MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Najljepse majevicko mjesto

Ići dole 
+21
rastic
jadranka
Saša
smokvica
TheMiner
Lukavcanka_90
supra
Majevica
Dr.Majevica
zabrdjac
majevicanka
loparac-98
D4
Plex
Slavuj
Mr. Majevica
Mare
Pribojac
Jankovljev
Kym
lija
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
dedal




Number of posts : 10
Age : 50
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.08.2010

Najljepse majevicko mjesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najljepse majevicko mjesto   Najljepse majevicko mjesto - Page 3 EmptySre 15 Jun - 23:31

Imao sam srecu da sam kroz posao promijenio mnogo mjesta za zivljenje ili stanovanje kako ko to naziva ali ljudi su ono sto pamtim iz svih tih mjesta ,vecina mjesta ima lijepe kuce,livade,potoke,izvore ali cestitijih i gostoljubivijih ljudi nema nigdje kao na nasoj Majevici mogu donekle parirati i romanijci ali i oni koji su imali priliku da budu negdje sa nekim sa Majevice kazu da su to rijetko neiskvareni ljudi i koji nesebicno hoce pomoci u nevolji tako da ja ne mogu izdvojiti neko posebno mjesto meni je sva nasa Majevica sa svojim mjestima i svojim majevicanima lijepa i nezamjenjiva.
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Najljepse majevicko mjesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najljepse majevicko mjesto   Najljepse majevicko mjesto - Page 3 EmptyNed 31 Jul - 11:17

dedal ::
Imao sam srecu da sam kroz posao promijenio mnogo mjesta za zivljenje ili stanovanje kako ko to naziva ali ljudi su ono sto pamtim iz svih tih mjesta ,vecina mjesta ima lijepe kuce,livade,potoke,izvore ali cestitijih i gostoljubivijih ljudi nema nigdje kao na nasoj Majevici mogu donekle parirati i romanijci ali i oni koji su imali priliku da budu negdje sa nekim sa Majevice kazu da su to rijetko neiskvareni ljudi i koji nesebicno hoce pomoci u nevolji tako da ja ne mogu izdvojiti neko posebno mjesto meni je sva nasa Majevica sa svojim mjestima i svojim majevicanima lijepa i nezamjenjiva.

Да не би можда могао издвојити Прибој?
Nazad na vrh Ići dole
 
Najljepse majevicko mjesto
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Koje je najstarije mjesto na Majevici?
» Majevicko posijelo
» Majevicko prelo i sijelo
» Mjesto koje nestaje
» Lopare - mjesto iz kojeg se odlazi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cpпскa мjecтa нa Majeвици-
Skoči na: