju ovaj lokalitet, dakle Rust.
Nazad na vrh Ići dole
lija

Number of posts : 4285
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 15:17

Odusevljena sam da se ovdje skupilo vise osoba koje su zainteresovane, za ove kulturne vrijednosti i da zelite i imate ideju da se nesto ucini da se to zastiti od dalje propasti. Stvarno mi je nepojmljivo da nikom nije palo na um jos mnogo ranije da to ozbiljno istrazi i nesto vise sazna dok je to sve bilo u boljem stanju, posto je nakon toliko godina svaki dan novi korak u propadanju, kao sto neko i potvrdi pricom da se ono sto je on od natpisa vidio, vise ne vidi. Djeluje mi skoro nevjerovatno da na Majevici nema mnogo arheoloski istrazenih lokacija.
Nazad na vrh Ići dole
Prvi

Number of posts : 268
Registration date : 05.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 16:38

1. Sastanite se i organizujete. Osnujte organizaciju za istrazivanje, ocuvanje ili nazovite kako hocete.
2. Posaljite svog predstavnika u opstinu da iskamci podrsku
3. Obratite se nekom republickom organu
4. Obratite se medjunardnom organizacijama
5. Napravite plan, rada koji bi bio transparentan i slobodan za publikovanje.

Na zalost nisam dole, inace bih vam se pridruzio i pomogao koliko mogu
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Uto 26 Feb - 22:25

Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Sre 27 Feb - 6:39

Ti bash ne gubish vrijeme , svaka chast cheers
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Sre 27 Feb - 10:21

Nego shta ,nema odmora dok traje obnova... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Sre 27 Feb - 13:03

Odlicmo!
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Čet 28 Feb - 12:28

Predlazem nasem dobrom Mr. Majevici koji nas sastavi,da na ovom sajtu za pocetak napravi jedan odeljak pored galerije,koji bi nosio naziv History ili istorija majevice ili tako nesto slicno,gdje bi bile publikovane slike,video zapisi i tekstovi o starinama i iz starina.
Mislim da bi to bio dobar pocetak gde bi mnogi posetioci ovog sajta mogli da vide silno istorijsko nasledje na majevici.
Zatim kada se to odradi,publikovat i reklamirati ovaj sajt svim poznanicima,prijateljima ili drugim neznanim likovima,animirati ih da se zagriju za ovaj sajt,da ga cesce posjecuju,tako da bi smo dobili jos mnogo zainteresovanih za sve akcije koje bi krenule sa ovog foruma.
U principu,arheologija je vrlo skup sport,a najvece pare imaju stranci,tj. njihovi istrazivaci,univerziteti ,instituti,a oni bi se mogli animirati putem ovog sajta,ili drugim nacinima.
Ali da bi smo to uradili,prvo moramo osnovati to udruzenje,i od opstine traziti prostorije za pocetak da otvorimo mali muzej pa posle ako bog da i veliki,kazem to jer u slucaju saradnje sa nekim strancima,sve sto se pronadje treba da ostane u tom i takvom muzeju,ako ga nema onda sve ode u druge muzeje pa se mozemo slikat.
Ja sam za svaku dobru saradnju i dogovor,predlazite sta vi mislite,jer vise glava su pametnije od jedne.
Dajte da vidimo sta svako ima da predlozi pa da nadjemo najbolje resenje.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Čet 28 Feb - 12:35

Cika je zainteresovan za saradnju ali ne govori engleski jezik , tako da ne mogu da se sporazumijem sa njim .
Ako neko zna francuski moze da mu uputi neku vrstu zahtjeva za pomoc .
http://www.stecci.com/index.asp
Nazad na vrh Ići dole
Slavuj

Number of posts : 123
Registration date : 12.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Čet 13 Mar - 10:20

Nisam znao da na Vukosavcima postoji nesto slicno. Da budem skren, nisam znao ni za ostala mjesta.
Odusevljen sam vasim istrazivackim i predanim radom.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Sub 27 Dec - 14:05

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 10:20

са Фејсбука : http://www.facebook.com/photo.php?pid=30638794&op=1&o=global&view=global&subj=82004293501&id=1227875468
Фотографисао Марко Прелић

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 10:21

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 10:22

Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 12:10

Evo prošlo je više od dvije godine od kada smo načeli temu zaštite istorijskih spomenika na Majevici , a konkretno niko od nas ništa nije uradio ni preduzeo .
Predlažem da se organizuje sastanak na nekoj od lokacija još koliko u subotu 1 maja i da ozbiljno porazgovaramo na temu šta i kako možemo da utradimo , rezultate dogovora zainteresovanih učesnika objavili bi ovdje na forumu odakle bi i djelovali u smislu reklamiranja poduhvata i traženja podrške od onih koji ne mogu ili nisu u prilici fizički da pomognu .

Evo ja vas sve pozivam da u subotu 01.05.2010 godine dođete do Priboja odakle bi vas odvezao na neku od lokacija u pribojskoj okolini gdje bi održali sastanak .
Predlažem da to bude lokalitet u Pogori na "Petkovića groblju " pod samim Zlatovom gdje će svi oni koji vole prirodu moći da nahrane sva svoja čula majevičkim ljepotama .
Okupljanje zakazujem u 09.00 časova ispred "partizanskog groblja " u Priboju.
Molim vas da svi članovi foruma koji mogu i žele da pomognu očuvanju majevičkih spomenika istorije potvrde svoj dolazak na ovaj sastanak putem privatnih poruka , kako bi mogao da organizujem kvalitetan prevoz .
Ali vas isto tako molim da moj poziv ne zloupotrebljavate , ako stvarno nemate volju da na bilo koji način pmognete .
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 19:39

Требало би се доћи. Хвала Маре на организацији, ето, ја ћу покушати...волио бих...
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Ned 25 Apr - 20:30

I to je nešto , očekujem te , kamera bi bila tebi u rukama , kao i glavna riječ predpostavljam.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 26 Apr - 21:05

Ајд камера, али ријеч, ех слаб сам ти ја на ,,причи,, :silence: Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 26 Apr - 21:42

Mr. Majevica ::
Ајд камера, али ријеч, ех слаб сам ти ја на ,,причи,, :silence: Laughing

Ma nije to ništa strašno , podmažeš grlo malo rakijom , i eto ti ...
Uostalom i na forumu vodiš glavnu riječ . Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 26 Apr - 22:31

Лако је испред ,,ћересала,, ...ако подмажем грло, могло би се и ,,борбене,, запјевати Laughing
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

Number of posts : 4102
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 26 Apr - 23:11

Pogledajte dobro ovu fotografiju. Moglo bi se reći neki Božji znak.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Pon 26 Apr - 23:27

Citat :
Predlažem da se organizuje sastanak na nekoj od lokacija još koliko u subotu 1 maja

Mozda bi bilo bolje da se sastanak odrzi u nedelju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Stećci - Svjetljika - Vukosavci   Danas u 9:22

Nazad na vrh Ići dole

Stećci - Svjetljika - Vukosavci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Археологија :: Мраморје, стећци-
Skoči na: