MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Stvarate prave Majevicke veze

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze EmptyUto 13 Maj - 22:58

Daleko od zavicaja sam ja, ali citajuci vase rasprave, kakvo nasljedstvo se pise, dragi moji- nadam se da cemo samo moci sve ovo prenjeti na nasu djecu. serbian
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Re: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze EmptyUto 13 Maj - 23:20

Hvala Radnik, pa zato smo i tu da se ne zaboiravi nashe porijeklo ,ostavshtine i obichaji..i ja sam mnogo shto-shta nauchio, a nadam se da cu josh mnogo vishe.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Re: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze EmptySre 14 Maj - 9:56

Pa kad bih saznao vasha prava Prezimena i krsne slave koje slavite , mozhda bi se moglo neshto uraditi i na pitanju porijekla . (ako vam je rakija dobra)
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Re: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze EmptyUto 20 Maj - 12:01

Moze li se napraviti kakav spis o poreklu porodica na majevici, posto koliko sam upucen popovi nece da daju izvode iz crkvenih knjiga da se vidi poreklo,jedino ako im neko dabro plati.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Re: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze EmptyUto 20 Maj - 12:34

Ako kazhesh nesho loshe o svom parohu , ne bitno da li je istina ili nije , mozhe da te iskljuchi iz crkvene zajednice , odnosno da ti ne sveti vodicu , da ti ne prekadjuje za slavu i sl , (chitaj "da te izbaci sa spiska mushterija").
Pa da pochnemo :
Rekoh na predhodnoj temi da sam pola prijatelja rastjerao prichom o steccima , a ne rekoh da sam drugu polovinu rastjerao o prichama o porijeklu familija .
Pa da ti oma kajem vako ;
U crkvenim knjigama ces veoma malo naci podataka o porijeklu familija zato shto ih ni oni nemaju , ili imaju vrlo malo .
Neshto podataka mozhesh da pronadjesh u knjigama Rista Jeremica , zatim Milenka S.Filipovica i knjigama Rade Tojica koji je do sad obradio par sela (Lipovice , Labucku i Priboj ). i koji sad trenutno radi na obradi sela Brijest . I iz njegovih knjiga ces malo toga pronaci jer su njegove knjige pisane sa folklornog stanovishta , odnosno na osnovu izjava mjeshtana tih sela . Ako hoces da saznash porijeklo svoje familije i da se sam upustish u istrazhivanje , treba ti prilichno strpljenja , volje i zelje i uz to i para ... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stvarate prave Majevicke veze Empty
PočaljiNaslov: Re: Stvarate prave Majevicke veze   Stvarate prave Majevicke veze Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stvarate prave Majevicke veze
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mangulice za majevicke domacine
» Porodicne veze
» Srpske veze sirom svijeta
» kakve veze ima ranrad s ovim?
» Koje je najstarije mjesto na Majevici?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вeзe-
Skoči na: