MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

Sijamski blizanci

Ići dole 
AutorPoruka
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Sijamski blizanci   Uto 10 Jun - 15:39

Sijamski blizanci su identični blizanci kod kojih nije došlo do potpune podjele tokom ranog fetalnog razvoja, tako da mogu dijeliti dijelove tijela ili organe. Sijamski blizanci pojavljuju se izuzetno rijetko, jednom u 200 hiljada rođenja i najčešće se pojavljuju u Indiji, Kini i Africi. Ako se uzme u obzir da se u prosjeku dnevno rodi otprilike oko 210000 djece, to znaci da se statisticki gledano dnevno rodi i jedan par sijamskih blizanaca, ali od svih koji se radjaju zivi se rode svaki cetvrti.

Naziv sijamski blizanci potice od braće sa imenima Eng i Chang koji su rođeni 11. maja 1811. godine u kineskoj pokrajini Meklong u Siamu. Rođeni su spojenih tijela i istjerani iz zemlje kao loš znak. Eng je uvijek bio bolešljiv i borio se da se održi u životu, dok je Chang bio puno snažniji i odlučniji. Chang je na kraju odrastao u agresivca sklonog alkoholu, a Eng je pak bio zakleti antialkoholičar! Zbog nanesenih uvreda Chang je jednom prilikom trebao biti osuđen na zatvorsku kaznu, ali sudac je smatrao da bi bilo nepravedno zatvoriti i miroljubivog Enga!

Sijamski blizanci živjeli su u američkoj Sjevernoj Karolini, a u 44. godini su se oženili dvjema sestrama. Dijelili su isti, ali veliki krevet, a žene su im rodile 21 dijete, svako od njih savršeno zdravo! Umrli su istovremeno od starosti 17. siječnja 1874.
Nesto vise o njima, kao i slika spomenika ima ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Chang_and_Eng_Bunker

Postoje sijamski blizanci koji izgledaju kao jedna osoba sa dvije glave, ali i oni koji su samo trupom ili nogama spojeni.
Šta mislite o ovom neobičnom fenomenu, kako ti ljudi funkcionišu?
Zanima me da li kod Srba ima neki slucaj sijamskih blizanaca.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

Number of posts : 14562
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sijamski blizanci   Sre 11 Jun - 17:12

Citat :
Sijamski blizanci pojavljuju se izuzetno rijetko, jednom u 200 hiljada rođenja i najčešće se pojavljuju u Indiji, Kini i Africi.

Shocked ...bash sam se pitao zashto se, u glavnom ,,tamo,, pojavljuju ? Mislim da se tamo ne gleda mnogo na ,,krvno srodstvo,, ili ,,koljena,,... Nije ni chudo shto kod njih dolazi najcheshce do raznih, tjelesnih deformiteta Shocked Poshto mi veoma mnogo drzimo do toga, ne vjerujem da ,,Sijamskih,, blizanaca ima kod nas ...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sijamski blizanci   Sre 18 Jun - 13:09

Meni nikako nije jasno, kako se ponasaju sijamski blizansi, kad su to dvije osobe sa dvije volje i jednim tijelom i npr. jedan hoce nesto da radi, a drugi to bas nece nego hoce nesto drugo. Jednom se mozda ide negdje, a drugom ne i onda mora i on. Bas me zanima da li se svadjaju, ili cesto imaju iste namjere i potrebe?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

Number of posts : 14562
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sijamski blizanci   Sre 18 Jun - 14:37

Najgore je kad se naljute, pa se potuku, ne mogu ,,utec',, !
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sijamski blizanci   

Nazad na vrh Ići dole

Sijamski blizanci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: