MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
cecilija

Number of posts : 7
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 3 Nov - 11:29

Pozdrav svima.

Evo gledam ove slike i ne mogu da vjerujem, kako je sve unisteno i propalo.

Imala sam 13 godina kada sam otisla u BN, a zivjeli smo na granici sa Seljubljem (Jovići).

Poslije 92. više nikada nisam bila u Požarnici, a mislim da ne bih mogla ni podnijeti da vidim kako je sve uništeno.

A što se tiče izlazaka na Vis, sjećam se da je subotom bio čitav ritual spremanja za igranku na Visu (tetka i sestra od strica su gore izlazile).
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
smokvica

Number of posts : 935
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 3 Nov - 11:47

cecilija,tako ti je to gdje se narod nije vratio,sve je ostalo tako poruseno,zaraslo i pusto...kao da je vrijeme stalo,na zalost Sad
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 3 Nov - 12:29

Pozdrav Cecilija, drago nam je shto si se javila ! Zaboravio sam da vam napishem da su fotografije starije, tj. slikane su prije 3-4 godine, mada ne vjerujem da se shta promjenilo na bolje ....
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
cecilija

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 17 Nov - 12:53

Mare ::
Na žalost uskraćeni smo za dosta informacija o Požarnici , zato što nam svi registrovani požarničani na forumu nisu aktivni , samo ćute i čekaju šta će drugi da napišu . No to nije teme naše današnje emisije .
Za mene je Požarnica jedno od najljepših sela na Majevici , i vjerujem da je malo familija u požarnici sa kojima nisam u nekom srodstvu .
Negdje 1987 ili 1988 godine sam igrom slučaja snimio na audio kasetu radio emisiju "selo veselo" koja je tad snimana u Požarnici , i još uvjek imam neke snimljene dijelove , kao što je barabinjska pjesma koju pjeva neko sa Cvjetozarom Vujanovićem Ćekom , "Moj kazane moj bakreni sude"..

Pozdrav Mare! kažeš da skoro nema familije iz Požarnice, a da niste u srodstvu. A koje je tvoje prezime?I samo mala ispravka: Cvjetozar Vujanović nije Ćeko, nego Ceko. Inače, njegov otac je rođeni ujak mome dedi. Pozdrav Smile

Poslednji put izmenio cecilija dana Uto 17 Nov - 12:55, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
gajicka

Number of posts : 4
Registration date : 01.11.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 22 Nov - 11:43

Vis Pozarnice:

Nazad na vrh Ići dole
Mare

Number of posts : 2822
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 22 Nov - 11:47

Zaista prelijepa fotografija :thumleft:
Nazad na vrh Ići dole
majevicanka

Number of posts : 83
Peпyтaциja : 2
Registration date : 25.02.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 22 Nov - 12:43

Gajicka,Ovo je posle rata?mnogo lijepa slika.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 22 Nov - 21:14

Super, Gajicka cheers
Nazad na vrh Ići dole
jadranka

Number of posts : 14
Registration date : 04.09.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Čet 26 Nov - 19:07

Vis Pozarnice, Ivkovici.
Na ognjistu posle 17 godina:
Nazad na vrh Ići dole
jadranka

Number of posts : 14
Registration date : 04.09.2009

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 1 Dec - 23:09

Molba za Mr.Majevicu ,posto sam ja postavila sliku a neznam da je otvorim
htjela bi vas da zamolim da je prikazete ako ste u mogucnosti kao i onu od
Gajicke.Hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Sre 17 Feb - 9:55

Nazad na vrh Ići dole
ivanaatelje

Number of posts : 1
Registration date : 21.03.2010

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 21 Mar - 1:39

zdravo svima! meni je majka rodjena u kovacevom selu ja tamo nisam bila od 91 godine! sad sam tek videla ovaj forum i jako sam se obradovala! volela bih ako nekoga ima iz tog sela da mi se obrati! tamo sam provela skoro celo detinstvo! mozda smo i neki rod , ko zna! hvala unapred! inace ja zivim u beogradu!
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer

Registration date : 11.04.2010

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Ned 11 Apr - 18:27

E poz svima.Ja sam iz Pozarnice tacnije iz Kolimera.Prezivam se Janjic..Zivjeli smo na okuci prije Seljublja.Oni koji su odatle znaju sigurno.Sela sa ove strane Majevice su dosta stradala u ovom ratu i zato se bas i ne pominju toliko.Nekada je Pozarnica bila najjace selo a najpoznatiji je cetnicki vojvoda Milos Erkic..Tamo kad odem ni ptice se vise ne cuju
Nazad na vrh Ići dole
cecilija

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Pon 12 Apr - 10:48

Vuče pozdrav. I ja sam živjela blizu seljublja. Od kojih si ti Janjića, pošto su mi neki i rod. Ja sam Jović. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Pon 12 Apr - 18:14

Stari mi se zove Dobro a majka Zora,bila je uciteljica u Hrasnu pa posle u Seljublju Djed mi je MIlos Janjic.Imao je 3 sina Dobru,Boru i Slobodana.Slobodan je poginuo 85.
Nazad na vrh Ići dole
cecilija

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 13 Apr - 7:48

A ti si Slobodan ili onaj mlađi? A ja sam Ceca, Rajkova sestra. Čak smo i u BN živjeli u istoj ulici. Gdje ste vi sada? Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Stranac

Number of posts : 73
Peпyтaциja : 1
Registration date : 23.03.2010

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 13 Apr - 12:59

Da imamo pameti, sloge i nacionalne svijesti, sva srpska sela na Majevici bi bila napredna pa bila ona u FBH ili Republici Srpskoj.

Postoji mogucnost obnove privrede na Majevici, a samim tim i obnove sela koja su posle poslednjeg rata pripala FBIH,
ako neko zeli da sazna o cemu se radi neka se javi na

udruzenjemajevicana@yahoo.de
Nazad na vrh Ići dole
Vuk_Kolimer

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Uto 13 Apr - 13:28

Mladji Goran.Moji su sada u Ugljeviku a ja i buraz studiramo u Novom Sadu
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Sub 19 Maj - 16:05

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo   Danas u 18:56

Nazad na vrh Ići dole

nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» ..Sretna vam Srpska Nova Godina !!!
» Buba Klub Stara Pazova
» Instrument tabla Florida In 1.6L
» (206) 206 GTI
» Krusevac, Stara prestonica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu