MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ep o Gilgamešu

Ići dole 
AutorPoruka
avram

avram


Number of posts : 46
Age : 55
Location : Модран
Peпyтaциja : 1
Registration date : 12.02.2009

Ep o Gilgamešu Empty
PočaljiNaslov: Ep o Gilgamešu   Ep o Gilgamešu EmptyUto 2 Mar - 8:38

Sinoć sam sa mlađom ćerkom obrađivao "Ep o Gilgamešu".Iako sam bio upoznat sa književnosšću Mesopotamije zapanjila me jedna činjenica a to je da su ljudi još pre par hiljada godina sebi postavljali krunsko pitanje a to je pitanje smisla života.To možda i nije neko veliko čudo ali sam književni izraz i ljepota na koji način nam je opsano osječanje Gilgameša me navod na pomisao da se ljudi nisu ništa pomakli unaprijed.Da je književno stvaralaštvu tu uvjek na istoj razini i da dostignuće ljudskog uma ne može naprijed i više.Može u smislu tehnoloških otkrića ali to priznaćete i nije smisao života.


Ep o Gilgamešu je uvod u jednu mnogo veću misao a to je dolazak Hrista i konačnog odgovora na to strašno pitanje,zašto se čovjek rađa kada mora da umre.Pobjeda koji je Gilgameš izvojevao nad "nebeskim bikom" se pretvorila u pobjedu Hrista nad smrću i ponudila nam put spasenja kroz dobra djela i bezgraničnu ljubav prema bližnjima i svemu što na okružuje.
Pobjeda nad smrću i zlom ne podrazumjeva i pobjedu nad bolim gubitka,čovjek ostale osjećajno biće i posle vječnog života.To je naše lice i ne treba da ga se stidimo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.modran.com
 
Ep o Gilgamešu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Kњижeвнocт-
Skoči na: