MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Додик тужио сам себе

Ići dole 
AutorPoruka
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Додик тужио сам себе Empty
PočaljiNaslov: Додик тужио сам себе   Додик тужио сам себе EmptyPon 2 Nov - 23:19

Додик: Тужио сам сам себе да би се прекинула харанга и измишљање афера (ВИДЕО)
У Палати Републике у Бањалуци одржан је састанак лидера владајуће коалиције. Додик је изјавио да је као грађанин одлучио да тужи предсједника РС за све јавне оптужбе које су изнесене о његовој наводној умијешаности у разне афере.
Састанак лидера владајуће коалиције - Фото: РТРС
Састанак лидера владајуће коалицијеФото: РТРС
У посљедње вријеме непрестано се покушава дестабилизовати Република Српска и њене институције, јер је очигледно многима стало да изазову поремећај у функционисању институција – проблем је што то покушавају кадрови који Републику Српску представљају у Сарајеву. Ово су поручили лидери владајућих странака у Српској након сатанка у Палати Републике.
Предсједник Републике Српске и СНСД, Милорад Додик, предсједници ДНС-а, Марко Павић и Социјалистичке партије, Петар Ђокић, поручили су да је очигледно на политичкој сцени харанга против Српске, па и против појединаца из владајуће коалиције, а све у циљу дестабилизације Републике. Због стабилизације односа у Републици Српској, српски представници у Савјету министара БиХ једном седмично требало би да се консултују са Владом Српске, како би она имала увид у дешавања унутар Савјета, поручено је из Палате. Говорећи о спајању избора, речено је да је крајње вријеме да се изборни процес у БиХ рационализује. Нико није против избора, па и сваке године, ако ће се процес проводити на територији цијеле БиХ и на свим нивоима. Лидери СНСД-а, ДНС-а и СП-а истичу да је у интересу Републике Српске стабилизација политичких односа.
Додик је нагласио да је одлучио да сам себе тужи, односно да као грађанин тужи предсједника Републике Српске за све јавне оптужбе које су изнесене о његовој наводној умијешаности у разне афере. Он је додао да је у пријави као свједоке оптужбе навео Драгана Чавића, Бранислава Бореновића, Младена Босића и друге политичаре. Додик је изразио наду да ће ова пријава бити довољна да се оптужбе пренесу у институције гдје им је и мјесто, те да се коначно престане са харангом и измишљањем афера.
Он је додао да је у пријави као свједоке оптужбе навео Драгана Чавића, Бранислава Бореновића, Младена Босића и друге политичаре.
Смјена директора Банке Српске, Здравка Тривунчића, не значи дестабилизацију и губљење повјерења према тој финансијској институцији, изјавио Додик и најавио неколико рјешења за консолидацију банке. Навео је и да Централна банка БиХ није институција која може да формира инвестициони фонд и поручио да ће се Република Српска борити против тога свим инситуционалним средствима.
Додик је изјавио је да нема повјерење у структурални дијалог који годинама нема успјеха, али да би волио да буде позитивно изненађен. Он је навео да је структурални дијалог имао и да ће имати шансу, али под условом да се направи нешто видљиво, а не само "парадирање".
- Да се реформе и разговори који се воде у оквиру структуралног дијалога, обаве у складу са Уставом и законом и уз консензус политичких фактора - апсолутно је добро дошло. Немам ниједан проблем у вези са тим - рекао је Додик.
Предсједник Српске поздравља сваки вид сарадње између Савјета министара БиХ и Владе Србије, иако Савјет министара није влада и као такав није компатибилан Влади Србије. На питање новинара да прокоментарише најављени састанак Савјета министара БиХ и Владе Србије, Додик је рекао да нема ништа против састанка, посебно ако ће допринијети побољшању односа у региону.
- У сваком случају, не треба сметнути са ума да је Савјет министара орган који се саставља, а не бира и да представља помоћни орган Предсједништва БиХ. Влада Србије је извршни орган Србије, па у том смислу ове институције паритетно нису спојиве - рекао је Додик.

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
 
Додик тужио сам себе
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: