MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Crnci trce za Srbiju

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Crnci trce za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Crnci trce za Srbiju   Crnci trce za Srbiju EmptyČet 13 Mar - 10:46

„Blic“ u poseti atletičarima koji treniraju i žive u Pambukovici kod Uba
Etiopljani žele da trče za Srbiju u Pekingu
Autor: A. A., T. D. | 13.03.2008 - 08:26
Etiopljani žele da trče za Srbiju u Pekingu

Srpska atletika u narednom periodu ne mora brinuti za rezultate na dugim prugama, po prvi put u istoriji imaće naturalizovane reprezentativce i šampione.

Atletičari iz Etiopije Tamrat Legese (25), Gebreziber Gebresluse (28 ) i Estefanos Ešetu (18 ) vredno treniraju po tucaniku u selu Pambukovica pored Uba i sanjaju dan kada će u rukama držati srpski pasoš i na velikim takmičenjima braniti boje naše zemlje, u šta su se na licu mesta uverili reporteri „Blica“.
- Moja najveća želja je da budem prvak Srbije, potom sveta i da osvojim zlatnu medalju na Olimpijadi - kao iz topa odgovara mladi Stefan (Estefanos), kako ga od milja zovu trener i komšije.
Trener u Atletskom klubu Čukarički Zoran Molović prvi je pritekao u pomoć Etiopljanima, koji su krajem oktobra u Srbiji zatražili azil. Smestio ih je na svoje imanje u Pambukovici, otvorio im račun u obližnjoj prodavnici da bi uzimali namirnice i preuzeo kompletnu brigu o njihovim treninzima.
- On je moj otac! I trener, naravno - odlučno je rekao Gebre, najstariji među dugoprugašima iz Etiopije, pokazujući u telefonu spot folk pevačice Seke Aleksić. Za to vreme Tamrat nas je ponudio sokom i pesmama Nede Ukraden, a Stefan je treneru strogo zabranio pušenje u njihovoj blizini.
- No smoking, no! Da nam sledeći put doneseš poster, pa da na zid zalepimo upozorenje o zabrani pušenja.
Na zidovima spavaće sobe u trošnoj kućici nalepljeni su posteri poznatih atletičara, među kojima dominiraju slike Jamajkanca Asafe Pauela. Najmlađi „Tamnavac“ Estefani Ešetu kaže da je sprinter sa Jamajke njegov idol.
- Asafa jeste kratkoprugaš, ali je najbrži čovek na svetu. Njega morate da poštujete i volite. Uz to, svi Etiopljani mnogo vole Jamajku zbog Boba Marlija, čija muzika je kod nas i dalje najpopularnija - objasnio je Stefan.
Etiopljani su se brzo navikli na život u Srbiji, iz svoje zemlje su pobegli zbog mobilizacije i rata u Somaliji, skromni su i žive povučeno. Najviše vole da spremaju piletinu, ali nije im strana ni teletina ni prasetina. Ipak, porodica im nedostaje, pa često razgovaraju telefonom.
- Sve nam je ovde lepo, nema razloga da ne bude. Za sada je tako, a kasnije ćemo videti. Kada sam krenuo iz Etiopije, ostavio sam suprugu i petomesečnu ćerkicu. Ona je sada već porasla. Ali ja sam ovde došao zbog atletike i imam čvrstu želju da uspem u tome - kaže Gebresluse.
Najveće nade polažu se u najmlađeg člana ove simpatične trojke.
- Očekujemo da Ešetu sledeće godine na Univerzijadi i EP za mlade osvoji medalju. Njegov rekord u polumaratonu iznosi sat i dva minuta, dok su ova dvojica sporiji za 120 sekundi. Ešetu je 10 kilometara pretrčao za 29,35 minuta, a 800 metara za minut i 51. Svi imaju perspektivu u evropskoj atletici, a verujem da će obezbediti normu za Olimpijske igre u Pekingu - kaže Molović.
Bivši atletičar Crvene zvezde Molović iskreno je odgovorio da njegov angažman oko Etiopljana nije samo humanitarne prirode.
- Verujem u ove momke i siguran sam da će ostvariti dobre rezultate. Zato sam potpisao menadžerski ugovor sa njima, po kojem će mali deo od nagrada sa mitinga i maratona pripadati meni. Uskoro će im se pridružiti i Olivera Jevtić jer su u Pambukovici zaista odlični uslovi za treninge - dodao je Molović.
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=33836
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Crnci trce za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnci trce za Srbiju   Crnci trce za Srbiju EmptyČet 13 Mar - 13:19

Zanimljivo! Mogla bi to biti obostrana korist, ukoliko mi nemamo nasih dobrih atleticara. Mada mi je bitnije da se ljudima pomogne, ako se vec moze, nego da oni nesto osvoje. Crnci iz Afrike su uglavnom super dobrodusni ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Slavuj

Slavuj


Number of posts : 123
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.03.2008

Crnci trce za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnci trce za Srbiju   Crnci trce za Srbiju EmptyNed 16 Mar - 19:22

Brz je to narod, a nije ni cudo. Nasi ne mogu da u`vate zeca, a oni uteknu lavu tease
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Crnci trce za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnci trce za Srbiju   Crnci trce za Srbiju EmptyČet 29 Maj - 14:47

E zalosti moja malo nam turaka i siptara sad i crnci da nas handre ovuda affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Crnci trce za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnci trce za Srbiju   Crnci trce za Srbiju Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Crnci trce za Srbiju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт-
Skoči na: