MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Share | 

Zashto nisi bio dezerter ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mr. Majevica

Number of posts : 14305
Peпyтaциja : 19
Registration date : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Zashto nisi bio dezerter ?   Uto 5 Maj - 18:02

Веома занимљива тема ! Идентична ситуација је и у Р.С. !
Дезертери и издајници нам кроје судбину !
Погледајте !

RTS :: Upitnik

Citat :

Haška presuda državnom i vojno-policijskom vrhu SR Jugoslavije i predstojeća desetogodišnjica NATO bombardovanja 1999. godine, povod su za Upitnik ovog utorka.

Šta je bila uloga Armije u ratu protiv NATO? Da li je naš oficir ili vojnik imao bilo kakav drugi izbor osim da - ratuje ili dezertira? Šta je bila uloga ratnih generala i Generalštaba? Kakve su posledice haške presude na budućnost Vojske? Zašto se iz nekih krugova plasira ideja da Vojsku Srbije treba očistiti od ratnih kadrova?
To su samo neka od pitanja na koja odgovaraju gosti Upitnika:
bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije i Crne Gore i načelnik Vojne obaveštajne službe u vreme NATO bombardovanja general-pukovnik u penziji Branko Krga, general-potpukovnik u penziji Ninoslav Krstić, direktor Foruma za bezbednost i demokratiju i Zoran Živković, bivši premijer Srbije.
Urednik i voditelj Upitnika: Olivera Jovićević
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://majevica.forumakers.com
zabrdjac

Number of posts : 1399
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Uto 5 Maj - 18:34

to ti je ta plavo-zuta demokratija. samo im je stalo da ustroje vojsku koju od postanka niko nije mogao desetkovati ni u prvom a nu u drugom svjetskom ratu kada su prakticno postojale dvije srpske vojske sa razlicitom ideologijom. sad su ovi nasli da tupe o modernizaciji vojske

sto se RS tice mr.majevice nama u slucaju sukobe na gine gerila, ali znas ti to bolje od mene Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Uto 5 Maj - 18:42

Nadam se da nece doci do toga, ali vishe se plashim, ovih ,,nashih,, dezertera sa sumnjivim zavrshenim fakultetima, koji su se sad vratili i kroje nam sudbinu, a medju prvima su ,,strugnuli,, i prvi dizali ,,halabuku,, i busali u ,,srpska,, prsa ! Takvih se ja najvishe plashim, vishe od ,,bivsheg,, neprijatelja !
Njima da vjerujem, i da nas vode ?
Nikad izdajicama !
Makar da shute, nego hoce i vlast !
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Uto 5 Maj - 22:05

jbg sad ne znam na koga konkretno mislis
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Sre 6 Maj - 22:45

Mislim samo na ,,one,, koji su kidnuli, a sad se vratili i kroje nam sudbinu ! Nekako su se pojavili u samom vrhu vlasti ! Umjesto da zive i uzivaju, shto su ,,dobro proshli,, na sav glas vichu i ponashaju se kao da su bili na ,,chelu kolone,, kad je grmilo ! Samo na takve mislim, chast svima drugima !
Nadam se da me svi (kratko i jasno) razumijete Laughing !
Shto bi rekli kod nas: ,,Cuti i pokrij se ushima!,, Laughing
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Sre 6 Maj - 23:12

aaaa na te mislis. najvise boli to sto ti isti "patrioti" koji su rat proveli u beogradu sad prave kriminalne organizacije koje odredjuju borcima i invalidima sta ce da dobiju odnosno sta ce da im udijele a oni nisu baruta ni omirisali i onda dodju sa sloganom "moja kuca" jeste tvoja kuca koju ti je neko drugi napravio a sada saljes zandare na njih. ja samo ne znam kako je narod toliko glup da glasa za te ljude
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Sre 6 Maj - 23:23

Za te mi nije chudo, a shta mislish na takvu ,,spodobu,, u nekoj ,,patriotskoj,, stranci radikalima ili SDSu ?
Kakav li je tek taj lik ? jocolor
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

Number of posts : 935
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Sre 6 Maj - 23:36

mada ne volim ovakve teme,al me kopka.
sto se tice dezertera,ja bih najsrecnija bila da je moj brat pobjego negdje cim je prvi metak ispaljen,pa nek pricaju da je najgori covjek, samo da mi je ziv i zdrav.sta je dobio i time sto je zivot dao za svoju zemlju,narod,nista,neki zlatni orden i to kad je vec nastrado i narod sto kaze "bio je dobar" sve se vratilo na isto,sjedimo sa muslimanima jedemo i pijemo (mada ja to nikad necu sebi dozvoliti)al 90% ih sad to rade,kao da nista nije bilo,a bilo je i to da se nikad ne zaboravi. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Sre 6 Maj - 23:47

jako mi je zao da cujem da ti je brat nastradao.
shvatam tvoj bol i gubitak koji ni jedna drzava niti bilo koji orden moze da nadoknadi.
medjutim ne slazem se sa tobom da je uzalud poginuo. na zalost vecina postenog i cestitog svijeta je bila u ratu i iznijela ovaj rat na svojim ledjima. upravo ta vecina ljudi koja je imala srecu da prezivi rat cijeni te zrtve a pogotovo njihove porodice koje ostatak svog zivota moraju da prozive sa saznanjem da im je neko najmiliji nastradao.
ako pogledas i na ovom forumu postoje mnoga mjesta i aktivnosti gdje se daje pomen i odaje cast i zahvalnost za te zrtve. ja zaista znam da 99.9% cijeni te zrtve i postuje ih a to se prenosi sa koljena na koljena kao sto se i od sada prenosilo.

na zalost postoji i ona druga profiterska strana koja zloupotrebljava sve to sto je do sada ulozeno. ali nisu oni krivi nego taj isti narod sto glasa za njih nasjedajuci na njihove lazi i obmane. ne postoji ni jedna partija na citavom balkanu gdje nema korupcije i to je zalosno. oni sto su do sada vladali su se nebrojeno puta ogrijesili o zakon i o cast. ali mislim da je ova sadasnja garnitura daleko prevazisla tu dimenziju. do sada su bili pojedinci koji su vrsili zloupotrebu a ova sadasnja vlast je cist primjer organizovanog kriminala koji je od drzavnih institucija napravio mafijaske sindikate i sisteme koje ni evropska unije ne moze da raskrinka.

ali da ne zalazim dublje u ove nebuloze i da ne odvracam paznju u negatvnom smijeru od sustine ovog komentara a to su srpski heroji!
Nazad na vrh Ići dole
smokvica

Number of posts : 935
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Čet 7 Maj - 0:03

pa,ne znam bas,mi smo ti srbi cudan narod,dozvoljavamo da nas svako gazi i tako je vijekovima,kao i sad sto se samo srbima sudi.borilo se za tu repuliku srpsku,a svi je hoce da uniste i na kraju ce tako i biti,sve se vraca na staro,samo nastradele niko nece vratiti,ni bol porodicama ublaziti.ovo sto se sve desava,bas gledam po mojim roditeljima kad oni komentarisu,bar bi im malo laksi bol bio da ta republika srpska postane priznata republika i dan nas prestanu gurati u zajednicki zivot sa muslimanima. ok,ne moze se zivjeti selo do sela,a da bas nema nikakvog kontakta,al ne treba im se ni uvlaciti u ....mi ce mo za njih uvijek biti zlocinci,kao sto i oni za mene nisu narod,vec jedan obicni sljam koji je nastao od poturica.
odoh i ja od teme,al me mrznja ponijela Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Čet 7 Maj - 7:49

Tako je Smokvice ! Ne bih ni ja ,,pokrenuo,, ovu temu da ne vidim shta se deshava oko nas i u nashem kraju ! Sve oni, koji bi najmanje trebali prichati o nechemu shto i semi ne znaju, ,,trube,, na sav glas i petljaju se gdje im nije mjesto ! Al' ajd, istripilo se svashta, pa mogu i tudje gluposti ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zashto nisi bio dezerter ?   Danas u 9:29

Nazad na vrh Ići dole

Zashto nisi bio dezerter ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Peлигиja, филoзoфиja, иcтopиja-
Skoči na: