MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Brak sa strancem...

Ići dole 
+5
D4
Majevica
wolfenstein
Mr. Majevica
lija
9 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptySre 16 Jul - 17:35

Venčanje sa strancem može biti prilika da se lepo zaradi. Rubrika "lični kontakti" u oglasima puna je poruka, poput "fiktivni brakovi širom Evrope", "Kineskinji nudim brak bez posrednika", "sigurna i brza realizacija braka sa Ukrajinkama". I stranci traže "domaće", a sistem je jasan: strancu srpsko državljanstvo, a Srbinu i do 11.000 evra. Najpopularnije je venčanje sa Kinezima, pišu "Novosti".

Tako Branislav iz Surdulice nudi brak Kineskinji.

"U 'frci' sam sa novcem, pa na ovaj način pokušavam da brzo dođem do para", kaže Branislav za "Novosti". "Dobijao sam više ponuda, iz Novog Sada su mi nudili 8.500 evra, iz Beograda 7.000, a najbolja ponuda koju sam dobio je čak 11.000 evra. Kineskinja bi uredno dobila papire, a ja novac. I svi srećni i zadovoljni. Napominjem da je cena stvar dogovora."

Agencija "Samanta" nudi fiktivne brakove sa strancima. Posluju u oba smera – "izvoze" Srbe u inostranstvo, a "uvoze", najčešće, kineske državljane.

"Pozovite broj 0900-700-XXX i ostavite svoje podatke, pa ćemo vas kontaktirati i povezati s Kineskinjom", kažu u "Samanti".

"Sa njom se dogovarate koliko će vam platiti, a možete zaraditi i do 10.000 evra."
Koliko košta poziv na broj koji počinje sa 0900, u agenciji nisu hteli da otkriju, ali su se novinari "Novosti" raspitali i utvrdili da je cena poziva 30 dinara, plus 40 dinara po svakom minutu razgovora.

Ima i onih koji poriču da imaju veze sa ovakvim oglasima u kojima su dati njihovi kontakt-telefoni. Tako agencija "Afrodizijak" daje oglas u kojem kažu da "ugovaraju brakove sa Kinezima i sve mešovite brakove". Kada su ih novinari "Novosti" pozvali, tvrdili su da su obična agencija za bračno posredovanje i da ne omogućuju nikakva fiktivna venčanja.

Nepoznati oglašivač, čiji je telefon dat u oglasu "Kineskinji nudim brak", kune se da nema veze s tim.

"Kakvi Kinezi, neko je 'uvalio' moj telefon u taj oglas", jada se nesuđeni oglašivač.

Neki imaju fiksnu tarifu, pa bi se, tako, Aco iz Požege rado oženio s Kineskinjom i omogućio joj "papire", ali za 11.000 evra. Međutim, Acova nevesta moraće na državljanstvo da čeka najmanje tri godine. Toliko, naime, mora da potraje brak srpskog i stranog državljanina da bi i stranac postao "domaći".

Strani državljanin najpre treba da se prijavi policijskom Odeljenju za strance i podnese zahtev, kako bi stekao status stalno nastanjenog stranca. Takav status se proverava i strani državljanin mora da se javlja policiji. Kada se potvrdi da zaista živi u našoj zemlji, "dođoš" dobija ličnu kartu za strance. Posle tri godine "srećnog braka", preostaje još da potpiše pismenu izjavu da Srbiju smatra svojom državom i dobiće državljanstvo - konačno.

Advokat Nebojša Milosavljević objašnjava da ne postoje zakonske prepreke za sklapanje braka sa stranim državljaninom.

"Ako se, međutim, dokaže da se radi o fiktivnom braku, sklopljenom protivno običajima i moralu, on može biti poništen", kaže Milosavljević za "Novosti", dodajući da ukoliko je neko tako nelegalno stekao imovinsku korist, ili zloupotrebio državne organe sklopivši brak radi sticanja državljanstva, može i krivično da odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptySre 16 Jul - 18:26

Pa i nasi na isti nacin koriste zakone zapadnih zemalja!
Nisam sigurna kako je ispravno postupiti.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 28 Jul - 10:08

Vidjam ovdje kod ,,mene,, Laughing Kinez a zena mu, neka ,,nasha,, i imaju i bebu Laughing ovo vjerovatno nije za lovu ili vizu ?
(u stvari mozda njemu jeste ???? )
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptySre 13 Avg - 22:36

nemam nista protiv ostalih kao turista ili privremenih radnika,nemam cak nista protiv da se neko privremeno formalno venca radi papira,ali mesati se sa drugim rasama kao kinezi,turci,siptari,crnci i slicno to je van svake pameti.
krv nije voda da se mesa,a masonerija sve cini da napravi nindza kornjace od nas,da niko ne bude krvno cist da bi napravili bezlicnu masu sa kojom mogu manipulisati kako hoce.
mislim da imati porodicu sa nekim ko je druge rase je ludilo koje treba eliminisati iz drustva i javnog zivota da se kao zaraza ne prosiri dalje
Nazad na vrh Ići dole
Majevica

Majevica


Number of posts : 316
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.07.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyČet 14 Avg - 21:17

Mr. Majevica ::
Vidjam ovdje kod ,,mene,, Laughing Kinez a zena mu, neka ,,nasha,, i imaju i bebu Laughing ovo vjerovatno nije za lovu ili vizu ?
(u stvari mozda njemu jeste ???? )

Kad nasi nece bebe, a nadam se da cemo uskoro izumrijeti, neka prave makar Kinezi da ne ostane zemlja pusta.
Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyUto 2 Sep - 21:17

wolfenstein ::
nemam nista protiv ostalih kao turista ili privremenih radnika,nemam cak nista protiv da se neko privremeno formalno venca radi papira,ali mesati se sa drugim rasama kao kinezi,turci,siptari,crnci i slicno to je van svake pameti.
krv nije voda da se mesa,a masonerija sve cini da napravi nindza kornjace od nas,da niko ne bude krvno cist da bi napravili bezlicnu masu sa kojom mogu manipulisati kako hoce.
mislim da imati porodicu sa nekim ko je druge rase je ludilo koje treba eliminisati iz drustva i javnog zivota da se kao zaraza ne prosiri dalje




Stvarno sam sokirana kako neko nesto ovako moze da napise, a kaze se ZIVIMO U 21V.
Treba nas sve vratiti u kameno doba, pa polako Jovo na novo...!
Da li su te neke druge rase nesto gore ili bolje od nase rase? Kakve su to rase Turci i Siptari? I sta ti najposle podrazumijevas pod RASA?
NE branim Turke a Siptare jos manje, samo me malo iznenadilo tvoje misljenje o raznim ljudima koje vjerovatno ne poznajes toliko ili nikako da bi mogao nesto vise reci o njima...

A ova zadnja recenica ti je stvarno za izlozbu...
Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
akivel@sezampro




Number of posts : 1
Peпyтaциja : 0
Registration date : 31.05.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 14:27

imam pitanje ako neko moze da mi odgovori unapred hvala,moja devojka treba sad da dobije austrijsko drzavljanstvo da li je bolje da se gore vencamo i da li se brze dobijaju papiri ili nema veze gde god da se vencamo
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 15:19

akivel,

sve zavisi od pravila zemlje u kojoj boravis. i ja sam doveo zenu iz bijeljine u holandiju prije 6 godina. u to vrijeme (a ni sada) nije se moguce bilo vjencati sa nekim ko je dosao sa turistickom vizom. brak se morao zakljuciti u zemlji odakle je mlada ili mladozenja. druga opcija je bila da ja zatrazim dozvolu boravka za nju i da se vjencamo kad ona dodje. ja sam napravio kombinaciju od ta dva pravila. zatrazio sam boravak za nju i ona je dobila privremenu vizu. nakon toga smo se vjencali u bijeljini i samo prilozili internacionalni vjencani list i od tada je moja supruga dobila stalnu dozvolu boravka.

moj prijateljski savjet ti je da odes u opstinu ili gdje vec idu austrijanci i da pitas njih a kada ti objasne onda ih zamoli da ti to stave na papir kako bi imao dokaz da se nesto iskomplikuje. ako si pametan nemoj slusati sta kaze djoko, miko, lazo i pero jer nasi ljudi u inostranstvu sve znaju najbolje kao sto znaju i da ima golf 5 za 6500 evra i tako neke gluposti a prave gresku za greskom u administraciji a to ovi zapadnjaci ne oprastaju. informacija iz prve ruke ti je najpouzdanija. na kraju krajeva, bice ti onako kako ti vlasti kazu a ne ja ili bilo ko drugi, zato se obrati njima i pitaj za savjet.

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 16:29

Ja sam se neki dan u Beogradu ismijao do suza. Ide kineskinja i nosi bebu a pored nje ide sinčić i kaže ona njemu ovim riječima: "Nikola, nemoj na ulicu"! Klincu kose oči Tršava kosa a ja da umrem od smijeha, ali neka šta ima veze. Neće nas više biti trista miliona nego dvije milijarde. Suspect
Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 16:34

Mozda se mali stvarno zove Nikola!! Very Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
Majevica

Majevica


Number of posts : 316
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.07.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 20:56

Nista to ne fali sto je rekla: "Nikola, nemoj na ulicu"!
Zamisli da je rekla:"Bruce Lee, nemoj na ulicu"!
Kako bi tek tad reagovao?
Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 21:57

HAhaahah Bruce Lee, sta kazes ti Mr na to?
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 1 Jun - 22:02

katastrofa!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyUto 2 Jun - 13:11

Laughing Jashta ! Jedan Stiven (sva sreca nije iz Dinastije bio) je sluzio vojsku kad i ja Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyUto 2 Jun - 14:49

Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptySre 3 Jun - 0:27

cuj stiven, zamisli koje su to traume
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptySre 3 Jun - 23:56

Laughing Stvarno, ali je kasnije morao promjeniti u Stevan ! Laughing Nisu ga mogli Krstiti !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyČet 4 Jun - 0:14

vac zamisljam popa "raba svoga bozijeg STIVENAAAA"

pop cviko iz tutnjevca bi pocao da place
Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPet 12 Jun - 19:04

lol!
Nazad na vrh Ići dole
desa

desa


Number of posts : 89
Age : 51
Peпyтaциja : 0
Registration date : 03.08.2009

Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... EmptyPon 10 Avg - 14:56

lol! ,,Bez teksta,,
Nazad na vrh Ići dole
http://desa73@gmx.de
Sponsored content





Brak sa strancem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Brak sa strancem...   Brak sa strancem... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brak sa strancem...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: