MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 I to se dogadja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyPet 11 Apr - 17:26

Najkraći brak na svetu

Brak sklopljen između jedne Turkinje i Grka trajao je svega pola sata. Par se upoznao pet meseci pre venčanja i bila je to ljubav na prvi pogled. Čim su rekli sudbonosno ‘’da’’ mladoženja je, na zaprepašćenje prisutnih, izašao iz opštine, a potom se vratio s fotografijama i voštanim svećama zahtevajući minut ćutanja jer su mu ‘’Turci ubili oca’’. Mlada je napustila ceremoniju sva u suzama, izjavivši samo da je sigurna da se udala za potpunog ludaka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptySub 12 Apr - 19:39

Turkinja i Grk to sve govori Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyNed 13 Apr - 21:25

Citat :
Turkinja i Grk to sve govori

Grkinja i Turchin to je nepojmljivo Very Happy (nedaju grci)
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyUto 15 Apr - 1:31

Ženu zamijenio za kozu

Bugarski farmer mijenjao je svoju ženu za kozu jer mu nije mogla roditi djecu.
Stoil Panajotov promijenio je svoju treću ženu Elenu za osam godina staru kozu na stočnom sajmu.

Ova bizarna trampa odvila se ispred zaprepaštene rulje na tržnici u bugarskom gradu Plovdivu.

''Dan ranije prijatelj mi je rekao da nema sreće u ljubavi ni sa ženama i da mu se moja žena uistinu sviđa'', kaže ovaj 54-godišnjak, prenosi Net.

''Dogovorili smo se oko razmjene tek kad je moja žena pristala. Koza je okotila troje mladih, a moja žena nije rodila nijedno.''

''Zapravo ovaj je dogovor isplativiji za vlasnika koze, nego za mene. Ja sam dobio polovnu kozu, a on novu ženu''.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyUto 15 Apr - 13:12

To je vjerovatno dozvoljeno u Evropskoj Zajednici ! To je demokratija, kad svaka budaletina ima pravo radit' shta hoce, valjda i kod nas tako treba ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
SLIP MICKO

SLIP MICKO


Number of posts : 42
Age : 80
Location : Novi Sad, Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.06.2009

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: JEDNA IRONIČNO DIRLJIVA BRIGA O DECI   I to se dogadja EmptySre 9 Sep - 18:33

Naiđem u vrletima Srbije, negde oko Kraljeva,na staru kuću rađenu u moravskom stilu. Stanem kod plota od tarabe i, oslonjen na direk, počnem kuću da skiciram sebi za uspomenu. Pojavi se domaćin i pita me kako ide posao. Kažem dobro, a on će: da li sam za jednu rakiju. Ja rekoh da jesam i tako mi tu na direku krenemo jedan drugome da nazdravljamo. Ja mu, u šali, uzmem kuditi rakiju, da kakva li mu je to rakija, kad nema ni venac. Venac će da dobiješ kad popiješ, odgovori mi on, takođe šeretski. I zaista, bejaše jedna od žešćih rakija. To naše prijatno druženje uočio komšija od preko puta, pa prišao i on. Tad nastane razgovor između njih dvojice u kome ja nisam učestvovao, nego samo slušao. Kaže komšija mojemu domaćinu:
_ Je si li čuo, Milorade, da se ovo dvoje matori razvodu, i još uzeli mladog advokata da im tu stvar uredi ?
_ Ja jok, odgovara Milorad. A šta ima da se razvodu u te njine godine, bestraga im glava ? Njojzi je 86. a njemu još malo pa devedeseta
_ To im i ja kažem, odgovara komšija, ali oni navalili da se razvedu, pa Bog. Ovaj advokat ih sve odgovara, ali ne vredi. Onda on kaže dedi.
Ajde starino, će ti uradim ovaj posao, ali da mi kažeš bar jedan valjani razlog za tu rabotu.
Znaš dete, kaže deda, mi se nismo voleli ni kad smo se uzeli i mogli smo da se razvedemo kad oćeš, ali nismo teli, no smo čekali
deca danam poumiraju - da se ne sekiraju.
Nazad na vrh Ići dole
http://jagodinski.blogspot.com
smokvica

smokvica


Number of posts : 935
Age : 42
Peпyтaциja : 0
Registration date : 26.03.2009

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptySre 9 Sep - 18:55

ovo je crnjak zesci... IIoII
Nazad na vrh Ići dole
SLIP MICKO

SLIP MICKO


Number of posts : 42
Age : 80
Location : Novi Sad, Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.06.2009

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: CRNJAK ILI NE, ALI JE ISTINA   I to se dogadja EmptyČet 10 Sep - 1:58

smokvica ::
ovo je crnjak zesci... IIoII

Smokvice,
Ta ispričana priča o čudesnim pogledima na potomstvo dvoje starih, istinita je priča. Podosta je tih priča koje bih Ti mogao ispričati, a zadesile su me na mojim mnogobrojnim tumaranjima radi traženja motiva za slikanje po vrletima. Verovala ili ne to je istinski, nenašminkan i ogoljen stvarnosni život, koji, nama odnegovanim za milozvučne slike koje dopiru sa dobro naštelovanih medija, izgledaju kao"crnjak žešći". Tačno je zapravo to da je ŽIVOT ŽEŠĆI.
Evo ti Smokvice samo još jednog istinitog primera iz života.
Bio ja tako u Ribarskoj banji na Likovnom saborovanju, pa svratio u jednu osnovnu školu poniže Banje, deci poeziju da govorim. Posle tog druženja pođem nazad ka Banji, ali mi se učini da ću mnogo brdovitog puta morati da pređem pešćke, te dignem palac i zaustavim nekakvog Fiću. Pogledam i učini mi se da nema nikoga za volanom. Pogledam malo bolje, a ono za volanom sedi dete. Jedva izviruje iza volana, koliko je nisko. Zbunjen načas, pomislim: ako je to dete kolima stiglo do mene, moći će valjda i delje, te uđem. Dečko učini neophodne kretnje, kao pravi profesionalni vozač i mi krenemo. Na desnoj ruci mu srebrna narukvica a na levoj masivan sat, od onih koji imaju sijeset raznih komandi, a verovatno dobro radi i pod vodom. Raspitam se i krene razgovor iz koga saznajem da Marko ima 8 (osam) godina, da je dete razvedenih roditelja. Otac je negde u rasejanju, u Nemačkoj mislim, a majci se izgubio svaki trag. Razgovor dobija sve ozbiljniju formu. Pitam Marka kako i sa kim živi ? Kaže, sa babom i dedom.
_ I ?, pitam ga i dodajem: Kako je sa babom i dedom, misleći na to da li o njemu brinu , kad tu nisu roditelji
_ Brinem ja o tome, najozbiljnijim glasom odgovara mali Marko. To "o tome" odnosi se na roditelje njegovih roditelja. Bizarno, zar ne ?
Kao poslednje moje pitanje dolazi ono koje je trebalo da bude i prvo:
_ A kakav si sa milicijom ?
_ Dobri smo, kaže Marko i dodaje da nije to ništa što on vozi Fiću. Vozi on i traktor, obrađuje zemlju...
Marko me je bezbedno doveo na odredišta, gde sam mu se zahvalio. Rukovali smo se kao odrasli.
Bilo mi je na vrh jezika da ga pitam ima li vemena za igranje i.... Koje crno igranje ?!
I u tom času mi je zaiskrilo ono što smo milioni nas mogli da gledamo na Te Ve ekranima u vreme kad je hvatska nova demokracija sa svojih ognjišta proterivala krajinske Srbe; onog dečaka koji na traktoru prepunom ostaka ljudi i imovine prevaljuje stotine kilometara, e da bi svojtu od zla izbavio.
Žešći crnjak ili žešća stvarnost. Šta veliš Smokvice, damo lepoga imena ili nadimka ?
Nazad na vrh Ići dole
http://jagodinski.blogspot.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyČet 10 Sep - 10:22

Pozdrav Slip Micko!
Izuzetno lijepo pripovijedas, a tim zanimljivije sto su price istinite! Ja bi ih rado dalje slusala. Bilo bi super da otvoris na knjizevnosti jednu temu u kojoj bi nam pripovijedao, posto sam ubijedjena da bi imao dosta toga zanimljivog da nam ispricas.

A zivot je cudo! Neko ima tu srecu il' nesrecu da cio zivot prozivi kao dijete, a neko da ga od djetinjstva zivi kao odrastao covjek pod bremenom odgovornosti.
Nazad na vrh Ići dole
SLIP MICKO

SLIP MICKO


Number of posts : 42
Age : 80
Location : Novi Sad, Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.06.2009

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyČet 10 Sep - 10:58

lija ::
Pozdrav Slip Micko!
Izuzetno lijepo pripovijedas, a tim zanimljivije sto su price istinite! Ja bi ih rado dalje slusala. Bilo bi super da otvoris na knjizevnosti jednu temu u kojoj bi nam pripovijedao, posto sam ubijedjena da bi imao dosta toga zanimljivog da nam ispricas.

A zivot je cudo! Neko ima tu srecu il' nesrecu da cio zivot prozivi kao dijete, a neko da ga od djetinjstva zivi kao odrastao covjek pod bremenom odgovornosti.


Lijo,
hvala na razumevanju.
Da, mnogo je u našega naroda takve starmale dece. Pa se još čudimo što nam ne uspeva da živimo kao sav normalan svet.
Otvorio ili ne otvorio novu temu, rad sam da razmenjujem misli i iskustva sa ljudima koji bez zazora i iskreno o svemu što život čini razmišljaju. Zato sam i pristupio ovome forumu. Po Srpskoj odavno tumaram i tu se osećam, mal ne, kao kod kuće. Možda zato jer su moji sa Banije. Ko zna.
Ako te zanima više o meni, otvori moj blog spot i posebno obrati pažnju na Pesme lekovite, koju sam obnovio u elektronskom izdanju na jubilarnu desetogodišnjicu "humanitarnog" bombardovanja sve manje nam Srbijice
http://jagodinski.blogspot.com/
Nazad na vrh Ići dole
http://jagodinski.blogspot.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja EmptyČet 10 Sep - 11:07

Hvala puno, otvorila sam link i pogledala pjesme, na prvi pogled mi se vec sve dopalo, ilustracija, stil...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





I to se dogadja Empty
PočaljiNaslov: Re: I to se dogadja   I to se dogadja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
I to se dogadja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: