MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Lopare-Vijesti

Ići dole 
+10
Kym
ZVEZDICA
Mr47
mrav
stecak
zabrdjac
loparac-98
wolfenstein
no_name
Mr. Majevica
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyUto 18 Mar - 12:58

LOPARE - 28. sjednica skupštine opštine
28. sjednica skupštine opštine izvještaj Hit TV 14.03.08

https://www.youtube.com/watch?v=MoJJgaOcui8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyUto 18 Mar - 16:15

Nacelnik opstine Lopare je rekao kako ocekuje da ce i ove godine u infrasturkturne projekte biti ulozeno 2 miliona KM.
Da li neko od vas zna hoce li to biti kreditna sredstva ili sredstva iz budzeta?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyČet 20 Mar - 13:03

Citat :
Лопаре, 15.март 2008.године

Почеле активности на реализацији Програма стамбеног збрињавања за 24 породице погинулих бораца и ратних војних инвалида од прве до четврте категорије општине Лопаре за период од 2008 до 2010. године, Овим програмом, који је начелник општине Митар Зарић потписао је са Владом РС крајем фебуара, биће у потпуности ријешено стамбено питање за 21-ну ППБ и 3 породице РВИ. Ово је заједнички пројекат Владе Републике Српске и општине Лопаре. Према утврђеним ранг – листама приоритета за стамбено збрињавање и опредјељењу 24 корисника, те потреба изражених кроз начин стамбеног збрињавања, Влада Републике Српске преузима обавезу да обезбиједи одговарајући износ новчаних средстава, од чега за 20 корисника као бесповратна средства, а за 4 корисника за финансирање изградње стамбених јединица. По структури, предвиђена је изградња 2 гарсоњере те по један једнособан и двособан стан. - У току су прве активности на реализацији овог програма, којим је предвиђено да општина Лопаре обезбиједи локацију у урбаном дијелу општине до 6. јуна ове године, за изградњу четири стамбене јединице, пројекте и прикључке и да достави диспозиције објекта са структуром станова и усагласи пројектни задатак, а Влада Републике Српске до 15. јуна одабере извођача и уведе га у посао изградње - рекао је начелник општине Митар Зарић. Он је истакао да након тога општини Лопаре слиједе обавезе израде пројектне документације, да обезбиједи грађевинску дозволу, потребна новчана средства за финансирање инфраструктурних радова и прикључак на инфраструктурну мрежу за стамбени објекат. Динамиком реализације је предвиђено да се подјела бесповратних новчаних средстава врши у 2008. и 2009. години, а радови на изградњи стамбене зграде са 4 стана почеће након завршеног поступка најповољнијег извођача до половине 2008 године.
www.opstinalopare.com
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 21 Mar - 23:28

Citat :
Za natalitet 50.000 KM
[21. 03. 2008. 19:13]

Za povećanje stope nataliteta na području opštine Lopare, rebalansom budžeta za 2008. planirano je oko 50.000 KM.

Svako prvo dijete u porodici dobiće iz ovih sredstava 250, a trećerođeno 750 KM. Svi mladi bračni parovi oslobođeni su plaćanja prilikom sklapanja braka. Ova odluka, u okviru informacije o stanju u oblasti populacione politike sa prijedlogom pronatalitetnih mjera, jednoglasno je usvojena na 28. sjednici SO Lopare. Na području ove opštine već niz godina evidentan je problem depopulacije, odnosno povećane stope mortaliteta, a prema podacima opštinske uprave, broj umrlih je od 2004. konstatno u porastu i duplo je veći od broja rođenih.


(EuroBlic)
www.lopare.net
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 23 Mar - 15:01

Mlino Selo

Opstina je odobrila dodatnih 120.000 KM iz kreditnih sredstava za asfaltiranje puta.

Izvor: Komsija
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 24 Mar - 18:54

Zar je moguce da niko od vas nema nikakvih vijesti?Cujete li se vi sa ljudima iz otadzbine?Mozda ima neko i prijatelje koji rade u opstini da cuje nesto?
Mozda je neko isao kuci pa je nesto vidio da se radi?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 26 Mar - 20:51

Citat :
Лопаре 25.март.2008.године
Асфалтирано 220 метара улица у центру Лопара

Завршено асфалтирање улица у центру Лопара која пролази поред шеталишта од „Старе школе" до Центра за социјални рад у дужини од 160 метара , ширине 5 метара, са ивичњацима и паркинг простором. Улица је у потуности асфалтирана средствима општине Лопаре која су обезбјеђена из кредита за асфалтирање локалних путева и улица у Лопарама. Укупна вриједност радова износи 36.900 КМ.

Осим ове улице, поред цркве у Лопарама, паралелено је изграђен паркинг простор за око 30 мјеста, чиме ће истовремено бити ријешен проблем паркирања на овом простору.

Ова дионица улице је у потпности асфалтирана кредитним средствима без учешча грађана, јер на овм потезу нема кућа- рекао је начелник општине Митар Зарић. Он је истакао да је ово је прва дионица улице која је асфалтирана, а према уговору планирано је да се до половине ове године асфалтирају и преостале три дионице која се завршавају са улицом Краља Петра И.

Осим ове данас је завршено асфалтирање у насељу „Погорелићи" у дужини од 60 метара, а вриједност инвестиције износила је 14.500 КМ. Средства су на принципу „марка на марку" заједнички обезбједили општина Лопаре и један од грађана насеља . Ова улица се прикључује на главну Улицу Цара Душана у Лопарама
http://www.opstinalopare.com/images/032008/asfalt/1.jpg
http://www.opstinalopare.com/images/032008/asfalt/3.jpg
http://www.opstinalopare.com/images/032008/asfalt/2.jpg
http://www.opstinalopare.com/images/032008/asfalt/4.jpg


Bolje ista nego nista.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 21:36

Petrici(Jablanica):

Cuo sam da se trasira/trasirao put za zaseok Petrice u Jablanici i da bi se trebao asfaltirati.
Navodno ce Lazo, Zike krecara sin, igrati veliku ulogu da bi se dobile pare od opstine i da bi se asfaltirao taj put.
Iz istog izvora saznajem da ce opstina obezbijediti vecio dio sredstava zato sto ljudi nisu spremni dati 50% para.

Izvor: Covjek iz SO Lopare
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 21:39

Gornji Piperi:

Iz Kozjaka bi se trebale uskoro 'prebaciti' masine u gornje Pipere gdje bi trebalo poceti asfaltiranje puta.
Koliko su vijesti tacne videjcemo uskoro.Izbori su blizu.

Izvor: Covjek iz SO Lopare
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 21:42

Selo Potok:

Navodno se ljudi iz sela Potok organizuju kako bi dali ucesce za preostalu(prije rata asfaltirani put) dionicu puta da se asfaltira.
Od opstine zahtijevaju da dobiju 50% sredstava.Malo koci ali mozda bude ipak nesto od toga mada ljudi jos nisu spremni da daju 50% ucesca.

Izvor: Covjek iz SO Lopare
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 21:50

Izgleda, da je opet krenula sezona asfaltiranja ? Bice neshto ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 21:51

Po nekim informacijama i ove godine bi trebalo biti asfaltirano 20 km puteva.
Koliko je predizborna kampanja u pitanju to cemo vidjeti uskoro.
Bice te informisani na vrijeme.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 22:30

trend asfaltiranja.mora da se veliki novac obrce u tom biznisu.
cudno, svake godine investicije u puteve, sta je sa drugim? zasto ne idu traziti/ulagati novac da postave bar jednu fabriku na 'noge' da ima narod od cega ziviti i koristiti te puteve sto prave svake godine.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 30 Mar - 22:45

no_name ::
... zasto ne idu traziti/ulagati novac da postave bar jednu fabriku na 'noge' da ima narod od cega ziviti ...

A, ko da trazi/ulaze novac u fabrike?To je do privatnika gdje ce ko investirati ili otvoriti firmu/fabriku kao sto i privatnici ljudi ulazu u infrastrukturu.
Ako sam dobro informisan, a mislim da jesam(relativno), drzava odobrava i kredite za firme/biznis.
Ne vidim u cemu je problem.
Licno poznajem osobu kojoj je drzava tj. Republika Srpska nudila kredit od vise stotina hiljada KM da otvori firmu.
Covjeku fali 'samo' dobra ideja za biznis pa se nije upustio u taj kredit.
E, ako neko ima dobrih ideja i ako je visoko obrazovan mislim da moze otvoriti firmu/fabriku u loparama, naravno ako mu oni 'genijalci' iz SO Lopare ne zatrune.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 16:24

Kad ce biti nastavljeno asfaltiranje regionalnog puta Jablanica-Piperi(preko Maksimovica i Lozovine)?
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 18:35

mrav ::
Ne vidim u cemu je problem.

kako ne vidis? samo se asfaltira a sta je sa fabrikama koje su unistili, ljudi ostali bez posla a ti pitas u cemu je problem?!
pored asfaltiranja puteva opstina ima i druge obaveze a to je da pronadje investitore i da pokrene industriju. to bi im trebao biti prioritet.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 18:44

Pa ako hoce da privuku privatnike ne treba opstina davati pare za otvaranje fabrika.
Imaju banke, imaju strani investori koji ce otovoriti fabriku ukoliko im opstina obezbijedi dobre uslove.

Ako znamo da ca. 3000 ljudi zivi u Loparama a ostalih 13.000 zivi po selima,pretezno bez puteva, onda je prioritet da se ta ista sela povezu sa centrom ili da daju ljudima po najpovoljnijoj cijeni placeve da naprave kuce u istim Loparama.
Mislim mi zivimo u 2008 godini gdje vecina sela nije povezana asfaltiranim putevima.
Ako se ne varam opstina je toliko uzela para od prodavanja placeva (od '95) da je mogla s tim parama asfaltirati do sad sve puteve i bez ucesca ljudi na selu.
E, onda je mogla da podupre i firme koje su bile u losem stanju.

Ajd' iskreno reci dokle da sela budu bez puteva a da klosari vladaju Loparama?
Pricamo o stvarima koje su trebale biti rijesene osamdesetih!
Upravo zbog takvih stvari su ljudi otisli u inostranstvo.
Nisu mogli naci posao u Loparama, nisu imali osnovne uslove da zive na selu itd.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 19:03

ne misim da ne treba puteve asfaltirati i povezati sela sa loparama i dalje....
medjtuim, cini mi se da se u tom poslu vrte velike pare i da od toga i ONI imaju najvise koristi.
oni koji zive i rade u inostranstvu mozda i imaju mogucnosti da ucestvuju u participaciji oko asfaltiranja a ne mislim da su svi u inostranstvu.
kako ona porodica koja nema primanja ili zive na minimalcu da ucestvuju u izgradnji bilo cega pa i puta?
zato mislim da se prvo mora obezbediti posao narodu pa tek onda da ide i ka tome. na loparskoj opstini puno toga treba ali .....obezbediti radna mesta je najvaznije posle toga sve ide ili bi trebalo da ide svojim tokom.
naseg sveta je dosta otislo u inostranstvo zato sto je u ono vreme kao nekvalifikovan radnik mogao puno vise zaraditi u inostranstvu no radeci npr. u pilani.
e, moj mravu o kojem ti asfaltiranju pricas osamdesetih. pa ja se dobro secam kada je samo glavna loparska ulica do kuce pok. Mike Pantica bila asfaltirana a sve do celica je bio makadam. put za priboj isto tako. mackovac sor i put za gornji mackovac, jablanicu pod prasinom itd.

kada se samo setim kako smo tesko srednju skolu odrzavali tj. dobijali programe, tuzlaci bi uvek sebi najbolje a lopama bi uvaljivali sta ostane. tu uvek moramo da budemo zahvalni prof. Djoki Jovicu.

sto se tice prodaje placeva u loparama i gradnje od tih para, sto ici u 95 trebamo se pitati sta je sa ratnim porezom gde je to utroseno tj. ko je to pokrao.....

itd. itd....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 19:42

Da, upravu si da prioritet mora biti zaposljavanje ljudi, ali opstina treba privuci firme i zato joj bas i nije potreban novac.Ako obezbjedi firmama povoljne uslove ljudi ce investirati.
Neka kaze da firma ne mora placati npr. porez sledece 2 godine a da zaposle sto vise ljudi i naci ce se neka firma.
E, sad dodje firma i misli da pocne sa radom pri tome mora prvo da se cera sa ljudima u opstini pa da potplacuju, da ne zna sta je sutra ceka kao sto su nekakvi rebalansi budzeta mozda ili veci porezi zato sto je nekome zafalilo para itd.

Osamdesetih je bio put do Brckog asfaltiran. Wink Osamdesetih su ljudi vec iskupupili dobrih para da se asfaltira put u Jablanici pa nista, bili su prevareni.Dobro, zato sad ima Mackovac put za koji nisu dali jednu KM ili tadasnji dinar.
Moguce da ljudi nisu bili kvalifikovani i da nisu nasli posla pa su otisli za boljim parama.Mozda ovi kvalifikovani danas ostanu ako nadju posao u Loparama i budu isli na magarcu u Lopare umjesto da dodjau autom na posao.
Samo me interesuje da li bi danas nasli ljudi koji su kvalifikovani.
Poznajem kvalifikovane ljudi koji nisu imali sansu da bilo sta naprave u Loparama.
Imali su velikih probelema oko sredjivanja papira i svega togo sto se tice administracije.
Prave se zamke na svakom koraku.Ljudi se fino spakovali, kao sto bi svako normalan uradio, otisli u druge gradove i sad im je visestruko bolje.

Sto se tice asfaltiranja, siguran sam da ljudi iz inostranstva najveci dio finasiraju.
Ljudi koji su dole to manje cine.


offtopic
Posto se zalimo na ljude iz opstine ja imam jedan prijedlog.
Kad saznam za nekakve lopovluke ja cu prikupiti dokumentaciju, to objaviti vama i ostalima koji su zainteresovani i da odemo svi u opstinu i da ih izruzimo.
Vazi?
Samo nemojte da ja ostanem sam pred vratima. Very Happy
To samo onako da vidim koliko je ljudima dogorjelo. Very Happy
Siguran sam da od 20 ljudi mozda jedan da bi samnom ostao do kraja.
To znaci da je ovako super kako je sad.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 19:53

jeste, osemadesetih je bio put lopare priboj, lopare celic....mislila sam na kasne sedmadesete, polovina sedamdesetih....osamdesetih vec dolazi kriza a i moralo se izgradjivati sarajevo.....ZOI.... order

verujem i ja da svasta nesto moze ali isto tako verujem NE sa ovim istim ljudima...
medjitim korupcija je uhvatila maha ne samo kod nas vec u celoj bih, zatim dok se ne sredi politicka situacija u rs a takodje i bih nema napretka ni boljitka za obicnog gradjanina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 31 Mar - 20:29

Svima nam je vuna da kazemo/napisemo o kome se radi.Ajde napravimo jedan spisak tih ljudi koji nevaljaju i koji nemaju pojma o zivotu a sjede u SO Lopare i na drugim funkcijama.
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 9 Apr - 21:28

https://www.youtube.com/watch?v=ekdn8S6jn4M
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 28 Maj - 20:17

Nije nikome vuna, evo seseljevi radikali u loparama stalno prozivaju kriminalce i tajkune.
Sta su to oni,da nisu bogovi i nedodirljivi, e pa brate za svakog ima zakona, pa i za ove iz SDS-a.
Zalosno je samo sto i ovi iz opozicije sede svaki dan sa ovima iz SDS-a piju kavu i dogovaraju sta ce i kako ce da kradu, samo ovi sto su na vlasti vise kradu a ovi u opoziciji uzimaju mrvice ali su zadovoljni.

Svi me pitaju zasto toliko podrzavam SRS dr. Vojislav Seselj u loparama, pa zato sto sam posle detaljne analize zakljucio da su oni jedini koji u svojim redovima nemaju ratne profitere i posleratne tajkune, sto su koliko sam proverio svi od reda posteni momci iz dobrih i domacinskih porodica,zato sto koliko sam obavesten imaju najveci trenutno u loparama priliv clanova iz svih drugih stranaka i priliv ovih neopredeljenih ljudi, zato sto mnoge zene se uclanuju a i sve veci broj omladinaca se angazuje u redovima ove stranke, a to je najbolji dokaz da je ova stranka najperspektivnija u loparama.

Mislim da je doslo vreme da podrzimo ove momke, da probamo sa njima i mislim da se necemo prevariti, gore od ovoga nema, a sa njima nam samo moze biti bolje, jer ako je iko bio u kontaktu sa njima i razgovarao o njihovim projektima i namerama, shvatice koliko je veliko srce tih momaka, i koliko oni imaju hrabrosti i morala, kao poslednji mohikanci, da spasu ono malo sto se spasiti moze u loparama.

Hajde da ih svi podrzimo u njihovom nastojanju i mislim da cemo sa njima i svi mi da se vratimo u lopare, eto mravac ako imas koga da ulaze pare u lopare podrzi ove momke i pare ce ti biti sigurno ulozene, i tebi i tvojim ortacima a mislim na sve ljude iz dijaspore, pa i ja sam bih nesto ulozio u lopare ako ovi momci dodju na vlast.

Dok je SDS-a i ove demokratske opozicije snsd-pdp-sps i sl. ne zelim ni da razmisljam o ulaganju a kamoli sta drugo.

Ne bi bilo lose da se organizujemo na svim nivoima gde je to za nas moguce i da obezbedimo podrsku ovim momcima, ako nista drugo onda verbalnu, da narod shvati gde mu je izlaz iz ove vestacki napravljene anarhije i stihije, da zakoracimo u bolju buducnost!


SMRT DEMOKRATIJI - SLOBODA NARODU!!! duke
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 28 Maj - 21:07

wolfenstein ::
... eto mravac ako imas koga da ulaze pare u lopare podrzi ove momke i pare ce ti biti sigurno ulozene, i tebi i tvojim ortacima a mislim na sve ljude iz dijaspore, pa i ja sam bih nesto ulozio u lopare ako ovi momci dodju na vlast.

...

Ja radim vec na tome da privucem strane investicije u Lopare. Podrzavat cu prvenstveno one ljude kojima je stalo do naroda i stvaranja radnih mjesta.
Vidicemo kako stvari stoje...ako ljudi iz opstine misle da me 'ogule' odoh u drugi grad.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 28 Maj - 21:15

Ovi shto sjede na chelu Skupshtine ili imaju kockarnice ili su ,,strastveni,, kockari ! Tako se kockaju i sa sudbinom NASHE opshtine !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyČet 29 Maj - 14:27

Druze u opstini nema drugog sluha nego puni im dzep ili bezi dalje.
Lepo je to sto ti zelis da pomognes ovoj opstini, ima jos mnogo ljudi koji bi hteli da dodju i uloze pare u tu opstinu i sire ali dokle je god ova garnitura ljudi na vlasti i njihova opozicija koja sa njima suruje to nece biti nimalo realno osim ako imate para za bacanje.
Ja predlazem sigurnije ulaganje na istok i u druge zemlje.
Posle dugog razmisljanja dosao sam do zakljucka da od svih politickih opcija prema mojim saznanjima jedinu sigurnost u loparama za investicije mogu garantovati ovi seseljevi radikali, jer koliko sam proverio jedini nisu ogrezli u kriminal i korupciju,sve dobri i posteni momci iz domacinskih porodica,puni elana i volje da nesto urade i nesto promene u loparama na dobrobit svih.
U svim ostalim partijama su sve sami ratni profiteri,kockari i posleratni tajkuni koji su upleteni u razne malverzacije i vise od toga, tako da nebih sebi savetovao ulagati na trustno podrucje,treba sacekati oktobar i videti ko ce uzeti vlast u loparama.
Mislim da ce bilo koja promena nesto doneti u toj opstini,pa makar i ovi snsd-ovci pobedili samo da se skine sds koji tiranise opstinu 18 godina.
tek onda mozemo ponovo razmisljati o ulaganjima u ovu opstinu.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyČet 20 Nov - 20:24

Nezavisne novine
20.11.2008.
br. 3698

Lopare-Vijesti 30718492nr0
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySre 25 Feb - 8:21

Evo i ,,nashog,, nachelnika ? Laughing

Lopare-Vijesti Radof
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Asfalt !!!   Lopare-Vijesti EmptyPon 3 Avg - 23:03

http://www.opstinalopare.com/cyr/aktuelnosti/082009/put-mrtvica/index.php Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 8 Avg - 16:03

Razriješeno razbojništvo na magistralnoj cesti Orašje-Tuzla

11:12, 18 Juni, 2009

Otuđen novčanik s 4.500 eura i 3.500 kuna, hrvatski pasoš i dva zlatna prstena s dijamantima.

Pripadnici policije MUP-a posavskog kantona otkrili su tri počinioca krivičnog djela razbojništva, koje se dogodilo 17. maja 2009. godine, na magistralnoj cesti Orašje -Tuzla, u mjestu Ugljara-Dusine. Toga dana, odmah iza ponoći, uz upotrebu službene policijske rotacije na vozilu marke “VW pasat”, suzavca i korištenja vatrenog oružja, razbojništvo je počinjeno nad Ivanom M. (51) iz Županje i Ivom M. (60) iz Donje Mahale, općina Orašje.

U saradnji s policijskim agencijama Federacije BiH, Republike Srpske i Brčko distrikta pronađeni su akteri za koje se sumnja da su počinili razbojništvo. To su Miroslav M. (50) iz Lopara, Vojko K. (28) iz Lopara i Fikret E. (37) iz Šibošnice, općina Lopare. Imenovani su prilikom izvršenja razbojništva, a prema izjavi oštećenih, otuđili novčanik s 4.500 eura i 3.500 kuna, hrvatski pasoš i dva zlatna prstena s dijamantima.

http://www.tip.ba/2009/06/18/razrijeseno-razbojnistvo-na-magistralnoj-cesti-orasje-tuzla/
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyNed 9 Avg - 14:12

Dakle jedna tročlana ekipa koju ćemo nazvati "Policijska trojka" i to s pravom, je konačno dolijala i privedena licu pravde. Majku mu, ko im samo nabavi policijsku rotaljku ? Izgleda na crnom tržištu danas možeš nabaviti i helikopter, a ako treba i policijski. U tekstu se izgleda prokrala jedna greškica u imenu Bizinom, piše Vojko umjesto Vajko Knežević. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPon 10 Avg - 0:04

loparac ako ti treba rotacija imam ja jednu za tebe u garazi. skoro nova What a Face
Nazad na vrh Ići dole
stecak




Number of posts : 72
Location : tu u blizini
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2010

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 22 Jan - 15:00

Pricaju da je sinoc ukradeno vozilo "audi 80" iz Pipera vlasnik neki Lazic..
To opet kao i svake zime kradje u Piperima se ne mogu zaustaviti ....

Piperi su najvise na udaru lopova na loparskoj opstini...
Nedajte se majevicani da vas kradu snoozer
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 23 Jan - 9:26

I ja sam chuo,, metalik sive boje,, ukraden izmedju 21.oo i 22.oo order
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
stecak




Number of posts : 72
Location : tu u blizini
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2010

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 30 Jan - 20:58

loparac-98 ::
Dakle jedna tročlana ekipa koju ćemo nazvati "Policijska trojka" i to s pravom, je konačno dolijala i privedena licu pravde. Majku mu, ko im samo nabavi policijsku rotaljku ? Izgleda na crnom tržištu danas možeš nabaviti i helikopter, a ako treba i policijski. U tekstu se izgleda prokrala jedna greškica u imenu Bizinom, piše Vojko umjesto Vajko Knežević. Very Happy Very Happy Very Happy

Opet moramo reci jedan od troclane ekipe opet dolijao. Very Happy ali je kao lisica uvijek
se izvuce.Znaci juce je lisen slobode" jedan"od trojice koji vjecito lijaju a nikako da
dolijaju..
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 30 Jan - 21:48

Znachi dzabe mu je shto zna da ga drze na oku, on opet po starom !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
stecak




Number of posts : 72
Location : tu u blizini
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2010

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 30 Jan - 22:05

Zalosno je ne samo u Loparama nego i u drugim opstinama to sankcionisanje
lica koja cine KD-a je traljavo.Sve se malo progleda kroz prste kao ajd bio je u ratu,ima politicku podrsku od nekog tipa iz politike ili vlasti,rodbina je nekom u vlasti,ajd sirotinja
je i sta ce mu porodica....
Ali to se tolerise toliko i na kraju se samo sankcionise neko za nesto sitnije KD i koji
nema nikoga da ga zastiti ili brani (pravno).
Nego prestupnici uvijek se vrte u krug i svi znamo i sutimo ...
Covjece ozbiljniji "domacini"znaci ljudi u srednjim godinama sa porodicama razmisljaju
i planiraju kako ce da cine krivicna djela..i to rade kao da ujutro idu na radiliste..
Kaze to je posao kao i svaki drugi... nono rtfm
Dali mi to gledamo previse zapadnih filmova il nesto skripi u odgoju i obrazovanju..
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 30 Jan - 22:41

Zao mi je shto tako razmhshljaju....
..a sve je to nama, polako dolazilo sa zapada, od '90.tih da bi se dolaskom SFOR, max. proshirili poslovi sa narkomanijom, prostitucijom, pljachkama.... Crying or Very sad
E sad je druga stvar shto takvi ne haju, i ne plashe se ni koga jer imaju ,,jaku politichku pozadinu,, Mad
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 30 Jan - 23:22

Hehehe. Ne kažu džaba da je "navika jedna muka, a odvika sto muka". Takvi ne bi ni u snu prihvatili neki mizeran posao za solidnu platu.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 5 Mar - 17:20

Лопаре, 04.март 2010. године
Састанак начелника Лопара и градоначелника Брчко дистрикта

На састанку, који је одржан 03.03. 2010. у Лопарама разговарало се и путном повезивању Лопара и Брчко Дистрикта. Том приликом истакнута је потреба за асфалтирањем дијела пута кроз општину Лопаре, Мртвица- Кореташи у дужини од 1,5 км као најкраће везе између Брчко Дистрикта и Угљевика. Влада Брчко дистрикта БиХ, кроз ребаланс буџета, издвојиће за овај пут око 150.000 КМ, договорено на састанку.

Неопходна је јача сарадња Лопара и Брчко дистрикта, констатовано је на састанку начелника општине Лопаре др Раде Савића и градоначелника Брчко дистрикта др Драгана Пајића.

Током састанка договорено је да се заједнички обнови спомен комплекс „Вукосавци“, обиљежје из II свјетског рата, као најзначајнији споменик на овом дијелу РС и БиХ. У протеклом периоду овај спомен комплекс је због ратних догађања запуштен и пријети му опасност од трајног оштећења. Закључено је да је за основну санацију спомен комлекса на Вукосавцима потребно инвестирати близу 100.000 КМ, од чега ће Брчко дистрикт издвојити 10.000 КМ.


Opstina Lopare
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 5 Mar - 20:25

Vlada će pomoći sanaciju posljedica klizišta
Objavljeno u kategoriji:* OSTALO dana 05.03.2010 Pregleda 13 puta, 13 danas

LOPARE, Ministar za ekonomske odnose i regionalnu saradnju Republike Srpske /RS/ Jasna Brkić rekla je danas da će Vlada RS pomoći opštini Lopare u sanaciji posljedica klizišta.

“Nakon što predstavnici Civilne zaštite RS detaljno snime stanje na terenu i utvrde sve štete od klizišta, Vlada RS će interventno djelovati, jer su ljudi zahvaćeni klizištima pretrpjeli velike materijalne štete”, istakla je Brkićeva nakon sastanka sa zamjenikom načelnika opštine Lopare Rankom Todorovićem.

Prema njenim riječima, Vlada RS će sa opštinom Lopare razmotriti sve razvojne projekte i podržati pokretanje proizvodnje radijatora “Termal” u ovoj opštini, jer postoje kontakti sa jednim mađarskim investitorom.

Ona je ocijenila da su Loparama neophodna nova radna mjesta, te da će Vlada u ovoj godini sigurno pronaći i realizovati neke od razvojnih projekta koji će pokrenuti privredni razvoj ovog kraja.

“Vjerujem da će Vlada RS pozitivno odgovoriti na sve naše razvojne projekte i očekujem da će veoma brzo biti sanirane posljedice klizišta, a posebno je urgento stanje kod 5 porodica koje su napustile svoje kuće”, naglasio je Todorović.

Tokom posjete opštini Lopare, Brkićeva je obišla proizvodni pogon tekstilne konfekcije “Kristin Mod” koji svoje prozvode plasira u inostranstvo, te povratničku bošnjačku Mjesnu zajednicu Koraj, gdje se informisala o problemima i planovima ovog voćarskog kraja.
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 5 Mar - 21:31

Da se to nije aktivirao naš narodni poslanik Ugljo u vezi predizborne kampanje koju je obećao svojim biračima ???
Very Happy Very Happy Very Happy
Lopare-Vijesti Ugljesasavicsmall
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 6 Mar - 13:56

Cini mi se da Dodik samo narodu obecava sto narod zeli da cuje, a od toga izgleda nema nsita. I, prosli put kad je gostovao u Loparama je isto obecao da ce otvoriti Termal pa nista do dan danas.
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyUto 13 Apr - 4:02

pocela je predizborna kampanja!
sta reci, svi nasi doskolovani "fakultetski obrazovani" kadrovi u vodecim interesnim grupama (sds,snsd,pdp...) a takodje i na rukovodecim i (ne)odgovornim mestima u opstini ,su u delirijumu!
pocela je sezona paketica,priloga,donacija,levaćenja,presipanja iz supljeg u prazno itd.
za njih su ovo decije radosti!
sada kada je opstina desetkovana,unistena,ruinirana,raseljena i nenaseljena, kada su resursi nestali u "magli", kada vise ne postoji ni nada, krenulo se u novu storiju priprema za nove lazi i lazna obecanja, za nove prevare,pustosenja,otimanja,reketasenja,podmicivanja,precenja i jos mnogo drugih strasnih reci koje se mogu izreci sa tegobom u srcu.
kuda ovo sve vodi, samo bog zna, a mislim da su ovi levati i njega davno presli.
da se razumemo, od preduzeca nema nista, to je u domenu naucne fantastike pokrenuti pogon nakon 20 godina stajanja,iskocivsi iz svetskih trendova u novim tehnologijama, 20 godina bez amortizacije i osavremenjavanja, i sto je najvaznije bez kvalifikovane radne snage koja je sto otisla u penziju, sto u inostranstvo (racunajuci srbiju i crnu goru), sto otislo u vecna lovista.
oni mogu (a to i rade) samo uoci izbora da odaju oko fabrika i da lazu i mazu kako ce to sve da bude dobro kad oni "opet" dodju na vlast,ali od toga nema nista.
i ceste koje asfaltiraju ne rade po prioritetima, pa majku mu valjda prvo treba uraditi prilaz opstini i gradu,napraviti zile kucavice kojim cemo biti povezani sa okolinom i obezbediti sto vecu frekvenciju saobracaja kroz nasu opstinu pa tek onda krenuti sa selima i zaseocima.

ali na sve to mogu samo reci: narod sve zna i sve vidi, a opet na kraju uradi sve naopako, i dzaba pricati i tupiti zube, narod voli kriminalce i lopove, narod voli da ne radi i da nema osnovnih uslova za zivot, narod voli da se pati i da gleda kada ce mu ko udeliti marku, sto su trazili to su i dobili, i ne treba traziti krivicu ni u kome nego u samom narodu.rendeer

puke
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyUto 13 Apr - 10:32

oooo koga to moje ochi vide ! cheers Znachi ,,pochelo je,, ? ! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptyPet 16 Apr - 21:22

nije ni prestajalo Twisted Evil

novo vreme trazi nove ljude i nove snage u narodu cheers

vreme je doslo molitva:

budjenje pocinje drunken
Nazad na vrh Ići dole
stecak




Number of posts : 72
Location : tu u blizini
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2010

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 17 Apr - 19:59

[quote="Mr. Majevica"]oooo koga to moje ochi vide ! cheers Znachi ,,pochelo je,, ? ! Shocked[/quote

Vrijeme je jos malo i izbori... Basketball
Malo smo Sleep alkos connie study ...
Asada ce mo gledati u koga :laz:

Salim se...svugdje kao i u Loparama nije do stranki i programa.Uglavnom je
do ljudi.Neki dan citam u nezavisnim o jednom narodnom heroju iz ww2.
Izmedju ostalog dosta puta je ponovljeno kako je bio humanista i moralista.
I sada uporedjujuci nase heroje il ove u politici koliko imaju morala, humanosti
ili pak postenja i stvarne volje da altruisticki pomognu drustvu gdje ucestvuju
u strukturama vlasti ili pak gdje borave...tesko se moze naci neko da posjeduje
vrline i postenje..vjerovatno je to zaraza unistila koja je zahvatila citavo drustvo
pa su pozitivne osobine veoma rijetke ili tako sklonjene da se ne mogu vidjeti.....
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 17 Apr - 22:36

ljudi moji samo dobro gledajte sta se radi, posle dovedite kusturicu i mozemo snimiti film "loparcani lete u nebo" tease
Nazad na vrh Ići dole
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 13 Avg - 23:46

Asfalt je tako reći na sve strane. Da li će se nadležni "smilovati" i obnoviti već jednom ovaj komadić asfalta prema bolnici. Rupa i rupčurina ima bezbroj. Ta "džada" je od opšteg interesa, a očito je da od krpaže nema ama baš nikakve vajde.
Question Question Question
Lopare-Vijesti Img2113m
Lopare-Vijesti Img2112p
Lopare-Vijesti Img2111b
Lopare-Vijesti Img2110y
Lopare-Vijesti Img2109b
Lopare-Vijesti Img2107a
Lopare-Vijesti Img2108p
Nazad na vrh Ići dole
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti EmptySub 13 Avg - 23:51

Zar nije ta prica o asfaltiranju bila zavrsena? Cemu asfalt kad hocemo nova radna mjesta?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lopare-Vijesti Empty
PočaljiNaslov: Re: Lopare-Vijesti   Lopare-Vijesti Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lopare-Vijesti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Lijepe vijesti
» Vijesti iz SDSa
» Vijesti iz Ugljevika
» Vijesti iz Priboja
» Dobre vijesti iz Lopara "pilana"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Пoлитичкo-eкoмcкa дeшaвaњa y нaшeм кpajy-
Skoči na: