MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

KUCA MAJEVICKOG FORUMA

Ići dole 
AutorPoruka
Slaven

Number of posts : 24
Peпyтaциja : 0
Registration date : 22.05.2008

PočaljiNaslov: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 1:22

Prelazem, da clanovi foruma kupe jednu od starih napustenih majevickih kuca na Majevici. Za tu potrebu osnovati Fond Majevickog Foruma. Kuca vremenom da postane mestom okupljanaja clanova kao i mestom gde bi se starine i sve pisano i na drugi nacin zabelezeno o Majevici cuvalo. Tako bi pored "virtualnog" imali i realni muzej Majevice. Cini mi se da to nije neostvarivo. Sta kazete...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

Number of posts : 14558
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 7:16

Super ideja, al' morali bi imati i pristup internetu ili neku ,,konekciju,, cheers Teshko bi se mogli svi skupiti na jedno mjesto Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 10:27

Otkad ja Mr. Majevicu zovem kustosom tog majevickog muzeja, sto znaci da mi ideja za muzej nije nova, ali bi zahtijevala dosta truda i novca. Poenta je imati taj majevicki muzej, nije toliko bitno okupljanje clanova. Pretpostavljam da ce se prije svih nas koji smo mnogo zainteresovani za ocuvanje tih starina, te ideje latiti neko (mozda ce krenuti bas od nekog iz politike) iz sasvih drugih pobuda.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 10:59

Laughing Ti bi mene Lijo odma u tu ,,pauchinu,, smjestila ? IIoII Ipak ,pristajem na sve !
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 11:28

Gledanje u paucinu razvija mastu, ali samo kod mastovitih osoba. Laughing Ne bi ti sigurno naskodio taj prirodni "ugodjaj" koliko ti skodi svakodnevno udisanje izduvnih gasova mnogobrojnih saobracajnih sredstava.
Nego, sta mislite koliko puno novca bi trebalo da se organizuje majevicki muzej i u realnoj formi?Imamo vec odlicnog kustosa, vise nego fantasticnog arheologa, mozda i etnologa... da ne nabrajam dalje, svi mi vrijedimo toliko da bi mogli doprinijeti organizovanju tog muzeja.
Nazad na vrh Ići dole
Slaven

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 11:36

Ne verujem da politicari uopse razmisljaju o tome - oni obicno imaju "preca" posla. Napor oko formiranja muzeja moraju podeliti osnivaci foruma ukljucujuci Mr Majevicu i Liju. Cim se objave detalji deviznog racuna Foruma pravim prvu uplatu.
Nazad na vrh Ići dole
lija

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Sre 1 Okt - 12:02

Slavene (lijepo ime, a da bijah musko, majka je mislila da se tako zovem), to bi bio ozbiljan poduhvat, ako bi se odmah krenulo planski, ili ti mislis da bi trebalo krenuti bilo kako, pa ce se sve to vremenom usavrsavati?
Cini mi se da ne vrijedi otvarati racune, prije nego se ne napravi detaljan plan o ostvarenju projekta muzeja, znaci do detalja da znamo sta je sve potrebno i kakve realne mogucnosti za realizovanje tog plana postoje. Ovdje prijeti opasnost, da se tog plana uplasimo, posto vjerujem da zahtijeva stvarno mnogo.
Znaci kao prvo je neophodan objekat za muzej.
Da ga kupimo, trebace nam sigurno dosta novca, jer ce mozda osim kuce to zahtijevati i nesto zemljista na kom je kuca. Osim toga, prostor oko muzeja bi trebalo fino dotjerati, kako bi privlacio ljude da posjete muzej. Sudeci po ovom, idealno bi bilo da se ima dobar komadic zemljista, ali bez pomoci neke "organizacije ili ustanove" koja ima novac, cisto sumnjam da mozemo sebi nesto tako priustiti. Ja licno da imam tu zemlju i kucu i dosta novca, ne bih cekala niciju pomoc, nego bih sve to sama organizovala, tako da bi taj muzej vec postojao.
Idea Ali, mozda ima neko ko bi za tu svrhu poklonio staru kucu (a i nju bi garant trebalo renovirati), pa bi problem mozda bilo jos zemljiste. Bez njega bi se za pocetak moglo, ali to ne bi bilo to, gledano dugorocno. Kad bolje razmislim (ovo vjerovatno vec izlazi iz okvira trenutne realnosti), najbolje bi bilo imati nesto kao malo etno selo s muzejom, ali u izvornom stilu-bas onako kako je na Majevici prije izgledalo selo, bez dodatne gradnje tipa onog u etno selu u BN, sto jeste lijepo, ali nije 100% realna slika nase proslosti.
Takodje mislim da bi se moralo precizno znati ko je zaduzen i odgovoran za taj muzej.
Nazalost, mnoga majevicka kulturna zaostavstina je zavrsila u stranim i ostalim muzejima, tako da danas na Majevici nije bas lako naci mnogo starih predmeta, jer ili su odneseni dalje, ili baceni kao nepotrebne stare stvari. Dobro za pocetak i ne bi trebalo toliko mnogo, dovoljan bi bio po primjerak. Ja npr. nikad nisam vidjela verige.
Ovo su bila samo neka moja povrsna zapazanja. Ako stvarno mislite da bi se ova ideja mogla nekako realizovati, dajte i vi svoje ideje.
Nazad na vrh Ići dole
Slaven

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Čet 2 Okt - 1:01

Slazem se sa tvojojm ocenom etno sela kod Pavlovicevog mosta. Majevici tako nesto ne treba jer ima svoj "karakter". Ja verujem da se zemljiste sa starom kucom koja bi bila okosnica celog projekta moze kupiti za recimo 15000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Number of posts : 545
Registration date : 18.05.2009

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Čet 23 Jun - 13:57

Prođe gotovo tri godine od ove poslednje poruke, ali sredstava nema da se nešto pokrene. Baš šteta! Sad
Nazad na vrh Ići dole
Slaven

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Pet 24 Jun - 16:15

Ja cu da pogledam ovih dana da li bi neko prodao staru kucu pa da odatle krenemo
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Number of posts : 2823
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Pet 30 Dec - 11:05

Sve ostade na Slavenu !!!

Da li zaista na ovom forumu nema više nikog ko je zainteresovan da na neki način pomogne ovaj projekat ?
Kulučenjem ili novčanim sredstvima , nije bitno , hajde da zajedno učinimo nešto da pomognemo ovu ideju .
Mogli bi da iskoristimo ovaj zimski period kad je manje posla da provjerimo na terenu gdje se može naći "povoljna" stara kuća sa malom okućnicom . Da barem stavimo na papir ponude pa da vidimo šta ko od nas može da uradi .
Neko će valjda moći da pomogne materijalnim sredstvima , nako će moći nekim drugim , neko će ako ništa drugo svojim fizičkim radom doprinjeti za realizovanje ove ideje .

Ja mislim da možemo .
A da li hoćemo ???
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Pet 30 Dec - 11:44

Shocked Да пробамо. Идеја је фантастична, још кад би се остварила...... :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

Number of posts : 4122
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Pet 30 Dec - 13:28

Ideja je za pozdraviti, nisam znao za ovu temu na forumu. Osim te prikladne MAJEVIČKE kuće, treba tražiti i pogodnost same lokacije.
-Da je pored asfaltnog puta,
-Struja, voda, parking...
Jer bi trebala da se u izvjesnom procentu i samofinansira, od turističkih posjeta, prodaje suvenira, raznih publikacija i drugih donacija.

Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Number of posts : 545
Registration date : 18.05.2009

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   Pet 30 Dec - 17:06

Trebalo bi provjeriti i u opštini dali se mogu dobiti neka sredstva ili pogodnosti za pokretanje takvog nečega, jer ipak bi to bilo od opšteg značaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KUCA MAJEVICKOG FORUMA   

Nazad na vrh Ići dole

KUCA MAJEVICKOG FORUMA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM-
Skoči na: