MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

  Kako ste mi danas? :) :( ili >:|

Ići dole 
+3
Mare
Mr. Majevica
ZVEZDICA
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
ZVEZDICA

ZVEZDICA


Number of posts : 3384
Location : Majevica...U srcu
Peпyтaциja : 2
Registration date : 11.01.2013

 Kako ste mi danas?     :)     :(     ili     >:| - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ste mi danas? :) :( ili >:|    Kako ste mi danas?     :)     :(     ili     >:| - Page 7 EmptyNed 13 Okt - 11:56

Данас уживам у умирујућем сазнању да је још увек могуће пробудити саосећање у људима,пробудити оно што се одавно успавало,а то је људскост.

Људи се боје туђег сиромаштва,туђе муке...И беже од туђег сиромаштва као да је њихово,беже,све док се не нађу на безбедној удаљености.Беже,а да им нико ништа није ни затражио.

Ни не покушавам да оправдам тај недостатак саосећања код људи.Једино оправдање би имали ако би били подједнако сиромашни.

Можда су ти исти људи подлегли систему који их убеђује да су сиромашни сами криви за своју пропаст,пропаст материјалну,здравствену...

Многима је рат одузео све,све осим достојанства.Многима је болест одузела могућност да привређују,да буду корисни себи,својој породици,друштву.

Не бојте се туђе муке,није преносива,јер није заразна...
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ste mi danas? :) :( ili >:|
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM-
Skoči na: