MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Uhapsen Karadzic

Ići dole 
+5
Saša
Labud
Mr. Majevica
lija
Majevica
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPon 18 Avg - 16:23

Evo Krstane jednog mog "dueta" s Mr. Majevicom https://majevica.forumakers.com/knjizevnost-f5/ironicna-poezija-t448.htm#9458 , koji i nije bas svjez, ali je dokaz da sam pokusavala da "pjevam" Very Happy Nadam se da ce ti se dopasti, a valjda bi i nasem prvom Predsjedniku Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPon 18 Avg - 18:29

E vala u znak zahvalnosti za srboljublje i neprestanu borbu protiv neprijatelja i izdajnika Srpstva, nash veliki junak Krstan zasluzio je da ovih dana opjevamo i njega ! Pa ce tako ovijeh dana svijetlost ugledati i oda Krstanu !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyČet 21 Avg - 19:09

Holandski vojnici iz nekadašnje misije UN u Srebrenici spremni da svedoče u korist odbrane R. Karadžića.
http://www.24sata.info/16134
Nazad na vrh Ići dole
KPCTAH




Number of posts : 236
Location : Ljubljana - Slovenija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 13.08.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPet 22 Avg - 10:57

lija ::
Evo Krstane jednog mog "dueta" s Mr. Majevicom https://majevica.forumakers.com/knjizevnost-f5/ironicna-poezija-t448.htm#9458 , koji i nije bas svjez, ali je dokaz da sam pokusavala da "pjevam" Very Happy Nadam se da ce ti se dopasti, a valjda bi i nasem prvom Predsjedniku Very Happy .

Bravo, "lijo", zaista Ti se divim ! Treba samo otvoriti dušu i srce naterati da zapiše taj vapaj i nema toga koje sve to neće Umom razumeti, shvatiti i prihvatiti. Razlika između slikarstva i poezije i jeste baš u tome

- slikar slika ono što mu oko vidi, a poeta opevava ono što mu vidi duša !

Još jednom hvala Ti na tome što si dopustila da Ti virnem u dušu !

Veliki pozdrav Tebi, Tvojoj porodici i svim Srbima i Srpkinjama, ma gde bili i , ma šta činuli !

Krstan Dj. Kovjenić


Poslednji izmenio KPCTAH dana Pet 22 Avg - 11:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
KPCTAH




Number of posts : 236
Location : Ljubljana - Slovenija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 13.08.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPet 22 Avg - 11:07

Mr. Majevica ::
E vala u znak zahvalnosti za srboljublje i neprestanu borbu protiv neprijatelja i izdajnika Srpstva, nash veliki junak Krstan zasluzio je da ovih dana opjevamo i njega ! Pa ce tako ovijeh dana svijetlost ugledati i oda Krstanu !

Nema nikakve potrebe, poštovani/a, mene opevavati, jer svojim činjenjem to nimalo nisam zaslužio. Istina je da sam se na grobu svog jedinca sina, ubili su ga petokolonaši Zorana Đinđića, (oni su postavljali lokatore za vreme NATO agresije na Srbe i Srbiju 1999. godine i tako određivali ciljeve NATO-zločincima) zavetovao

DA ĆU SVU SVOJU PREOSTALU OVOZEMALJSKOST POSVETITI SVOM NARODU, HRISTOVOJ SVETOJ VERI PRAVOSLAVNOJ, MAJCI SRBIJI I SVAKOM BUSENU ZEMLJE SRBINOVE

i to je ono što činim. Dakle, poštovani/a, radi se o zavetu kojega ispunjavam onako kao znam i mogu. Žalosno je što ne mogu da se posvetim pisanju svojih ĐULIĆA UVEOKA, sigurno bih tako olakšao svoju tugu, jad i bol u duši, jer SRPSTVO, SVETOSAVLJE i SRBIJA su napadnuti sa svih strana, no nadam se, daće Gospod, da ću jednoga dana i tome moću više da se posvetim...

S` poštovanjem,

Krstan Dj. Kovjenić
Nazad na vrh Ići dole
KPCTAH




Number of posts : 236
Location : Ljubljana - Slovenija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 13.08.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPet 22 Avg - 11:13

BARABA ::
Holandski vojnici iz nekadašnje misije UN u Srebrenici spremni da svedoče u korist odbrane R. Karadžića.
http://www.24sata.info/16134

Istina i pravda su ponekad spore, ali pojave se kad-tad ! Daće Gospod da se to upravo sada desi i da se naš veliki srpski junačina dr Radovan Karadžić oslobodi i stane na čelo svete srpske zemlje - REPUBLIKE SRPSKE. Sa njim na čelu države i naroda Srbi i Srpkinje bi bili napokon spokojni i svoji na svome, jer ovim današnjim "demokratama" kao što su Boris Tadić i Mile Ronhil nije za verovati - PRODALI BI I ROĐENO DETE KADA BI DOBILI DOBRU CENU ZA NJEGA !

Veliki pozdrav !

Krstan Dj. Kovjenić
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyPet 22 Avg - 11:32

KPCTAH ::
lija ::
Evo Krstane jednog mog "dueta" s Mr. Majevicom https://majevica.forumakers.com/knjizevnost-f5/ironicna-poezija-t448.htm#9458 , koji i nije bas svjez, ali je dokaz da sam pokusavala da "pjevam" Very Happy Nadam se da ce ti se dopasti, a valjda bi i nasem prvom Predsjedniku Very Happy .

Bravo, "lijo", zaista Ti se divim ! Treba samo otvoriti dušu i srce naterati da zapiše taj vapaj i nema toga koje sve to neće Umom razumeti, shvatiti i prihvatiti. Razlika između slikarstva i poeztija i jeste baš u tome

- slikar slika ono što mu oko vidi, a poeta opevava ono što mu vidi duša !

Još jednom hvala Ti na tome što si dopustila da Ti virnem u dušu !

Veliki pozdrav Tebi, Tvojoj porodici i svim Srbima i Srpkiwama, ma gde bili i , ma šta činuli !

Krstan Dj. Kovjenić
Krstane, hvala mnogo za pozdrave i pohvalu!
I ja pozdravljam sve Srbe dostojne tog imena, ma gdje bili!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptySre 27 Avg - 11:07

Karadžić: Proces je nemoguć 27. 08. 2008. 09:46


Radovan Karadžić zatražio od Tribunala da obustavi postupak protiv njega, tvrdeći da je proces "nemoguć" jer su mu uskraćena prava. Ponavljajući da je sa SAD i njihovim izaslanikom Ričardom Holbrukom 1996. imao sporazum da se povuče iz javnog života, a Holbruk mu je zauzvrat garantovao da neće biti uhapšen, bivši predsednik Republike Srpske je u sinoć objavljenom podnesku, naveo da su SAD namerile da ga "likvidiraju" zbog "nespremnosti da ispune obaveze koje su preuzele". Istovremeno, tvrdi doktor Karadžić, SAD su mu nametnule "zabranu odbrane u javnosti od sistematske demonizacije", te preduzele "zaplašivanje optuženog".

"Srbija će pomoći Karadžiću" 27. 08. 2008. 09:45


Srbija će uskoro ponuditi svu pravnu pomoć za odbranu doktora Radovana Karadžića, kaže ambasador Srbije u Holandiji Radoslav Stojanović.Stojanović je rekao da će se 7. septembra obratiti Tribunalu i zatražiti od tog suda da mu omogući posetu Karadžiću. Ambasador je rekao da će zatražiti od vlade da dostavi dokumentaciju neophodnu za suđenje ako "Karadžić misli da vlada Srbije može da doprinese njegovoj odbrani".
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyUto 2 Sep - 22:06

2 сентября 2008
Кто он, Радован Караджич?

Если мы должны отречься от Косово - и это самое главное, отдавать тех, кого мы считаем национальными героями, Гаагскому трибуналу, то кто я тогда вообще, что я за человек? Я не человек, а тряпка, которую можно просто выбросить.


2. септембар 2008.
Ко је Радован Караџић?

Ако смо дужни одрећи се Космета - и што је најважније, издати оне које ми сматрамо националним херојима , Хашком трибуналу, ко смо ми уопште, какви смо ми људи? Ми нисмо људи , већ најобичније крпе које једноставно треба бацити.


http://www.taday.ru/text/130856.html?rss_feed=export_all
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyČet 4 Sep - 1:00

Intervju - Sonja Karadžić, ćerka bivšeg predsednika RS
POSTOJI PLAN DA MOG OCA RADOVANA UBIJU U HAGU


Plan Zapada da likvidira Radovana Karadžića postoji od momenta kada je on postigao dogovor sa američkim diplomatom Ričardom Holbrukom o povlačenju iz politike i javnog života

Sonja Karadžić, ćerka haškog optuženika i bivšeg predsednika Republike Srpske Radovana Karadžića, tvrdi za Press RS da „postoji plan" da njenog oca ubiju u pritvoru Haškog tribunala. Ona otkriva i da „plan Zapada da likvidira Radovana Karadžića postoji od momenta kada je on postigao dogovor sa američkim diplomatom Ričardom Holbrukom o povlačenju iz politike i javnog života.

- Tvrdnje da je postojao plan za likvidaciju mog oca su više nego utemeljene. Pouzdano znam da je taj plan i sada aktivan, ali je modifikovan i pretočen u plan njegove „sudske likvidacije" - tvrdi u ekskluzivnom intervjuu za Press RS Sonja Karadžić-Jovičević u prvoj ispovesti javnosti posle hapšenja njenog oca Radovana Karadžića.

Karadžić je jasno stavio do znanja da Haški tribunal ne priznaje kao međunarodni sud, već kao sud NATO-a, koji je „doneo odluku da ga likvidira".

- Te tvrdnje su više nego utemeljene, a nadam se da će imati priliku i da ih dokumentuje, jer ima dokaze. Karla del Ponte nije jedina koja je o tome govorila. Plan likvidacije Radovana Karadžića datira praktično od potpisivanja sporazuma sa Holbrukom, a sa vrlo visokih položaja stizale su neke naznake i u vreme uoči pregovora u Dejtonu, te pre i posle prenosa predsedničkih ovlašćenja na Biljanu Plavšić. To zna i Karl Bilt. Činilo se da sporazumom sa Holbrukom te pretnje prestaju, ali je kasnije, uz sve oštriju retoriku, postalo jasno da pojavljivanje Radovana Karadžića u Hagu nije opcija, jer živ tamo nikako nije smeo doći i dobiti šansu da progovori. Da konačno progovori, što nije mogao sve ovo vreme, zbog obaveza iz sporazuma. Šta je rešenje takve situacije? Likvidacija. Plan je postojao i postoji, samo je sada proširen i na mogućnost „sudske likvidacije".

Ričard Holbruk tvrdi da nema nikakvog sporazuma sa Karadžićem koji bi mu garantovao imunitet od Haškog tribunala?

- Potpisivanje sporazuma sa Holbrukom, osam meseci nakon potpisivanja Dejtonskog ugovora, imalo je za cilj uklanjanje Radovana Karadžića iz javnog i političkog života putem ucene koja se odnosila na sudbinu RS i njegove stranke. U takvim okolnostima niko na svetu ne bi pristao da se povuče bez neke krupne beneficije. A ona je bila prestanak progona i odbacivanje haških optužnica. Holbruk sam o tome govori u svojoj knjizi, ali i u više intervjua. Sporazum podrazumeva potpuno povlačenje iz javnog i političkog života, čime SAD obezbeđuje ekskluzivno pravo da sistematski demonizuju Radovana Karadžića, znajući da mu je već unapred oduzeto pravo na odbranu i odgovor na napade! Ako ćutanje nije bilo odredba sporazuma, kojeg se Radovan držao do samog hapšenja, može li iko zdravorazuman da objasni zašto nikada nije reagovao i pokušao da se odbrani i odgovori. Logično, zar ne?

Kada ste vi saznali da postoji dogovor da optužnica protiv Karadžića bude povučena?

- Za proteklih desetak godina prošli smo pravu golgotu, psihička i fizička maltretiranja. Vest da je Radovan uhapšen za nas je bila iznenađenje i šok, ali i dokaz da je Radovan zaista živ. Malo je poznato da je moj otac mojoj majci u jesen 2002. rekao da ima garancije da će optužnica protiv njega biti povučena i da će on sa nastupanjem 2003. postati slobodan čovek. Tada je rekao: „Ako me prevare, više nećete čuti za mene". Nažalost, tako je i bilo.
Ali, brat i ja smo nedavno saznali za to, a to zna i naš advokat. Kako sa ocem nismo imali nikakvih kontakata, a on se nije oglašavao ni na koji način, čak ni kada mu je majka umrla, pa ni kada su Sašu oteli i kada ga je mama pozvala na predaju, ni kada su nas stalno pretresali i privodili, naše strahovanje da li je uopšte živ samo se pojačavalo. Stoga smo proletos pokrenuli proceduru u sudu u Sokocu da se proglasi mrtvim. Mislili smo: ako stvarno nije živ - u čemu je smisao našeg daljeg maltretiranja, pretnji, ucena. Ni sada niko ne vidi šta se time postizalo i kako je to doprinelo hapšenju, a videćemo da li je to uopšte i bilo po nalozima Haškog tribunala.

Kako ste doživeli prva dva pojavljivanja vašeg oca u sudnici Haškog tribunala?

- Mnogo bolje nego što sam očekivala. Veče pre prvog pojavljivanja čuli smo se telefonom. Čula sam njegov glas posle tolikih godina i to me je, verovatno, pripremilo da lakše podnesem da ga vidim sutradan. Što se tiče drugog pojavljivanja, koje je nastupilo posle mesec dana, tokom kojih smo se čuli gotovo svakodnevno, bila sam potpuno smirena. Mislim da mi je u svemu tome, nažalost, pomoglo višegodišnje iskustvo stečeno u raznim pretresima, privođenjima, saslušavanjima...

nastavak sutra ...

Zahvalna sam i Dodiku i Špiriću

Prilikom nedavnog susreta premijer RS Milorad Dodik obećao je pomoć vašoj porodici. Šta konkretno Vlada RS može da učini za vas?

- Zahvalni smo i Dodiku i Špiriću na upriličenom susretu. Predočili smo situaciju u kojoj živimo i probleme koje imamo. Reč je o statusnim problemima kojima su prekršena naša osnovna ljudska prava, a rešavanje istih dovelo bi nas u poziciju da živimo kao i svi ostali građani ove zemlje, ni manje ni više od toga. Ne sumnjam da će tako i biti u dogledno vreme, bez obzira na trud i želje svih onih koji bi radije da i mi završimo po zatvorima ili na ulici.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 EmptyČet 23 Apr - 8:44

ICTY
Karadžić dobio dokument o dogovoru s Holbrookom
U Hagu je danas objavljen dokument u kome se navodi da je odbrana bivšeg predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića od američke vlade dobila važan dokument, koji potvrđuje postojanje sporazuma između Karadžića i bivšeg američkog izaslanika za Balkan Richarda Holbrooka, javlja dopisnik Srne.
Tim odbrane zatražio je dodatno vrijeme za predaju zahtjeva za odbacivanje optužnice i obustavu postupka, zasnovanog na tvrdnji da je Holbrook u ime međunarodne zajednice u julu 1996. Karadžiću garantovao imunitet pred Haškim tribunalom ukoliko se povuče iz javnog života.

Prema dokumentu koji je objavljen u Hagu, odbrana je od američke vlade 15. aprila dobila "važan dokument, koji potvrđuje postojanje sporazuma". U zahtjevu odbrane navodi se da se od američkih vlasti očekuju i drugi dokumenti koji se odnose na sastanak na kojem je postignut sporazum.

U podnesku se navodi i da je Karadžićev pravni savjetnik Peter Robinson 16. aprila ove godine u Washingtonu intervjuisao američkog diplomatu Philipa Goldberga, koji je na sastanku Holbrooka sa bivšim predsjednikom Srbije i SR Jugoslavije Slobodanom Miloševićem vodio bilješke.

Među dokumentima koji je Karadžićev pravni tim dobio ne nalaze se bilješke, zapisnici ili snimci sa sastanka, a od vlasti SAD je zatraženo da ih potraže i, ukoliko ih pronađu, dostave i te materijale.

Kako se u podnesku navodi, Karadžićev pravni savjetnik je u razgovoru sa ambasadorom Goldbergom saznao da su na sastanku Holbrooka i Miloševića 18. jula 1996. bili prisutni i predstvanici Združenog generalštaba oružanih snaga SAD, Pentagona i Savjeta za nacionalnu bezbednost. Odbrana je tim povodom zatražila da vlasti SAD pretraže i njihove arhive i dostave materijale sa sastanka.

Prema ranijem nalogu sudskog vijeća, odbrana je zahtjev za odbacivanje optužnice trebalo da preda najkasnije sutra.

Radovan Karadžić je optužen za genocid u Srebrenici i još 11 opština BiH, za progone i druge zločine, uključujući i uzimanje pripadnika međunarodnih snaga za taoce.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uhapsen Karadzic   Uhapsen Karadzic - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uhapsen Karadzic
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: