MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Da li je moguc suzivot sa muslimanima???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 25 Mar - 18:34

Bog je Svetlost nebesa i Zemlje! Primer svetla Njegova je kao udubina, u njoj svetiljka, svetiljka u staklu, staklo - kao da je ono zvezda blistava; pali se od drveta blagoslovljenog, masline, ni istočne, ni zapadne. Gotovo da ulje njegovo zasija, a da ga vatra ne dotakne. Svetlost nad svetlošću! Bog vodi svetlu svom koga hoće i Bog navodi primere ljudima; a Bog je o svakoj stvari Znalac.
(Kur’an)

“Islam, religija tolerancije, visoko ceni čovekovu dušu, a napad na nedužna ljudska bića smatra teškim grehom…
Islam muslimanu uopšte ne dozovoljava da ubija nedužne iibespomoćne”.
Šejh Jusuf al-Karadavi, muslimanski teolog, Doha, Katar

”Napadati nedužne ljude nije hrabrost, to je glupo i biće kažnjeno kada dođe Sudnji dan. Nije hrabrost napadati nedužnu decu, žene i civile. Hrabrost je štititi slobodu; hrabrost je braniti sebe, a ne napadati”.
Šejh Mohamed Sajed al-Tantavi, džamija i univerzitet Al-Azhar, Kairo, Egipat

”Napadi ovakvih razmera zaista su gnusni i zaslužuju svaku osudu. Ko god da ih je izveo, nema pravo da to čini u ime religije, tačnije islama… Ubijanje nedužnih da bi se postigao cilj nikada nije predstavljao suštinu ove religije”.
Jusuf Muhamad, muslimanski teolog, Džakarta, Indonezija

”Jadno je što sledbenici ove pojave (terorizma) koriste religiju kao kamuflažu, budući da je pravi islam u odnosu na sve ovo nedužan. Njegovo učenje se uzdiže iznad ljudi koji veruju u nasilje kao pravac akcije, u sabotažu kao metod i krvoproliće kao način da se sprovedu reforme”.
Šejh Abdur-Rahman al- Sudais, imam u Velikoj džamiji (Harem, op. red.), Meka, Saudijska Arabija

Onaj ko ne zna osnovne principe islama, nema pravo na islamofobiju, jer se boji nečega što ne poznaje.
Islam znači graditi mir, predanost i požrtvovanost. Graditi mir znači da vernik treba u miru živeti sa sobom i sa svojom okolinom. Predanost i požrtvovanost se izražava u prihvatanju i izvršavanju Božije volje i, na taj način, musliman kroz islam postiže mir. Musliman je neko ko se svojevoljno podređuje Božijoj volji i koji u izgradnji mira vidi svoju dužnost. Postoje ljudi koji se nazivaju muslimanima, ali koji se ne podređuju Božijoj volji, a ima i ljudi koji se maksimalno trude da žive islamskim načinom života.
Svrha služenja Bogu u islamu je da prisutnost Boga prizovemo u svest. Služenje Bogu, npr. obavljajući namaz, posteći ili dajući zekat je jedan korak na putu ka cilju - da se postigne Božije zadovoljstvo. Allah je reč arapskog porekla, a znači - ‘jedan Bog’ i nije ime nekog privatnog Boga muslimana, već je Allah jedini sa pravom obožavani Stvoritelj univerzuma; i arapski hrišćani nazivaju Boga Allah.

Muslimani veoma poštuju Isusa (Isa, a.s.) i njegovu majku Merjem. Islam priznaje prava i religioznu slobodu manjina. Poslanik Muhammed je zabranio muslimanskim vojskama rušenje crkava i sinagoga. Halif Omar nije dozvolio muslimanskoj vojsci ni obavljanje molitve u crkvama, da ne bi osećaji Hrišćana na taj način bili povređeni. Jevreji su živeli u Španiji zajedno sa muslimanima i njihov zajednički život je cvetao, dok su u ostalim delovima Evrope bili proganjani. Oni smatraju to doba svojim zlatnim dobom. U islamskim zemljama Hrišćani žive u blagostanju, zauzimaju položaje u vladama i ne onemogućava im se poseta crkvama. Hrišćanskim misionarima je dozvoljeno otvaranje i održavanje škola i bolnica. Kur’an naziva Hrišćane i Jevreje ‘ljudima Knjige’, tj. to su oni koji su primili Božje Objave pre Poslanika Muhammeda. Iako se muslimani sa poštovanjem odnose prema svim ljudima, ipak radi monoteizma i Abrahamske linije, Hrišćani i Jevreji zauzimaju posebno mesto kod njih; naravno, ako im se bez neprijateljstva i omalovažavanja izlazi u susret. Muslimani nose nadu u sebi da će im se Hrišćani i Jevreji pridružiti u obožavanju Jednog Boga i podvrgavanju Njegovoj volji.

Ovo je bila jedna strana medalje. S druge strane, Bukhari zbirka govori ovako:

9.29.
Borite se protiv onih kojima je data Knjiga,
a koji ne veruju ni u Allaha ni u onaj svet,
ne smatraju zabranjenim ono što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju
i ne ispovedaju istinsku veru – sve dok ne daju glavarinu poslušno i smerno.

9. 5.
Kada prođu sveti meseci,
ubijajte mnogobošce gde god ih nađete, zarobljavajte ih,
opsedajte i na svakom prolazu dočekujte!
Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali,
ostavite ih na miru,
jer Allah zaista prašta i samilostan je.
(Dakle, ili prelazak na islam, ili plaćanje "reketa"...)

Bukhari:V4B52N260:
"Poslanik je rekao,
'Ako musliman napusti svoju veru, ubijte ga.' "

2. 191.
I napadajte takve gde god ih sretnete
i progonite ih odande odakle su oni vas prognali.
A zlostavljanje je teže od ubijanja!
I ne borite se protiv njih kod Časnog hrama,
dok vas oni tu ne napadnu.
Ako vas napadnu, onda ih ubijajte!
– neka takva bude kazna za nevernike.

5. 33.
Kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju
i koji nered na Zemlji čine jeste:
(po ovoj definiciji salafije definišu sve nepokorne nemuslimane)
da budu ubijeni,
ili razapeti,
ili da im se unakrst ruke i noge odseku
ili da se iz zemlje prognaju.
To im je poniženje na ovom svetu,
a na onom svetu čeka ih patnja velika,

Genocid nad nemuslimanima

Muhamed naređuje ubistvo oko 800 Jevreja iz plemena Ben Krajza:

33. 26.
a sledbenike Knjige, koji su ih pomagali, iz utvrda njihovih je izveo,
i strah u srca njihova ulio, pa ste jedne pobili, a druge kao sužnje uzeli,

“Alahov poslanik je naredio da se svim Židovskim muškarcima
i dečacima koji su dostigli pubertet odseče glava.

Onda je prorok podelio imovinu, žene, i decu
Židovskog plemena Qurayza među Muslimanima.”
Tabari VIII, stranica 3

Muhamed i sam izvršavao egzekucije nad zarobljenicima:

Ishaq (stranica 464)
i Tabari (stranica VIII:36):

“Kako navodi Ajša, jedna Židovkinja je ubijena.
Pričala je sa mnom
dok je Alahov Poslanik ubijao njene muškarce na tržnici.”

Kako Muhamed tretira zarobljenike?

"...On je naredio da im se odseku šake i stopala,
i da im se oči žigošu (izvade) sa užarenim železom.
Ostavili su ih u 'Al-Harra' (stenovito mjesto kraj Medine)
i kada su tražili vodu, nisu je dobili..."

Hadis Bukhari Vol 1, #234

Pravo na slobodu verovanja:

Neka alah prokle Židove i Kršćane
jer su sagradili vjerske objekte na grobovima proroka."

Pedofilija u islamu

"Poslanik je oženio Ajšu u Meki tri godine prije Hijrah,
poslije smrti Khadija.
U to vreme je imala 6 godina."

Tabari VII:7

"Alahov poslanik je rekao Ajši,
'Pokazana si mi dva puta u snovima (seksualne fantazije).
Posmatrao sam čoveka ili anđela koji te je nosio u svilenoj tkanini.
On mi je rekao, "Ona je tvoja, otkrij je."
I to si bila ti. Onda bih rekao sebi,
"Ako je ovo od Alaha, onda se mora dogoditi."

Bukhari: V9B87N139-40 :

"Moja majka je došla do mene dok sam bila na ljuljašci i spustila me dole.
Moja dadilja je obrisala moje lice sa vodom i povela me.
Kada sam bila kod vrata ona se je zaustavila da bih mogla povratiti dah.
Dovedena sam unutra dok je Muhamed sedeo na krevetu u našoj kući.
Majka me je postavila da sedim u njegovom krilu.
Ostali žene i ljudi su ostali i otišli.
Poslanik je izvršio seksualni bračni snošaj sa mnom
u mojoj kući kada sam imala 9 godina."

Hadis Tabari IX:131

Podsticanje na robovlasništvo i prisilni seks

Kuran 4. 24.
"...i udate žene (su zabranjene),
osim onih koje zarobljene..."

33. 50.
“O Verovesniče, Mi smo ti dozvolili da budu žene tvoje
one kojima si dao venčane darove njihove,
i one u vlasti tvojoj koje ti je Allah dao iz plena... „

"...Abu Sirma je upitao Abu Said al Khudri:
"O Abu Said, jesi li čuo Alahovog poslanika
da govorio u vezi al-azl (coitus interruptus)?"
On je odgovorio, "Da", i dodao:

"Pošli smo sa Alahovim poslanikom na ekspediciju u Mustaliq
i uzeli u zarobljeništvo neke odlične Arapske žene;
i želeli smo ih jer smo patili zbog odsustva naših žena,
(ali u isto vreme) isto smo želeli otkup za njih.

Tako da smo odlučili da imamo seksualni odnos sa njima
tako što ćemo koristiti azl"
(prekid seksualnog odnosa i prosipanje muškog semena da bi se izbegla trudnoća).

Ali smo rekli:
"Činimo delo gdje je Alahov poslanim među nama;
pa zašto da ga ne upitamo?"
Tako da smo upitali Alahovog poslanika i on je rekao:
"Nije bitno ako to ne uradite,
jer svaka duša koja se treba roditi do Sudnjeg Dana, biti će rođena."

Hadis Sahih Muslim vol. 2, #3371

Dakle, Muhamed je upitan da li oni smiju da siluju zarobljene zene,
odnosno da li mogu da ih siluju pazeci da ne zatrudne
a ovaj veliki prorok odgovara:
"Nije bitno"!!!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 25 Mar - 18:57

Citat :
Dakle, Muhamed je upitan da li oni smiju da siluju zarobljene zene,
odnosno da li mogu da ih siluju pazeci da ne zatrudne
a ovaj veliki prorok odgovara:
"Nije bitno"!!!

III-015
KVALIFIKACIJA DELA: Nehumano postupanje sa civilima-silovanje

MESTO I VREME: Improvizovani zatvor u tunelu u Tuzli, juni 1992.

KRATAK OPIS: Sistematsko i grupno silovanje srpskih Zena.

Selo Brezje, na Majevici, opshtina Lopare (BiH) napale su muslimansko-hrvatske snage. Tom prilikom izmedju ostalih zaklani su Djukic Stojan i Mihajlovic Ilija. Zene iz sela odvedene i zatvorene u jedan tunel u Tuzli. Za pet meseci boravka u tom zatvoru zene su sistematski silovane od strane vishe mushkaraca odjednom. Ochi su im bile uvek vezane maramom, a inache su stalno drzane u mraku, tako da ne mogu da identifikuju pochinioce. Govoreno im je da "Srpkinje vishe nece radjati srpsku decu vec muslimansku i hrvatsku" Te su zene pushtene u razmenu tek u kasnijim mesecima trudnoce. Ovo svedochi o nameri da se sistematskim i grupnim silovanjem srpskih zena promeni etnichka struktura BiH.

INDICIJE O IZVRSHIOCU: Pripadnici hrvatsko-muslimanskih snaga u Bih.

DOKAZ: Izjava M.R. (39) data Drzavnoj komisiji za ratne zlochine i zlochine genocida, kao i medicinska dokumentacija u Ginekoloshko-akusherskoj klinici u Beogradu.

NAPOMENA: Ovoj zrtvi silovanja je u Ginekoloshkoj akusherskoj bolnici u Beogradu odobren prekid trudnoce, na predlog psihijatra.
Identitet M.R. poznat Drzavnoj komisiji za ratne zlochine i zlochine genocida.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 25 Mar - 19:28

Mozemo zivjeti jedni pored drugih tj. razgraniciti se jedni od drugih ali nikad vise zajedno.

Ja sam procitao Kuran i mogu s ponosom reci da mi je milo sto sam hriscanin, pravoslavac.
Ko ga nije procitao neka to uradi i voljece jos vise svoju pravoslavnu vjeru.

Da li znate sta je Mustafa Kemal Atatürk jednom prilikom rekao za Muhameda?

Poslednji izmenio mrav dana Uto 25 Mar - 19:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 25 Mar - 19:30

mrav ::
Ja sam procitao Kuran i mogu s ponosom reci da mi je milo sto sam hriscanin, pravoslavac.
Ko ga nije procitao neka to uradi i voljece jos vise svoju pravoslavnu vjeru.

Da li znate sta je Mustafa Kemal Atatürk jednom prilikom rekao za Muhameda?

Sta je rekao Question Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 25 Mar - 19:42

Malo cu sacekati mozda se neko javi ko zna.Jankovljev bi trebao znati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Sre 26 Mar - 22:13

A šta ono bi nešto kao "ognjem i mačem"-nešto nikako ne mogu da se sjetim Cool
Nazad na vrh Ići dole
Saša

Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Dali je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 17:40

Sto ne bi bio moguc? Sleep
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 17:52

...a ako te u'vate na spavanju ? popo
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
Saša

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 18:04

Ja zivim s njima, komsije mi, kad idem na ljetovanje u inostranstvo, ostvim komsinici kljuc, da mi zaljeva cvjece i ponekad malo pocisti.
Nazad na vrh Ići dole
lija

Number of posts : 4285
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 18:15

Bio bi moguc taj tzv. suzivot i to da ne bude ruzan, da se ljudi fino pocnu druziti i voljeti i trajalo bi to sve do najednom-kad se zarati-a to svi znamo kako izgleda, jer je tako kod nas cesto da nema generacije koja to ne dozivi.
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 18:22

Nema suzivota sa muslimanima.
Nazad na vrh Ići dole
Saša

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 18:28

Problem je u svakom insanu, svaki insan koji dozvoli da ga zavede neki medij, politicar, bilo sta, propada.

Svaki insan koji postuje svako zivo bice na ovoj planeti, ne bi trebo da ima ikakvih problema ni sa Muslimanima, Hrvatima ni sa bilo kime. :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 20:41

Radnik ::
Problem je u svakom insanu, svaki insan koji dozvoli da ga zavede neki medij, politicar, bilo sta, propada.

Svaki insan koji postuje svako zivo bice na ovoj planeti, ne bi trebo da ima ikakvih problema ni sa Muslimanima, Hrvatima ni sa bilo kime. :thumleft:

Naravno da bi mogli, ako ti isti nisu zadojeni mrznjom prema svemu shto je srpsko i shto nosi krst na prsima i kokardu na glavi Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Number of posts : 4485
Registration date : 15.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Uto 6 Maj - 22:36

Iskreno mislim da je trenutno zivot sa muslimanima tesko moguc...Mozda opet nekad to bude moguce ali sada to nije izvodljivo...
Ne znam bar ja tako mislim...Mozda i nije tako...
Nazad na vrh Ići dole
Saša

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Ned 11 Maj - 18:14

Ja opet kazem da je moguc, samo politika kaze da je nemoguc.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Pon 7 Jul - 17:10

U Odboru medžlisa Islamske zajednice u Prijepolju došlo je do masovne tuče dve grupe vernika suprotstavljenih islamskih zajednica zbog vlasništva nad prostorijama.

Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić optužio je danas na konferenciji za novinare prijepoljsku policiju da se prošle noći nezakonitim upadom, isterivanjem, privođenjem i zadržavanjem pripadnika te islamske zajednice u Prijepolju stavila na stranu „njenih razbijača”. Muftija je rekao da je budući da je reč o legalno izabranim organima Islamske zajednice u Srbiji tim povodom danas izabrani Sabor, kao najviši organ, uputio protestno pismo domaćim i međunarodnim nadležnim organima. S druge strane, Sandžački meštihat Islamske zajednice Srbije, kojom rukovodi reis-ul-ulema Adem Zilkić, saopštio je danas da je prošle noći grupa provalnika „izvršila razbojništvo” i obila vrata na prostorijama Odbora medžlisa te zajednice u Prijepolju.

Prema ovom saopštenju, u zgradu je ušlo nekoliko osoba, među kojima i dvojica nelegitimnih „hodža” u uniformama.

Probuđeni galamom, vernici, pripadnici Islamske zajednice Srbije, krenuli su odbranu objekta i tom prilikom je došlo, kako se navodi, do masovne tuče.

U saopštenju se tvrdi da je nekoliko osoba tom prilikom zadobilo teže povrede - fraktura nosa i vilice, a zahvaljujući brzoj intervenciji policije sukobljene strane su razdvojene i pojedinci privedeni.

Prostorije prijepoljskog Odbora medžlisa vraćene su Islamskoj zajednici Srbije, a protiv napadača je, kako se navodi u saopštenju Sandžačkog mešihata, pokrenute zakonske mere.
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

Number of posts : 281
Registration date : 16.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Sre 19 Nov - 0:42

[quote="Saša"]Problem je u svakom insanu, svaki insan koji dozvoli da ga zavede neki medij, politicar, bilo sta, propada.

Svaki insan koji postuje svako zivo bice na ovoj planeti, ne bi trebo da ima ikakvih problema ni sa Muslimanima, Hrvatima ni sa bilo kime.  :thumleft:

Šta znači insan ??? No
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Number of posts : 590
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Sre 19 Nov - 14:38

Oznacava ljudsko bice, coveka. Radi se o arabizmu, koji je dosao sa ''prosvetiteljima nasijeh Muslemana'', alias Osmanlijama!
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Sre 19 Nov - 18:41

Zmaj Ognjeni Vuk ::
Oznacava ljudsko bice, coveka. Radi se o arabizmu, koji je dosao sa ''prosvetiteljima nasijeh Muslemana'', alias Osmanlijama!

Hvala, mada ja to znam,al' sam pitanje postavio sa sarkazmom. Interesantno je kako nemuslimani u muslimanskom okruženju lako prihvataju arabizme i turcizme. I to koriste u kontaktu sa nemuslimanima.
Nazad na vrh Ići dole
mrav

Number of posts : 2063
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Čet 20 Nov - 22:34

Kako zivjeti sa narodom koji je uvijek bio na strani agresora i protiv Srba?
Nikako!
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

Number of posts : 4102
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Pet 21 Nov - 15:23

Insan(hinsan) ili iksan ko i svaki ajvan(hajvan). Danas s pravom možemo reći da neke razlike i nema.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Number of posts : 590
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Pet 21 Nov - 16:17

Prolaznik ::
Zmaj Ognjeni Vuk ::

Hvala, mada ja to znam,al' sam pitanje postavio sa sarkazmom. Interesantno je kako nemuslimani u muslimanskom okruženju lako prihvataju arabizme i turcizme. I to koriste u kontaktu sa nemuslimanima.

Pardon, ne videh raniju prepisku, pa pozurih ispasti pametan Embarassed
Interesantno je to koriscenje pozajmljenica, narocito perseizama, arabizama i na kraju turcizama, kao
masala- hvala Bogu, koja me najvise nervira.
Nazad na vrh Ići dole
Prolaznik

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Sub 22 Nov - 11:49

Nema veze Zmaju, mislim da sa njima treba koristiti sarkazam i ironiju, činjenice slabo prolaze, imam iskustva.

Ujedno i odgovor na davno postavljeno tematsko pitanje . Siguran sam da je daleko, daleko bolje da živim jedni pored drugih (kao što i živimo) već zajedno. Prošlost je to dokazala, sadašnjost potvrđuje. I rođena braća se podijele. Čist račun, duga ljubav.
Službeni rezultati popisa stanovništva će pokazati realnost na terenu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li je moguc suzivot sa muslimanima???   Danas u 3:53

Nazad na vrh Ići dole

Da li je moguc suzivot sa muslimanima???
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Peлигиja, филoзoфиja, иcтopиja-
Skoči na: