MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Snovi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 

Koliko cesto sanjate?
skoro svake noci/dana
36%
 36% [ 4 ]
par puta sedmicno
27%
 27% [ 3 ]
par puta mjesecno
27%
 27% [ 3 ]
skoro nikad
9%
 9% [ 1 ]
Ukupno Glasova : 11

AutorPoruka
lija

Number of posts : 4285
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Snovi   Pet 16 Maj - 15:55

Vjerujete li da ono sto covjek sanja (kad spava, ne budan Laughing posto ima onih koji vise sanjaju budni nego kad spavaju) ima veze sa onim sto ce mu se desiti?
Jeste li nekad sanjali nesto tako? Sta najcesce sanjate (ukoliko ovo ne smatrate suvise licnim pitanjem)?

Ja spadam u one koji daleko vise sanjaju budni i potpuno vjeruju u te snove, dok u snove koje sanjam kad spavam ne vjerujem, smatram da nemaju nikakvog znacaja i da su vise proizvod proslosti nego odraz buducnosti, iako mi se par puta desilo da nesto sanjam i zaboravim i bas sutradan se na javi desi ta ista scena na istom mjestu s istim osobama kao u snu i tek tad se i sjetim sna.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mare

Number of posts : 2822
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Sub 17 Maj - 8:20

Negdje 95 na Majevici na prvoj liniji fronta , u gluvo doba noci oglaci se L.P koji je tad spavao u zemunici sa preglasnim jaucima od kojih se ledila krv u zhilama . Ja reko proshli turci kraj mene (ono ja i jesam malo kunjo na strazi) pa ga kolju , nema shta drugo bit. Ja metak u cijev i polako kroz transheju prema zemunici , a jauknjava ne jenjava ni sekunde . I tako ja polako ulazim i pishkam od straha ,kad on spava i otresa nogama , ooooooooooo . Probudim ja njega nekako i pitam shta ti je bolan , shta jauchesh probudio si sve do Lopara , a on meni shuti mali nishta me ne pitaj .
I tako svanulo jutro i mi pijemo kafu i on nama pricha , kazhe sanjam ti ja sinoc ko vozim ja kamion kroz transheju a ti mali sjedish kraj mene , i idemo pravo u shporet , a kamion kochnica nema , ma jedva sam nas zhive spasio . ratnik
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Pon 19 Maj - 14:41

Laughing Pa, kud bas u sporet, to kao u nekoj bajci, da ste bar spasavali kakvu princezu, nego iz cista mira. Laughing Salim se, moze se svasta usniti sto nema veze sa pamecu, to je jos dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Uto 20 Maj - 11:13

Ja se veoma rijetko sjecam shta sam sanjao, u stvari mozda rijetko i sanjam. Al' kad sanjam snovi su chisti k'o dan Laughing ,a i ostvare se ,ne bash kao u snu, al' kad se dobro razmisli, vidi se neka ,,povezanost,,..... Sleep
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
lija

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Uto 20 Maj - 11:40

Ja sam neki dan sanjala kako sam upoznala jednu osobu koju srecem cesto i sutradan bas na mjestu gdje sam sanjala, sretnemo se i upoznamo i ja se sjetih sna, prosto mi je bilo nevjerovatno.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

Number of posts : 359
Registration date : 16.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Uto 27 Maj - 21:28

Vec vidjeno!?
I meni se to cesto desi. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Uto 27 Maj - 22:41

Ne vjerujem u snove, ali uvijek kad sanjam sledece:

- pokvaren zub ili da mi ispada zub = bolest ili smrt
- *ovna = pare
- imena kao npr. Milan ili Radovan itd. onda mi sutradan nesto bude rado/milo...ima se nekog' uspijeha...a ako sanjam ime sa pocetnim slovmo J kao Jovan onda mi dan ne bude bas tako dobar

To je kod mene sigurno 99,99%.

Sanjam...skoro nikad...mozda 8-7 puta u godini.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Sre 28 Maj - 21:47

Zainteresovan ovom temom pricao sam sa nekim drugarima i jedna mi rece kad god sanja govna mora da dobije pare, i to nema promasaja.
Znam da je ruzno sto sam spomenuo ovaj narodni naziv za izmet ali zena kaze doslovce da je taj san nikad nije prevario.
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Čet 29 Maj - 11:11

Da li se nekom desava da mnogo puta sanja isti san i da li mu je uhvatio neko znacenje?

Ja recimo od djetinjstva sanjam san kako cvjetic bijele rade raste toliko da vise od njegove velicine ne mogu da ga vidim i pocne da me gusi. Prosle godine kad sam to opet sanjala, probudim se i vidim nos mi zacepljen, hocu da se ugusim bez vazduha, slican dozivljaj kao u snu, ali ne znam da li je uvijek taj razlog bio snu.
E, da kad sanjam kako sam zedna a oko mene svud voda, a nikako da dobijem priliku da se napijem, probudim se i vidim da sam stvarno zedna.
Isto mi se desavalo da mi se neka situacija ucini sasvim poznata, kao i citav taj dozivljaj, pa mi se cini da sam to nekad sanjala.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Čet 29 Maj - 14:41

To je tebe davila vestica kakav cvet popo
Nazad na vrh Ići dole
Baja

Number of posts : 289
Registration date : 03.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Čet 29 Maj - 21:42

Pa et desava mi se da cesto bude povezljivo sa snom sledecega dana, ali se mi cesto desava da kad placem u snu, onda me nesta obraduje taj dan. Ili ako mi se "piski" u snu, probudim se i ono stvarno moram u wc Very Happy Ili da sanjam kako pijem vodu a prazna mi casa, probudim se i budem zedan Very Happy Al jednom se bio zaljubio i sanjao osobu tu svaku noc (clan je foruma..btw) Very Happy Ali vele da kad pogledas ujutru kroz prozor da se san zaboravi odma.
Inace vjerujem u sne ali poneke, ne bas sve
Nazad na vrh Ići dole
Saša

Number of posts : 232
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Lijo...   Ned 1 Jun - 15:18

Svi znamo da tokom spavanja rade samo vitalne funkcije koje svakako nadzire mozak. Ali nekad prilikom spavanja, dodje do "nenajavljenih" situacija kao sto su: žeđ, pišanje, zacepljen nos itd.- e za takve nepredvidljive situacije ima mozak odbranbeni sistem, san- da objasnim.
Mozak nam stvori san sa slicnom situacijom koja se u toku spavanja zbiva, npr. tebe je gusilo, i sanjala si da te nesto gusi, i samim tim strahom preko snova si se probudila. Meni licno se je desilo sledece.... ali bez ruganja.
Sanjam kako pijem pivo, i popijem ga dosta, kad odjednom moram da pisam, i odem ja i pisam, a lijo olaksanja veceg u zivotu nisam osjetio, ito u snu. Kad prestade san, ja se probudi i zamisli sta sam nasao lol!
Ali ja nisam bio povezo to sam, taj san i moje pisanje u krevet... I odem ti ja kod doktora i objasnim mu situaciju, covjek me ljepo ispita par stvari, tako mu ja kazem za taj san, i tako meni doktor objasni kao sto sam ja sad tebi.

Nemojte previse sanjati, vise radite- ZIVIO RADNI NAROD kolo
Nazad na vrh Ići dole
srbo

Number of posts : 71
Registration date : 06.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Pon 2 Jun - 12:29

Ја на пример имам сан који ми се често понавља.Сањам да се у Србији одржава такмичење за пјесму евровизије, сањам да оне демократске странке хвале сва моја дјела и СПС,да је СПС мојом заслугом и заслугом мојих наследника Дачића и Вучеле најпожељнија странка у Србији,сањам да је Тадић аболирао моју Миру и Марка.Да је Марко министар унутрашњих послова а Мира министарка културе.Сањам да је тргу З.Ђинђића промењено име у моје.И тако,сањам,сањам а све ко да не сањам.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Pon 2 Jun - 12:34

cheers Brate Srbo, da ste trenutno ,,najpozeljnija,, stranka to je istina, da vas mole oni koji vas ne vole i to je istina, a i ja bih volio trgu promjeniti ime !
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
srbo

Number of posts : 71
Registration date : 06.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Pon 2 Jun - 12:54

Шта ћеш! Добре нас карте запале!
Mr. Majevica ::
cheers Brate Srbo, da ste trenutno ,,najpozeljnija,, stranka to je istina, da vas mole oni koji vas ne vole i to je istina, a i ja bih volio trgu promjeniti ime !
Nazad na vrh Ići dole
Zumbul devojka

Number of posts : 20
Registration date : 09.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Pet 6 Maj - 20:21

Kažu: Ko sanja - dva puta živi.

Sanjam svake noći a često i više od jednog sna. Sanjam snažno kao da je životno. I jeste životno jer, često se probudim nasmejana ili tužna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Snovi   Danas u 13:28

Nazad na vrh Ići dole

Snovi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Peлигиja, филoзoфиja, иcтopиja-
Skoči na: