MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Равна Гора

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mr47

Mr47


Number of posts : 97
Age : 37
Peпyтaциja : 0
Registration date : 14.02.2011

Равна Гора Empty
PočaljiNaslov: Равна Гора   Равна Гора EmptySub 28 Dec - 12:16




Citat :


1~

2~

3~

4~

5~

6~

7~

Рекоше, да о партиз... снимише до јуче преко 200 назовимо то филмова.
Да конкуренција буде сериозна, до јуче нам турише све до једне јуж. ам., хрватске, шпанске, румунске и да отмени репертоар оките онако, домаћински, дошо и султоња и умјесто револта оно изби фасцинираност над дотичним учесницима па тако и самој серији.
Не журим са одушевљењем па зато вас све питам за мишљење, суб. или обј. не битно, сам нек је искрено.














Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Равна Гора Empty
PočaljiNaslov: Re: Равна Гора   Равна Гора EmptySub 28 Dec - 22:22

Nisam reziser.
Mislim da je "Ravna Gora" sklepana na brzake kao i "Boj na Kosovu". Trebalo se uloziti vise para u tu produkciju
i detaljno odraditi taj posao kako bi filmovi sluzili i kao istorijski dokumenti.
Tri partizana su znali likvidirati po najmanje 3 njemacke divizije, pobijediti flektifus, preplivati sa Boskom hladnu Neretvu,
unakaziti njemacke stuke i sa djecakom Boskom rasturiti tuce njemackih bunkera,
a ovi ce sa "Ravnom Gorom" vratiti tocak istorije unazad...
Nisu problem partizani i cetnici. Problem smo mi sami sebi i bez njih.


Nazad na vrh Ići dole
Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


Number of posts : 99
Peпyтaциja : 2
Registration date : 22.03.2009

Равна Гора Empty
PočaljiNaslov: Re: Равна Гора   Равна Гора EmptyPon 30 Dec - 17:10

Одгледао прву епизоду и одустао. Данас покушао да одгледам и остале, овај пут мислим да потпуно одустајем.
Прво, Радош Бајић није дорастао задатку и то се види из авиона. Након "Село гори...", концентроване досаде у сликама,
опет добијамо препуно општих мјеста, фраза, квази-умјетничких развучених кадрова и тако у недоглед.
Ствар је у томе што је серија као облик умјетничког израза прије свега ЗАБАВА, па тек онда ЕДУКАЦИЈА.
Е сад, та два се могу фино спојити (edutainment), али серија никако не може бити историјски документ,
што Бајић овде покушава (рехабилитација четника је свакако крајњи циљ серије).
Ако једна серија нама Србима треба да буде довољна да нађемо историјску истину, онда ми немамо појма о историји,
па самим тим може да нас зеза како ко хоће.
"Равна гора" се губи ту негдје на пола пута да буде и "историјски тачна" и занимљива свима (и неком из Београда
и неком из Горњег Стајковца), али једноставно није ни једно ни друго. Кадрови су ближи филму него серији
(а то су потпуно различити медији), али ипак нису ефектни, глума је често очајна и све је некако преамбициозно.
У сваком случају, боље да је снимљен неки документарни филм.
Историју ипак треба да учимо из књига, а ова серија ће ускоро бити заборављена.
Nazad na vrh Ići dole
avram

avram


Number of posts : 46
Age : 55
Location : Модран
Peпyтaциja : 1
Registration date : 12.02.2009

Равна Гора Empty
PočaljiNaslov: Радош   Равна Гора EmptyUto 25 Nov - 8:50

Радош то ради стрпљиво и по мени уз ситне замјерке како треба.
Замјерке које сам споемнуо односе се на покушаје неког балансирања како серија неби доживјела осуду у региону.Мислим да Срби заслужују истину о Равногорском покрету ма каква она била а не балансирање.
Све остало је по мени одлично и са нестрпљењем чекам нове епизоде.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.modran.com
Sponsored content





Равна Гора Empty
PočaljiNaslov: Re: Равна Гора   Равна Гора Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Равна Гора
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт-
Skoči na: