MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Recitacije u Crkvi na Svetog Savu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Recitacije u Crkvi na Svetog Savu Empty
PočaljiNaslov: Recitacije u Crkvi na Svetog Savu   Recitacije u Crkvi na Svetog Savu EmptyUto 5 Feb - 19:29

Da li ste nekad recitovali pjesmice u Crkvi na Savin dan?
Ja jesam vise puta, jos od malena i bio mi je to uvijek specijalan dozivljaj. Bilo je tu svakom djetetu bitno da to lijepo odrecituje, jer tu ga gleda obicno sva familija i komsije, svi koji dodju u crkvu, a Crkva bude puna. Tom prilikom je pop dijelio poklon paketice djeci koja recituju. Jedne godine-pred rat sam pobjegla iz skole da recitujem, sto je bilo kaznjeno jer se znao razlog.
Nazad na vrh Ići dole
gagana

gagana


Number of posts : 51
Age : 35
Location : Slovenia
Peпyтaциja : 0
Registration date : 13.02.2008

Recitacije u Crkvi na Svetog Savu Empty
PočaljiNaslov: Re: Recitacije u Crkvi na Svetog Savu   Recitacije u Crkvi na Svetog Savu EmptySre 13 Feb - 18:46

sunny e ja sam do pre godinu dana recitovala pjesmice povodom skolske Slave Svetog Save! Smile
uvjek sam jedva cekala Savin dan..da recitujem..pjevam Himnu Svetog Save..i da naravno sto je meni bilo najbitnije Embarassed dobijem paketic!!!..ustvari to je nama svima bilo najinteresantnije Wink
'uskliknimo s'ljubavlju svetitelju Savi..' Exclamation
..sjecam se kako je bila prepuna Crkva..i morali smo recitovati..i kad sam ja dosla na red odjednom imala sam knedlu u grlu (sta radi trema pale ) i zaboravila prvu strofu pjesmice..da muka bude veca..jos mi mikrofon ispo iz ruke..pa zajecalo u Crkvi Embarassed
to je bio moj prvi nastup!!..drugi su hvala Bogu uspjeli Smile
e da..obicno sam pojela najvise prekadnje Embarassed Very Happy Very Happy Very Happy
(posto je za vrijeme rata ovde gdje ja zivim u Celju - Slo, srusena pravoslavna Crkva..imali smo uvjek sluzbe u katolickoj..a casove veronauke imala nas je popadija Anka..mogu ponosno da kazem da sam isla na casove veronauke od svoje 7 godine.. (sto bi rekla popadija..kad sam bila piklic mali) Embarassed Wink pa sve do pre godinu dana..a sad nazalost posvetila sam se totalno meni velikom hobiju..sto ga obozavam - folkloru!!)
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Recitacije u Crkvi na Svetog Savu Empty
PočaljiNaslov: Re: Recitacije u Crkvi na Svetog Savu   Recitacije u Crkvi na Svetog Savu EmptyPet 7 Mar - 12:36

Svaka ti cast Gago, ti si se onda bas narecitovala, ako si pocela kad si mala bila, pa do prije par godina. Meni je taj dan uvijek bio ekstra, kao i svi dani prije Savindana, zbog iscekivanja tog praznika, razmisljanja kakvu li ce mi pjesmicu pop dati...
A moja rodica recitovala, a tad nije imala ni 4 godine, tek u po pjesmice pita. "Dje moja baba?" Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Recitacije u Crkvi na Svetog Savu Empty
PočaljiNaslov: Re: Recitacije u Crkvi na Svetog Savu   Recitacije u Crkvi na Svetog Savu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Recitacije u Crkvi na Svetog Savu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pjesme posvecene Svetom Savi
» Manastir Svetog Georgija - Mazici
» Pravoslavne Crkve na Majevici
» Oskrnavljen hram Svetog Vasilija u Konjicu
» Crkva Svetog Djordja u Donjoj Sopotnici kod Gorazda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cjeћaњa-
Skoči na: