MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Cvijece

Ići dole 
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Cvijece Empty
PočaljiNaslov: Cvijece   Cvijece EmptySub 30 Avg - 2:01

Koji cvijet najvise volite?
Volite li da ga poklanjate i dobijate na poklon?
Evo sta procitah o cvijecu, pa me ova potamnjena recenica inspirisa na ovu temu: lolol
"Cvijet sam po sebi, svojom bojom, nježnim i lijepim oblikom ili mirisom privlači pažnju u carstvu prirode. Čovjeku je vjerovatno bio prvi ukras i prvi poklon. Veliki korak u razvoju ljudske vrste je napravljen onog trenutka kada je naš daleki predak prestao da lupa toljagom voljenu osobu po glavi i umjesto toga stidljivo joj pružio cvijet uz izjavu ljubavi. Civilizacija je tokom svog razvoja mnogim stvarima dala novi smisao i dodala neko drugo, apstraktnije značenje. Cvijet više nije samo ukras ili poklon već je postao poruka upućena osobi kojoj darujemo cvijet."

Ja najvise volim ljubicice i gladiole, poslije cvijeta lipe i jasena, odnosno behara.
One zelenise po saksijama uopste ne shvatam, kakav je cvijet koji ne cvjeta i ne mirise? confused
Nazad na vrh Ići dole
 
Cvijece
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM-
Skoči na: