MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj

Ići dole 
AutorPoruka
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Empty
PočaljiNaslov: Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj   Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj EmptyPon 24 Sep - 21:32

Предсједник Србије Александар Вучић рекао је да ће послије октобарских избора у БиХ изнијети фрапантне доказе о најбруталнијем мијешању појединих западних сила у изборе у Републици Српској.



- То њихово мијешање иде до тих граница да амбасадори појединих западних замаља зову људе на листама појединих странака и забрањују им да случајно не смију да промијене страну јер ће у противном одговарати и за злочине које су починили и за оне које нису - рекао је Вучић, обраћајући се у Београду члановима Главног одбора СНС-а чији је предсједник.

Од 1:14:25




Он је нагласио да ће сачекати крај избора и да се Србија неће мијешати у одлуку српског народа у Републици Српској, али да ће послије избора изнијети много доказа.

- Овакву књигу ствари имам да се види како то изгледа - каже Вучић.

Говорећи о мијешању појединих западних сила у изборе у Српској, Вучић истиче да су се још и међу Србима нашли они који ће Србију да оптужују за мијешање.

- Наши Срби су се нашли да Србији држе придике. Шта ћете. Ваљда сте све разумјели. Прво сам се кисело насмијао, а онда размишљао шта да одговорим на то када су неки рекли како се Србија мијеша у изборе у БиХ - рекао је Вучић.

Он је изразио наду да ће све бити у реду са Републиком Српском и српским народом у БиХ.

- Србија је увијек могла све да истрпи и увјерен сам да ће знати да истрпи и истрпиће и овог пута, јер Србији нема ништа прече од српског народа и подршке коју мора да му пружи - нагласио је Вучић.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj   Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj EmptyPon 24 Sep - 22:29

Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Mladen_ivanic_aleksandar_vucic

Ivanić poručio Vučiću: Ne petljajte se u izbore u BiH

08. 09. 2018. u 10:43:00 Radiosarajevo.ba

Komentirajući navodnu posjetu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića vlastima Republike Srpske dva dana pred izbore, što se predstavlja kao podrška lideru SNSD-a Miloradu Dodiku na izborima, član Predsjedništva BiH iz reda srpskog naroda Mladen Ivanić (PDP) je rekao da mu nije poznato hoće li toga biti.

"Prvo, ne znam hoće li toga biti. Ne znam hoće li to biti 5. oktobra. Mislim da Dodik previše uvlači rukovodstvo Srbije u predizbornu kampanju. Na rukovodstvu Srbije je da o tome odluči", kazao je Ivanić u intervjuu za Vijesti.ba.

Ivanić je rekao da je njegov stav da se iz RS ne trebaju petljati u izbore u Srbiji i obrnuto.

"Moj stav je da se ni mi iz RS ne trebamo petljati u izbore u Srbiji, kao što mislim da se i oni iz Srbije ne trebaju petljati u naše izbore. Mislim da rukovodstvu Srbije svi mi koji živimo s ove strane Drine trebamo biti jednaki te da ne smije biti podjele na one koji se više vole i one koji se manje vole", naglasio je Ivanić.

On je uvjeren da će Vučić naći tu mjeru da bude vidljivo da to nije, što se njega tiče, pitanje podrške bilo kojoj od strana.

"Ne bi bilo pametno nikome da u izborima bude na jednoj strani, pa makar to bila i moja. Šta će u slučaju da pobijedi drugi", kazao je Ivanić za Vijesti.ba.


https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bosna-i-hercegovina/ivanic-porucio-vucicu-ne-petljajte-se-u-izbore-u-bih/311987
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj   Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj EmptyUto 25 Sep - 18:37

argumenti.rs
Nisam ja, majke mi
24/09/2018

Nisam ja, majke mi
Foto: Govedarica i Vučić (ilustracija)
Nije prošlo ni sat vremena od obraćanja predsjednika Srbije Aleksandra Vučića na stranačkom skupu u Beogradu, na kojem je kazao da posjeduje frapantne dokaze o miješanju zapadnih država u izbore u Republici Srpskoj, oni što se prepoznaše u govoru, na svojoj televiziji iz Bijeljine potrčali su da, kako-tako, povuku izjavu koja je, s pravom, naljutila predsjednika Srbije.

Džaba se Vukota Govedarica upinjao da poruči Vučiću da je dobrodošao u RS, pa i u vrijeme pred izbore, uzalud se trudio da objasni kako se Vučić i zvanična Srbija neće miješati u izbore. Optužbe Mladena Ivanića na račun predsjednika Srbije bile su življe nakon Vukotinog pravdanja.

Aleksandar Vučić odlično zna da ga je Mladen Ivanić, ni na osnovu čega, a po nalogu stranaca, napao da se miješa u izbore u Republici Srpskoj. Zna Vučić da su i Ivanić i Crnadak i Mektić mjesecima kukali po stranim ambasadama da Vučić ulažući u infrastrukturu Srpske samo jača Dodika. I ko zna šta još sve zna predsjednik Srbije kada se odlučio da na ovakav način saopšti javnosti kakva saznanja posjeduje.

No, šta je precizno podstaklo šefa SDS-a da čisti iza Ivanića? Da li se Vukota prepoznao u rečenici da ambasadori pojedinih zemalja zovu ljude sa lista? Ili se vidio možda u jednoj od fascikli koje Vučić najavljuje da će otvoriti nakon izbora. Šta god da je od toga, bilo je efikasno. Vukota Govedarica nije imao hrabrosti da čeka 8. oktobar, pa su ga posavjetovali da se javno odrekne svog partnera Mladena Ivanića, ne bi li ga Vučić „poštedio“ nakon izbora.

Priznanje predsjednika Srbije da posjeduje dokaze o miješanju u izbore u Republici Srpskoj dobra je poruka građanima Republike Srpske, posebno onima koji su takve ocjene koje su dolazile od Milorada Dodika kvalifikovale njegovim strahom ili paranojom. Neki će reći da je sama najava da Vučić ima takva saznanja već miješanje u izbore. Ali važno je primjetiti da predsjednik Srbije nije rekao ni ko, ni u čiju korist se miješa.

To što se Vukota Govedarica prepoznao, e to nije problem predsjednika Srbije!
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj   Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cвjeтскe силe ce миjeшajy y избope y Peпyблици Cpпскoj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tepopиcтa из БиX cлoбoднo пyтyje Eвpoпoм и тpгyje eкcплoзивoм
» Бoжићнa пocлaницa - Eпиcкoп звopничкo-тyзлaнcки Xpизocтoмa
» Oпoзициja cпpeмилa плaн дa пoништи избope y Бaњaлyци
» Бoжићнa пocлaницa - Bлaдикa звopничкo тyзлaнcки Xpизocтoм
» Истраживање клизишта у Јабланици

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Вијести-
Skoči na: