MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kriza identiteta

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyPon 16 Jun - 11:28

Jeste li primijetili koliko mnogo ima osoba koje pojma nemaju ko su i sta su, ili bi htjeli da su ono sto nisu, te pocinju da grcevito dokazuju nesto nerealno?
U svakom slucaju radi se o necemu sto predstvalja psihicki problem uzrokovan drugim problemima ili preprekama na "putu".
Ovo je vrlo cesta pojava kod onih koji zive u inostranstvu, a kao slab ili promjenjiv karakter, prihvate manire novog okruzenja, ali ne mogu da se oslobode svog porijekla i dotadasnjih svih manira, iako bi zeljeli i onda se javi konflikt.
Na forumima se moze primijetiti veliki broj onih koji govore mimo svake pameti i realnosti protiv svoje nacije, da bi se drugima dopali.
Mislim da bi ovdje veliku ulogu trebalo da ima prvenstveno porodicno, pa i ostale vrte vaspitanja, jer jke krizi identiteta i uzrok i posljedica nesigurnost.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyPon 16 Jun - 21:32

Na zalost, tih sluchajeva ima i kod nas u R.S., a manifestuju ih generacije koje su u toku Otadzbinskog rata ,,tek progledale,, ? To ne bih nikako mogao objasniti ! Da li su ,,kljukani,, tima konstantnim anti-srpskim (anti-svojim) dozama, starnih i medijima domacih izroda ? U glavnom za mene su to nestabilne lichnosti, slabog karaktera ,podlozni na sve poroke ovog svijeta ! A tu srbomrzsci traze ,,masu ya oblikovanje,, koja ce ih bez pogovora slushati, shto se bash moze vidijeti, shto ti Lijo napisa, i na mnogim nashim, srpskim forumima....

Zalosno !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyPon 16 Jun - 22:50

Nemaju posla.Kao sto rekoh Arbeit macht frei pa i u glavi!
Zapljunes u ruke i radis 10 sati, dodjes kuci, noge na sto, zena postavila rucak, popijes jednu-dvije i najedes se kao pravi Srbin.
Kad cujes nesto protiv Srba na TV-u kazes samo, kakve su ono pedercine i pustis pjesmu
'nevolim te Alija zato sto si balija!'
Osim toga nemaju svoje JA!Jbt pa danas je kul ako se druze sa Siptarima, Turcima Rolling Eyes
nazivaju djeci imena da bi Nijemcima bilo lakse izgovoriti ...koji manijaci.
Mene cim neko pocne ubjedjivati u tom pravcu ja ga lupim(bas onim seljackim grubim jezikom) i nepada mu vise napamet da mi tako nesto spominje.
Nemam vise zivaca za debile i njihove diskusije.

Lijo a i Mr. Majevica, danas se djeca odgajaju da postanu pederi, lezbejke, multi-kulti-dzanki itd.
Nema one generacije kao npr. ja...pa kad nesto skrivim otac me posalje u sumu da odlomim sebi jedan dobar prut pa me naudara ili ucitelj u skoli tuce batinom.
E, to su djeca koja kasnije budu zilava.
Ove danasnje generacije mi lice kao na neke sline koje otreses od beton pa zadrhte cim dune mali vjetric(da prostite na izrazima ...nesto me spopalo).

A, hvala Bogu i drzava ne brine o ljudima u dijaspori...ovce ko ovce, neobrazovane pa ih lako usmjeriti na pogresan pravac.
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyUto 17 Jun - 12:05

Meni nije toliko cudno za one u dijaspori, jer oni ponekad imaju nelagodnosti kao stranci, a i tesko je zivjeti negdje, a biti nesto sasvim drugo, vrijeme namece utapanje u sredinu, ali sta je sa onima koji zive u svojoj zemlji, ali izgleda osim sto nemaju stabilan karakter da nemaju ni mozga, dok im svijest oblikuju mediji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyUto 17 Jun - 21:44

Nije bitno gdje zivim.Nemoram mahati trobojnicom ili nositi kokardu na glavi svaki dan da bi me primijetili...mogu nositi ono sto sam u srcu...
osim toga nisam papagaj da ponavljam bljuvotine koje dolaze s tv-a, novina itd.
svako ima mozak, ali na zalost mnogi ga ne znaju upotrijebiti.
Mogu uciti djecu nas jezik, nase pismo, nase porijeklo itd.
Oni bijednici u otadzbini misle ako ponavljaju neke bezumne teze da ce svijet doci s punom vrecom para i bacati lovu po njima.Nece!
Samo ce ih vise ucjenjivati.Da bi te neko drugi postovao moras prvo sam sebe postovati.
Nazad na vrh Ići dole
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta EmptyPon 23 Jun - 11:01

Ја сам много млад па вам могу причати... Нпр. ја сам одгојен на мало грубији начин, ко што то мрав помену, направиш белај, па онда стварно буде белаја Very Happy Народ који је дошао иу бивших република`, њихова дјеца су још колко толко разгледана, одгојена, тако рећи знају размишлјати својом главом.
Али већ код Словенаца то није тако, е ту се одгјајау педери и мамине мазе и лезбејке...
А за оне што живе у својој земљи, незнам.

Што лија каже тешко нама странцима, није истина лијо, треба бити способан, мудар и паметан да преживиш у тако "отменом друштву".

Еби га Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kriza identiteta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kriza identiteta   Kriza identiteta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kriza identiteta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт-
Skoči na: