MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zivotinjsko carstvo Majevice

Ići dole 
+20
lazo cb
SLIP MICKO
Tojic
Pantelija
smokvica
zabrdjac
loparac-98
Saša
Majevica
Labud
Baja
wolfenstein
Jankovljev
lovac.ba
Mare
gagana
Prvi
Mr. Majevica
Kym
lija
24 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 16:19

Koje zivotinje ziove na Majevici?
Pocecu s nabrajanjem sumskih, a vi nastavite da vidimo koliko cemo zivujki da iskupimo;)
Ptice: Fazan IIoII , vrana, svraka, cuk, kos, kukavica, kreja, zuna, djetlic, seva, sova, vrabica, golub (grmljas i obicni), sjenica, zeba, jastrijeb, slavuj ...)
Vuk, Zec, srna, vjeverica, kuna, puh, lasica, jazavac, divlja svinja (je li to isto sto i vepar i zovu li je tako?), divlja macka (zovu li je ris?) kritica, guster, zelembac, dazdevnjak,
mis: obicni, livadski i pacov, ,
zmije: bjelouska, mrkulja, sljepic, sarulja, poskok,
zabe: zelena barska, livadska,
puz: sa kucicom i golac,
insekti: radak, pauk, buba mara, skakavac, ronac, popac, vilin konjic, jelenak, musica (obicna i zumzara), komarac, svitac, mrav, os, pcela, bumbar, strsljen, uholadza (ulovaca), gucjenica, glista ili gujavica,
jez i naravno moja malenkost-ja-lija. IIoII
A meda ja mislim da nema?


Poslednji put izmenio dana Ned 10 Feb - 17:16, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:02

Ptice: lasta, gavran

D.zivotinjke: jelen, tvor

Insekti: obad, stonoga, gujin cesalj, krpelj, komarica
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:05

Hahahahhahahaha, gujin cesalj!
Ima vjerovanje kad se on uz covjeka popne do glave da ce taj ubrzo da umre, a isto tako ne valja kad ide uz kucu. to sam cula od babe.
A gavran zar nije isto sto i vrana, samo muskog pola?
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:11

Citat :
A gavran zar nije isto sto i vrana, samo muskog pola?

Mozda je, nisam siguran. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:14

A koje ribe imamo?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:24

U rijekama (idemo po velichini) :
-Klen,
-Mrena,
-Sharanchic (mi smo ga tako zvali, a kako se stvarno zove ??? )
-Pljoska (ne vjerujem da je josh ima, al' ih je bilo dosta, mozd se i ona drugachije zove ?)

Ima i rakova ....
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 10 Feb - 17:27

Vrana ima i sive nijanse, a Gavran je zift crn i mnogo veci od vrane...Ima ga Zagor na majici IIoII

A Risova je nekad bilo, sad ih vishe nema, al' zato ima Shakala...Konkurencija Lijo ! IIoII
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 11:55

Mr. Majevica ::
U rijekama (idemo po velichini) :
-Klen,
-Mrena,
-Sharanchic (mi smo ga tako zvali, a kako se stvarno zove ??? )
-Pljoska (ne vjerujem da je josh ima, al' ih je bilo dosta, mozd se i ona drugachije zove ?)

Ima i rakova ....

Ne znam koja riba je sarancic, ne znam na sta mislis.
Bila je jedna vrsta ribe slicna mreni sa bidljikavim brkovima i nije rasla duza od 10-etak cantimetara i imala je tacke na repu. U mom djetinjstvu je u Gnjici bilo dosta Manica, riba slicna somu, raste do metar duzine a ja sam hvatao primjerke do 80 cantimetara istina ne na udicu nego u ruke.
Pored klenova u Gnjici su zivjeli i skobalji vrlo su slicni klenu.
Prije nekoh trideset godina Gnjica je bila tako bogata ribom da je to danas nazmislivo a desavalo se da se u nuzdi napijem vode i nikad se nisam razbolio. O tome da smo se citavo ljeto kupali u Gnjici ne treba ni da govorim.
Danas je to nazalost jeda tuzna i ruzna rijeka u kojoj su ribe prava rijetkost.
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 11:55

Mr. Majevica ::
Vrana ima i sive nijanse, a Gavran je zift crn i mnogo veci od vrane...Ima ga Zagor na majici IIoII

A Risova je nekad bilo, sad ih vishe nema, al' zato ima Shakala...Konkurencija Lijo ! IIoII
Da li su ti sakali isto so i africki?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 12:02

E ovo nisam znao Prvi !
Manice i Shkobalji ? Dok sam ja malo pecao najveca riba je bila klen, vece nije bilo... A ta riba ,,Sharanchic,, je ta shto si je i ti opisao, zaprpa se na dnu rijeke ili samo cheka, miruje....manje su bile...

Pa evo fotos jednog ,,ustrijeljenog,, na Majevici :

Zivotinjsko carstvo Majevice Sakalsamajevicerp2
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 12:07

Mr. Majevica ::
E ovo nisam znao Prvi !
Manice i Shkobalji ? Dok sam ja malo pecao najveca riba je bila klen, vece nije bilo... A ta riba ,,Sharanchic,, je ta shto si je i ti opisao, zaprpa se na dnu rijeke ili samo cheka, miruje....manje su bile...

Pa evo fotos jednog ,,ustrijeljenog,, na Majevici :

Zivotinjsko carstvo Majevice Sakalsamajevicerp2

Nisu Manice nego Manići. inace u nekim dijelovima svijeta vrlo cijenjeni zbog jjetre koja je ukusna kao i guscija.
Ovo šakal?
pa ne liči mi na afričkog?
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 17:13

Ovo su lovci roknuli necijeg psa pa nisu smjeli da priznaju i rekli da je sakal Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 11 Feb - 17:47

Citat :
zmije: bjelouska, mrkulja, sljepic, sarulja, poskok,

Guje:

bjeloushka - ok
mrkulja, smuk - ok (najduza nasha zmija)
sljepic, blavor - je gushter, mada nema noge
sharulja - obichno se misli na onu vodenu zmiju slichnoj poskoku, ali nije sharulja i nije otrovna...mi je zvali ,,vodenjara,,
sharka, shargan - to bi trebala bit prava ,,sharulja,, kazu da je ima ,mada je nikad vidio nisam ?
poskok - ok, ima i sivi i crveni...
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 9:02

Niste 'pomenuli ,,shkorpije,, Very Happy

Djetlic iz Machkovca :

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 11:09

A ima li kornjaca?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 11:17

Kako da nema barskih....(mozda i nindza kornjacha ima? Very Happy )
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 11:23

Kad sam bio mali cuo sam da je mog rodjaka ujeo (ubo) akrap. Mislio sam daje to neki leteci insekt i do moje devete godine sam vjerovao u to. Tok ljeta kojeg sam trosio svoju devetu godinu trazio sam gliste pod kamenjom i nasao zivotinju slicnu raku. Umalo je nisam uzeo u ruku, ali mi nesto nije dalo pa sam je pritisnuo prutom i da vidite cuda iz vrha repa pada kapljica otrova.
Dakle imamo skorpije samo su ih nasi stari zvali akrapima...
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 11:51

Pa ni rakove nismo spomenuli. A i insekata ima jos raznih.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 12 Feb - 12:12

Spomenu Lijo...dje cu njih zaboravit..

Citat :
U rijekama (idemo po velichini) :
-Klen,
-Mrena,
-Sharanchic (mi smo ga tako zvali, a kako se stvarno zove ??? )
-Pljoska (ne vjerujem da je josh ima, al' ih je bilo dosta, mozd se i ona drugachije zove ?)

Ima i rakova ....


a potok u Piushkovcu ih je bio krcat, kakvo li je sad stanje..pretproshle godine u sred Gnjice iznad Termala , moj brat uvati jednog raka...
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
gagana

gagana


Number of posts : 51
Age : 35
Location : Slovenia
Peпyтaциja : 0
Registration date : 13.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 13 Feb - 18:19

Mr. Majevica ::


A Risova je nekad bilo, sad ih vishe nema, al' zato ima Shakala...Konkurencija Lijo ! IIoII

ha ha IIoII
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyČet 14 Feb - 11:54

Ja ih nesto nikako da sretnem, a rado bih! Laughing
Ljudi, nemoguce da ne znate vise ni jednu zivotinju na Majevici, ajde da kompletiramo spisak.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyNed 17 Feb - 20:13

Evo rak iz Gnjice :

Zivotinjsko carstvo Majevice Gnjicharskiraklv8
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 9:00

Ptice - Jastreb , Kukavica , Sova (Soura) , Zuna .
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 9:21

A lunju smo zaboravili.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 10:30

Lunja je , bar ja mislim vrsta sovuljage neke...Al' sam provjerio da smo zaobishli Kobca !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 10:35

E mozda je lunja vrsta sovuljage, ne znam kako izgleda, ali znam kako se javlja.
A zar kobac nije jastrijeb? Moja baba nekad kaze kobac a nekad jastrijeb, ali misli na isto-odnese pile Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 10:51

Kobac je manji (i to dobro) od Jastreba ,sichno izgledaju i grabljivice su. Malo drugachiji oblik krila...i tako to..... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 10:55

Jos jedno pitanje: Je li ijekavicom receno pravilno jastreb ili jastrijeb?
Prvo zvuci logicnije, ali mi se cini da sam cula da ga kod nas zovu sa ovim ije.
Slicno kao bandijera umjesto bandera. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 10:58

Da me ubijesh ne znam,vjerovatno moze i jedno i drugo ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 11:00

Sigurno ne moze oboje, a da je tacno! Ekavski je sigurno jastreb, ali sta je ijekavski-jastreb ili jastrijeb, ja ne znam, valjda ce se naci neko ko je siguran. A zaboravila sam cvrljka!
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 18 Feb - 21:48

lija ::
A lunju smo zaboravili.

Zaboravili smo i na pticu jarebicu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lovac.ba




Number of posts : 1
Peпyтaциja : 0
Registration date : 26.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Zivotinjsko carstvo majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 26 Feb - 9:19

Dlakavi Sisari

Krupni ( jelen obicni i srndac i divlja svinja )
Sitni ( zec , lisica , kuna bjelica , kuna zlatica , vjeverica , puh , šakal ( čagalj ) , divlja mačka ( to nije ris nego divlja mačka slična domaćoj lugavoj samo puno krupnija a ris je nesto drugo ,velika lasica , mala lasica, tvor , jazavac , bizamski pacov , vidra . )

Ptice
(Fazan , poljska jarebica , prepelica , sivi soko , vjetruša , jastrijeb kokošar , kobac ptičar , patke njih ima vise vrsta pa da ne nabrajamo , šljuka , divlji golub -Grivnjaš , sove ( ušara , šumska , močvarica ) , Gavran , gačac , siva vrana , svraka , kreja , vrabac , ševa , kos , ... itd

Pozdrav, www.lovac.ba
Nazad na vrh Ići dole
http://www.lovac.ba
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 26 Feb - 9:31

Very Happy Obradovao si me, lovac.ba, zar ima jelena na Majevici ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 26 Feb - 13:34

Pravilno je samo jastreb i u ijekavskoj varijanti naseg jezika (kaze pravopis).
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 4 Mar - 11:51

Ima jelena kod timotica od 2 litra -((((
Nazad na vrh Ići dole
Baja

Baja


Number of posts : 289
Peпyтaциja : 0
Registration date : 03.03.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyUto 4 Mar - 11:56

Ima jelena, srni, zeceva, lija, sakala, divljih "gica", jazavca itd., to znam od ujaka lovca Very Happy Macki i kerova najvise lol!
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 11:44

Zivotinjsko carstvo Majevice 100-0272-1024123

Evo fotke sa jutroshnjeg safarija .. Smile
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 12:51

O, Mare jesi bezdusan, stavio fazana da mi ide voda iza zuba. Pa sto ga bar ne ulovi? Gdje je taj safari da i ja tamo prosetam? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 13:07

lija ::
O, Mare jesi bezdusan, stavio fazana da mi ide voda iza zuba. Pa sto ga bar ne ulovi? Gdje je taj safari da i ja tamo prosetam? Laughing

Pa ja sam lovac sportista shto bi rekao chika Elmer , gdje bih ja upucao ovako divnu zhivotinju .
A gdje se nalazi , pa malo sam sishao sa brda u Podrinje pa sam naletio na njega , zamalo mi jutros ne omasti tochak na autu .
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 13:10

Pa i ja lovim iz hobija Laughing Ne mora se fazan "upucati" da bi se ulovio, postoje i finiji-suptilniji nacini. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 14:05

Dok Vi lovite fazane, mene kao i obichno ,,potjeraju,, zivuljke koje nisu sa ovih nashih prostora... Tako me skoro, zeljan slave, da kao, poput Mareta, otkrijem do sada ne-otkriveno, u shumu u sred Majevice potjera ,,kengur,,.. K'o ne vjeruje evo fotosi :

Zivotinjsko carstvo Majevice Kengur03zj1.th Zivotinjsko carstvo Majevice Kengur001yh7.th

Zivotinjsko carstvo Majevice Kengur002ed0.th Zivotinjsko carstvo Majevice Kengur004ah4.th

..al' otkrio sam u chemu je caka ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 14:15

Vidi stvarno Kengur , Shocked .
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 15:15

Mr. majevica, ti nisi shvatio dobrociniteljsku namjeru kengura Exclamation
Pa, kengur je htio, bolan, da ti ponudi udobnu, a besplatnu voznju majevickim vrletima u njegovoj vreci, kako bi mogao da obidjes sto vise arheoloskih lokacija, a da se pri tome i ne umoris!
Eeee, treba poznavati jezik zivotinja! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptySre 21 Maj - 15:22

Moguce je i to, al' sam zakljuchio da shto vishe sendvicha nosim u ruksaku, prije me koje-kakve zivotinje - uhode tj. nanjushe...Od sad samo sit bez i chega osim chuturice (naravno s H2O)....
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPon 26 Maj - 11:07

Zelembac (ne-uhvatljivi)

Zivotinjsko carstvo Majevice F2fc5ed0a2

... inache za njega kruze ,,glasine,, da se zna zalijepiti za nogu i nema shanse da se skine ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPet 8 Avg - 13:20

Da li je ovo neka vrsta skakavca ili je to zrikavac ??? Shocked U glavnom i ovo imamo !

Zivotinjsko carstvo Majevice 168c478ef3
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPet 8 Avg - 13:22

Prelijepe su ti fotke! Ovo ti je obicni skakavac. Je l# pjevao sto se slika? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPet 8 Avg - 13:31

Pjeva, al' tad je zavez'o ,jer sam ga iznenadio Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPet 8 Avg - 13:35

Vjerujem da mnogi ne znaju kako skakavac pjeva/svira, tj. kojom tehnikom se koristi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice EmptyPet 8 Avg - 13:43

Jel' mislish na ,,trljanje,, Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Zivotinjsko carstvo Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Zivotinjsko carstvo Majevice   Zivotinjsko carstvo Majevice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zivotinjsko carstvo Majevice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Trava i cvijece na Majevici
» Misterije Majevice
» OTROVNO BILJE MAJEVICE !!!
» Estradne lichnosti, porijeklom s Majevice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Majeвичкe вpлeти-
Skoči na: