MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 NLO iznad Travnika

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

NLO iznad Travnika Empty
PočaljiNaslov: NLO iznad Travnika   NLO iznad Travnika EmptyNed 8 Feb - 14:29

Stanovnici Novog Travnika, u Federaciji BiH, u srijedu naveče uočili su nepoznati leteći objekat iznad ovog grada. Svjetleći objekat lebdio je nad gradom, te mijenjao boje, oblik i veličinu


Igor Prole, koji je ugledao leteći objekat na nebu, kaže za "Fokus" da takvu jačinu svjetlosti na nebeskom svodu nikad do sad nije vidio.

- Izašao sam na balkon i na nebu ugledao nevjerovatno blještav objekat, koji se kretao nebom. Svjetleća letjelica mijenjala je oblik i veličinu i nije ličila ni na jedno nebesko tijelo koje postoji. Nisam mogao da povjerujem u to što vidim, pa sam pozvao i suprugu i djecu da izađu na balkon i vidjeli su isto što i ja, izuzetno jak sjaj i čudan objekat na nebu - rekao je Prole.

Prema njegovim riječima, objekat je letio pet do šet minuta, a onda je odjednom nestao.

- Ne znam u kom je smjeru NLO odletio. Dok se nalazio na nebu, fotografisao sam ga nekoliko puta. I fotografije i moja priča potvrđuju da je nešto neobično bilo iznad grada - kazao je Prole.

On je rekao da su mu i prijatelji juče pričali da su u srijedu naveče vidjeli neobičan svjetleći objekat na nebu, što je još jedan dokaz da je letjelica bila u Novom Travniku.

- Pozvalo me nekoliko prijatelja koji su mi rekli da su vidjeli nevjerovatno intenzivan sjaj na nebu. Sigurno je desetak ljudi vidjelo neobični objekat i ono što se u srijedu desilo nikad do sad nije bilo na nebeskom svodu iznad grada - rekao je Prole.

Ovo nije prvi slučaj da je neko zabilježio, odnosno vidio, nepoznati objekat na nebeskom svodu u BiH, za kojeg tvrdi da su posjetioci iz dalekih svemirskih prostranstava.

Prošle godine, dvije Mostarke takođe su tvrdile da su vidjele NLO iznad grada na Neretvi.

- Ustala sam rano da učim, jer sam spremala ispit. Kada sam izašla na balkon, imala sam šta da vidim. Na nebu, bez ijednog oblaka, vidjela sam letjelicu za koju tvrdim da je NLO, jer ne liči ničemu drugom - kazala je tada Mirela B. koja je snimila letjelicu.

Ona je rekla da se vazduh ispod letjelice isijavao i treperio, te da se radilo o pulsirajućim svjetlima kakva do sada još nije vidjela.

Osim Mirele, o čudnovatoj letjelici posvjedočila je i Čamila Mujanović, iz mostarskog naselja Vrapčići.

- Kroz prozor u kuhinji koji gleda u brdo prema Podveležju, vidjela sam nesvakidašnji prizor. Ogromna okrugla letjelica, u koju se nije moglo gledati od svjetlosti koju je isijavala, spustila se u usjek između dva brda - rekla je tada Mujanovićeva.



U Velikoj Britaniji zabilježeno 285 viđenja NLO u 2008.
Broj dojava o nepoznatim letećim objektima (NLO) prošle godine bio je dvostruko veći nego tokom 2007. godine, objavilo je britansko Ministarstvo obrane. U 2008. godini britanske službe su zabilježile 285 viđenja NLO, dok je ta brojka godinu prije bila 135.

Dojave bi se mogle nazvati uobičajenim. Prijavljivani su objekti neobičnih boja na nebu, koji su se kretali vrlo brzo, a nedavno je zabilježeno i oštećenje vjetrenjače, koje su neki pripisali bliskom susretu te naprave s vanzemaljskom letjelicom. Zabilježene su "posjete" i nedaleko od vazdušne luke Hitrou i širom cijele Britanije. Dosije je objavljen samo sedmicu dana nakon što je procurila vijest da su vazdušne snage britanske vojske imale naređenje da ruše sumnjive letjelice i to još od 80-ih godina prošlog vijeka, prenosi "Dejli mejl" riječi Nika Popea, stručnjaka za NLO.

On tvrdi da je došlo čak i do otvaranja vatre na neidentifikovane letjelice. No, ni sa kakvim učinkom na NLO, tvrdi Pope i dodaje da otvaranje vatre na takve pojave nije bila standardna procedura, nego samo u slučajevima kada su nadležni procijenili da bi se moglo raditi o prijetnji.

ČITLUK
Misteriozni krugovi
S vremena na vrijeme, u posljednjih dvadesetak godina, spominjalo se kako su i na pojedinim mjestima u Hercegovini viđeni sumnjivi leteći objekti.

Tako je grupa mladića u avgustu prošle godine prisustvovala do sada neviđenom događaju u Ograđeniku, kod Čitluka. Trava je na mjestu pojave neobičnih znakova, za koje se naveliko govori da su nastali djelovanjem svemiraca, bila potpuno spržena.

- Roštiljali smo u blizini toga mjesta, gdje inače često odlazi naša ekipa. Nas dvojica kolega krenuli smo kući kraćim putem preko obližnjeg brda i, kada smo se popeli na samo brdo, posve slučajno smo na jednoj povećoj ledini u nizini vidjeli nešto neuobičajeno, crno i nesvakidašnjeg izgleda. Odlučili smo se poslije vratiti na to mjesto i, kada smo došli, ostali smo zaprepašteni - ispričali su lokalni mladići.

- Na livadi smo zatekli osam krugova, od kojih su po četiri (potpuno ista kruga) u paru bila podjednako udaljena od središnjeg mjesta ove pojave. U središtu nije krug, nego pravougaonik, a krugovi su međusobno povezani pravilnim crtama, posvjedočili su tada mladići.

sa: http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=2&vijest=18214
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

NLO iznad Travnika Empty
PočaljiNaslov: Re: NLO iznad Travnika   NLO iznad Travnika EmptyNed 8 Feb - 20:22

Уствари био је зелен...Немојте ме више... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

NLO iznad Travnika Empty
PočaljiNaslov: Re: NLO iznad Travnika   NLO iznad Travnika EmptyNed 8 Feb - 21:30

Laughing Tj. crvene boje Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





NLO iznad Travnika Empty
PočaljiNaslov: Re: NLO iznad Travnika   NLO iznad Travnika Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NLO iznad Travnika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM-
Skoči na: