MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Vojnicki dani

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyPon 4 Avg - 13:03

Posto je muski rod na forumu brojniji, ocekujem da se dobro ismijem vasim vojnickim dozivljajima, kojih ste sigurno svi imali. Laughing
Ja vam, eventualno, mogu prepricati one koje sam slusala od drugih. A ima jedna prica kojoj se uvijek smijem kad se toga sjetim, pa cu uskoro ponovo intervjuisati ucesnika u tom dozivljaju s nasim legendarnim Generalom i prepricati vam.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 11:59

Ko ce prvi nego ja ! Laughing
J..ga ja sam sluzio samo 6 mjeseci, a mogu vam reci da je i to bilo dovoljno da ,,isplivaju,, neke gluposti na vidjelo ! Laughing
Za..bane ratne godine, u kasarni uslovi nikakvi, a ljeto je, svaki 7 dana kuci i to autostopom, ali u glavnom je to bila vojna ,,'ljebara,, koja je vozila 'hljeb vojsci na liniji...e to je nasha meta bila da se u'fati....al' kad se sjedne u nju pod punom ratnom opremom, ispod cerade koja je, od vrucine hljeba, k'o u pecnici sve vam je jasno....kuci se stize u gacma Embarassed jedino k'o se uhvati blatobrana... Laughing
Moja 2. cheta je imala dva voda od koji je drugi vod (u kojem ja niosam bio) bio specijalni vod Laughing Al' nije bio specijalan po nekim borbenim svojstvima, nego po odabiru ljudstva koji su u glavnom bili malo ,,sumnjiviji,, tease
I tako Vam je to dok ostale dvije chete, na doruchak, ruchak i vecheru idu marshevskim korakom, mi k'o kakva rulja .... a imali smo desetara koji se bavio hipnozom, pa u sred shljivika gdje smo bil na obuci, svali nekog momaka iz Bogutovg sela, poche se chovjek trzati ja mislio gotov ! A caka za hipnoyu mu je bila, neshto kao stani mirno , zazmiri, nekoliko chuchnjeva i onda ti on pritisne pristima zile kucavice na vratu, vjerovatno smanji dotok krvi u mozak i pa pa .... ludi pa eto... A imali smo jednog i shto se htjeo objesiti pa mu puche grana od dzanarike, al' o tome kad josh neko neshto napishe.... rtfm
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 12:14

Embarassed Чуј десетар шта је радио-онесвјешћивао људе! Shocked confused
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 12:32

To malo radi ,,fore,, Laughing a gora je luda taj koji pristane na hipnozu IIoII

Za neposlushnost su se koristile razne vrste kazni, za koje pranje i ribanje WC nije nishta ! Od pozdravljanja bandere, do izbacivanja mraka iz sobe uz pomoc shljema... IIoII
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 13:00

lolol lolol lolol E, boljeg fazona odavno nisam cula od pozdravljanja bandere i izbacivanja mraka uz pomoc sljema, pa koja legenda to smisli?
Jesi li ti koji put izbacivao mrak iz sobe? IIoII
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 13:05

Nisam ! Ja sam bio ,,primjeran,, vojnik Laughing
A jedno jutro, kompletne 2. chete nije bilo na postrojavanju za podizanje zastave ! Mozete li to zamisliti ! cijela kasarna u vrsti a nas nigdje nema, dok ne upade poruchnik i sve nas probudi IIoII ochekivali smo sankcije, al' nije ih bilo !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 13:15

Koliko sam slusala, svud drugo su obicno pozarni vojnici budili porucnika. Kod vas sve nesto bilo obrnuto:lol:
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyUto 5 Avg - 13:35

IIoII Stvar je u tome shto je i pozarni ,,omano,, pa smo ,,sachekali,, da nash poruchnik dodje oko 9..oo na posao, da bi nas zatekao u lezecem polozaju... IIoII
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptySre 6 Avg - 15:00

Ето, ја сам прва генерација у Словенији која није ишла на служење војног рока.
Сваки мушкарац би треб'о да окуси војску.
Nazad na vrh Ići dole
Baja

Baja


Number of posts : 289
Peпyтaциja : 0
Registration date : 03.03.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptySre 6 Avg - 21:58

Ih kad se sjetim vojnickih dana Very Happy Bila su to vremena Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptySub 8 Nov - 22:08

Meni su ,,vojnichki,, dani dobro doshli, eto da njih nije bilo, ko zna da li bi me kakav put nanio u mnoga, nasha majevichka mjesta za koja nisam ni sanjao da cu ih obici !
Tako da je neshto dobro i od njih doshlo ! Laughing


Poslednji izmenio Mr. Majevica dana Sub 8 Nov - 23:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Majevica

Majevica


Number of posts : 316
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.07.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptySub 8 Nov - 23:13

Saša ::

Сваки мушкарац би треб'о да окуси војску.

Sta je sa zenskim polom ako zivimo vec u demokratiji? Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyNed 9 Nov - 8:09

Тад нису могле ући у војску али у данашња доба јаве се простовољно онда регрутују и нормално су саставни дио европске пјешадије.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani EmptyNed 9 Nov - 8:33

Mozda niste znali, ali 80-tih godina su i djevojke ,naravno u nekom ,,simbilichnom,, broju odlazile na odsluzenje vojnog roka u JNA, dobrovoljno! Obichno su sluzile neku od ,,Shkola rezervnih oficira,, ... bilo je takvih i iz Lopara ! Laughing A bilo ih je i u ratu ! (npr. Joka ,,Trocjevka,,) Laughing U sadashnje vrijeme je to u vecini armija najnormalnija stvar, a u tome narochito prednjachi Izrael !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Vojnicki dani Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojnicki dani   Vojnicki dani Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vojnicki dani
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dani Dijaspore

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cjeћaњa-
Skoči na: