MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Lopare:Forumas-Savjetnik za ekonomska pitanja

Ići dole 
AutorPoruka
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Lopare:Forumas-Savjetnik za ekonomska pitanja Empty
PočaljiNaslov: Lopare:Forumas-Savjetnik za ekonomska pitanja   Lopare:Forumas-Savjetnik za ekonomska pitanja EmptyČet 16 Nov - 20:54

Из Свјетских мисија дошао у родни крај
14. новембар 2017. / Постављено у  АКТУЕЛНОСТИ, ПРИВРЕДА

Младен Арсеновић из Бијелјине добитник је државног одликововања Кралјевине Холадније за заслуге због учешћа у полицијским мисијама у иностранству.
Одликовање му је додјелио министар иностраних послова Холандије у Новој цркви у Хагу.
„Државно одликовање додјелјује се за изузетно представлјање Холандије као државе у иностранству. Добио сам ово одликовање због учешћа у дипломатској мисији у којој сам учествовао и представлјао ову землју. Министарства сполјних послова ме је кандидовало за ово признање“, рекао је Арсеновић.
Он је навео да је учесник полицијске мисије у више операција ЕУ у послједњих седам година.
„Након факултета , специјализирао сам форензичку психијатрију и почео сам да радим у затворима, гдје сам кроз посао дошао у контакт са службеницима који су задужени за слање лјуди у иностране полицијске мисије. Након номинације и положених тестова, 2010. године сам отишао у Афганистан гдје сам провео три године. Потом сам годину дана провео у Либији“, рекао је Арсеновић
Након мисије у Либији, Арсеновић кратко вријеме проводи у Бриселу у Савјету Европе на пројекту планирања полицијских мисија.
„У Џибути /Сомалију/ одлазим убрзо након кратког боравка у Бриселу и учествујем у мисији која је покривала читав регион Кеније, Сејшелских Острва, Јемена, Сирије и Египта која је за цилј имала да развије локалне структуре у борби против тероризма“, каже Арсеновић.
Он се у марту ове године вратио у родну Бијелјину.
„У Холаднију сам отишао са 18 година, било је тешко отићи а још теже се вратити. Увијек ме је водила желја да се вратим у родни крај. Након школовања и резултата постигнутих у раду, мишлјења сам да могу да помогнем Републици Српској“, истиче овај Бијелјинац.
Кад се вратио у родни крај начелник општине Лопаре Радо Савић понудио му је посао у локалној управи.
„Распоређен сам на послове Савјетника за економска питања. Радим од почетка јуна на овој позицији и на самом почетку контактирао сам и анимирао привреднике који су дошли у Лопаре и након 17. година покренули Фабрику за прераду дрвета која запошлјава 50 радика и чија је комплетна производња за 2018. годину распродата“, рекао је Арсеновић.
Арсеновић је уклјучен и у остале иницијативе који се тичу привредног и економског развоја Лопара, а то уклјучује трагање за потенцијалним инвеститорима и подршку инвеститорима и привредницима који су активни на подручју ове мајевичке општине.

Izvor: www.opstinalopare.com
Nazad na vrh Ići dole
 
Lopare:Forumas-Savjetnik za ekonomska pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bog - Pitanja i misljenja
» Za snazne Lopare !!!
» LOPARE !
» 2.000.000 KM za Lopare?
» Lopare 6 sjednica SO-e !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Вијести-
Skoči na: