MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo

Ići dole 
+12
gajicka
cecilija
majevicanka
Labud
Mare
Jankovljev
Tojic
smokvica
lija
Mr. Majevica
zabrdjac
lazo cb
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
cecilija




Number of posts : 7
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 3 Nov - 11:29

Pozdrav svima.

Evo gledam ove slike i ne mogu da vjerujem, kako je sve unisteno i propalo.

Imala sam 13 godina kada sam otisla u BN, a zivjeli smo na granici sa Seljubljem (Jovići).

Poslije 92. više nikada nisam bila u Požarnici, a mislim da ne bih mogla ni podnijeti da vidim kako je sve uništeno.

A što se tiče izlazaka na Vis, sjećam se da je subotom bio čitav ritual spremanja za igranku na Visu (tetka i sestra od strica su gore izlazile).
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

smokvica


Number of posts : 935
Age : 42
Peпyтaциja : 0
Registration date : 26.03.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 3 Nov - 11:47

cecilija,tako ti je to gdje se narod nije vratio,sve je ostalo tako poruseno,zaraslo i pusto...kao da je vrijeme stalo,na zalost Sad
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 3 Nov - 12:29

Pozdrav Cecilija, drago nam je shto si se javila ! Zaboravio sam da vam napishem da su fotografije starije, tj. slikane su prije 3-4 godine, mada ne vjerujem da se shta promjenilo na bolje ....
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
cecilija




Number of posts : 7
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 17 Nov - 12:53

Mare ::
Na žalost uskraćeni smo za dosta informacija o Požarnici , zato što nam svi registrovani požarničani na forumu nisu aktivni , samo ćute i čekaju šta će drugi da napišu . No to nije teme naše današnje emisije .
Za mene je Požarnica jedno od najljepših sela na Majevici , i vjerujem da je malo familija u požarnici sa kojima nisam u nekom srodstvu .
Negdje 1987 ili 1988 godine sam igrom slučaja snimio na audio kasetu radio emisiju "selo veselo" koja je tad snimana u Požarnici , i još uvjek imam neke snimljene dijelove , kao što je barabinjska pjesma koju pjeva neko sa Cvjetozarom Vujanovićem Ćekom , "Moj kazane moj bakreni sude"..

Pozdrav Mare! kažeš da skoro nema familije iz Požarnice, a da niste u srodstvu. A koje je tvoje prezime?I samo mala ispravka: Cvjetozar Vujanović nije Ćeko, nego Ceko. Inače, njegov otac je rođeni ujak mome dedi. Pozdrav Smile


Poslednji put izmenio cecilija dana Uto 17 Nov - 12:55, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
gajicka

gajicka


Number of posts : 4
Peпyтaциja : 0
Registration date : 01.11.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 22 Nov - 11:43

Vis Pozarnice:

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Cnv000013
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 22 Nov - 11:47

Zaista prelijepa fotografija :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
majevicanka




Number of posts : 83
Peпyтaциja : 2
Registration date : 25.02.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 22 Nov - 12:43

Gajicka,Ovo je posle rata?mnogo lijepa slika.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 22 Nov - 21:14

Super, Gajicka cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
jadranka




Number of posts : 14
Peпyтaциja : 0
Registration date : 04.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyČet 26 Nov - 19:07

Vis Pozarnice, Ivkovici.
Na ognjistu posle 17 godina:
nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Cnv000001a
Nazad na vrh Ići dole
jadranka




Number of posts : 14
Peпyтaциja : 0
Registration date : 04.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 1 Dec - 23:09

Molba za Mr.Majevicu ,posto sam ja postavila sliku a neznam da je otvorim
htjela bi vas da zamolim da je prikazete ako ste u mogucnosti kao i onu od
Gajicke.Hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptySre 17 Feb - 9:55

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
ivanaatelje




Number of posts : 1
Peпyтaциja : 0
Registration date : 21.03.2010

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 21 Mar - 1:39

zdravo svima! meni je majka rodjena u kovacevom selu ja tamo nisam bila od 91 godine! sad sam tek videla ovaj forum i jako sam se obradovala! volela bih ako nekoga ima iz tog sela da mi se obrati! tamo sam provela skoro celo detinstvo! mozda smo i neki rod , ko zna! hvala unapred! inace ja zivim u beogradu!
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer




Number of posts : 4
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.04.2010

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyNed 11 Apr - 18:27

E poz svima.Ja sam iz Pozarnice tacnije iz Kolimera.Prezivam se Janjic..Zivjeli smo na okuci prije Seljublja.Oni koji su odatle znaju sigurno.Sela sa ove strane Majevice su dosta stradala u ovom ratu i zato se bas i ne pominju toliko.Nekada je Pozarnica bila najjace selo a najpoznatiji je cetnicki vojvoda Milos Erkic..Tamo kad odem ni ptice se vise ne cuju
Nazad na vrh Ići dole
cecilija




Number of posts : 7
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyPon 12 Apr - 10:48

Vuče pozdrav. I ja sam živjela blizu seljublja. Od kojih si ti Janjića, pošto su mi neki i rod. Ja sam Jović. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer




Number of posts : 4
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.04.2010

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyPon 12 Apr - 18:14

Stari mi se zove Dobro a majka Zora,bila je uciteljica u Hrasnu pa posle u Seljublju Djed mi je MIlos Janjic.Imao je 3 sina Dobru,Boru i Slobodana.Slobodan je poginuo 85.
Nazad na vrh Ići dole
cecilija




Number of posts : 7
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.09.2009

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 13 Apr - 7:48

A ti si Slobodan ili onaj mlađi? A ja sam Ceca, Rajkova sestra. Čak smo i u BN živjeli u istoj ulici. Gdje ste vi sada? Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Stranac




Number of posts : 73
Peпyтaциja : 1
Registration date : 23.03.2010

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 13 Apr - 12:59

Da imamo pameti, sloge i nacionalne svijesti, sva srpska sela na Majevici bi bila napredna pa bila ona u FBH ili Republici Srpskoj.

Postoji mogucnost obnove privrede na Majevici, a samim tim i obnove sela koja su posle poslednjeg rata pripala FBIH,
ako neko zeli da sazna o cemu se radi neka se javi na

udruzenjemajevicana@yahoo.de
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer




Number of posts : 4
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.04.2010

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptyUto 13 Apr - 13:28

Mladji Goran.Moji su sada u Ugljeviku a ja i buraz studiramo u Novom Sadu
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 EmptySub 19 Maj - 16:05

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kolimer .
» Pirkovci
» Srpska sela na Majevici u sastavu FBiH
» Stara jela i recepti
» Audicija (stara) youtube

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cpпскa мjecтa нa Majeвици-
Skoči na: