MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Stop bijeloj kugi!

Ići dole 
+2
lija
wolfenstein
6 posters
AutorPoruka
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyPon 10 Mar - 13:57

Trebali zabraniti abortus? kolac
Kakav je vas stav po pitanju bjele kuge u srpskom narodu? snoozer popo
Da li vi cinite sta da unistite bjelu kugu? inlove
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyUto 11 Mar - 11:01

Ti spojio tuzne sa smijesnim stvarima, pa covjek ne zna da l' da se nasmije ili ne.
-Treba li zabraniti abortus, ne znam, ali sam protiv abortusa. Medjutim, ako bi se zabranio, a svijest u drustvu ostala ista, bilo bi kao sto je i nekad davno bilo, nezeljene djece bi se rjesavali primitivnim nacinima, a to opet nije rjesenje, cak je daleko strasnije. Nije rjesenje ni imati 12 djece, a nikakve uslove da se normalno odgoje. Trebalo bi prvo poraditi na razvijanju svijesti kod ljudi, kako da ne dodje do nezeljene trudnoce.

-Bijela kuga ce nas za vise desetina godina izvjesno pojesti, a svijetom ce vladati najbrojniji.
Bilo bi lijepo da svi Srbi imaju vise djece. Ali o tome ipak odlucuje svaki pojedinac i tako i treba da ostane. Meni je jedino glupo ono sto se desava u Srbiji, mislim da je okolina Zajecara, da ljudi imaju samo po jedno dijete kako ne bi dijelili bogatstvo nego da sve to naslijedi jedno dijete i da ostanu bogati. To je zestoka glupost. U malo kojoj porodici se zbog siromastva ne moze odgojiti dvoje djece.
Protiv bijele kuge treba prvenstveno djelovati drustvo razvojem svijesti kod ljudi sta nas ceka i naravno podsticanjem i pomaganjem onima koji zele da imaju vise djece, ali nemaju odgovarajuce uslove. To bi drzava trebala da regulise.
-Ja licno bijelu kugu necu unistiti Very Happy, posto cu vjerovatno imati 2 djece, ali nikad se ne zna, misljenje se moze i promijeniti. Wink Tj. voljela bi ih imati vise, ali posto ne volim poslove oko male djece i imati veliki stomak Very Happy neka bude sto ce biti.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyUto 11 Mar - 11:12

lija ::
Ti spojio tuzne sa smijesnim stvarima, pa covjek ne zna da l' da se nasmije ili ne.
-Treba li zabraniti abortus, ne znam, ali sam protiv abortusa. Medjutim, ako bi se zabranio, a svijest u drustvu ostala ista, bilo bi kao sto je i nekad davno bilo, nezeljene djece bi se rjesavali primitivnim nacinima, a to opet nije rjesenje, cak je daleko strasnije. Nije rjesenje ni imati 12 djece, a nikakve uslove da se normalno odgoje. Trebalo bi prvo poraditi na razvijanju svijesti kod ljudi, kako da ne dodje do nezeljene trudnoce.

-Bijela kuga ce nas za vise desetina godina izvjesno pojesti, a svijetom ce vladati najbrojniji.
Bilo bi lijepo da svi Srbi imaju vise djece. Ali o tome ipak odlucuje svaki pojedinac i tako i treba da ostane. Meni je jedino glupo ono sto se desava u Srbiji, mislim da je okolina Zajecara, da ljudi imaju samo po jedno dijete kako ne bi dijelili bogatstvo nego da sve to naslijedi jedno dijete i da ostanu bogati. To je zestoka glupost. U malo kojoj porodici se zbog siromastva ne moze odgojiti dvoje djece.
Protiv bijele kuge treba prvenstveno djelovati drustvo razvojem svijesti kod ljudi sta nas ceka i naravno podsticanjem i pomaganjem onima koji zele da imaju vise djece, ali nemaju odgovarajuce uslove. To bi drzava trebala da regulise.
-Ja licno bijelu kugu necu unistiti Very Happy, posto cu vjerovatno imati 2 djece, ali nikad se ne zna, misljenje se moze i promijeniti. Wink Tj. voljela bi ih imati vise, ali posto ne volim poslove oko male djece i imati veliki stomak Very Happy neka bude sto ce biti.

"U svakoj zeni postoji djavo koji se moze ubiti na dva nacina , radom ili radjanjem , ako se taj djavo ne moze ubiti ni na jedan od ova dva nacina , onda zenu treba ubiti "
Ivo Andric
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyUto 11 Mar - 11:23

Hehe, sto li si me citirao!!!
U meni postoji "djavo" koji se, sigurno, ne moze ubiti nicim, a najlakse ga je izazvati radeci protiv moje volje;) tj. tog istog "djavola". A, ko ga izazove, jebo je jeza!
P.S. Nisam znala da je i Andric imao vrlo glupih misli! Doduse i on je bio samo covjek.
Nazad na vrh Ići dole
Slavuj

Slavuj


Number of posts : 123
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.03.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyČet 13 Mar - 10:16

Abortus bi trebalo zabranit! Pravo na tu zlocinacku radnju ostavit samo zenama koje su oboljele i postoji mogucunst da rode dijete sa nekom manom. Naravno, isto prvo bi imale i zene koje su nezeljeno ostale trudne tj. silovane.
Sve ostale bi morale da rode.....to je moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyUto 27 Maj - 21:25

A kako ih naterati da radjaju?!

kolac
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptyUto 27 Maj - 22:49

wolfenstein ::
A kako ih naterati da radjaju?!

kolac

Zasto natjerati?
Samo se omakne.
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptySre 28 Maj - 0:32

Da se ja pitam, ja bi se prvo pobrinuo za djecu koja su vec rodjena.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! EmptySre 28 Maj - 20:30

Jesil vidio brate u RS prvo dete nema pravo na deciji doplatak,drugo i trece imaju a cetvrto i sva sledeca nemaju, pa jbg zar je to drzava koja stalno na cenzurisanoj drzavnoj tv stalno reklamira stop beloj kugi.
Nazad na vrh Ići dole
SLIP MICKO

SLIP MICKO


Number of posts : 42
Age : 80
Location : Novi Sad, Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.06.2009

Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: BJELA KUGA ENO NAM SE RUGA   Stop bijeloj kugi! EmptySre 9 Sep - 19:19

wolfenstein ::
Trebali zabraniti abortus? kolac
Kakav je vas stav po pitanju bjele kuge u srpskom narodu? snoozer popo
Da li vi cinite sta da unistite bjelu kugu? inlove

Ovaj naslov na pomalo ironičan način govori o onome šta mi se nedavno desilo u vletima Srbije, negde oko Kraljeva.
Uočio sam jednu postariju kuću, građenu u moravskom stilu, sa lukovima. Priđem ogradi od tarabe, postavim se sa blokom i počnem da je skiciram, sebi za uspomenu. Izađe domaćin, vidi šta to radim i pita me da li sam za rakijicu. Kažem da jesam i tako nas dva tu na direku stanemo da nazdravljamo jedan drugome. Ja ga, šale radi počnem žacati, da kakva mu je to rakija kad nema ni venac. Venac ima da dobiješ kad je popiješ, odgovori mi on, takođe u šaljivom tonu. Video komšija od preko puta da smo se mi u lepom razgovoru našli, pa se priključi i on. Tada između njih dvojice krene razgovor u kome ja nisam učestvovao, ali sam se u uvo pretvorio.
Kaže komšija mojemu domaćinu:
_ Jesi li čuo, Milorade, da se ono dvoje matori razvodu ? I još uzeli advokata da im tu stvar uredi.
_ Ja jok,veli Milorad. Nije im valjada svraka pamet popila. Šta ima da se razvodu u njine godine, njojzi je 87. a njemu još malo pa devedeseta ?
_ To im i ja velim, dodaje komšija, ali oni oće, pa Bog. Advokat ih odgovara, ali zalud. I kad je video da nema druge, on reče dedi da će da im
uradi tu stvar ako mu ovaj navede bar jedan razuman razlog za tu rabotu.
_ Znaš dete, reče deda. Mi se nismo voleli ni kad smo se uzeli. I mogli smo da se razvedemo kad oćeš, ali nismo hteli, no smo čekali da nam deca poumiraju - da se ne sekiraju.
Nazad na vrh Ići dole
http://jagodinski.blogspot.com
Sponsored content





Stop bijeloj kugi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Stop bijeloj kugi!   Stop bijeloj kugi! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stop bijeloj kugi!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo-
Skoči na: