MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Косово: Ископавања без знања Срба

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gljeb

gljeb


Number of posts : 726
Peпyтaциja : 12
Registration date : 10.03.2013

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptySub 2 Maj - 18:50

Косово: Ископавања без знања Срба 811

Na više lokacija na Kosovu i Metohiju sprovode se arheološka iskopavanja bez znanja predstavnika Zavoda za zaštitu spomenika kulture Srbije.

Iskopavanja se vrše na više od 20 lokacija, među kojima su lokalitet Ulpijana, koji je udaljen oko 500 metara od manastira Gračanica, zatim Donja Brnjica severno od Prištine i Novobrdska tvrđava.

Predstavnici opštine Gračanica kažu da ova lokalna zajednica nema uvida u iskopavanja na lokalitetu Ulpijana, niti ima ovlašćenja da spreči ili učestvuje u projektima koje realizuje Ministarstvo kulture samoproglašenog Kosova.

Arheološka istraživanja na lokalitetu Ulijana su poverena Arheološkom institutu Turske, a veštačenja nađenih predmeta se obavljaju u Nemačkoj.

Na lokalitetu Kaljaja u Prizrenu arheolozi su u proteklih godinu dana pronašli oko 2.000 eksponata od kojih neki potiču i iz bronzanog doba.

U proteklih nekoliko sedmica pronađeno je oko 50 topovskih đuladi i municija za koju se pretpostavlja da potiče iz 19. veka, a tačni podaci o tome biće saopšteni nakon analize na Institutu za arheologiju u Nemačkoj.

Arheološka iskopavanja na lokalitetu Kaljaja finansiraju američka Ambasada i Ministarstvo kulture samoproglašenog Kosova, a do sada je obezbijeđeno oko 350.000 evra.

(Srna)
Nazad na vrh Ići dole
gljeb

gljeb


Number of posts : 726
Peпyтaциja : 12
Registration date : 10.03.2013

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptySub 2 Maj - 19:07

Ријешио сам да ово поставим чисто да се види како други ископавају и пљачкају наше благо и да видимо ко то финансира и ко је главни извршилац. Пошто су Шиптари доказано не образовани и без икакве своје историје, а потребно је да "докажу" своје постојање на Косову још од прије Срба, онда Ујка Сем (Америка) даје паре, а Турци ископавају. Ископавају једно Ново Брдо... Еј, Ново Брдо! Ваљда планирају да нађу Шиптаре под његовим темељима.
Са друге стране то може да буде показатељ нама самима како тикве без коријена у 21.вијеку стварају своју историју, а наравно, ми то пасивно посматрамо. Земља нам је препуна нашег блага и историје, а ми појма немамо. Зато други преоравају наше њиве.
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptyNed 3 Maj - 19:38

Нека си поставио Гљебе. Могу како 'оће, ал сам убјеђен да неће докле 'оће. Тренутни распоред снага у свијету им иде на руку, ал' неће ни то довијека тако. Онај несретни Аљбин Курти тврди да су и српски манастири на Косову и Метохији шиптарски. У питању је богата машта слична као код Муслимана.
Међутим, савремена генетика је егзактна наука, као што је и математика нпр. Она шиптарима никако не иде у прилог. Динарски, искључиво Европски генетски маркер И2А ( домицил су му висије Динарских планина), популарно назван и Илирски ( значи, старосједилачки) је код Срба у Србији заступљен са 42%, код шипрара на Косову са само 8%. Понављам, 8%. Код оних у Албанији са 15,5%. Друго, код шиптара на Косову су са процентом од 64% заступљени генетски маркери Е1б1б и Ј2, чији су домицили сјевер Африке и источна Анадолија. Значи, теза о некаквом Илирском и старосједилачком порјеклу шиптара је обична подвала и лаж. Њихова генетика је далеко сличнија Кавкаским народима ( Азербејџанцима, Чеченима или Абхазима) него Србима и другим Европљанима.


Poslednji izmenio Prolaznik dana Ned 3 Maj - 19:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptyNed 3 Maj - 19:44

Још нешто, заборавих.
Познато је да су Динарци (носиоци хг И2А2) просјечно највиши људи на свијету. Просјечна висина је 186 цм. А шиптари у Албанији су просјечно високи 174 цм, значи 12цм нижи од правих старосједилаца Балкана. Динарска жене је отприлике просјечне висине ко шиптарски мушкарац. Шиптарска висина је далеко ближа Афричким и Азијским народима (мислим да су просјечно висине ко Турци) него Балканским старосједиоцима и другим Европљанима.
Срби у Србији су напримјер трећи народ по висини у свијету. Послије Црногораца (који се добрим дијелом осјећају и изјашњавају као Срби) и интересантно, Холанђана.

Ево података.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_height

Намјерно сам узео Енглески извор. Да не будем пристрасан.
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptyNed 3 Maj - 19:53

Листајући мало нет-ом и као лаик проучавајући генетику Европских и других народа, расне карактеристике истих (што је данас непопуларно јер асоцира на нацизам), па и менталитет, све више сам убјеђен у тезу да је неки Византијски цар (чини ми се Манојло) шиптарске претке са Кавказа доселио на мало подручје данашње Албаније и Сицилије, ваљде да се боре против Нормана у јужној Италији, против којих су Византијци тада ратовали.
Интересантно је да Сицилијанци и Шиптари имају сличнан генетски маркер, што говори о заједничком поријеклу. Међутим, доста тога говори и њихов сличан менталитет (склоност криминалу нпр.)
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptyNed 3 Maj - 20:07

Све у свему, до каквих год података ови "археолози" дођу, они ће бити политичке а не научне природе, значи лажни и самим тим кратког вијека трајања.
Nazad na vrh Ići dole
gljeb

gljeb


Number of posts : 726
Peпyтaциja : 12
Registration date : 10.03.2013

Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба EmptyNed 3 Maj - 21:12

Па то и јесу политичка ископавања доле на Косову и Метохији. Кад спомену Шиптаре и њихово поријекло, скроз си у праву да имају везе са Кавказом. Случајно познајем неке Грузине и они су ми кроз разговор који није био везан за Шиптаре поменули да у Грузији још и данас постоји планинска област која се зове Албанија!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Косово: Ископавања без знања Срба Empty
PočaljiNaslov: Re: Косово: Ископавања без знања Срба   Косово: Ископавања без знања Срба Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Косово: Ископавања без знања Срба
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "Измишљено досељавање Срба"
» У Карловцу оскрнавњен православни храм
» Ноћна смена-Велика Србија-Државни посао
» Ново!Саркофаг из Клисе код Травника
» Поздрав из Републике Српске !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Археологија :: Археолошке вијести-
Skoči na: