MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika

Ići dole 
AutorPoruka
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika Empty
PočaljiNaslov: Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika   Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika EmptyNed 27 Sep - 23:06

U kafani ubijen mladić, a ranjeni njegov otac i drug

Radan Mitrović (1991) iz Ugljevika ubijen je u pucnjavi koja se dogodila u petak veče u kafani „Zlatno burence“ u Donjoj Trnavi kod Ugljevika.

Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika 2svrb4wilx9tjiyk73ir

U mladića, koji je iz bijeljinske bolnice prebačen u Urgentni centar u Beogradu gde je i ubrzo i preminuo, pucao je iz pištolja Diko Stević (1956) iz Donje Trnove. U pucnjavi su teško ranjeni i Radanov otac Zoran Mitrović (1968), takođe iz Ugljevika, i Slaviša Radić (1991) iz ugljevičkog sela Zabrđa.
Dežurni hirurg Mirko Nasković potvrdio je da su na Hirurško odeljenje Opšte bolnice „Sveti Vračevi“ u petak veče oko 23 časa dovezena tri lica sa prostrelnim ranama od vatrenog oružja.
- R.M. je imao ustrelnu ranu na glavi. Posle reanimacije i intubacije, prebacili smo ga u Urgentni centar u Beogradu. Z.M. (1968) i S.R. (1991), obojica sa zadobijenim prostrelnim ranama kroz grudni koš zbrinuta su na našem odeljenju i u stabilnom su stanju. Mada se radi o teškim ranama, obojica su za sada van životne opasnosti - potvrdio je dr Nasković.
Meštanin Donje Trnove Svetozar Mićić bio je jedan od očevidaca nesreće.
- Krenuo sam na posao u treću smenu u Rudnik i Termoelektranu. Dok smo moje kolege i ja čekali autobus, čuli smo svađu koja nije više trajala od tridesetak sekundi a onda i pucnjavu. Videli smo ranjene, pritrčali, decu potovarili u kola i odvezli u hitnu službu u Bijeljinu. Bilo je strašno - kaže Mićić.
Simo Todorović, takođe meštanin Donje Trnove, kaže da je za nesreću saznao tek kad su na parking ispred njegovog lokala utrčala dva mladića.
- Jedan od njih, sin je moje koleginice, odbornice u SO Ugljevik, Zdravke Stević. Mali me sav uplašen pitao mogu li ga odvesti u Ugljevik i ja sam to odmah i uradio. Bio je u šoku i neverici i nije mogao da shvati šta se to dogodilo. On mi je ispričao da je na njih pucao moj komšija Diko Stević - rekao je Todorović.
Vlasnik kafane „Zlatno burence“ Tomislav Marić ogorčen je zbog nesreće koja se dogodila u njegovom lokalu.
- Slomio sam nogu i nisam ni bio tu kada se sve to dogodilo. Za ovaj čin nema opravdanja. Imam decu ovog uzrasta i ne mogu da shvatim šta je moglo da izazove ovakvu reakciju i kakav je to čovek koji će pucati u decu - kaže Marić.
Jedan od stanovnika Donje Trnove, koji je želeo da ostane anoniman, o Diki Steviću koji je pucao na mladiće u „Zlatnom burencetu“ kaže da je bio prgav i da se često opijao.
- Radio je nekada u inostranstvu pa se vratio. Živi sam. Ipak nismo mogli ni sanjati da će se ovako nešto dogoditi. Žalimo ubijenog mladića i njegove roditelje - kaže Stevićev komšija.
Meštani Donje Trnove imaju samo lepe reči o porodici Mitrović. Majka Milica, medicinska sestra je u Domu zdravlja, a otac Zoran , ratni vojni invalid, radio je u preduzeću „Građenje“. Imaju još jednog mlađeg sina. Ubijeni Radan bio je miran i povučen mladić, koji se godinama bavio fudbalom.
Mesto i vreme sahrane preminulog mladića juče nisu bili poznati.
- S.D. (1956) bio je u bekstvu, ali je uhvaćen i lišen slobode. Obavešten je i dežurni tužilac, a istraga o ovom događaju se nastavlja - saopšteno nam je u Centru javne bezbednosti „Bijeljina“.

(blic)
Nazad na vrh Ići dole
 
Težak zločin u Donjoj Trnavi kod Ugljevika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crkva Svetog Djordja u Donjoj Sopotnici kod Gorazda
» Fotografije majevickih pejzaza i sl.
» Vijesti iz Ugljevika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Вијести-
Skoči na: