MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Дjeца злoупoтpиjeбљeнa у пoлитичкe cврxe

Ići dole 
AutorPoruka
Otselnik




Number of posts : 62
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2016

Дjeца злoупoтpиjeбљeнa у пoлитичкe cврxe  Empty
PočaljiNaslov: Дjeца злoупoтpиjeбљeнa у пoлитичкe cврxe    Дjeца злoупoтpиjeбљeнa у пoлитичкe cврxe  EmptyČet 15 Sep - 23:41

Добој: Дјеца злоупотријебљена у политичке сврхе (ВИДЕО)

У Добоју су у политичке сврхе злоупотријебљена дјеца. Без имало устручавања, малишани су гурнути пред тв камере да лично захвале градоначелнику на игралишту.

Тек што је почела, изборна кампања у Босни и Херцеговини кренула је у погрешном смјеру. То показује посљедни иступ градоначелника Добоја Обрена Петровића, за чију су промоцију након отварања једног добојског игралишта искоришћена дјеца.

Такво понашање првог човјека Добоја, али и непрофесионално извјештавање медија, осудила су удружења бх новинара, али и добојски грађани.

Ипак, тако брз у реаговањима није РАК. Кажу, питање злоупотребе дјеце у изборној кампањи није јасно дефинисано Изборним законом, али ипак, у складу с пристиглим пријавама на располагању су им одређене санкције.

- Ми имамо на располагању сет извршних мјера што је прописано чланом 46 Закона о комуникацим. Уколико се у процедури установи да је нека од станица озбиљније прекршила кодекс у овом погледу у којем је ријеч, ми ћемо, наравно, предузети све санкције, појашњава Борис Кујунџић из Регулаторне агенције за комуникације БиХ.

Овакав гаф Обрена Петровића и медија који у изборној кампањи користе дјецу како би обезбиједили гласове, само је подсјетио да Босна и Херцеговина и ове изборе дочекује са законима који не штите права најмлађих, тврди заштитник дјечијих права.

- Све до оног момента док закон не препозна ту врсту повреде права дјетета по различитим основама, ми ћемо имати проблем, истиче Нада Граховац, омбудсман за дјецу Републике Српске.

Док РАК и омбудсман апелују и на странке да бирају начине борбе за гласове, Централна изборна комисија још се не оглашава.

Nazad na vrh Ići dole
 
Дjeца злoупoтpиjeбљeнa у пoлитичкe cврxe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Cтaвљeнa тaчкa нa пoлитизaциjy cлучaja Дpaгичeвић
» Из штампе
» Обили црквену продавницу у Лопарама
» Кустурица о забрани уласка Прилепина
» Истраживање клизишта у Јабланици

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Вијести-
Skoči na: