MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Maturske veceri

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
lija

Number of posts : 4285
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Maturske veceri   Čet 12 Jun - 22:51

Bas me zanima kako su izgledale maturske veceri nekad davno i koliko ovo danas lici i razlikuje se u odnosu na to nekad. Takodje i stare maturske fotke su imale neki drugaciji utisak u odnosu na danasnje.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

Number of posts : 14304
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 12 Jun - 23:00

Mad Moja generacija nije imala pano sa fotosima. To je bilo '93. Ali smo imali matursku veche u Bg u nekom restoranu na vr' ,,Beogradjanke,, ! Tu smo se ,,oshargijali,, Laughing a bilo je i nashih ,,majevichna,, koji su ,,nachuli,, da smo mi tu pa kao malo ,,navrnuli,, da nas obidju alkos Bila je jedna ekipa tipova koji su se samo ,,vozikali,, liftom, dok se nije zaglavio IIoII vrata lifta otvorena, a njima samo glave preblijedilog lica vire IIoII
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
lija

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 12 Jun - 23:10

Koje legende lolol
Kod mene je matursko vece bilo takodje u nezgodno vrijeme u ucenickoj samoorganizaciji, kad se sjetim svih tih ludorija, ne znam da li mi je smjesnije ili tuznije. Nemam ni sliku, a i video kasetu smo zagubili. Nikad nisam bila tako kao pijana bez kapi alkohola.
Za par dana se okupljamo radi sjecanja na to matursko i skolske dane.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 12 Jun - 23:16

I kod nas nije bilo ,fotografisanja ni snimanja,, koliko se sjecam drunken al' sjecam se jednog tipa (starijeg), koji je tu doshao s nama samo radi provoda. E taj je imao svoju tachku ! Laughing U ,,zizi,, lumpovanja penje se na sto koshulja na njemu je bijela, svechana, vadi zilet, i sjeche je na komade, na shtrafte IIoII (a rezervnu istu, naravno ima) Laughing Chovjek spreman za sve Laughing

p.s. za ovo snimanje i fotografisanje, mozda je i bolje shto ga nije bilo Laughing
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 12 Jun - 23:32

Matura je kriva za ovu nesanicu!
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Number of posts : 2822
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 31 Jul - 8:20

Nisam bio na maturskim vecherima tog tipa ,ali ono chega se jasno sjecam poslije promocije i bacanja shapki (neko u vis a neko o beton) je fotografisanje poslije koga smo ushli onako u svechanim uniformama u neki restoran u Leskovcu i .....
Odmah smo se privatili posla jer su nas autobusi vec chekali , imali smo na raspolaganju neogranichenu kolichinu jela i pica i muziku , koju smo odmah po ulasku u restoran istjerali napolje , naravno bez instrumenata . U po bijela dana maturska veche , zavrshili smo sve u roku od sat i po , po PS-u i naredjenju . Vecina nas je odnesena u autobuse i krenula na put sa glavom u kesi za povracanje , nije bilo djevojaka , znachi samo mi i par konobara koji su sklanjali oshtre predmete dalje iz nasheg vidnog polja . Smjenjivali smo se na instumentima i svi zajedno pjevali

Kad se sjetim srce me zaboli
Karapandza kao otok goli ,
kopajuci rovove , zaklone ,
Izlomismo ruke i ashove .

Tesko li je tu chuvati strazhu
i misliti na svoju najdrazhu
Dok se ona sad sa drugim cepa
I lagano na uvo mu tepa...

Ne necu klonuti
Ja cu se i dalje boriti ,
Za sada cu ovdje ostati
Ali cu se kuci vratiti .

Ova fotogafija je sa promocije prije maturske veceri .

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Čet 31 Jul - 11:41

cheers Bravo Mare ! Mogu misliti shta ste s rukavica radili ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Pon 4 Avg - 12:56

Ooo, nisam znala da imamo ovdje i pitomaca vojne akademije! cheers Svaka cast!
Nazad na vrh Ići dole
Saša

Number of posts : 232
Registration date : 05.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Sre 6 Avg - 14:51

Мислим да је матурско вече изгубило свој чар јер све се врти око алкохола а не провода и доживљаја.
Како ће се данашња омладина (ту сам и ја) сјетит матурске вечери од онолике дозе алкохола у тијелу? Very Happy
Мени је жао што се не сијећам.
Nazad na vrh Ići dole
Baja

Number of posts : 289
Registration date : 03.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Sre 6 Avg - 21:59

Hehe...na moju srecu pa znam sve detalje...manje vise. Znam da me sestre i majka dosle u 10 ujutru trazit po kaficima Very Happy:D:D:D:D Al opet me nisu nasle... bounce
Ostace mi u lijepom sjecanju jer mi bio razred i staresina medju boljima, nece se vise naci takva generacija Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Maturske veceri   Danas u 19:23

Nazad na vrh Ići dole

Maturske veceri
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cjeћaњa-
Skoči na: