MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 BiH:Policija ili EU

Ići dole 
4 posters

Da li ste za jedinstvenu policiju ili za EU?
Za jedinstvenu policiju pa makar nikad ne usli u EU
BiH:Policija ili EU Vote_lcap13%BiH:Policija ili EU Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Za ulazak u EU pod cijenu da ostanu policije entiteta
BiH:Policija ili EU Vote_lcap87%BiH:Policija ili EU Vote_rcap
 87% [ 7 ]
Ukupno Glasova : 8
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 17:16

Duze vremena se ne rijesava problem oko policije u BiH.
Srbi su protiv jedinstvene policije.Bosanski muslimani hoce strogo jednistvenu policiju.
Ako ne rijesimo taj problem tj. da se sve tri strane sloze oko rjesenja koje je prihvatljivo za sve, nema ulaska u EU.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 21:19

Ja bih glasao za ,,Srpsku Policiju,, i da ne sanjamo o EU ! 3prsta
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 21:32

ako eu nije u interesu da prikljuce balkan u eu, sto bi to balkanu bilo u interesu da MOLI za prikljucenje u e_zajednicu?

ja licno verujem da bosna nikada nece uci u eu i to zbog muslimana koji zive u istoj.

a, to sa policijom, igra za decu. posle policije izmislit ce nesto novo.
cini mi se da tihic, ovaj put, nece u e_zajednicu, a blavore?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 21:33

Za srpsku policiju nego sta! Ucjenama nece biti kraja za ulazak u EU.
Kao da im je stalo da BiH udje u EU.Pa ako im je stalo neka prime muslimane a nas neka ostave na miru sa nebulozama.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 21:52

Pa najkraće rečeno, uskoro ćemo imati zajedničku policiju ali to nam na žalost neće pomoći da postanemo članica EU-barem ne u skorijoj budućnosti.Sjećam se da je prije izvjesnog vremena bilo protivljenja formiranju zajedničke armije ali znate već kako je ta priča završila.Isto će se naravno desiti i sa policijom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 22:25

ta i takva armija ce samo da sluzi za interese amerike. i vec sluzi.

npr.evo bush dolazi u hrvatsku, hrvati ce nabrzaka biti primljeni u nato pa u irak. e, tu ce i armija bih biti primljena.
Nazad na vrh Ići dole
Nermin

Nermin


Number of posts : 30
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.03.2008

BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 22:48

Ja sam za jedinstvenu policiju!!!Sarajevo treba da bude glavni centar moci!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 23:05

Nermin ::
Ja sam za jedinstvenu policiju!!!Sarajevo treba da bude glavni centar moci!!

Mislis na srpsko Sarajevo serbian
Nazad na vrh Ići dole
Djeneral
Admin
Djeneral


Number of posts : 36
Peпyтaциja : -1
Registration date : 28.01.2008

BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 26 Mar - 23:06

Срећа је наша, Нермине, што ти не одлучујеш о томе !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyČet 27 Mar - 15:00

Evo sta kaze lider islamo-fasisticke partije SDA
Citat :
Тихић: СДА неће подржати законе о реформи полиције

САРАЈЕВО, 27. МАРТА /СРНА/ - Предсједник СДА Сулејман Тихић изјавио је да неће подржати законе о реформи полиције, јер није прихваћен ниједан од три европска принципа.

Тихић је на конференцији за новинаре данас у Сарајеву истакао да је таква реформа полиције легализација лоших рјешења, а да је циљ реформе ефикасна борба против организованог криминала, корупције, тероризма и ратних злочина.

"Српска страна, то јест /лидер СНСД-а и премијер Републике Српске Милорад/ Додик, овим добија полицију РС као трајну категорију и услове за затварање ОХР-а и укидање бонских овлаштења", истакао је Тихић.

Он је додао да ако ентитет има полицију, имаће и низ других надлежности и институција какве немају регије, већ државе.

Тихић је истакао да има осјећај да је међународна заједница одустала од три европска принципа или да представници међународне заједнице уопште нису прочитали предложене законе.

"Можда је чак ријеч и о нечем трећем", рекао је Тихић, не желећи да прецизира на шта се то односи.

Тихић је нагласио да Странка за БиХ мора бити свјесна своје историјске одговорности и да је, гласањем за ове законе, својом вољом у миру легализовала полицију РС са свим оним што то значи.

Он је рекао да СДА неће раскинути коалицију са Странком за БиХ ако гласа за предложене законе, јер би се такав потез негативно одразио на функционисање свих нивоа власти.

Тихић је истакао да су и приче о референдуму питања за забаву, јер никоме није до сукоба, а референдуми то изазивају.

Одговарајући на питање да ли у Влади ФБиХ постоји криза, Тихић је одговорио да у ФБиХ постоје одређени проблеми, али да то не може изазвати кризу функционисања власти.

Он је нагласио да ће ускоро бити одржан састанак лидера странака које чине парламентарну већину у ФБиХ како би се превазишли одређени проблеми.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyČet 27 Mar - 17:57

Ti mravuljak nikako da se uzdržiš od korištenja ovog termina "islamo-fašistički" Cool To neki novi termin koji si ti izmislio Cool Nisam pristalica SDA, ali ako pođeš od činjenice koliku podršku ta stranka uživa odnosno dobiva na Izborima u BiH trebao bi ipak malo korigovati rječnik i ne koristiti taj "kvazi" termin koji je jedino izgleda tebi poznat!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyČet 27 Mar - 18:40

Hm, termin islamofasizam su upotrebljavali protivnici Komeinijevog rezima u Iranu 1979 godine.

Ako pogledamo kakve ideje je propagirao Alija Izetbegovic u njgegovoj knjizi "Islamska deklaracija" onda taj isti termin mozemo koristiti za njega kao i za njegove pristalice.

Reforma policije je samo jedan potez da bi se ostvarile ideje i projekat koji je Alija Izetbegovic propagirao za vrijeme svog zivota.
Pod maskom multietnicke BiH mu je bio jedini cilj da uspostavi kontrolu nad ostala dva naroda i tako stvori islamsku zemlju na tlu BiH.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyPon 31 Mar - 8:54

1.300.000 DODIKA U SRPSKOJ!

Milorad Dodik:"Drago mi je što su u Sarajevu naseli na priču da je Milorad Dodik jedini problem u RS i da će ga rešiti ako njega okaljaju! Poručujem im da neće, jer u RS ima 1.300.000 Dodika i to je njihov problem! Imponuje mi što ih nerviram!"

STRANCI ŽELE DA ZADRŽE SVOJE PLATE OD 20.000 DO 30.000 evra... Milorad Dodik


Ako ne budu usvojeni predloženi zakoni o reformi policije, neću više pristati ni na kakvu vrstu razgovora o tom pitanju! Završili smo političke razgovore o tome i bez obzira na velike priče o Evropi i bilo kakve pritiske, ako se 3. aprila u Parlamentu BiH desi debakl, odbiću bilo kakve nove razgovore o reformi policije, tvrdi u intervjuu za Press RS premijer RS Milorad Dodik.

- Mi smo u startu rekli da svaka reforma koja dovodi u pitanje policiju RS neće biti sprovedena, a pogotovo ne onakva kakvu su zamislili u Sarajevu. Oni bi da ukinu policiju RS, iako znaju da to ne može da prođe. Ali, to je njihov problem, a ne naš - kaže premijer RS.

Lider SDA Sulejman Tihić tvrdi da predloženi zakoni ne poštuju tri evropska principa, ali poštuju jedan - Dodikov?!


Nisam ja Vlada RS!

U javnosti se stiče utisak da ste Vi u stvari Vlada RS! Da li ste razmišljali da prebacite deo odgovornosti, ali i deo pritisaka koje trpite na neke od ministara?

- Nema dobrog kolektiva bez jakog lidera! Tako funkcionišu i Vlade i političke partije u celom svetu! Svestan sam da ponekad izgleda da ništa ne može bez mene. Ali, verujte, Vlada sasvim dobro funkcioniše i kada sam ja na putu. Problem sa ministrima je taj što je reč o ljudima koji ne žele preterano eksponiranje u medijima. Što se tiče pritisaka, tu ste u pravu. Lično zaista trpim velike pritiske, i moram da vam priznam da mi ponekad nije lako. Ali, ne žalim se, oni koji me poznaju, znaju da sam po prirodi borac i da nikada ne odustajem.

- Suludo je to što je u svojoj glavi zamislio Sulejman Tihić! Njegovi stavovi su protiv evropskog puta BiH, on mora da pogleda Ustav i pita ljude u Srpskoj šta misle o tome. Ali, mi ćemo mu biti zahvalni ako obori ovu reformu, jer to nas je na neki način opametilo! Međutim, Tihić je za nas manji problem, jer se pokazalo da SDS ruši ovu reformu, iako smo bili na korak od potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, imali neupitnu policiju RS i uslove za prestanak rada OHR-a. SDS je sve to odbio samo iz kalkulantskih razloga! To njihovo jogunasto ponašanje dovelo nas je do toga da je reforma policije pala i zbog jedne stranke iz RS!

Ako je već pala reforma policije, šta je sa ustavnom reformom?

- Nema ustavne reforme! Ona može da se sprovodi samo na bazi Dejtona i konsenzusa! Svaka reforma koja nije na toj bazi ostavlja mogućnost da ljudi u RS kažu: „Mi smo u dejtonsku BiH uneli određeni subjektivitet i više ne želimo da budemo tu ako nas ne priznate!" Bez prihvatanja RS, BiH će biti potpuno sterilna politička zajednica!

Na mitingu u Banjaluci pre dva dana ponovljeni su zahtevi za referendum i otcepljenje! Možemo li već jednom raščistiti to pitanje koje se stalno poteže?

- Referendum je ozbiljno pitanje i ne koristi se svakih pet minuta! Za referendum treba da se steknu uslovi i atmosfera da bismo to doveli do uspeha, a ne inata! Nama uopšte ne treba referendum ako rešimo naš status u BiH, a to znači priznanje RS! Ako hoće BiH bez RS, onda će se ovi ljudi ovde izjasniti o tome! Možda će neko i prihvatiti inicijative Sulje Tihića ili Harisa Silajdžića, a oni imaju pravo da dođu na Sokolac ili u Banjaluku i da objasne ljudima zašto je za njih dobro da se ukine RS! Ali, to je ozbiljna stvar, koju ne mogu da vode skorojevići i ljudi kratkih dometa!

Šta onda predlažete?

- Poručujem i međunarodnoj zajednici i svim ljudima u BiH da prihvate RS i da dođu da razgovaramo o funkcionalnosti BiH i njenom evropskom putu! Svako ignorisanje RS dovešće do stvaranja jedne kritične mase, koja će, bio ja živ ili ne, u jednom trenutku reći da joj je dosta svega! U svakom slučaju, o referendumu više pričaju oni koji su protiv njega i referendum će biti reakcija na omalovažavanje RS, a ne akcija! Ali to nije stvar za igru po ulicama!

Referendum je tema zbog koje niste miljenik federalnih medija, ali prozivaju Vas i zbog drugih stvari, a proglasili su Vas kriminalcem i mafijašem?!

- To je Gebelsova priča i pokušaji da se stalnim ponavljanjem kreira stav u javnosti koji nema veze sa stvarnošću. Ja to ignorišem! Čak mi imponuju napadi iz Sarajeva i drago mi je što ih nerviram! Drago mi je što su naseli na priču da je Milorad Dodik jedini problem u RS, da njega treba okaljati i da će tako rešiti problem! Poručujem im da neće, jer u RS ima 1.300.000 Dodika i to je njihov problem! Ovde ljudi „patološki" vole RS, i to u Sarajevu ne razumeju! Mi razumemo i poštujemo njihovu želju za BiH, ali nas više niko neće omalovažavati i satanizovati! Naša politika je jasna i niko je neće moći promeniti!


Ne znam za Kuću Velikog brata

Zgradu Vlade novinari u šali nazivaju „Kuća Velikog brata"! Možete li nam sada reći kojeg ministra ćete prvog nominovati za izbacivanje u mogućoj rekonstrukciji Vlade?

- Nemam pojma šta je to „Veliki brat"! Čuo sam da ima nekakva emisija, ali nemam vremena to da gledam! Kada je reč o rekonstrukciji, razmišljam o tome da unesem neku novu energiju. Videćemo da li će to biti sa istim ovim sastavom Vlade, ili će biti i nekih promena! Ova vlada je napravila mnogo posla, ali razmišljamo o novoj organizaciji ministarstava i verujemo da će u toku godine doći do rekonstrukcije!

Da li iza medijskih napada na Vas stoji i deo međunarodne zajednice!

- Neki međunarodni krugovi sasvim sigurno stoje iza toga! Neki krugovi žele da i dalje problematizuju stanje u BiH kako bi zadržali plate od 20.000-30.000 evra! Smetnja sam im zato što sam im rekao da je dosta njihovog intervencionizma i da ne želimo više da budemo zamorčad! Dosta je imaginarnih priča kako je nešto dobro za BiH! Za mene je na prvom mestu ono što je korisno za RS, a ako je to dobro i za BiH, mi ćemo to uvek podržati!

Čitate li Press RS?

- Svaki dan!

I u našim novinama se često pojavljuju kritički tekstovi o ljudima iz vlasti! Kako to komentarišete?

- Neki tekstovi su opravdani, a neki tendenciozni, ali ne želim to da komentarišem, to je vaš posao! Zahvalan sam svim medijima koji iznose realne probleme! Iz Pressa RS sam saznao da je generalni sekretar predsednika RS Mirko Stojić primao dve plate i bio najplaćeniji funkcioner u RS! Kad sam danas video to na vašoj naslovnoj strani, zavrtelo mi se u glavi. Nisam imao pojma o tome i krajnje je vreme da taj čovek napusti svoju funkciju! Očigledno je da imamo mangupa koje treba isterati iz vlasti! Kada sam danas na vašoj naslovnoj strani video da je taj Stojić primio 96.000 KM za godinu dana, slošilo mi se. On je završio sve što je trebalo da završi i treba još da odgovara tamo gde treba! Hoću da kažem da takva vrsta tekstova ima moju simpatiju i moju podršku. Ali, ima medija koji čim pohvale nešto što je uradila Vlada odmah budu proglašeni režimskim medijima!

U kuloarima se šuška da ćete uskoro početi rekonstrukciju Vlade?

- Naravno da stalno razmišljamo o poboljšanju funkcionisanja Vlade. Recimo, Ministarstvo za izbeglice i raseljena lica gubi značaj i smisao i razmišljamo da treba da bude organizovano kao odeljenje u okviru nekog drugog ministarstva! Razmišljamo i da li da Ministarstvo privrede, energetike i razvoja ili poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede podelimo na dva ministarstva!

Kojim ministrom niste zadovoljni?

- Svi ministri imaju moje poverenje, ali nezadovoljan sam zato što nisu u javnosti dovoljno afirmisali svoje rezultate!

Goran MIHAJLOVIĆ, Darko MOMIĆ

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=33233&sectionId=51
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyUto 1 Apr - 22:45

Sta kazete vi koji zivite u RS-u o reformi policije.Sta su potpisali u Mostaru?
Kako bi trebao izgledati 'kompromis'?
Hoce li ostati policija RS-a?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyUto 1 Apr - 22:56

blavor ::
Pa najkraće rečeno, uskoro ćemo imati zajedničku policiju ali to nam na žalost neće pomoći da postanemo članica EU-barem ne u skorijoj budućnosti.Sjećam se da je prije izvjesnog vremena bilo protivljenja formiranju zajedničke armije ali znate već kako je ta priča završila.Isto će se naravno desiti i sa policijom Very Happy

Evo periguzane kako izgleda danas vojska 3prsta

Kljik OVDE
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptySre 2 Apr - 19:58

Ima li sta novo uvezi reforme policije?Danas zasijedaju pa me interesuje dokle su napredovali.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU EmptyPon 7 Apr - 11:17

Evo sta kaze Kurkulas
Citat :
Куркулас: Нема споразума без реформе полиције
Димитрис Куркулас

САРАЈЕВО, 7. АПРИЛА (СРНА) - Шеф Делегације Европске комисије у БиХ Димитрис Куркулас изјавио је да није могуће потписивање Споразума о стабилизацији и придруживању БиХ са ЕУ прије завршетка реформе полиције.

"Прочитао сам закључке са сједнице Главног одбора СДА, али нажалост, није могуће то о чему господин (предсједник СДА Сулејман) Тихић говори. Није могуће потписати Споразум о стабилизацији и придруживању без реформе полиције, то је много пута речено и неће се промијенити", рекао је Куркулас са сарајевску штампу.

Он је истакао да Европска комисија не може члановима ЕУ предложити потписивање без усвојених закона.

"Морамо предочити доказе и документе земљама чланицама ЕУ. Комесар за проширење ЕУ Оли Рен поновио је много пута да то неће урадити без реформе полиције", додао је Куркулас.

Куркулас је нагласио да међу државама чланицама ЕУ постоји јединство о овом питању.

"Нема никакве сумње у наше јединство по питању реформе полиције. Када сам прочитао закључке Главног одбора СДА схватио сам да је то њихов приједлог, али да за нас то није могуће", истакао је Куркулас.

Главни одбор СДА је на сједници одржаној у суботу, 5. априла у Бањалуци, закључио да није добро да се форсира "накарадна" реформа полиције и да би било боље да се Споразум о стабилизацији и придруживању БиХ са ЕУ потпише без усвајања закона који су сада у парламентарној процедури.

Po njegovoj prici glavana kocnica reformi je partija SDA.
Sve vise mi se cini da EU i nije cilj da BiH sa muslimanima udje u EU.Izgleda da je najvaznije razdijeliti BiH u dvije do tri republike i tako je primiti u EU.
Isto tako me cudi zasto se ne vrsi pritisak na RS. To je do sad bila cesta praksa.
Mozda je Dodik i izda policiju ali me cudi zasto se onda muslimani jos uvijek pritive reformi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BiH:Policija ili EU Empty
PočaljiNaslov: Re: BiH:Policija ili EU   BiH:Policija ili EU Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BiH:Policija ili EU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: