MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Парада побједе

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Парада побједе   Парада побједе EmptySub 9 Maj - 20:56

Парада побједе Putin-i-srpski-gardista-jutjub_f
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptySub 9 Maj - 20:59

Putin na paradi o Srbima: Srbi su pokazali herojsku borbu protiv fašizma!

MOSKVA – Ruski predsednik Vladimir Putin zahvalio je danas u Moskvi svim saveznicima koji su se borili protiv fašizma, ističući da su herojsko protivljenje fašizmu pokazali i Srbi.

putin skrinsot Putin na paradi o Srbima: Srbi su pokazali herojsku borbu protiv fašizma!
Putin na paradi (Foto: Skrinšot)

Njihovi unuci i praunuci su danas sa nama – rekao je Putin u obraćanju na Vojnoj paradi na moskovskom Crvenom trgu.

Na moskovskom Crvenom trgu danas se održava najveća u istoriji Parada pobede povodom 70. godišnjice od oslobodjenja od fašizma, a vrhovni komandant oružanih snaga i predsednik Rusije Vladimir Putih je poručio da danas silom nametnuta rešenja ometaju svetski razvoj i da je zato zadatak Rusije

Zadatak Rusije je i da spreči svetske pretnje na neblokovskom osnovu. Samo tada mi ćemo obezbediti mir na planeti, poručio je Putin čestitajući praznik svim učesnicima parade, gostima i prijateljima i odajući priznanje, kako je rekao, svima koji su se borili protiv fašizma.

Predstavljajući vojnike 10 zemalja koji učestvuju na paradi, Putin je predstavio i Gardijsku brigade Vojske Srbije koja je prodefilovala, rekavši da su hrabri otpor fašizmu pokazali i Srbi.

To je, kako je rekao, bio veliki otadžbinski boj u kojem su se naši očevi i dedovi borili do ivice ljudskih snaga i pokazali šta je nepokolobljivi patriotizam.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptySub 9 Maj - 21:01

Наш предсједник са предсједником Путином
Парада побједе Dodik-putin-moskav-2015
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptySub 9 Maj - 21:04

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptySub 9 Maj - 21:07

Путинови "Ноћни вукови" У Берлину развили и заставе Србије и Републике Српске.
Слава Русији!

Парада побједе Nocni-vukovi-foto-betaap-1431196469-656967
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptyNed 10 Maj - 10:44

Руси су нам најбољи пријатељи. Није ту у питању само заједничка вјера, писмо, сличан језик и историјска судбина, већ и сличан менталитет. Имам једног пријатеља Озренца, човјек је био рањен за вријеме рата (јесен 1994. год.)  па се дуго  лијечио на ВМА у Београду, рат се завршио, његово мјесто пало џихадлијама у руке, а он је стицајем околности негдје 1996. године отишао у Јалту (приморски град на Криму), на грађевину. Крим је тада припадао Украјини, ал' је на њему доминантно руско становништво. Прича како су изузетно пријатељски настројени према нама Србима, осјећ'о се као међу својим народом, а менталитет нам је исти.
Ако је нама из Републике Српске Србија мајка, Русија је у најмању руку тетка. Грци би могли бити кумови.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptyNed 10 Maj - 18:53

Тако је Пролазниче ! :thumleft:

Корачали смо поносно у славу Србије и победе
Горана Новаковић / Бранко Влаховић | 10. мај 2015. 07:45 | Коментара: 13

Вођа српског ешелона у Москви, са "Новостима" поделио утиске са Црвеног трга. Путин захвалио на дојстојанству српских гардиста. Наше даме очарале

Парада побједе Koracali-ponosno-(1)-copy_620x0

САН сваког војника је да продефилује на свечаности као што је ова, осећања су ми помешана, а искуство непоновљиво. Наша прошлогодишња војна парада била је нешто што се деси једном у животу, али ово у Москви било је посебно. Хиљаде војника на једном месту, савремену технику и авијацију коју сам видео, памтићу до краја живота.

Овако је са "Новостима" поделио прве утиске након наступа српске гарде на Паради победе у Москви, потпуковник Владимир Вукајловић, командант гардијског батаљона ВС и вођа нашег ешелона у Москви.

- Када ми је пришао председник Путин, представио сам се, а он ми је захвалио што смо уприличили манифестацију, достојанствено представљајући Србију - објаснио нам је Вукајловић шта је разговарао са председником Русије, на крају Параде.

Вођа српског ешелона каже и да није било тешко марширати на московској "калдрми", по тврдим гранитним коцкама, јер су се брзо привикли, због добре увежбаности.

- Било нам је важно да се сконцентришемо и убрзамо корак. За минут руски војници пролазе 120 корака, дакле у три минута морамо проћи преко Црвеног трга тих 360 корака која се памте за цели живот - преноси нам Вукајловић. - Код нас се обично "гази" 110 корака у минути па смо морали да убрзамо што нам као добро увежбаним није било тешко.

Владимир каже и да је поносан што су он и други представници Војске Србије одлично обавили поверени задатак и зна да су га његови најближи гледали у директном ТВ преносу.

А управо су "Новости" Параду испратиле са његовим најближим, у дому потпуковника на Вукајловића, на београдском Лабудовом брду.

Парада побједе Koracali-ponosno-(4)

- Тамо је тата, види их, наши су плави - показује Владимирова супруга Ђурђица немирном, четворогодишњем Александру.

Већ три недеље Владимир није код куће. Најпре је провео недељу дана у Горњем Милановцу, а затим је уследио позив који се не одбија - учешће на московској паради.

- Много се пожелео тате, њих двојица су веома везани - објашњава нам Љубица, "госпођа ташта", како је од милоште зове Владимир, док његов син трчи са краја на крај стана, играјући се са братом и сестром од тетке, који су са својом мамом, Ђурђицином сестром Јасминком, дошли да поделе радост и понос. - И ја као ташта емотивно доживљавам све ово. Навикла сам на успехе своје деце, а онда је у нашу породицу дошао он, једнако успешан. Заиста ме чини радосном и поносном.

Како нам је испричала Ђурђица, емотивно уздржана али са осмехом који јој не силази са усана, Владимиров и њен сан одувек је био да отпутују у Русију. Сада га он проживљава за обоје, али на начин који никада није ни сањао.

Кадрови се смењују брзином светлости, а онда, заједно са осталим комадантима, и Владимир је иступио и стрпљиво чека да се рукује са имењаком - председником Путином. Крупан кадар, лице у плавој, најлепшој униформи, понос породице.

Парада побједе Koracali-ponosno-(3)

- Могу ли сада да пишем тати? - пита мали Аки, можда Владимиров наследник и у професији, док са сузама у очима гледа татину фотографију на екрану телефона.

Понос Србије на Црвеном тргу, поред Владимира били су и други гардисти, а међу њима и две девојке, поручник Александра Мишић и разводник Тијана Матовић. Њихова лепа лица и елеганцију приметили су и руски телевизијски и новински репортери. Обе, срећне што су обавиле добро поверени задатак.

Citat :
СУЗЕ
ПОНОСНИ смо на нашу гарду. Честитам ти на снази, да будеш подршка свом супругу. Владимир је посебна душа нашег времена. Буди срећна са њим. Овако је гласила једна од порука коју је Владимирова супруга Ђурђица примила од своје пријатељице током параде. Сузе је једва задржала у очима.

Из Москве се враћам пуна утисака. Сретна сам што сам учествовала на таквом догађају и тих 360 корака ћу сигурно памтити цели живот. Већ на првој проби кад смо били на Црвеном тргу видели смо да ћемо одлично обавити задатак, јер, хвала богу, имамо добро искуство. Знам да су ме гледали рођаци и пријатељи и да су мајка Зорица и отац Живанко сигурно били задовољни и поносни - каже за "Новости" Александра Мишић, родом из Бадовинаца.

Кршном делији, одличном спортисти, симпатичном капетану Ђорђу Симићу (29) стројеви корак на Црвеном тргу није био никакав напор. Ђорђе је родом из Крушевца. Каже да је као дете гледао преко ТВ параде и ето, сада дочекао да и он буде на Црвеном тргу.

- Знам да су сигурно били на мене поносни мајка Рада и отац Живојин који су гледали параду преко телевизије. На Црвеном тргу могу да газе само најбољи и то је за сваког од нас велико признање и награда - каже нам овај Крушевљанин.

Интересантно је да је Ђорђев деда био у руској војсци. Као дечак је отишао у Русију где је завршио војне школе и кад је почео Други светски рат прошао је са руским јединицима ратишта Србије. По завршетку рата остао је у Србији али је 1948, због велике љубави према Русији и веровању у Стаљина, завршио на Голом отоку.

Парада побједе Koracali-ponosno-(1)

ПОХВАЛЕ ДОМАЋИНА

НАШ војни изасланик у Москви пуковник Зоран Стојковић и његов помоћник, потпуковник Марко Марковић су такође били јако задовољни јер су од домаћина слушали само похвале на рачун наших гардиста.

- Тек кад су стигли наши гардисти и прву пут вежбали, један руски генерал ми је искрено рекао: ваши младићи и девојке су врхунски увежбани и заиста предивно изгледају па се види да су баш елитна јединица - испричао је за "Новости" пуковник Стојковић.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptySre 13 Maj - 23:22

ŽIVJELA NAŠA MAJKA RUSIJA !!! ŽIVIO PREDSJEDNIK PUTIN !!!
cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
gljeb

gljeb


Number of posts : 726
Peпyтaциja : 12
Registration date : 10.03.2013

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptyČet 14 Maj - 19:22

Наша је српска мајка колико ја знам,а руска нам је сестра најрођенија! Али, своју мајку нико не може да замјени.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе EmptyPet 15 Maj - 0:20

gljeb ::
Наша је српска мајка колико ја знам,а руска нам је сестра најрођенија! Али, своју мајку нико не може да замјени.
Da. U pravu si gljeb. Meni je u simboličkom značenju Rusija druga majka, dok je to nekome Turska, Njemačka ...
Да здравствует наша мать Россия

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Парада побједе Empty
PočaljiNaslov: Re: Парада побједе   Парада побједе Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Парада побједе
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: