MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyUto 17 Apr - 18:06

Citat :
Kraj za dobru staru ladu
Kraj za dobru staru ladu
Agencije - 16.04.2012 17:24

MOSKVA - Ruski proizvođač automobila "Lada" saopštio je danas da povlači iz proizvodnje jedan od svojih klasičnih modela iz 1982, zbog pada prodaje tog vozila.

"Tražnja za 'klasičnim' je veoma opala. Vrijeme je da se pozdravimo," rekao je portparol kompanije Igor Burenkov u saopštenju za francusku novinsku agenciju AFP.

Lada 2107, zaštitni znak proizvođača AvtoVAZ, koji je prodavan u Evropi pod oznakom Riva, bio je najbrži i elekgantniji model u vrijeme kada je prvi put proizveden.

Lada Riva je predstavljala poboljšanu verziju "lade 2101" koja je prvi put proizvedena u Sovjetskom savezu prema sporazumu sa Italjom.

AvtoVAZ je saopštio da je njihova konačna odluka bazirana na padu prodaje ovog vozila od 76 odsto u prvom kvartalu ove godine.

Statistički podaci agencije "Avtostat," međutim, pokazuju da je ovaj aautomobil bio najbrže prodavano polovano vozilo u Rusiji.

www.nezavisne.com


Niko ne ocekuje od njih da izmisle tocak ili auto, ali zar nije jedna tako mocna i ekonomski napredna nacija sposobna da napravi dobar auto.
Prave satelite, podmornice, aviona, a od auta ni a.
Crying or Very sad

Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 31 Maj - 20:06

Pogledaj ovo...

http://en.wikipedia.org/wiki/Marussia_Motors
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 31 Maj - 20:18

Браво Јуначе :thumleft: Треба само ,,сурфат',, по интернету Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 31 Maj - 20:20

To, to..Smile
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 31 Maj - 20:33

Mravu, mravu ne znaš ti šta u Rusima čuči.
:thumleft: :thumleft: :thumleft:
Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Marussia_B2
Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Marussia_B1_photo01
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptySub 2 Jun - 18:00

Zmaj Ognjeni Vuk ::
To, to..Smile

Najvaznije

The English company Cosworth supplies Marussia with two different V6 engines.


Vjerovatno su samo napravili sasiju, bez motora, mjenjaca, osovina itd. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyNed 3 Jun - 12:22

То ти је Мраве за ивоз.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyUto 5 Jun - 11:13

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyUto 5 Jun - 21:07

Zmaj Ognjeni Vuk ::
Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?

Ne znaju zato sto su ulagali najveci dio sredstava, a i naucnog potencijala u vojnu industriju.
Avioni, tenkovi, podmornice itd. sve to je doslo sa zapada i Rusi su donekle uspjeli razviti svoj vojni program (dijelom kopiranjem, dijelom sopstvenim patentima itd.),
ali nazalost ideologija ih je vodila u tome pravcu da se ne razvija trziste, trziste koje kupuje aute i ostale luksuzne proizvode.
Nadam se da ce ubuduce doci pameti, pa da razviju i taj sektor.

Oni imaju veliki potencijal. Veliki su narod, imaju dobro skolovanu populaciju, kapital i samo fali jos da neko odredi pravac razvoja.
Nazad na vrh Ići dole
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 14 Feb - 11:28

Malo cu odstupiti od teme.


Vozila sam Ladu (tepala sam joj Lajka Laughing ),davno.

To je cudo od auta.Trosila je kao tenk,plesala po putu, po kisi,kao balerina,sneg da ne spominjem.Koliko sam puta zimi,morala da kidam granje sa drveca i stavljam ispod zadnjih tockova,da bih se iscupala iz nevolje.

Volan,tvrd,misici su mi nakon mesec dana bili,kao kod ragbiste.

Pojas,ubica.Nisi pokretljiv,jednostavno si zarobljen.

Svakog zimskog jutra,ciscenje svecica...

Ima toga jos,ali mi ukuvava voda za kafu,tako da ... Laughing

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 21 Feb - 6:47

ZVEZDICA ::
Malo cu odstupiti od teme.


Vozila sam Ladu (tepala sam joj Lajka Laughing ),davno.

To je cudo od auta.Trosila je kao tenk,plesala po putu, po kisi,kao balerina,sneg da ne spominjem.Koliko sam puta zimi,morala da kidam granje sa drveca i stavljam ispod zadnjih tockova,da bih se iscupala iz nevolje.

Volan,tvrd,misici su mi nakon mesec dana bili,kao kod ragbiste.

Pojas,ubica.Nisi pokretljiv,jednostavno si zarobljen.

Svakog zimskog jutra,ciscenje svecica...

Ima toga jos,ali mi ukuvava voda za kafu,tako da ... Laughing


У својој пјесми Рамбо Амадеус има само ријечи хвале за овај руски ,,строј,, :

Citat :
Prva, kuplung, druga, treca
ruski ti je mjenjac sila
gari Lada niza stranu
kano da je gorska vila, gorska vila

Strma dzada, pici Lada
leti kano soko 'tica
zakukala ona zena
sa zadnjega sica

Дајући силне атрибуте, појединим дијеловима и цијелом ауту, схватамо да је тај ауто ,,Макина,, да то није играчка од пластике. Него ђе удари да ту више трава не расте. kafenisanje
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 21 Feb - 13:08

Mr. Majevica ::
ZVEZDICA ::
Malo cu odstupiti od teme.


Vozila sam Ladu (tepala sam joj Lajka Laughing ),davno.

To je cudo od auta.Trosila je kao tenk,plesala po putu, po kisi,kao balerina,sneg da ne spominjem.Koliko sam puta zimi,morala da kidam granje sa drveca i stavljam ispod zadnjih tockova,da bih se iscupala iz nevolje.

Volan,tvrd,misici su mi nakon mesec dana bili,kao kod ragbiste.

Pojas,ubica.Nisi pokretljiv,jednostavno si zarobljen.

Svakog zimskog jutra,ciscenje svecica...

Ima toga jos,ali mi ukuvava voda za kafu,tako da ... Laughing






У својој пјесми Рамбо Амадеус има само ријечи хвале за овај руски ,,строј,, :

Citat :
Prva, kuplung, druga, treca
ruski ti je mjenjac sila
gari Lada niza stranu
kano da je gorska vila, gorska vila

Strma dzada, pici Lada
leti kano soko 'tica
zakukala ona zena
sa zadnjega sica

Дајући силне атрибуте, појединим дијеловима и цијелом ауту, схватамо да је тај ауто ,,Макина,, да то није играчка од пластике. Него ђе удари да ту више трава не расте. kafenisanje






Sentimentalnost.I ja volim Ruse,ali iskustva sa Lajkom su ravna Ultimativnom prezivljavanju. pirat
Nazad na vrh Ići dole
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? EmptyČet 11 Apr - 8:59

I Ladi je losa limarija.Zanemarimo cvrstinu,ona je sklona propadanju.Nju zimi so sa puteva, pojede za jednu sezonu.Ma ona je podlozna svemu,kao kada coveku opadne imunitet.Bolesljiva... study
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?   Zasto Rusi ne znaju napraviti auto? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto Rusi ne znaju napraviti auto?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт-
Skoči na: