MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Popis stanovnistva

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Popis stanovnistva Empty
PočaljiNaslov: Popis stanovnistva   Popis stanovnistva EmptyUto 2 Sep - 12:24

Na popisu stanovništva u BiH ili u RS želim da se izjasnim kao Srbin, hoću da kažem da govorim srpskim jezikom, da sam pravoslavac i niko me ne može sprijačiti u tome.

Onaj ko to ne želi da kaže - i ne mora. To je njegovo pravo, koje poštujem, ali i on mora poštovati moje pravo. Ovdje se nama pokušava onemogućiti da to uradimo, sa zahtjevom da se popis uradi bez ovih elemenata, kazao je predsjednik Vlade Republike Srpske, Milorad Dodik.

- Utisak je da koncepciju krnjeg popisa u BiH prave neki stranci. Multietničke zemlje u pravilu su zasnovane na konstitutivnosti naroda. Ustav BiH, član dva, kaže da je BiH sastavljena od dva entiteta i tri konstituitivna naroda. Sada bi neko da ide u takav popis koji će uništiti konstitutivnost, odnosno temelje BiH. Onda postaje upitan i prvi dio definicije o dva entiteta - dodaje Dodik.

- Već nam prijete da na taj popis neće izaći Bošnjaci. To mi je rekao Sulejman Tihić, za koga smatram da nije jedini reprezentativni predstavnik Bošnjaka u BiH. Smatram da Bošnjaci u RS nemaju razloga da ne izađu na popis, jer je on u opštem interesu. Oni uvijek imaju problem kada im neko iz Federacije govori šta treba da rade. Sjetite se šatorskog naselja iz Srebrenice u Sarajevu - kaže Dodik.


Popis koji podrazumijeva nacionalno, religijsko i vjersko izjašnjavanje stanovništva, kaže premijer RS, ustavno je zagarantovano pravo čovjeka, zbog čega će RS samostalno krenuti u popis svojih građana ako ne bude dogovora na nivou BiH.
Nazad na vrh Ići dole
 
Popis stanovnistva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: