MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA

PrijemPrijem  PortalPortal  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

m:tel pljačka !!!

Ići dole 
AutorPoruka
loparac-98

Number of posts : 4122
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

PočaljiNaslov: m:tel pljačka !!!   Sre 10 Feb - 18:10

Totalno nezadovoljan cijenom kao i uslugama m:tel-a prestao sam biti korisnik njihovih telefonskih i internet usluga prije skoro 7 mjeseci. Otišao sam u PTT Lopare i usmeno tražio da prekinem ugovorni odnos. Međutim m:tel bagra to nije dozvolila pa i dalje filuje račune kao da sam i dalje njihov redovni potrošač, kako za telefon, tako i za internet usluge koje uopšte ne koristim. Pokušao sam usmeno raskinuti ugovorni odnos, odmah nakon zadnjeg nepravednog isključenja adsl usluge zbog jednog mjesečnog neplaćenog računa, međutim nisu mi to dozvolili. Kao to mogu tek kad prođe godina dana i da platim sav realno "nepostojeći" dug. Nisu imali ljudskog obzira da sam porodično dospio u tešku katastrofalnu finansijsku situaciju, koju sam im tom prilikom predočio. Telefona fiksnog sam se uspio osloboditi, tek kad sam izmirio osnovni dug po računu i nepravedno natureni dug za svaki mjesec do dana plaćanja, iako je bio potpuno isključen !!! Evo isti slučaj i za internet tj.adsl optima paket. Traže da izmirim ono što nisam potrošio tj. koristio. Automatski su mi produžili ugovorni odnos i za ovu godinu, iako im je u potpunosti jasno da im to neću platiti "svojom voljom", da im nisam platio ni do sada postojeći tj. praktično nepostojeći dug. Tražio sam odjavu i elektronskim putem i to nije pomoglo, novi račun za januar mjesec 2010.g. je već stigao.
Interesuje me kao građanina ove Republike Srpske ima li iko da me može zaštititi od ovih MAFIJAŠKIH M:tel ZELENAŠA. I može li se stati na kraj ovakvoj svojevrsnoj i bestijalnoj pljački siromašnih. Hvala unaprijed !!!

Arrow Arrow Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
smokvica

Number of posts : 935
Peпyтaциja : 0
Registration date : 26.03.2009

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Sre 10 Feb - 23:59

ti kad si prijavio tel i internet,jesi potpiso ugovor kakav i na koliko?
ovde kad si u nekoj mrezi imas ugovor od 1,2 i 2 ipo godine,sad koju ti izaberes i dok taj ugovor ne istekne,ti mozes da bacis karicu,al moras da placas dok to ne istakne.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Čet 11 Feb - 12:01

smokvica ::
ti kad si prijavio tel i internet,jesi potpiso ugovor kakav i na koliko?
ovde kad si u nekoj mrezi imas ugovor od 1,2 i 2 ipo godine,sad koju ti izaberes i dok taj ugovor ne istekne,ti mozes da bacis karicu,al moras da placas dok to ne istakne.
Jesam potpisao u brzini ne znajući za taj član 11 ugovora. Ali drugo je da sam ja i dalje uključen na internet tj.konektovan, pa koristio ga ili ne, imao sam priliku. Oni te isključe a moraš plaćati iako si isključen ZAR TO NIJE BEZOBRAZLUK. To me je i natjeralo da promijenim provajdera.
Član 11 ugovora
Ovaj Ugovor zaključuje se na neodređeno vrijeme,s tim da je minimalni period trajanja ugovornog odnosa 12 mjeseci. Ukoliko korisnik u poslednjih 30 dana do isteka minimalnog perioda trajanja ugovornog odnosa,ne podnese pismeni zahtjev za sporazumni raskid istog, Ugovor će automatski biti produžen na period od narednih 12 mjeseci.
U slučaju da Korisnik jednostrano raskine ugovorni odnos prije isteka gore navedenih rokova,biće dužan da plati ukupan iznos mjesečnih pretplata za svaki preostali obračunski period (mjesec), a čija je visina definisana izabranim tarifnim paketom.
Ukoliko Korisnik želi da raskine ugovorni odnos, prije isteka gore navedenih perioda trajanja Ugovora, dužan je podnijeti pismeni zahtjev za raskidanje ugovornog odnosa, s tim što otkazni rok ne može biti kraći od 15 dana................................................... .............................................
U onoj brzini nisam ni znao šta potpisujem, tek kasnije kad sam detaljno i polako pročitao shvatio sam da su me prevarili, na brzinu, kad su mi ugrađivali adsl paket.
To ti je naplaćivanje neisporučene usluge zasnovane na prevari tj. nepoštenom (nepravednom) ugovoru. Nisam ja jednostrano raskinuo ugovor, već oni koji su prestali sa isporukom svoje usluge. I država to toleriše. To stvarno nema smisla.

Arrow Arrow Arrow
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Sub 13 Feb - 16:23

Član 5.
Provajder se obavezuje da Korisniku obezbijedi NESMETANO korištenje ADSL usluge. Korisnik se obavezuje Provajderu platiti utvrđenu naknadu za priključnu taksu, a u skladu sa Zahtjevom za zasnivanje pretplatničkog odnosa i registraciju ADSL servisa, koji je sastavni dio ovog Ugovora.
Korisnik se obavezuje da će blagovremeno i redovno plaćati obaveze po ovom Ugovoru, odnosno izvršiti plaćanja u roku od 15 (petnaest) dana od dana ispostavljanja računa od strane Provajdera, u protivnom Korisniku će biti obračunata zakonska zatezna kamata.
Za eventualno preseljenje priključka ili promjenu parametara usluge, Korisniku će se zaračunati posebni troškovi u skladu sa važećim Cjenovnikom Provajdera.

Dakle, nema govora o isključenju internet usluge ako nisam platio jedan račun na vrijeme. Predviđena je zakonska zatezna kamata i Molim lijepo to poštujem i nek se primijeni. Međutim mene je (a i vas će, ako već nije) pljačkaški m:tel provajder bez opomene isključio i isključivao i naplaćivao "neusluge" više puta. Dok mi nije dopizdilo za sva vremena da se pozdravim s njim. U pravu sam 100 % što ću i na sudu dokazati.
Arrow Arrow Arrow
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Uto 16 Feb - 11:13

Telrad je zakon !!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Number of posts : 2823
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Uto 16 Feb - 18:50

loparac-98 ::
Član 5.
Provajder se obavezuje da Korisniku obezbijedi NESMETANO korištenje ADSL usluge. Korisnik se obavezuje Provajderu platiti utvrđenu naknadu za priključnu taksu, a u skladu sa Zahtjevom za zasnivanje pretplatničkog odnosa i registraciju ADSL servisa, koji je sastavni dio ovog Ugovora.
Korisnik se obavezuje da će blagovremeno i redovno plaćati obaveze po ovom Ugovoru, odnosno izvršiti plaćanja u roku od 15 (petnaest) dana od dana ispostavljanja računa od strane Provajdera, u protivnom Korisniku će biti obračunata zakonska zatezna kamata.
Za eventualno preseljenje priključka ili promjenu parametara usluge, Korisniku će se zaračunati posebni troškovi u skladu sa važećim Cjenovnikom Provajdera.

Dakle, nema govora o isključenju internet usluge ako nisam platio jedan račun na vrijeme. Predviđena je zakonska zatezna kamata i Molim lijepo to poštujem i nek se primijeni. Međutim mene je (a i vas će, ako već nije) pljačkaški m:tel provajder bez opomene isključio i isključivao i naplaćivao "neusluge" više puta. Dok mi nije dopizdilo za sva vremena da se pozdravim s njim. U pravu sam 100 % što ću i na sudu dokazati.
Arrow Arrow Arrow

Ma na sud nego šta , ne postoji bolji način od toga .
(iako ja lično poželim da ih zajmim govnjivom motkom )
Nema veze što je ovaj izraz ovako ružan , prirodan je u svakom slučaju .
I ja sam prije mjesec dana odlučio da prekinem saradnju sa "Telekomom Srpske" iz razloga što ne mogu više da trpim bezobrazluk . Pola računa koga dobijem za njihove usluge + rtv pretplata je magla , moje ganglije više ne mogu da podnesu račun na kojem je pretplata i pdv sa rtv pretplatom trećina invalidnine ratnog veterana . Na šalteru "Kontakt centra" su mi ljubazno rekli da dođem na kraju mjeseca i da regulišem obaveze (koje će biti tad aktuelne ) i završevamo saradnju bez konflikata .
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   Sre 17 Feb - 16:24

U tom Ugovoru nigdje ne piše da oni mogu i imaju pravo da uskrate uslugu, osim više sile ( radovi na mreži usljed kvarova itd.). U tome i jeste poenta svega ovoga. Ne piše ni to da ja moram plaćati uskraćenu uslugu. Da piše ja se ne bih ni bunio, već bih platio i šutio. Nisu u pravu i garant će da izgube ovaj spor. To je njihova oprobana caka (recept) za silovanje tj. pljačkanje svojih Korisnika koje namamljuju nuđenjem svega i svačega za navodno 1 KM.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: m:tel pljačka !!!   

Nazad na vrh Ići dole

m:tel pljačka !!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Cвaштapa :: Caвjeти, кpитикe, yтиcци-
Skoči na: