MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 BOBETINO BRDO

Ići dole 
+25
Dart Vader
Zmaj Ognjeni Vuk
peric BB
Dr. Maksimovic
Trifko
loparac-98
Mihajlo Milo
Teodorovic
rastic
Dr.Majevica
pepa.bb
Jela.glavas
radovanovic
BB_Majevica
Labud
Bobbet's_Hill
smokvica
zabrdjac
Majevica
Mare
Jankovljev
Kym
lija
Mr. Majevica
st_savus
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 28 Okt - 18:32

Moze, slikaj pa posalji! Ja cu u medjuvremenu pretraziti sto vise budem mogao. Moze bez tog persiranja, ja sam mladji lik?!
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 28 Okt - 20:17

Zmaj Ognjeni Vuk

U svome arhivu pronađoh još jednu fotografiju spomenika od neke Savke Kovačević, koji se nalazi u neposrednoj blizini od Vuka, tj u delu groblja, gdje se sahranjuju Vukovići.

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1862ol

Uploaded with ImageShack.us

pepa.bb

Ti si tamo blizu i to bi mogla sve bez teškoća provjeriti. Da li ti je šta poznato o samom "MOLITVIŠTU"?
Nazad na vrh Ići dole
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 28 Okt - 20:43

Ako se ne varam pa to je isti taj spomenik, samo sa druge strane. Molitviste je dio sela gdje se nalazi i samo groblje a i kuca mojih roditelja( gdje sam rodjena i odrasla). Na samom Molitvistu se nalazi i jedan bunar koji je javni i koriste ga svi koji zive tu u okolini. Kada budem isla dole cu da stvarno pokupim sve podatke pa cu da ti posaljem. Sto se persiranja tice, ja sam tako vaspitana da persiram nepoznate i starije osebe a tebe ne mogu da vidim i da ocijenim koliko si star.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPet 5 Nov - 16:16

Evo o onom tekstu o Filipu Skolariju, kao i ovo brdo u Lukama u podnozju Koraja, msm da je tu "granica" sa BB, mozda se i varam!?
Na njivi Stojana Šešljića u Tutnjevcu (općina Zabrđe, na cesti Bjelina—D. Tuzla) otkrio je žandarski stražmeštar T. Dragičević god. 1888. djelomice jednu zgradu, dugu 11.5 m, široku 10m, koja je obuhvatala oveću odaju, potaracanu 0-60m dugačkim i isto tako širokim, 0.06 m visokim pločama od cigle, i tri omanje odaje, namazane betonom. U prvoj prostoriji našao je relijef, na kome bijaše prikazana žena sa dvoje djece; osim toga nađene su pretraživanjem mnoge ilovaste i staklene rbine, ljudske i životinjske kosti, kao i dva željezna čavla. Na žalost niti je od zgrade priređen nacrt, niti je od nađenih stvari šta poslano zemaljskom muzeju.
Narod priča i to, da je u Tutnjevcu bila kula Filipa Madžarina, onog div-junaka, koga toliko slave naše narodne pjesme.

Vrijedno je pribilježiti još Đorđino brdo u Lukama na podnožju Koraja. Na prvi pogled razabire se, da ovaj brdeljak, koji ima u promjeru kakvih 30 m te se iz nivo-a uzdiže u obliku piramide, nije prirodnog postanja, već da ga je podigla ljudska ruka, i s toga držim, da bi valjalo ovaj brežuljak proučiti. Nije li on možda ogromna, u davnini nasuta gromila?
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 6 Nov - 18:49

Jos jedan cudan spomenik sa groblja u Koreniti(Tomica groblje). Ovo navodim jer smatram da Korenita i BB imaju dosta toga zajednickog u proslosti(sa doseljavanjem na ove krajeve)! Sliku je "uslik'o" BoJan(inace moj rodjak koji mi pomaze u radu)!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dart Vader

Dart Vader


Number of posts : 3
Peпyтaциja : 0
Registration date : 01.12.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 1 Dec - 3:55

Zmaj Ognjeni Vuk ::
Da li sa druge strane spomenika pise sta o njegovoj zeni, bratu, sinu... Ako mi napisete tacno sta na spomeniku pise, vece su sanse da se "iskopa" jos neki podatak. Rad sam da vam pomognem.




Zmaj Ognjeni Vuce vidim da se sasvim dobro snalazis u trazenju raznih podataka iz proslosti,sto samnom nazalost i nije slucaj.Ja nisam poreklom sa Majevice ali moja zena jeste.Tacnije otac joj je poreklom sa Bobetinog Brda.

Zanima me dali bi mogao nesto da saznas o poreklu porodice Jovanovic sa Bobetinog Brda.
Bio bih ti zaista zahvalan na tome.
Naravno i ostali forumasi ako mogu da mi pomognu neka napisu sta znaju.

Veliki pozdrav svima. kolo
Nazad na vrh Ići dole
BB_Majevica

BB_Majevica


Number of posts : 14
Age : 33
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.04.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 1 Dec - 9:33

Мораш нам рећи на које Јовановиће тачно мислиш јер, кол'ко ја знам, у ББ су три различите фамилије Јовановић Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 1 Dec - 22:56

Sto rece BB_Majevica, treba mi bar malo podataka, porodicna prica odakle su ili tako nesto? Ako je moguce pa cemo da proverimo, nije problem?!
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 2 Dec - 18:52

Evo jedna fotka iz krugova bobetske dijaspore. Među njima ćete prepoznati i našeg Momu iz Situra, koji slučajno obilježava okruglu obljetnicu svog živita, zbog čega smo se i sastali. Tu su još i doajeni ekonomske emigarcije Krtalj, Krdžo, Đido....
BOBETINO BRDO - Page 4 Bbdijaspora

Nazad na vrh Ići dole
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 9 Dec - 19:13

Zmaj Ognjeni Vuce!

Kao sto sam i obecala popisala sam podatke sa onoga spomenika u B. Brdu. Sa jedne strane tj. istocne pise ovako: Ovde u ovom hladnom grobu pocivaju zemni ostaci VUKA KOVACEVICA i supruge mu SAVKE. Vuk Kovacevic rodio se u selu(?) Gacku u Hercegovini 1815. godine a preselio se u vjecnost ??? u Bob. Brdu.
Na zapadnoj strani pise: SAVKA V. KOVACEVIC rodila se u B. Brdu 1825 a preselila se u vjecnost 1865. godine.Ovaj spomenik podizem iz blagodarnosti i sinovske ljubavi ljubec(?) ... njihov sin trgovac Djoko....(?)

Tamo gdje su upitnici je nejasno a na kraju jedno dva reda je nemoguce procitati jer je spomenik malo potonu u zemlju.... Jedino sta nisam mogla da desifrujem je godina smrti od Vuka.

Toliko od mene za ovaj put, pozdrav...

Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 9 Dec - 21:54

Podaci koje trenutno imamo, omogucavaju nam da se vratimo 150 godina u proslost. Vuk se mogao doseliti tek posle 1840., sa nekih 20 god., ali to je moja hipoteza. No, iznenadjuje podatak da se Vukova zena rodila u BB, sto vodi do toga da su njeni roditelji i sl. domicilni stanovnici sela ili su se doselili ranije. Steta sto ne postoji podatak o njenom prezimenu pre vencanja...
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 18 Jan - 16:05

Bobetino brdo, zimska panorama, nekoliko dana prije Nove godine. Pogled preko Bujine bašče.


BOBETINO BRDO - Page 4 Dsc0043ml

Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 20 Jan - 12:23

Super je slika, Savuse. Zanimljiv mi je ovaj detalj sa pticama na žici, kako stoje skoro simetrično, a jedna zaklanja mjesec Very Happy
Evo još jedna zimska panorama, pogled na Radovanoviće, iliti Kebiće, od komšije Dike (njegov je ovaj dud na slici) na Badnji dan ove godine.

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img0539o[/img]



Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 20 Jan - 16:19

Praistorijski nalazi iz BB.
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 20 Jan - 16:20

Pozadina alatke.
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 20 Jan - 16:28

Prednja strana.
Nazad na vrh Ići dole
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 22 Jan - 17:46

mene interesuje gdje je to nadjeno i kada i ko je naso!
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyNed 23 Jan - 16:47

Crni krug je bunar(Kebica), veliko iks(X) oznacava mesto lokaliteta u Kosi/Kosama.
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyNed 23 Jan - 16:52

Nalaz sam pronasao ja, Zmaj Ognjeni Vuk, 2000/01 u njivi Radovana Pajkanovica(?) - Kose.
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPon 24 Jan - 15:04

Ево још мало слика из ББ-а:

BOBETINO BRDO - Page 4 Img0532eg
BOBETINO BRDO - Page 4 Img0544e
BOBETINO BRDO - Page 4 Cimg2518e

BOBETINO BRDO - Page 4 Cimg1593e
BOBETINO BRDO - Page 4 Cimg1590ee
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 25 Jan - 16:53

Bobbet's_Hill

Ja mislim, da bi tvojo prvoj fotografiji dao ime "Pogled iz moje avlije". Inače fotografije su ti lijepe, kao i samo BB. Imaš bogami oko sokolovo, vidiš svaki detalj na fotografiji, pogotoovu one ptice na žici. LP u BB
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 26 Jan - 14:12

Bobbet`s Hill, fenomenalne su ti fotografije-raj za oci! cheers
Je li ti fotografija hobi?
Ako nije, steeeeta, zaista si nadaren smislom za lijepe fotke napraviti!
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 12 Mar - 13:53

Ево мало зимских пејзажа ББ-а из (надам се) посљедњих дана зиме.

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1267ee

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1266ee
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 26 Apr - 16:25

Једна прољећна панорама. Очекујем Савусове фотке, видио сам га са фотоапаратом Very Happy

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1595e
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 26 Apr - 21:44

May the Force be with you Bobbet's_Hill..Smile
Nazad na vrh Ići dole
BB_Majevica

BB_Majevica


Number of posts : 14
Age : 33
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.04.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 27 Apr - 18:46

На путу за Удригово..

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1622d
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 27 Apr - 19:55

Zmaj Ognjeni Vuk

Elementary, my dear Watson. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zmaj Ognjeni Vuk

Zmaj Ognjeni Vuk


Number of posts : 590
Age : 35
Peпyтaциja : 3
Registration date : 26.10.2010

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySre 27 Apr - 20:41

"Excellent!" I cried. "Elementary," said he.
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 12 Maj - 18:13

A ovo je bilo na startu Bobbet's_Hill i ostali, kod Raćinih borića, kako se je nekada reklo ovoj lokaciji. Niste baš svi ali je ovo cvijet bobetske omladine. Lijepo je, da se družite i da se ta tradicija održi. Baš sad primijetih, da ti je neko poturio pivo.

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img824/3502/mladibb.jpg][/IMG]

Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 12 Maj - 18:18

Nije mi uspjela fotografija -popravljam

BOBETINO BRDO - Page 4 Mladibb

Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyČet 12 Maj - 18:26

Da su bobečani složni i da sa sa zajedničkim snagama puno toga izgradili u zadnjih 15 godina, dokazuje i ova grobljanska kuća. Lijep i funkcionalan objekat, koji je bio zaista potreban bobečanima. Koliko sam upoznat za to su najzaslužniji pokretač akcije i alfa i omega svega toga je Risto Todorović kao i naš Knez bobetskli Mitar prvi. Ja sam ga tako imenovao i nema ništa protiv.

BOBETINO BRDO - Page 4 Grobkuca

Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPon 13 Jun - 20:12

Поглед на ББ из тзв. "Корајских њива":

BOBETINO BRDO - Page 4 Img1617ed
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 14 Jun - 17:37

E, jesi izabrao motiv i momenat za fotku-svaka ti cast, profesionalno!
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 19 Nov - 0:10

Јесен у Бобетином Брду...

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3235e[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3231e[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3175er[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3091e[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3086e[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3052e[/img]



Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPon 30 Jan - 16:01

Јовањдан ове године...

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3630d[/img]
[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3631eg[/img]
[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img3642e[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPon 30 Jan - 21:41

:thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 5 Maj - 21:27

Мало се Бобечани ућутали... Wink

[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Img4118e[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 5 Maj - 22:20

Васкрс и један од најзанимљивијих обичаја - туцање јајцима!
Препуцавање некад траје и по 10 минута, док се изабере најбољи "тучак" (тестира се наравно куцањем о зубе),
a завршава се мезетом.


[img]BOBETINO BRDO - Page 4 Tucanje [/img]
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPet 25 Maj - 21:33

Kao i predhodnih pet godina na drugi dan Vaskrsa bobetska omladina izvede tradicionalni pohod iz BB na relej. Ima i nekoliko veterana. Pošto sam i sam bio u rodnom kraju nisam ispustio priliku, da ne bi zaabilježio start, kao i protekle godine.


BOBETINO BRDO - Page 4 Dsc0110jk




BOBETINO BRDO - Page 4 Dsc0109dc

Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPet 25 Maj - 21:43

Nešto malo iz riznice novodobne bobetske arhitekture. Očitno se vidi uticaj gradnje iz područja gdje rade i žive vlasnici tih objekata. To bih mogao bolje ocijeniti naš Bobbet's_Hill.

BOBETINO BRDO - Page 4 Dsc0260id



BOBETINO BRDO - Page 4 Dsc0261ew

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 26 Maj - 21:56

Одличне фотографије st_savus :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 29 Maj - 15:49

Moze li mi neko reci a gdje se nalaze te fotografije, posto kod mene nema nista?
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPet 7 Sep - 21:19


U avgustu ove godine je počela obnova Osnovne škole Bobetino Brdo. Kao što se vidi na fotografijama najprije su bobetski neimari počeli sa krovom, gdju su morali zamijeniti crijep i sve ono ispod njega. V planu je, da se zamijene svi prozori i da se da nova fasada. Materijal za obnovu je dala Opština Lopare, dok sve ostalo rade naši vrijedni bobečani, na čelu sa Milom Đedinim. Tom prilikom moram ispostaviti donaciju firme MRKALJEVIĆ iz Čelića, koja je donirala ulazna vrata za školu i jedna prozor. Imao sam priliku pogledati i unutrašnjost škole. Sve je nekako u žalostnom stanju, a ja se nadam, da će svake godine biti nešto urađeno, tako se bar obećava.


BOBETINO BRDO - Page 4 Osbb1




BOBETINO BRDO - Page 4 Osbb2



Na ovoj zanimljivoj i jednoj od rijedkih fotografija je generacija OŠ BB, koja bi mogla sljedeć godine napuniti 60 godina, žao nekih od njih nisu više među živimi.

BOBETINO BRDO - Page 4 Obb3

Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 8 Sep - 10:07

cheers Хвала Ст. Савус што подјели ове одличне фотографије и информације из прве руке с нама ! Нарочито ти хвала за ову архивску, јер такве немају цијену !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 8 Sep - 11:42

А је л' би могао неко да напише имена ових ђака?
Чини ми се да препознајем неке, али нисам сигуран... А вјероватно их већину знам : )
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptySub 8 Sep - 13:15

Meni su rekli, da je to generacija Jele Branjine in pok. Ace Borca. To dvoje sam ja prepoznao a ostalih nisam. Uglavnom su 1953 godine rođeni, a možda neki od njih i prije.
Nazad na vrh Ići dole
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyPon 10 Sep - 19:57

st_Savus i od mene hvala i sve pohvale za objavljene fotografije, iako sam ove od skole vec vidjela na facebook-u. Sto se ove arhivske tice i ja poznajem neke osobe. 1. u srednjem redu je moj komsija Aleksa Trifkovic, 4. u zadnjem redu je moja mama Dara Radovanovic (djev. Vukovic) i 7. u zadnjem redu je Luka Cvijanov ( ne mogu da se sjetim njegovoga prezimena). Za ostala imena bih mogla da pitam moju mamu kada je sljedeci put vidim......
Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 11 Sep - 21:07

pepa.bb

Baš mi je drago, da vas ova stara fotografija uveseljuje i da prepoznavate neke sad već starije ljudi, a ti pogotovo svoju mamu. Ima nas još nekoliko bobečana, koji pratimo ovaj forum i ovu temu, a ostali izgleda, da su svi na facebook_u. Moram priznati, da ja još nisam tamo, možda zbog toga pošto sam i konzervativan u tom pogledu.
Neznam koji je ovo učitelj. Ja se ga ne sjećam, jer je moju generaciju počeo učiti baš one godine pok. učitelj Miladin TMUŠIĆ i njergova žena Jela. Može biti, da je Mihajlo Pajić iz Koretaša, koji je učio neko kratko vrijeme, nisam siguran.
U osnovnoj školi u BB nema više nikakvog arhiva. Imao sam namjeru pogledati u arhiv svojih ocjena i tada sam saznano, da su ga morali odstupiti OŠ Čelić, malo prije ovog zadnjeg rata. Možda bi se moglo dobiti nazad ali vjerovatno niko niti ne potražuje.
Nazad na vrh Ići dole
pepa.bb




Number of posts : 12
Age : 51
Location : salzburg
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.08.2009

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 25 Sep - 18:23

Evo saznala sam i ostala imena sa ove fotografije. To je generacija 53/54 godiste, sa uciteljem Mihajilom Pajicem.

1. Red dole sa lijeve strane: 1. Pero Mihajlovic (Zivan), 2. Djuka Maksimovic (Nedjo), 3. Anka Bojic (Ceto), 4. Hajra
Konic ( Ismet), 5. Djuka Ninic (Vaso), 6. Risto Ninic (Ivan), 7. Zora Pavlovic ( Nedjo),
8. Radojka Teodorovic (Pero), 9. Cvija Lazarevic (Djoko), 10. Cvija Maksimovic (Zivan)

Srednji red sa lijeve strane: 1. Aleksa Trifkovic (Milan), 2. Cvijetko Vukic (Nenad), 3. Obren Marijanovic (Rajo-Ambulja),
4. Stojan Marijanovic (Djoko-Cuto), 5. Huso Karic (Salkan), 6. Joco Mitrovic ( Pero), 7. Pajo
Markovic (Cvijetko), 8. Cvijetko Jesic (Nikola), 9. Spasoja Markovic (Cvijetko), 10. Aco
Teodorovic ( Nikola), 11. Nedjo Maksimovic (Zivan)

3. Red gore sa lijeve strane: 1. Slavka Krstic (Raco), 2. Sara Pavlovic (Pavle), 3. Jela Jelic (Branjo), 4. Dara Vukovic
( Milan), 5. Djuka Lazarevic (Milko), 6. Stanimir Cica Krstic ( Mico), 7. Luka Teodorovic
( Cvijan), 8. Velemir Vukic (Obren), 9. Jela Jovanovic (Pero), 10. Nasta Mihajlovic (Cviko),
11. Bozica Jesic (Trivko)


Moja mama ne samo da se sjeca imena svojih skolskih drugara nego cak i imena njihovih oceva pa cak i nadimaka koje ja nisam iz pristojnosti htjela napisati, da ne bih povrijedila nekoga.

Nazad na vrh Ići dole
st_savus

st_savus


Number of posts : 116
Peпyтaциja : 1
Registration date : 02.11.2008

BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 EmptyUto 25 Sep - 20:45

pepa.bb

Baš si se potrudila, da si identificirala sve ove učenike na slici. Malo sam stariji od tebe, međutim nisam skoro nikoga prepoznao.
Što se tiče upotrebe nadimaka bobečana to je normalna pojava u našem selu i ja mnoge ljude poznajem samo po tome (Berudin, Zekulja, Makso, Odžak, Doktor, Ušak, pandur, cunjaroš itd). Malo je onih koji bih se ljutili zbog upotrebe nadimka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOBETINO BRDO - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOBETINO BRDO   BOBETINO BRDO - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOBETINO BRDO
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cpпскa мjecтa нa Majeвици-
Skoči na: