MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Srpska sela na Majevici u sastavu RS

Ići dole 
+10
Slaven
TAJCI
Mr. Milivoje Ing. Abadzic
Prvi
Jankovljev
Djeneral
Plex
Mare
Mr. Majevica
lija
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 3 Mar - 13:19

Zna li neko da ih po opstinama nabroji?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 4 Mar - 10:27

Lijo, jel' moramo i zaseoke ?

...e za ova sam 100% siguran :

Brusnica
Bogutovo selo
Bobetino brdo
Brijest
Jablanica
Kozjak
Korenita
Koretashi
Konjikovici
Labucka
Lopare
Lipovice
Mackovac
Malesevci
Mirosavci
Mrtvica
Piperi
Pirkovci
Puskovac
Peljave
Priboj
Podgora
Potrash
Tutnjevac
Tobut
Vakuf
Veselinovac
Vukosavci
Zabrdje


Poslednji put izmenio Mr. Majevica dana Uto 4 Mar - 19:18, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 4 Mar - 12:35

Ja nisam za sva ta sela potpuno sigurna kojoj opstini pripadaju. I jos nesto, neka od tih nisu vise u sastavu RS, nisi primijetio naziv teme. Ja stavila ovako da se ne ponavlja, posto smo imali nabrojena srpska sela u FBiH.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 4 Mar - 19:16

Embarassed jooj izvini, tek sad primjetih....sad cu ja to da ispravim...
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 4 Mar - 19:18

Mr. Majevica ::
Embarassed jooj izvini, tek sad primjetih....sad cu ja to da ispravim...

Mani se te rakije kad radish serbian
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 4 Mar - 19:20

Very Happy Shta cu kad zamirishe , a pletara mi blizu,,,,! Very Happy Moracu se okanut'... drunken
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 7 Mar - 10:43

Majevicka sela RS sortirana po opstinama:

- Opstina Lopare:
Brusnica
Bobetino brdo
Brijest
Jablanica
Kozjak
Koretashi
Konjikovici
Labucka
Lopare
Lipovice
Mackovac
Mirosavci
Mrtvica
Piperi
Pirkovci
Puskovac
Priboj
Podgora
Potrash
Tobut
Vakuf
Veselinovac
Vukosavci

-Opstina Ugljevik
Bogutovo selo
Korenita
Krcina
Malesevci
Peljave
Trnova
Tutnjevac
Zabrdje

-Opstina Zvornik
Tavna


P.S. Sigurno ima jos sela zvornicke opstine na Majevici, moze li neko pomoci koja su da ih ubacimo na spisak i zanima me jos da li postoji selo Smiljevac u sastavu opstine Lopare? Ako ima jos koja greska, ispravite me.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 7 Mar - 11:07

Srpska sela koja leze na obroncima Majevice a pripadaju opstini Zvornik :
Gornja Pilica
Donja Pilica
Gornji Lokanj
Donji Lokanj
Donji Shepak
Vrela
Rochevich
Padjine
Kiseljak
Jasenica
Bulozhani
Trnovica
Skochic
Maleshic
Androvichi
Tabanci
Boshkovichi
Shetici
Petkovci
Trshic
Baljkovica
Kitovnice
Chelopek

Ova sela su u sastavu opshtine Zvornik a geografski se nalaze na Majevichkim padinama , kao granica Majevice uzeta je rijeka Sapna .
Vechina ovih sela je u podrucju Podrinja , ali Majevica svojim padinama u ovom dijelu uranja u Drinu tako da sam uzeo sebi za slobodu da ih svrstam u Majevichka sela, mjeshtani ovih sela sebe smatraju Podrinjcima a ne Majevichanima .
Nazad na vrh Ići dole
Plex

Plex


Number of posts : 197
Peпyтaциja : 0
Registration date : 09.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 12:09

Mr. Majevica ::
Lijo, jel' moramo i zaseoke ?

...e za ova sam 100% siguran :

Brusnica
Bogutovo selo

HEHEHEHEHEH pazi ovo ,pa moj kraj na prva dva mjesta ,straaaaaaaassssssnooooooooo.

Ej napomena ,u Brusinici je moguce da dodje do secesije Sasulje pa ....
moguce je da bude jos jedno selo hehehehehe!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 12:34

Citat :
Ej napomena ,u Brusinici je moguce da dodje do secesije Sasulje pa ....
moguce je da bude jos jedno selo hehehehehe!
Moguce je ,ako nastavish sa politikom istomishljenika Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Plex

Plex


Number of posts : 197
Peпyтaциja : 0
Registration date : 09.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 17:08

Mr. Majevica ::
Citat :
Ej napomena ,u Brusinici je moguce da dodje do secesije Sasulje pa ....
moguce je da bude jos jedno selo hehehehehe!
Moguce je ,ako nastavish sa politikom istomishljenika Very Happy

Ja licno i ceo moj klan se zalazemo za unitarnu i jednistvenu Brusnicu sa medjuseosko priznatim granicama koje su utvrdjene na Gornjo Piperskoj konvenciji 1968 godine ! heheheheheh
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 17:28

Very Happy he he he, al' zaboravio si chlanove 665. i 667. u kojima fino do tanchina objashnjeno, ako se kojim sluchajem ,Shashulja odvoji, automatski pripada Chelickom spahiluku ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Plex

Plex


Number of posts : 197
Peпyтaциja : 0
Registration date : 09.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 17:46

Mr. Majevica ::
Very Happy he he he, al' zaboravio si chlanove 665. i 667. u kojima fino do tanchina objashnjeno, ako se kojim sluchajem ,Shashulja odvoji, automatski pripada Chelickom spahiluku ! Very Happy

Ne bih se slozio sa tim jer osim Celickog spahiluka na teritorij Sasulje pretenduju hegemonisti iz Mirosavaca , Milinog Sela i Pirkovaca.
Ali uprkos tome sto su oni brojcano i teritorijalno superiorniji oni ne mogu oteti Sasulju iz njedara Brusnice!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 17:51

Samo de ne prodjesh ko Kurdi ! Very Happy :blowing:
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Plex

Plex


Number of posts : 197
Peпyтaциja : 0
Registration date : 09.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 17:54

Mr. Majevica ::
Samo de ne prodjesh ko Kurdi ! Very Happy :blowing:

Sto bi rekao Radovan III : " JA SE BOJIM VILOTICA JE LI?????????!!!!!"
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPet 14 Mar - 18:04

Fundamentaaallllnoo obrati paznju na one chlanove gore ! getyou
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyNed 23 Mar - 23:36

Stvarno je ovaj forum edukativan-naučio sam evo da postoji i Čelićki spahiluk Cool
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 24 Mar - 15:26

vidim isti ljudi samo u drugom pakovanju...

no OK

samo jedna mala opaska.

sva sela su bosanskohercegovacka.

srpska sela su u srbiji.

bosanskohercegovacka sela naseljena bosanskim srbima-pravoslavcima je nesto sasvim drugo, zar ne???
Nazad na vrh Ići dole
Djeneral
Admin
Djeneral


Number of posts : 36
Peпyтaциja : -1
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 24 Mar - 15:54

Српска села су она села у којима (у овом случају) ,,више од већине,, чине становници српске националности, да ли она била било гдје на земаљској кугли...А ова се још, уз то, налазе у нашој, прелијепој Р.С.

Као што бих некда давно рекао, да је нпр. Брњик муслиманско мјесто !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 25 Mar - 9:38

I STA CEMO SAD ::
vidim isti ljudi samo u drugom pakovanju...

no OK

samo jedna mala opaska.

sva sela su bosanskohercegovacka.

srpska sela su u srbiji.

bosanskohercegovacka sela naseljena bosanskim srbima-pravoslavcima je nesto sasvim drugo, zar ne???

Ti tvrdish da je tvoje mishljenje tachno i da ostali chlanovi ovog foruma zhive u oblacima i ne znaju nishta o tome , u redu .
Barem se udostoji da imenice pishesh velikim slovom , da ne izgleda kao provociranje .
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 25 Mar - 9:52

I STA CEMO SAD ::
vidim isti ljudi samo u drugom pakovanju...

no OK

samo jedna mala opaska.

sva sela su bosanskohercegovacka.

srpska sela su u srbiji.

bosanskohercegovacka sela naseljena bosanskim srbima-pravoslavcima je nesto sasvim drugo, zar ne???

Bilo bi dobro da razlikujes pridjev srpski od pridjeva srbijanski. Da si to prije pisanja naucio tvoj post ne bi bio komican.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 25 Mar - 9:59

Za ove muslimane koji se osjecaju Srbima treba otvoriti temu: Majevicka sela u kojima zive Srbi - muslimani. Koji se pak tako ne osjecaju neka procitaju pjesmu Muse Cazima Catica - Srpski ponos. Mozda ona u njima probudi duhove predaka.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 25 Mar - 10:00

To je onaj lik sa pedeset maraka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySre 26 Mar - 9:59

Jankovljev ::
To je onaj lik sa pedeset maraka.

jel pedeset republicko srpskih maraka ili

pedeset bosanskohercegovackih maraka.

PS
znas li da su 2 lika na novcanici, odnosno dvije vrste novcanica

PS1
izvinjavam se jer odstupam od teme, ali ljudi pisu sa upitnikom na kraju pa rekoh da im odgovorim, cisto da se ne nadju uvrijedjeni ili da ne misle da sam ih stavio na ignore

PS2
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySre 26 Mar - 11:26

Radi se o novcanici od deset maraka. Greska je nastala prilikom brzine kucanja posta. Da ne bi ovdje vise pisali o onome za sta nije namjenjen ovaj dio, ja cu pomenutu pjesmu postaviti na drugoj temi. A kad procitas par njegovih pjesama moces Musu svrstati kojoj god naciji zelis, jer to je tvoje demokratsko pravo.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySre 26 Mar - 11:29

To kazem zato sto se u ovoj zemlji ne postuju opredjeljenja samih pisaca.
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyČet 3 Apr - 16:58

I STA CEMO SAD ::
vidim isti ljudi samo u drugom pakovanju...

no OK

samo jedna mala opaska.

sva sela su bosanskohercegovacka.

srpska sela su u srbiji.

bosanskohercegovacka sela naseljena bosanskim srbima-pravoslavcima je nesto sasvim drugo, zar ne???

Nisi u pravu jarane,
srpska su sela srpska sela i ovde u Bijeloj Krajini u Sloveniji.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Milivoje Ing. Abadzic




Number of posts : 1
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.04.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: sela i zaseoci   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySub 5 Apr - 17:52

selo je jedno a zaseok je drugo kao na primer. Jablanica je selo a zaseok je abadzici. Ja poticem iz zaseoka abadzici iz sela jablanica broj opanaka 42 itd cujemo se kasnije a sad sam se konektovao i svaka cast onom koje pokrenuo ovaj forum da se i nas kraj jednom cuje svim meridijanima sveta. pozdravljam sve koji se na ovom forumu nalaze a ja sam Mr. Milivoje Ing. Abadzic od ocas Ilije i majke Mare rodjen neznam zasto ali 18 avgusta 1953 godine i naucio da cuvam krmke i goveda po Majevici beruci srijemozu i hvatajuci rakove.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySub 5 Apr - 21:15

Tako je, gotovo svako selo ima zaseoke, eto kod nas su u glavnom podijeljena po familijama i tako se i nazivaju ! A valjda i drugdje ? cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
TAJCI




Number of posts : 9
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.04.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySre 23 Apr - 15:33

JESUL I MILADICI U RS snoozer EVO RATKO KOSI TRAVU KOD RISTE MITROVICA DAO MU RISTO FLASU RAKIJE :kiss: VID STO MU DRAGO LJUBI GA
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptySre 23 Apr - 15:42

Miladici su u FBiH.
Nazad na vrh Ići dole
TAJCI




Number of posts : 9
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.04.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyČet 24 Apr - 12:31

Mr. Milivoje Ing. Abadzic ::
selo je jedno a zaseok je drugo kao na primer. Jablanica je selo a zaseok je abadzici. Ja poticem iz zaseoka abadzici iz sela jablanica broj opanaka 42 itd cujemo se kasnije a sad sam se konektovao i svaka cast onom koje pokrenuo ovaj forum da se i nas kraj jednom cuje svim meridijanima sveta. pozdravljam sve koji se na ovom forumu nalaze a ja sam Mr. Milivoje Ing. Abadzic od ocas Ilije i majke Mare rodjen neznam zasto ali 18 avgusta 1953 godine i naucio da cuvam krmke i goveda po Majevici beruci srijemozu i hvatajuci rakove.

imas li ti cipile i koji broj nosis a kako vidim ta srijemozina je hranljiva drvosjecha znas li drva sjec
Nazad na vrh Ići dole
TAJCI




Number of posts : 9
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.04.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyČet 24 Apr - 12:39

lija ::
Zna li neko da ih po opstinama nabroji?

kome pripadaju zagoni gornji i zagoni donji jel ito pripada Loparama Just
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyČet 24 Apr - 13:05

Dje to ode Tajci, Zagoni su Semberija ravana.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
TAJCI




Number of posts : 9
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.04.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyČet 24 Apr - 13:19

Mr. Majevica ::
Dje to ode Tajci, Zagoni su Semberija ravana.... Very Happy
e majevica znas li ti iz pipera nedju antica zovu ga nedjuka
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 13 Maj - 18:10

Znam ga ja
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 29 Sep - 0:46

Dvije fotke-pejzaz Vakufa:
Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2586154910103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 29 Sep - 0:48

Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2792764390103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 29 Sep - 0:49

Pogled na Pipere i Brusnicu
Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2938681790103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 29 Sep - 1:39

Pogled preko vrljika Very Happy na Pipere i Vakuf
Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2003257490103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
Slaven




Number of posts : 24
Peпyтaциja : 0
Registration date : 22.05.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 29 Sep - 7:23

Slike su za kalendara. Naslov "Pogled preko vrljika" genijalan. Al su se sa lakocom preskakale.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 30 Sep - 12:23

Josh kad te neko potjera..he he
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyNed 5 Okt - 1:39

Pogled na vrhove Majevice (iznad Pipera i Visora)
Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2787160120103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyNed 5 Okt - 1:41

Pogled na vrhoce Majevice-Medjednik iznad Jablanice
Srpska sela na Majevici u sastavu RS 2523596980103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 11 Jan - 10:35

Mr. Majevica ::
Lijo, jel' moramo i zaseoke ?

...e za ova sam 100% siguran :

Brusnica
Bogutovo selo
Bobetino brdo
Brijest
Jablanica
Kozjak
Korenita
Koretashi
Konjikovici
Labucka
Lopare
Lipovice
Mackovac
Malesevci
Mirosavci
Mrtvica
Piperi
Pirkovci
Puskovac
Peljave
Priboj
Podgora
Potrash
Tutnjevac
Tobut
Vakuf
Veselinovac
Vukosavci
Zabrdje
Mislim da na ovaj Spisak treba dodati i naseljena mjesta Pukiš i Smiljevac, jer su to bile odvojene cjeline tj. Mjesne zajednice.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 11 Jan - 17:34

Tacno, dobra korekcija, kako zaboravismo Pukis. Za Smiljevac nesto kao kroz san da sam cula, a nisam znala koja je opstina. Zapravo sta je sa Pukisa trenutno, je li on u sastavu RS ili?
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 11 Jan - 18:32

Naravno da je sastavni dio opštine Lopare. Uvjek bio i ostao. Zbog manjeg broja stanovnika, opština često sastavi Koretaše,Pukiš i Smiljevac i o jednom trošku drži im kojekakve sastanke ili predavanja, takva je praksa bila ranije a možda je i sada. Ova sela su zajedno sa Mrtvicom naša "mala Semberija" i sigurno zaslužuju da im posvetimo malo pažnje i mjesta na ovom našem forumu..
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 11 Jan - 18:35

Kako Semberija, ja bih prije rekla Posavina???
Jesu li sela Pukis, Mrtvica, Koretasi i Smiljevac uopste na Majevici ili ne?
Ta sela su zapravo mnogo vise vezana za Brcko, te se cudim da su uopste dio opstine Lopare.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyPon 11 Jan - 19:14

Moj pokojni otac je rodom iz Koretaša i uvjek je govorio da je više iz Semberije, nije dao reć da je neki Posavac, mislim da je Posavina bliže i više prema rijeci Savi, ali nisam tu dovoljno stručan. Jer Posavci i Semberci se malo razlikuju po običajima.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS EmptyUto 12 Jan - 14:05

Koliko ja znam, Koretasi su od tih par sela najvise vezani za Ugljevik, a ostala definitivno za Brcko i neko iz Pukisa sigurno ne bi dao reci da je iz Semberije.
To Semberija nikako ne moze biti. A Semberija i Posavina (mislim na ljude i njihov mentalitet) se itekako razlikuju medjusobno, a i od Majevice, dok se u pogranicnim selima zaista osjeti neka mjesavina. Npr. konkretno Pukis i Mrtvica su nesto izmedju Majevice i Posavine, Vrsani vec nesto izmedju Semberije i Posavine... A neki koje sam poznavala iz Koretasa su nesto izmedju Majevice i Semberije. Smile
Ali ja ne znam kakav je geografski teren u tim svim mjestima, brezuljkasto ili ravnica?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpska sela na Majevici u sastavu RS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Srpska sela na Majevici u sastavu FBiH
» Srpska tradicionalna narodna nosnja na Majevici
» Slike nasih gradova i sela...
» nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo
» Srpska elita

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cpпскa мjecтa нa Majeвици-
Skoči na: