MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

Prijateljstvo?

Ići dole 
AutorPoruka
wolfenstein

Number of posts : 359
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

PočaljiNaslov: Prijateljstvo?   Pet 29 Feb - 12:50

Da li jos uvek postoji pravo i iskreno prijateljstvo?
Imate li vi iskrenog prijatelja, i koliko mu zaista verujete?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
D4

Number of posts : 742
Registration date : 11.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 29 Feb - 13:58

Za mene jos uvijek postoji pravo prijateljstvo, i zelim da vjerujem u prijatelje..!
Nazad na vrh Ići dole
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 29 Feb - 14:53

Imam puno pravih prijatelja sa kojima se druzim po 10-15 godina, koje ogromno volim i koji mi neopisivo mnogo znace, sa kojima sam bliska i nikad me jos nisu izdali. Mnoga od tih prijateljstava su se pretvorila u kumstva. Zivot bez prijatelja bi bio za moj pojam nezamislivo glup, sta ima vrednije od toga. Ja zapravo i zivim za drage ljude, to mi je najveci smisao zivota. Jednu ekstra drugaricu s kojom sam se najranije pocela da druzim, izgubila sam, jer se udala u SAD, zvala me, slala e-mail i poslije 2 godine se najednom vise nikom nije javila, ni porodica ne zna za nju. To mi je najtuznije prijateljstvo.
Krug mojih najbliskijih prijatelja cine oni koji su +/- par godina stari kao i ja, ali imam i jako bliske prijatelje (mnogi su mi kolege) koji su stari koliko moji roditelji ili cak i vise.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Sub 1 Mar - 17:15

Da,zaista bez prijatelja bi sve bilo glupo,i za pravo prijateljstvo nisu bitne ni godine starosti niti bilo sta drugo,ono se radja duboko u coveku.
Ja takodje verujem da to jos postoji,imam jako dobre prijatelje i prijateljice koji su ni u odredjenim trenucima bili pri ruci a i ja njima,onda kada je sve oko tebe okrenuto naopacke oni su tu da vrate sve na mesto.
Ali sam imao saznanja gde su najbolji prijatelji i prijateljice postali najveci dusmani,i kao u prici radi nekih banalnosti,a niko ne bi rekao da se to moze njima desiti.
Cak se i najvece i najlepse ljubavi rode iz dobrog prijateljstva.
Evo na ovom lijepom forumu,sve fini clanovi,druzimo se i zezamo,razgovaramo kao da smo zajedno za stolom,ko zna mozda se desi da svi mi postanemo prijatelji,da se druzimo i posecujemo,sve je moguce jer cudesni su putevi Boziji.
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Sub 1 Mar - 17:22

Da i ti nisi jos jedan od malobrojnih koji ne nalazi granice prijateljstvu ni u godinama, ni u polu, naciji, daljini? Vecina osoba, posebno muskog roda, tvrdi da nema prijateljstva ni izmedju razlicitih polova, da ne idemo dalje. Da li neko vjeruje da ekstra prijatelji mogu biti osobe koje se nikad nisu vidjele-srele, ali komuniciraju?
Nazad na vrh Ići dole
D4

Number of posts : 742
Registration date : 11.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Sub 1 Mar - 19:50

Volf... Odluci izmedju, ekavice i ijekavice... Very Happy

Mislim Lijo da prijatelji mogu biti cak i oni koje nikad nismo vidjeli u live..!

Iz iskustva... Imam prijatelja sa kojim vec godinama pisem na forumu, ponekad mi je samo krivo sto nije blize da ga jednom cusnem iza usiju, kad mi izvuce zivce:D:D

To je samo moje misljenje, vjerujem da ima onih koji ne vjeruju bez dodira.. Very Happy!
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Ned 2 Mar - 13:26

Zasto bi razlika u godinama predstavljala problem za druzenje?
Ili razlika u religiji,naciji ili spolu?
Pravo prijateljstvo nema granica.
Bio sam jako dobar sa jednim djedom koji je sada nazalost u raju, koji nije imao ni 4 razreda osnovne,a od njega sam cuo daleko pametnije reci od ovih nasih danasnjih fakultetlija i politicara.
Covjek je bio obican seoski domacin,sa jako zanimljivom zivotnim iskustvom.
On me je mnogim stvarima naucio,i njegovi saveti su mi mnogo puta doneli spasenje u nekim za mene odlucujucim momentima.
trudio sam se da prema njemu ne budem samo prijatelj nego da mu budem kao najrodjeniji,i danas dan mu palim svecu i prisjetim se njegovih pametnih reci i saveta.
Imam prijatelja iz Tunisa,cisti arap musliman,ali odmah da kazem da posle vremena provedenog druzeci se sa njim, shvatio sam da ovi nasi muslimani u bosni nemaju nikakve veze sa njima niti znaju sta je zaista pravi islam, i da su im obicaji u tunisu i vaspitanje zaista za postovanje.
Nemam sestara nazalost,mada bih volio da imam sestru,ali zato imam prijateljice koje volim kao sestre a i one mene gledaju kao brata, i zalosno je kada neko kaze da ne moze biti prijatelja medju razlicitim spolovima.
Ali se desava, a ima takvih slucajeva kada dobri prijatelji,nakon nelog vremena druzenja i kada se dobro upoznaju shvate da su ustvari osobe koje su stvorene da zive zajedno,jer toliko toga ih spaja i veze, e to sam mislio kada sam rekao da se iz nekih prijateljstava rode najvece i najljepse ljubavi.
A sto se tice prijateljstva koji se nisu videli niti sreli,pa jednostavno kroz razgovor sa odredjenom osobom shvatis sa kim imas posla.
A sto se tice dodirivanja to je vec neka druga tema o kojoj bi valjalo diskutovati sa dugacijeg gledista u odnosu na ovu temu, mislim nemam nista protiv toga ali sad razgovaramo o prijateljstvu bez dodira
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pon 3 Mar - 15:07

Ja imam prijateljicu, komsinicu babu koja je napunila 19.12.2007. 95 godina, odavno zivi sama, djece nije ni imala. Svaki dan se druzimo i posto ona to obozava, pijemo skupa, ona na eks rakijicu ili vino, a ja sok ili liker. Zena je ekstra optimista i pozitivac, zna preko 200 pjesama napamet, obozava da recituje i pjeva, rjesava ukrstenice i cita. Kaze da se svaki dan moli Bogu za mene i moju porodicu. Poklonila mi je pozivnicu za svadbu njenih roditelja iz 1906. godine, njene slike iz mladosti u poljskoj, sliku sa njenog vjencanja...To je najstarija osoba koju poznajem i ovo druzenje mi je zadovoljstvo i cast.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Uto 4 Mar - 9:55

To je zaista divno!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14530
Peпyтaциja : 24
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Uto 4 Mar - 10:25

Prijateljstvo nema grance, tako da je u svim mogucim situacijma ostvarivo !
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
Baja

Number of posts : 289
Registration date : 03.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Uto 4 Mar - 11:08

Mislim da nema nista ljepseg od dobrog prijateljstva. Et npr. ja prije par dana uspostavio kumstvo sa jednim drugom iz obdanista vec, imam prijatelja svugde ali ipak zna se ko je najbolji prijatelj. Pravi prijatelji me nikad nisu ostavili na cjedilu a ja isto njih nisam i to nema cijene.

Lijo to je jako dobro da imas takvu drugaricu, jer ipak ona je prosla kroz sve u zivotu i mozes sta pametno cuti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Slaven

Number of posts : 24
Registration date : 22.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 30 Maj - 16:26

Ziveti a ne imati prijatelje je nezamislivo. Sticemo ih citav zivot, neka su dugovecna a neka kratkog roka. Neka prijateljstva se dogadjaju i grade spontano a neka i promisljeno. Uz dobre prijatelje lepsi je svet.
Nazad na vrh Ići dole
Saša

Number of posts : 232
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Prijatelji...   Ned 1 Jun - 15:28

su rjedki, nazalost. ratnik
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 20 Jun - 1:37

Sta objasnjava tvrdnju ili cinjenicu da je pravo prijateljstvo rijetkost, kako cemo od mnogih cuti, kad svi tvrde da prijateljstvo zele?
Karakter osoba ili?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14530
Peпyтaциja : 24
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 20 Jun - 1:53

Pa teshko je naci nekog ko ce te razumjeti, kao i ti njega i da ti zlo ne zeli kao ni ti njemu..ja mislim da su tu osnove prijateljstva, ,,sve su ostalo nijanse,, ! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
lija

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 20 Jun - 1:56

Ja to ne mogu mojim razumom da shvatim! Zasto bi bilo tesko, bar te osnove su nista tesko, detalji su malo tezi?
Nazad na vrh Ići dole
Saša

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Ned 13 Jul - 14:21

Лијо... не разумијем што тешко схватиш да је врло зајебано наћи пријатеља... ебо те, људи имају 9 маски на лицу, ти док дођеш до нјегове праве личности, прође миленијум...

Mr. Majevica ::
Pa teshko je naci nekog ko ce te razumjeti, kao i
ti njega i da ti zlo ne zeli kao ni ti njemu..ja mislim da su tu osnove
prijateljstva, ,,sve su ostalo nijanse,, ! Shocked

Баш тако.
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pon 14 Jul - 0:38

Ja onda stvarno imam srece, posto u zivotu nisam imala puno susreta sa takvim osobama, skoro uvijek unaprijed osjetim da li je neko iskren ili ne i s kim sam na bar slicnim talasnim duzinama.
Meni je bas lako postati sa nekim dobar prijatelj, a lako i upoznajem ljude, iako recimo nisam puno pricljiva i ne zapocinjem cesto prva pricu, ali se prvo po mom osmijehu, a kasnije i komunikaciji, moze zakljuciti da sam druzeljubivo stvorenje.
Nazad na vrh Ići dole
Saša

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pon 14 Jul - 11:40

И ја лако увидим ко је какав, преко осмијеха, кретње као и говора.
Али ко што Мајевица каже, неки нису толико лоши али нису за пријатеља, ја нећу да осуђујем никога, можда ни ја нисам бољи. (мада знам да јесам Very Happy)
Изгледа лија стварно има срећу. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

Number of posts : 935
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pon 30 Mar - 0:17

lijo,svaka cast,al ja tu srecu nemam.imam prijatelja naravno,al nemam nekog prijatelja/prijateljicu da mu mogu bas sve sto mi je na srcu ispricati.narod je danas pakostan,nikad ne mozes znati sta ti tacno misli.sa drugaricama sa kojim sam odrasla imam kontakt,al to nije to,sve smo se rasule po svijetu,vidimo se jednom u dvije godine i to ne moze biti ono pravo priajeljstvo,samo mozemo pricati o djetinjstvu.mnoge su me razocarale bas zbog toga sto sam im vjerovala mnogo,al zivot nas uci.
Nazad na vrh Ići dole
Mr47

Number of posts : 97
Registration date : 14.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?   Pet 13 Sep - 2:00

Пријатељство, или?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo?