MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyPon 8 Okt - 21:35

Čelićani kamenovali prostorije SDA zbog izborne krađe
FOTO: Arhiva
Čelićani kamenovali prostorije SDA zbog izborne krađe


Mještani Čelića sinoć su se u 21:15 okupili ispred tržnog centra kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo sumnjajući u izbornu krađu. Tom prilikom je došlo do narušavanja javnog reda i mira, vrijeđanja, svađa i upotrebe fizičke snage. Prema riječima izvještača s lica mjesta četiri osobe su povrijeđene.
"Nekoliko osoba zadobilo je lake tjelesne povrede. Nakon tog događaja grupa građana se uputila prema sjedištu jedne od političkih partija (SDA) i kamenjem polupala stakla na objektu", kazao je za glasnogovornik MUP-a TK Izudin Šarić za "Al Jazeeru Balkans".
Nezvanično saznajemo da je na građane vršen pritisak da daju svoj glas kandidatu SDA za načelnika. Mještanima je nuđeno 20 KM po glasu, a u noći uoči izbora cijena je naglo "skočila" na 200 KM.
Mještani sumnjaju da ni nestanak električne energije, u trenutku dok su se brojali glasovi, nije slučajan.
Nezadovoljni građani Čelića jutros su opet protestvovali, te najavili da neće odustati dok istina ne izađe na vidjelo.



Mještani Čelića sinoć su se u 21:15 okupili ispred tržnog centra kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo zbog očite izborne krađe u ovom gradu. Tom prilikom je došlo do narušavanja javnog reda i mira, vrijeđanja, svađa i upotrebe fizičke snage. Prema riječima izvještača s lica mjesta četiri osobe su povrijeđene.



"Nekoliko osoba je zadobilo povrede. Grupa građana se nakon toga uputila prema sjedištu SDA i kamenjem polupala stakla na objektu", kazao je za glasnogovornik MUP-a TK Izudin Šarić.



Nezvanično saznajemo da je na građane vršen pritisak da daju svoj glas kandidatu SDA za načelnika. Mještanima je nuđeno 20 KM po glasu, a u noći uoči izbora cijena je naglo "skočila" na 200 KM.



Mještani sumnjaju da ni nestanak električne energije, u trenutku dok su se brojali glasovi, nije slučajan.



Nezadovoljni građani Čelića jutros su opet protestvovali, te najavili da neće odustati dok istina ne izađe na vidjelo.
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyUto 9 Okt - 16:36

Tako se to radi, a ne kao kod nas pokradu prave kandidte naroda kolege iz stranke sa preferencama.
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyUto 9 Okt - 16:57

Zato se neki nisu kandidovali.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 6:48

Pantelija ::
....a ne kao kod nas pokradu prave kandidte naroda kolege iz stranke sa preferencama.

Svasta :d
Pa, kako se to radi? lol!
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 11:07

Kao ne znamo kako se krade sa preferencama?
Kandidati su iz iste stranke
Kandidat A .......................................kandidat B
omiljen kod naroda .........................ne sviđa se narodu
dobio od naroda 80 glasova............dobio od naroda 10 glasova
prilikom prebrojavanja glasačkih listića pravi se interni dogovor izborne komisije o dopisivanju krstića
na listiće na kojima je označen kandidat A dopisuje se još 75 krstića za kandidata B
Tako da u finalnom prebrojavanju
Kandidat A ima i dalje 80 glasova a kandidat B 85 glasova i prolazi dalje.
Na biračkim mjestima gdje je kandidat B dobio većinu ne dopisuju se preference.
Na ovaj način konstantno na mjestu odbornika ostaju poznata lica ili podobni kandidati za tu grupu u vrhu.
Tako to ide sa varanjem naroda.
E kada bi svi vodeći čelnici stranaka uradili kao Dodik, možda bi na rukovodeća mjesta došli i ljudi koji bi uradili nešto za ovu opštinu bez obzira iz koje su stranke. Možda bi se narodu i vratilo povjerenje u te stranke! Jeste da ovo nema veze sa Čelićem ali su i oni pokradeni na isti način.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 16:43

Pantelija ::
Kao ne znamo kako se krade sa preferencama?
Kandidati su iz iste stranke
Kandidat A .......................................kandidat B
omiljen kod naroda .........................ne sviđa se narodu
dobio od naroda 80 glasova............dobio od naroda 10 glasova
prilikom prebrojavanja glasačkih listića pravi se interni dogovor izborne komisije o dopisivanju krstića
na listiće na kojima je označen kandidat A dopisuje se još 75 krstića za kandidata B
Tako da u finalnom prebrojavanju
Kandidat A ima i dalje 80 glasova a kandidat B 85 glasova i prolazi dalje.
Na biračkim mjestima gdje je kandidat B dobio većinu ne dopisuju se preference.
Na ovaj način konstantno na mjestu odbornika ostaju poznata lica ili podobni kandidati za tu grupu u vrhu.
Tako to ide sa varanjem naroda.
E kada bi svi vodeći čelnici stranaka uradili kao Dodik, možda bi na rukovodeća mjesta došli i ljudi koji bi uradili nešto za ovu opštinu bez obzira iz koje su stranke. Možda bi se narodu i vratilo povjerenje u te stranke! Jeste da ovo nema veze sa Čelićem ali su i oni pokradeni na isti način.

Nije 'kao ne znam', stvarno ne znam. Cula sam da stranka stranku potkrada ali da ista stranka sama sebe potkrada, to nisam Surprised
Meni ovde nije jasna matematika. Gde i od koga si nabacio 75 glasova ako je kandidat A ostao sa istim brojem glasova? Od nekoga se mora ukrasti. Ko je ostao kraci za tih 75 glasova? Kandidat iz druge stranke? (a, to vec nije ovo sto pricamo). Mislim da se krajnji zbir glasova ne slaze. Ima vise krstica no glasaca Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 17:49

NPR: ja i ti smo iz iste stranke, znači da narod može da da glas za tu našu stranku, ili da da i za stranku i za određenog kandidata iz te stranke ili samo za jednog ili više kandidata iz te stranke. E sad ovako ja sam već godinama odborniik preko te stranke a ti si novi kandidat. Mene narod ne voli zato što muljam a ti si nova nada iz naroda koja može nešto da učini za njih. Narod je odlučio da da tebi povjerenje i dobila si 80 glasova na jednom biračkom mjestu a ja samo 10 (porodica i poltroni) glasova. Pošto moj čovjek radi na prebrojavanju glasova ispred naše stranke na tom biračkom jestu, prilikom prebrojavanja on na listić gdje si ti dobila krstić stavlja i krstić pored mojeg imena. Realno taj listić je ispravan jer su označena dva kandidata iz iste stranke. Znači na tvojih 80 dopisano je i za mene još 75 i sa onih 10 mojih to je 85. Ja prolazim ti gubiš. Tako velike ribe u stranci dobijaju stalno glasove od poštenih ljudi koji misle da će nešto promijeniti izlaskom na izbore. rtfm
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 18:10

Iz tih razloga ne mogu prosperitetni ljudi iz SNSD-a proci.
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptyNed 21 Okt - 22:39

Nije to samo slučaj u SNSD-u. To radi svaka stranka. Pa šta vi mislite zašto su Drago i Pala dobili preko hiljadu glasova? Zato što ih narod voli? Ma hajte molim vas. Ili kako je mala Stokanovićka prošla. Joj šege. Pa to je slučaj u svim strankama.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje EmptySub 27 Okt - 7:00

Pantelija ::
NPR: ja i ti smo iz iste stranke, znači da narod može da da glas za tu našu stranku, ili da da i za stranku i za određenog kandidata iz te stranke ili samo za jednog ili više kandidata iz te stranke. E sad ovako ja sam već godinama odborniik preko te stranke a ti si novi kandidat. Mene narod ne voli zato što muljam a ti si nova nada iz naroda koja može nešto da učini za njih. Narod je odlučio da da tebi povjerenje i dobila si 80 glasova na jednom biračkom mjestu a ja samo 10 (porodica i poltroni) glasova. Pošto moj čovjek radi na prebrojavanju glasova ispred naše stranke na tom biračkom jestu, prilikom prebrojavanja on na listić gdje si ti dobila krstić stavlja i krstić pored mojeg imena. Realno taj listić je ispravan jer su označena dva kandidata iz iste stranke. Znači na tvojih 80 dopisano je i za mene još 75 i sa onih 10 mojih to je 85. Ja prolazim ti gubiš. Tako velike ribe u stranci dobijaju stalno glasove od poštenih ljudi koji misle da će nešto promijeniti izlaskom na izbore. rtfm

Vidi ti i tog lopovluka!
Iskreno, ja ne glasam od nasih prvih demokratskih izbora 90te. Jednom glasala i drzava propala. Rolling Eyes
Pa mi nije jasno, kako dva kandidata iz iste stranke mogu biti 'markirana' na istom listicu?
Svako pametan, a posebno oni koji se bave tim poslovima, znaju da moze doci do pronevere.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty
PočaljiNaslov: Re: Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje   Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Celicani kamenovali prostorije SDA zbog izborne kradje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: