MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

Porodilista u RS

Ići dole 
AutorPoruka
smokvica

Number of posts : 935
Peпyтaциja : 0
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Čet 2 Apr - 23:58

pa,jel se kod nas ne moze vidjeti beba dok ne izadje iz bolnice? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mare

Number of posts : 2823
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 0:03

Može ako imaš debeo novčanik , ili tetku babicu u porodilištu .
Nazad na vrh Ići dole
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 0:06

To nije normalno-nemam rijeci!!! Pa kad je porodici bitnije da je na okupu nego u tim najuzvisenijim momentima i ujedno prije bebinog rodjenja i vrlo teskim! Pocinjem da se pitam sta je s naseg sistema i naroda, jer neke cinjenice su vise nego razocaravajuce.
U inostranstvu se podrazumijeva da je muz prilikom rodjenja djeteta uz zenu da bi joj bilo lakse, a i da bi i on tako nesto bitno licno dozivio i docekao svoje dijete. Muz moze da bude citav dan u bolnici sa suprugom i bebom, a moze i da noci, ali se prenociste plati, jer je onda soba rezervisana za tu porodicu.

Mare

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 0:27

Ej moja sestro , vidi se da ne živiš u ovoj državi . Ja nekad poželim da u RS postoje samo dva ili tri porodilišta , pa da kad odvedem suprugu da se porodi budem siguran da ću da je predam u ruke iskusnog ljekara , bez obzira u koju ljekarsku smjenu ću da je dovedem . Ovako sam bio u velikom iskušenju da je ostavim kod kuće da se porodi , jer jedini ljekar koji u ovom porodilištu nešto vrijedi je na godišnjem odmoru , inače živim u opštini koja je po natalitetu vodeća u RS , ali kad sam doveo suprugu u porodilište u četri sata ujutro , morao sam da budim portira da mi otključa vrata da mogu da uđem unutra jer svi ljekari spavaju i pacijenti ih ne zanimaju ni najmanje zato što su im nedavno smanjili plate , Hipokrate , ustani iz groba .
U Priboju sam znao prije dvadeset godina u pola noći koga ću da probudim kad krava treba da mi se oteli , a o tuzlanskom porodilištu da ne govorim ništa . A sad ovdje kao da smo marva ,ne umije niko ni dobar dan da ti kaže a kamoli šta drugo . Kažeš , tamo muž može da prisustvuje porođaju , e pa mene medicinska sestar lijepo , zamoli , " momak izađi ti napolje , nije ti ovdje mjesto ( sa ženama u čekaonici kod ginekologa ) , ovdje se žene presvlače confused .
Nazad na vrh Ići dole
lija

Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 0:33

Ovu bi temu trebalo bolje prodiskutovati i to kao posebnu-prebaciti ove komentare o losim uslovima i tretmanu u porodilistima da ne kvarimo ovu predivnu temu, psovkama koje bi covjek pozelio da izgovori, jer je drustvo izgleda jos na ko zna kom nazadnom stepenu razvoja, gdje je nelogicno ili mozda cak sramota da muz i zena ucestvuju skupa u najbitnijim zivotnim situacijama. No

zabrdjac

Number of posts : 1399
Registration date : 23.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 0:57

jooooj vas dvoje sto me naloziste u ova doba da tipkam roman?! pogodili ste me tamo gdje treba

ja sam izmedju ostalog zavrsio visu medicinsku u holandiji. u svim normalnim zemljama na bilo kom kontinentu muz moze da prisustvuje porodjaju. cak sta vise u nekim zemljama je i obavezno. jednog mog prijatelja ovde su zandari vozili sa rotacijama i sirenama jer je bio udaljen 50km od bolnice kad je zena otisla da se porodi.

prije mjesec dana kada se moja supruga poradjala ustanovili su neke komplikacije i morala je hitno da ide na carski rez. glavni ginekolog mi je licno saopstila da nije dozvoljen ulazak u operacionu salu i da na zalost ne mogu prisustvovati porodjaju. ja se trgnem za novcanik i izvadim sluzbenu znacku (i to ima u civilizovanim zemljama). kada je to vidjela da smo od iste fele odmah je zvala sestru da me vodi u karantin da se presvucem tako da sam bio sve vrijeme iznad stola dok mi se supruga "poradjala". posle operacije sam zajedno sa personalom gurao krevet u shok sobu i bio pored nje i bebe dok se nije probudila.

bukvalno sat vremena posle porodjaja citava ekipa mojih drugova ovde je dosla da vidi novorodjence. ima i ovde portir ALI SAMO DA TI KAZE KUDA DA IDES DA NE ZALUTAS A NE DA SE RVE SA TOBOM!!!

pametni i skolovani ljudi su dokazali da ta nebuloza vezana za bakterije i mogucnost zaraze novorodjenceta nije zasnovana ni na jednoj relevantnoj i dokazanoj cinjenici. sem toga, u nacelu rodjenje ne spada pod medicinsko-patoloski oblik nego pod prirodan proces kao i menstruacija, rast noktiju itd.

e sad ide ono kad ti neko stane na zulj...

ljetos kada smo bili kuci u bn surnjaja se porodila u stenari u bijeljini. sve blindirano zakljucano i propalo kao u filmu variola vera. nema sanse da udjes da bog sacuva. 2008 blic je vodio akciju kupovanja klima uredjaja za porodilista. bn dobila tri klime; jedna kod bobarke u kancelariji, jedna u sobi za medicinske sestre i jedna u hodniku!!!!!

ja pokusao da objasnim neke stvari iksanu u prljavoj bijeloj uniformi koju su nosili na sutjesci '45 ali ne vrijedi. onda sam nakon pet pokusaja dosao do glavnih ljudi tamo u bolnici (ne pitaj kako!). e to je vec bilo hilaricno. naravno, nas stav i drskost ne mogu se opisati taman da je jos deset ovakvih foruma. "sta si ti dosao da nama pricas kako mi treba da radimo. mislis ako zivis u holandiji da znas sve bla bla bla)

na kraju se vratim kuci odem na SINAL i ProQuest i nadjem naucna istraizvanja koja dokazuju da ne postoji povecana sansa za zarazu ili bilo sta kod novorodjencadi usled kontakta sa ljudima koji imaju prosjecan ADL (higijenski parametri). ljudi doktorirali na toj temi. ALI taj iksan postavljen po politickoj liniji koji je u skoli proveo vise od 25 godina nije nasao za shodno da nauci engleski pa su moji dokazi zavrsili u kanti.

elem, ja cu se vratiti kuci ako nista drugo onda da bar pokusam da raz***em ta nepismena i zaostala g***a koja nemaju ni volje ni zelje da se modernizuju nego jos rade po komunjarskom zaostalom i bolesnom sistemu a nekulturu su nasledili od roditelja.

no mare nemoj da ti moje frustracije kvare radost. kad ti zena i cerka izadju a ti ih fino stavi u dnevnu sobu i slobodno uzmi svoje cedo u ruke kao sav normalan svijet i uzivaj

izvin'te ako sam pretjerao........
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 22:39

to nema nigdje,pa tri dana ili ako je carski rez onda i duze,da covjek ne moze vidjeti svoje dijete i zenu,katastrofa.
ovde bi onda 90% djece umiralo od zaraza i bolesti,ne bi ni izasli iz bolnice.
ja kad sam se porodila,muz je cijelo vrijeme bio uz mene i nakon toga,cijeli dan sa nama u sobi,a koliko je naroda doslo u posjetu u toku tri dana,to da i ne pricam.
i sta mi se jos svidja,sto bebu kad rodis,od tog trenutka je beba uvijek uz maju,gdje god da je odnesu na pregled,majka je tu,a u Bosni bebu vidis pola sata dok je ne nahranis i gotovo.
al sta ce nas narod jadni,kad budale vladaju,pa rade kako oni misle da treba,a to sto misle bolje je i da nemisle.
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Pet 3 Apr - 23:52

rekoh ti ja smokvice da cu kad tad za razbucam ta g***a. ima da otvorim porodiljsku kliniku u sred zabrdja!
Nazad na vrh Ići dole
Mare

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Ned 5 Apr - 21:48

Bez komentara ...
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Ned 5 Apr - 22:04

rekol' ja lijepo. kao iz filma variola vera.

medjutim ovo sto si slikao snaci da mislis na svoje prijatelje sa foruma. svaka cast! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Majevica

Number of posts : 316
Registration date : 12.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Uto 7 Apr - 22:17

Ma nase zene se previse maze! Cool Meni su nasa porodilista za 10! Cool
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Uto 7 Apr - 23:57

ti vjerovatno nikad nisi vidio u drugim evropskim zemljama kako izgleda porodiliste,pa ti je zato i to nazovimo "porodiliste" lijepo,sredjeno i higijenski,a tek osoblje,pozelis da se nikad vise ne porodis Mad
a,zena koja donosi bebu na svijet,mislim da zasluzuje svaku ugodnos i udobnost kako bi njoj i bebi bio sto bolji oporavak,zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Zla barbika

Number of posts : 34
Registration date : 05.10.2015

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Čet 5 Nov - 0:36

Moze li u kom porodilistu u RS muz da prisustvuje porodjaju?I koliko to kosta?Obicno kad muz prisustvuje osoblje se drugacije ponasa prema porodilji,tako da je to vise potreba nego hir. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14552
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Čet 5 Nov - 9:30

Може, ако је муж храбрији од жене. (да га после не износе). Џабе.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
mrav

Number of posts : 2109
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS   Čet 5 Nov - 20:41

Nista lakse od porodjaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Porodilista u RS