MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Catic, Musa Cazim

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Nermin

Nermin


Number of posts : 30
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.03.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptyUto 25 Mar - 11:33

Evo jedne lijepe pjesmice! Laughing Samo za Jankovljeva i njegovo drustvo!! Laughing

Islamu


O Islamu, vjero moja sveta,
Spasu duše griješničke moje,
Velike su Tvoje svete misli,
Tvoje ime veličanstveno je!

Pred propisom uzvišenim tvojim.
Mudri razum u prašinu pada;
Zakoni su nepobitni Tvoji,
Tvoj šerijat vječita je pravda!

Mudrosti su veljih učenjaka
Nedobitne tvoje tajne svete,
Ti si luča čovječanskog spasa,
Ti si izvor znanja i prosvjete!

Ti si knjiga svenauke svijetle,
Ti si djelo vječitoga Boga,
Kojime je nav'jestio sjajni
Preporođaj svijeta cijeloga!

Ti me učiš svim djelima dobrim,
Ti me učiš časti i ljubavi,
Ti me učiš da za narod živim,
Čovječanstvu da član budem pravi.

Dok mi dani nevidovno teku,
U nepovrat od prošlosti tajne,
Mene blaže zapovijedi Tvoje
Svete one riječi veličajne.

Tvojih misli božanstvenih ja ću
Bit sljedbenik uvijek valjani,
Tvoju svetu zapovijed ću slušat.
A prezirat što Tvoj propis brani.

Oj Islamu, vjero moja sveta,
Spasu duše griješničke moje,
Velike su svete tvoje misli,
Tvoje ime veličanstveno je!



(1902)
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 5:46

Daj sklonite ovog Nermina, zar ne primetite da namerno provocira.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 11:32

no_name ::
Daj sklonite ovog Nermina, zar ne primetite da namerno provocira.
Ne no_name, treba ga ostaviti i onako mu se svi smiju. Njegovi izvori znanja su citanke iz osnovne skole.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 11:43

Niko ne negira da je Musa Cazim Catic bio musliman. Takodje niko ne moze negirati ni to da je u nekim razdobljima svoga zivota osjecao jaku srpsku svijest, naravno znao je ko su mu preci. Iz takvog osjecanja javice se jedan broj njegovih pjesama od kojih cemo za pocetak ovdje okaciti pjesmu Srpski ponos, objavljenu u Bosanskoj vili 1899. godine. Ovu pjesmu sam uspio pronaci u njegovim sabranim djelima, naravno da su je svi kasniji antologicari izbjegavali tako da ju je tesko bilo naci. Na internetu je uopste nigdje nema.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 11:59

Jankovljev ::
Na internetu je uopste nigdje nema.

E, kad ces je ovdje okaciti onda je okaci i na Wikipedia.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 12:39

SRPSKI PONOS
Musa Ćazim Ćatic

Ja sam Srbin, srpsko d'jete,
Srpska mi je savijest čista;
Junačkih mi djeda slava
Ko sunašce žarko blista.
Ja sam Srbin - tim imenom
Vječno ću se ponositi,
Spas srpskoga slavna roda,
Na srdašcu svom nositi.
Od mog roda, sto junaka
Pr'jetilo je groma sili,
I srpsko su ime mačem
Na kamenju bilježili.
Pred udarcem njihovijem
Tresle su se velje gore,
Stupali su vazda smjelo
Po mejdanu da se bore.
Kamo, kamo Dušan silni?
Kamo paša Sokolija?
To su dični sinci Srpstva:
Ko zv'jezda im slava sija!
Ja sam Srbin - gusle imam,
Uz njih tio popijevam,
I ljubavlju - prema Srpstvu
Svoje pjesme zagrijevam,
Slavim Marka i Miloša;
Slavim hrabrog Djerzeleza:
Imam njinu uspomenu,
Britki handžar oštra reza.
Pa nek mi se dušman javi,
Nek na bojno polje dodje;
Mene hitac ne prima se,
Ne može me rezat gvoždje,
Markova je ovo ruka,
Topuzinom znade biti;
Hamajlija Alijina
Od oštra me gvoždja štiti.
Ja sam Srbin - srpsko d'jete,
Za Srpstvo mi duša gori -
Robovaću srpskom rodu,
Dok me crna smrt ne smori.
(1899)
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 12:43

Napomena: Trebalo je da svaki drugi stih bude uvucen za pet polja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 14:55

JA SAM BOSNJAK!...

(Izdajici Avdi S Karabegovicu)
Ja sam Bosnjak - dican junak:
Vjeran svetom domu svome,
Vjeran slavi svojih djeda
I narodu Bosanskome!

Njegov ponos na mom srcu
Ko amanet sveti stoji;
Ponos koji nigdje ne da, da se Bosnjak lava boji!...

Majka me je Bosnjakinja
Zaklinjala svojim mlijekom,
Za cast ove casne grude,
Da proljevam krvcu r`jekom;

Da joj sluzim, kosto sluzi
Rob svojega gospodara,
Da je branim od dusmanskih
Bojnih koplja i handzara!

Na tvoj poziv, evo s`macem
Na mejdan ti stupam smjelo:
U poganoj Tvojoj krvi,
Da tfijumfa vezem djelo.

S`Tvojom krvi da sapirem
Crnu ljagu s`roda svoga,
Crnu ljagu - sto j`rodio
Izdajicu prokletoga!

Izdajicu uspomeni
Svojih djela slave stare,
Sto se drzn`o blatnom rukom,
Da svetinje njine tare! - -

Al ` sto rekoh o mejdanu?...
Ne, nikada s`hrgjom takom:
Bosnjak junak bojni mejdan
D`jeli samo sa junakom!

A Ti sakri mrsko lice
Ispred sv`jeta cijeloga:
U podzemlje mracno bjezi,
Izdajico roda svoga!
Jer nad Tobom rodnog neba
Zlatnog sunca placu zrake,
Place jasna mjesecina
I treptanje zvjezde svake,

Place svaki zemni atom,
Na kog Tvoja noga stane;
Svaka travka tebi klice:
Izdajica, nak propane!

Sakri lice izdajico,
Nek ne pljuju ljudi na Te,
A znaj I to: Izdajicu
I pod zemljom klevete prate!...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 15:00

Interesantno da Ćatić koristi termin Bošnjak Very Happy
Neki kvazi istoričari su imali običaj na Lopare.net tvrditi kako je to novokomponovani termin Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 15:44

To jeste novokomponovani termin. Catic ga koristi zato sto bas tada Austrija pokusava da stvori vjestacku naciju u cilju slabljenja srpske etnicke komponente. Njegova preorjentacija je ocita, to je i bio cilj postavke predhodne pjesme, a ti si ga svojim postom u cijelosti izvrsio. Znao sam da ce neko potegnuti ovu pjesmu jer se nalazi na cetrdesetak internet stranica. Sam Sukrija Kurtovic u svojoj brosuri O nacionalizovanju muslimana pise: Neka se samo racuna. U Bosni i Hercegovini ima okruglo 1,900.000 stanovnika. Od toga je nesto manje od 900.000 pravoslavnih Srba, 600.000 muslimana i nesto vise od 400.000 katolika Hrvata. Da ove zemlje imadu pretezno srpski karakter potrebno je samo nesto vise od 50.000 muslimana da primi srpsko ime. A sigurno nam ne osporava nijedan, ni najfrankovskiji Hrvat, da i mnogo vise mozemo uciniti.(moje isticanje). Zbog ovoga Austrija pokusava da napravi vjestacku naciju. Naravno to polazi za rukom drugu Titu sedamdesetih godina - stvara se nacija Muslimani ( samo ne znam da li su ovoj naciji pripadali i oni muslimani iz Indonezije, Filoipina, Afganistana). Sam termin Bosnjak srece se i ranije kao nomina regionalia, dakle kao imenica za oznacanvanje stanovnika predjela, isto kao: Majevicanin, Semberac, Hercegovac... Usput da kazem da cu danas postaviti jos jednu Musinu pjesmu pod nazivom Izrodima. Nadam se da si procitao Avdinu pjesmu koju je posvetio Musi: Sad poreci sta si rek'o. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 16:08

Jankovljev nemoj molim te valjati nebuloze, izvini ovo je eufemizam čisti u odnosu na termin koji bih rado upotrijebio nakon što sam pročitao tvoj post ali eto uzdržat ću se.Znači po tebi je Austrija(bez Ugarske vjerovatno) pokušala ustoličiti Bošnjačku naciju?A šta tek reći na ovaj dio u tvom postu "Sam termin Bosnjak srece se i ranije kao nomina regionalia, dakle kao imenica za oznacanvanje stanovnika predjela".Pa kad se to molim te po tebi javlja svijest o postojanju nacije(općenito za sve nacije) na ovim prostorima?Doduše malo aterirate u svojim stavovima-od toga da je termin Bošnjak nastao tokom 90-tih pa sad evo do perioda Austro-Ugarske-značajan pomak.Nadoćiće te vi kvazi istoričari vjerovatno al trebat će vam vremena.Al da dalje ne zachatavam temu o ovom bosanskohercegovačkom pjesniku!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 18:05

Nema tog vremena koje ce da protekne i natjera ljude i istoriju da zaborave da je krajem dvadesetog vijeka jedna vjerska zajednica dobila status nacije. Kako li ce se poceti izjasnjavati npr. adventisti i dr. vjerske zajednice, to je jost neizvijestno. Termin Bosnjak, u danasnjem smislu, i jeste prihvacen od muslimana devedesetih godina, i to nigdje nisam negirao. Ne bih ni ja da duzim pricu o stvarima koje nisu za ovu temu, da ne bi i moji i tvoji postovi bili sankcionisani.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 18:25

Musa Ćazim Ćatić

OGANJ

Iz srpske duše ovaj oganj vrije,
Samo za Srpstvo moje srce bije.


IZRODIMA

Na svetinje svoje, na čast praotaca,
Izlili ste otrov svoje mržnje crne.
I paklenom svi se predali demonu,
Da sa prave staze - na krivu vas svrne.

Potomci ste kobni Brankovića Vuka,
Narodna vas kletva do vječnosti prati,
U knjigu će žizni vaše kobno ime
Zabilježit' crnim domovina mati.

Rodoljublja čuvstvo zamire u vama,
Za svoj narod dragi srca vam se mare,
Jer s osmjehom podlim motrite, gdje dušman
Blatnjom rukom svojom svetinje vam tare.

(1900)

Ova pjesma je posvećena onim muslimanima sa nasih prostora koji negiraju pripadnost srpskoj naciji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 19:13

Jankovljev ::
Nema tog vremena koje ce da protekne i natjera ljude i istoriju da zaborave da je krajem dvadesetog vijeka jedna vjerska zajednica dobila status nacije. Kako li ce se poceti izjasnjavati npr. adventisti i dr. vjerske zajednice, to je jost neizvijestno. Termin Bosnjak, u danasnjem smislu, i jeste prihvacen od muslimana devedesetih godina, i to nigdje nisam negirao. Ne bih ni ja da duzim pricu o stvarima koje nisu za ovu temu, da ne bi i moji i tvoji postovi bili sankcionisani.
Pa kad to istoričaru vrli Srbi spoznaše svoju nacionalnu pripadnost Cool
I ne pozivaj se isključivo na ono što je pisao Staniša Tutnjević-ima i druge literature al izgleda da ti ta druga literatura ne godi Cool


Poslednji izmenio blavor dana Sre 26 Mar - 19:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 19:14

BOSNA ZUBORI...

Bosna zubori; nad pitomim krajem
Andjeo mira suri laka krila -
I lahor pirka, ko da sitnom cvijecu
Misticne price sapce vecer mila.

Bosna zubori i - ko rujne usne
Cvjetne tiho obalice ljubi,
Pa tamo negdje, poput moje misli,
Kraj tvog se dvora u daljini gubi.

Bosna zubori, a s barcicom mojom Nestasno sitni igraju se vali;
- Ah, cini mi se, moj andjele, tako
Da ljubav tvoja srcem mi se sali.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 21:24

blavor ::
Jankovljev ::
Nema tog vremena koje ce da protekne i natjera ljude i istoriju da zaborave da je krajem dvadesetog vijeka jedna vjerska zajednica dobila status nacije. Kako li ce se poceti izjasnjavati npr. adventisti i dr. vjerske zajednice, to je jost neizvijestno. Termin Bosnjak, u danasnjem smislu, i jeste prihvacen od muslimana devedesetih godina, i to nigdje nisam negirao. Ne bih ni ja da duzim pricu o stvarima koje nisu za ovu temu, da ne bi i moji i tvoji postovi bili sankcionisani.
Pa kad to istoričaru vrli Srbi spoznaše svoju nacionalnu pripadnost Cool
I ne pozivaj se isključivo na ono što je pisao Staniša Tutnjević-ima i druge literature al izgleda da ti ta druga literatura ne godi Cool

Ja mislim da si ti sposoban da uocis da nijednom nisam citirao prof. dr Stanisu Tutnjevica, ali to ti nisi zelio. Citirao sam Sukriju Kurtovica i naveo Caticeve stihove, istina Kurtoviceve rijeci su citirane iz Tutnjeviceve knjige (jer ne mogu traziti originalna izdanja da bi na forumu dokazao nekom muslimanu da mu se djed osjecao Srbinom) i njegove rijeci su fakat , ali tebi naravno ne odgovaraju Very Happy. A od kad Srbi nose ovo ime, i od kad su nacionalno svjesni to mozes provjeriti i u svojoj literaturi, kod tvojih istoricara (kazem tvojih da ne bi koristio prefiks kvazi- jer se cesto ponavlja), izgleda da nisi zadovoljan misljenjem vrhunskog naucnika. Usput, mozes me ti uputiti na par naslova, bice mi drago da nesto novo procitam, pa cemo porazgovarati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 21:46

Prepuštam tebi da ti sam izabereš literaturu i da mi pojasniš kad su to Srbi postali svjesni postojanja Srpske nacije.Što se dr.Tutnjevića tiče stvarno mi nije jasan ovaj tvoj pokušaj da osporiš to da si se pozivao na neke njegove navode.Kao citirao si Kurtovića koji se opet pozvao na Tutnjevića-svašta!!!!
Dakle kad to molim te Srbi postaju nacija Cool
Nazad na vrh Ići dole
Djeneral
Admin
Djeneral


Number of posts : 36
Peпyтaциja : -1
Registration date : 28.01.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 22:22

Citat :
Jankovljev




Joined : 20 Feb 2008
Posts : 123

Subject: Re: Catic, Musa Cazim Today at 11:39

--------------------------------------------------------------------------------

SRPSKI PONOS
Musa Ćazim Ćatic

Ja sam Srbin, srpsko d'jete,
Srpska mi je savijest čista;
Junačkih mi djeda slava
Ko sunašce žarko blista.
Ja sam Srbin - tim imenom
Vječno ću se ponositi,
Spas srpskoga slavna roda,
Na srdašcu svom nositi.
Od mog roda, sto junaka
Pr'jetilo je groma sili,
I srpsko su ime mačem
Na kamenju bilježili.
Pred udarcem njihovijem
Tresle su se velje gore,
Stupali su vazda smjelo
Po mejdanu da se bore.
Kamo, kamo Dušan silni?
Kamo paša Sokolija?
To su dični sinci Srpstva:
Ko zv'jezda im slava sija!
Ja sam Srbin - gusle imam,
Uz njih tio popijevam,
I ljubavlju - prema Srpstvu
Svoje pjesme zagrijevam,
Slavim Marka i Miloša;
Slavim hrabrog Djerzeleza:
Imam njinu uspomenu,
Britki handžar oštra reza.
Pa nek mi se dušman javi,
Nek na bojno polje dodje;
Mene hitac ne prima se,
Ne može me rezat gvoždje,
Markova je ovo ruka,
Topuzinom znade biti;
Hamajlija Alijina
Od oštra me gvoždja štiti.
Ja sam Srbin - srpsko d'jete,
Za Srpstvo mi duša gori -
Robovaću srpskom rodu,
Dok me crna smrt ne smori.
(1899)

Не знам шта бих рекао за ову пјесму, још кад се зна ко ју је написао, не одричући се онога што је био...!
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 22:25

blavor ::
Prepuštam tebi da ti sam izabereš literaturu i da mi pojasniš kad su to Srbi postali svjesni postojanja Srpske nacije.Što se dr.Tutnjevića tiče stvarno mi nije jasan ovaj tvoj pokušaj da osporiš to da si se pozivao na neke njegove navode.Kao citirao si Kurtovića koji se opet pozvao na Tutnjevića-svašta!!!!
Dakle kad to molim te Srbi postaju nacija Cool

Srbi su nacija otkad je svijeta i vijeka...
A ti, nit si kad bio nacija, nit ces kad bit Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 22:38

Zna istoriju-Kuduz IIoII IIoII IIoII IIoII IIoII
Dražene briši ovo IIoII
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 22:55

blavor ::
Prepuštam tebi da ti sam izabereš literaturu i da mi pojasniš kad su to Srbi postali svjesni postojanja Srpske nacije.Što se dr.Tutnjevića tiče stvarno mi nije jasan ovaj tvoj pokušaj da osporiš to da si se pozivao na neke njegove navode.Kao citirao si Kurtovića koji se opet pozvao na Tutnjevića-svašta!!!!
Dakle kad to molim te Srbi postaju nacija Cool
Procitaj ponovo moj post - nisi ga uopste razumio. Ne moze se se Kurtovic pozivati na Tutnjevica jer je Kurtovic ovu brosuru objavio 1914. lolol
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 23:00

Jankovljev ::
blavor ::
Prepuštam tebi da ti sam izabereš literaturu i da mi pojasniš kad su to Srbi postali svjesni postojanja Srpske nacije.Što se dr.Tutnjevića tiče stvarno mi nije jasan ovaj tvoj pokušaj da osporiš to da si se pozivao na neke njegove navode.Kao citirao si Kurtovića koji se opet pozvao na Tutnjevića-svašta!!!!
Dakle kad to molim te Srbi postaju nacija Cool
Procitaj ponovo moj post - nisi ga uopste razumio. Ne moze se se Kurtovic pozivati na Tutnjevica jer je Kurtevic ovu brosuru objavio 1914. lolol
Ma razumio si ti jako dobro šta sam ja htio reći i nema potrebe da se hvataš za lapsuse te vrste-nego šta bi sa odgovorom na pitanje kad su Srbi postali nacija.Nije valjda da se slažeš sa stavom dr.BARABE koji tvrdi da su Srbi nacija od kad je svijeta i vijeka Cool
Btw baraba inače slovi za jakog poznavaoca istorije i priznat je u naučnim krugovima IIoII IIoII
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptySre 26 Mar - 23:02

Sramota je za tebe blavor da neznas istoriju svojih predaka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim EmptyPet 28 Mar - 21:45

Musa Cazim Catic

OGANJ

Iz srpske duse ovaj oganj vije,
Samo za Srpstvo moje srce bije.


PJESMO MOJA

Pjesmo moja, plovi, plovi,
Nebom srpske poezije;
Dje no jasnih, ko zvijezda
Tih pjesama bezbroj sije
I ti kod njih mjesta nadji,
Ma da n'jesi sjajna tako,
Rodu mome mila bices
Jer je tebi Srpstvo slatko.
Pjesmo moja, plovi, plovi
Iz vatrenih mojih grudi,
Tamo,dje no bratske sloge
Radosnica zora rudi.
Tu mi gukni njeznim glasom,
Nek te svaki Srbin cuje,
Ti mu sapni, kolko Srpstvo
Moja mlada dusa stuje.
Pjesmo moja, ne stoj vise
Vec zaplovi iz svih sila,
Ta dosta si u srdascu
Mojemu se mladom krila.
Sad je vr'jeme slobodice, -
Da ostavis srce moje, -
I na kril'ma lakog ljeta
Da na javno stupis polje.



Napomena: svaki drugi stih trebao bi biti uvucen za pet karaktera.
Nazad na vrh Ići dole
slavisaa




Number of posts : 29
Age : 62
Location : zemun
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.02.2010

Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Catic   Catic, Musa Cazim EmptySre 24 Feb - 19:20

Bravo JANKOVLJEV, tako se razgovara sa onima koji su najbolji pljuvaci udalj.Kao bitno je da li si citirao Tutnjevica ili Kurtovica, a pjesmu Catica o junackom porjeklu je vjerovatno napisao Bora Corba kada je bio na Gazimestanu 1989.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Catic, Musa Cazim Empty
PočaljiNaslov: Re: Catic, Musa Cazim   Catic, Musa Cazim Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Catic, Musa Cazim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Kњижeвнocт-
Skoči na: