MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Sta su oni radili u Lukavici ?

Ići dole 
+5
Mile_roker
no_name
Slavuj
Mr. Majevica
Djeneral
9 posters
AutorPoruka
Djeneral
Admin
Djeneral


Number of posts : 36
Peпyтaциja : -1
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 26 Mar - 23:03

Погледајте овај блог :

http://nasivrazici2.blog.ba/

Под насловом : Na današnji dan :: 19.Mar.2008. 08:40

Колико знам Лукавица је ,,чисто,, српско село на Мајевици, само не знам шта ли су они радили по Лукавици ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 15:54

Citat :
Na današnji dan :: 19.Mar.2008. 08:40

Na današnji dan,19.marta 1995 u borbenim dejstvima izvođenim na potezu Žunovo-Igličar,živote za odbranu Republike BiH,položili su dvojica naših mladih sugrađana,Šabanović/Safeta/Suljo i Omerčević/Mustafe/Ramiz-Ramić.

U ratu ginu,da bi drugi živjeli,a preživjeli imaju veliki dug prema njima-neka im je vječni rahmet.

VIDI SLIKE

Samo njih dvojica nastradali?
Najvjerovatnije da su imali namjeru silovati, protjerivati i ubijati srpsko stanovnistvo i paliti njihove kuce i imanja u ime tkz. armije BiH i Alije Izetbegovica.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 16:11

Citat :
Zapucalo je 20.marta u 5.oo iz jutra :
Neprijatelj je uspio da probije srpske linije odbrane na Zunovu i Iglicharu i ushao u dio sela Lukavica. Pri tome je, po svom starom receptu, dizao larmu, koristeci megafone i razglas kako bi kod srpskih boraca stvorio paniku.
,, U prvom rovu koji su zauzeli, muslimani su zaklali jednog srpskog borca, pri chemu su koristili megafon, tako da su nashi borici mogli chuti kako zlochinci kolju chovjeka, a taj smrtni ropac je odzvanjao prostorom Lukavice. Od toga se krv ledila u zilama, ali i rastao inat da se zlotvori kazne. ,, - prisjeca se toga xxxxxxx
Probivshi dio srpske linije odbrane, muslimani su upali u zaseoke Todici i Garici i odmah se dali na paljenje kuca, pljachku, ubijanje svega shto se krece ne shtedeci ni domace zivotinje.

U borbama koje su trajale neprekidno 24 sata i vodile se prsa u prsa, neprijatelj je razbijen i potisnut sa teritorije koju je privremeno osvojio. Isti oni zlochinci koji su, onako silni u prvom naletu, u udaru na iznenadjene srpske borce-linijashe, odjednom se pretvorili u kukavice i dali u panichan bijeg, a prvo su nacheti na Zunovu, istom onom brdu gdje su probili srpsku odbranu........


KONFEDERACIJA ZATAJILA
Citat :

Vec prvih chasova muslimanskog napada, na Lukavicu, na neprijateljskoj radio-vezi, bice uhvacena sljedeca poruka: ,, Zashto konfederacija ne radi !? Konfederacijo javi se ! ,, Bila je to poruka jednog od muslimanskih komadanata, upucena hrvatskom bataljonu iz sela Drijencha, bivshoj 115. HVO brigadi, koja nije krenula u napad na srpske polozaje, iako je, ochigledno, drugachije dogovoreno. ,,Konfederacija,, se na toj vezi nije oglasavala. Starjeshina VRS-a nam je rekao da su hrvati iz Drijenche ostali van ovih napadnih dejstava svojih saveznika muslimana. ,, Primjetili smo samo da su pojachali svoju liniju fronta, ali nisu dejstvovali. ,, Iz toga se moglo zakljuchiti da u tuzlanskoj regiji, bash ne cvjeta ljubav izmedju saveznika u tzv. muslimansko-hrvatskoj federaciji. Ili su, mozda Hrvati iz Drijenche zakljuchili da je ova suluda muslimanska ofanziva, unaprijed osudjena na propast i da je samo u ludo izginuti.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Slavuj

Slavuj


Number of posts : 123
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.03.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 18:12

Jeste li citali onu temu (na vrazicima) upucenu Barabi?
Pokretac teme je onaj tip kome se na komentarima neka lujka obraca sa "dajidza" i naziva ga pravim imenom! On se zove Nusret, a mislim da se radi o blavoru...?
Mislim da poznajem tog tipa od prije rata, a cini mi se da ponekad navrati i u Lopare/kaskadu.
Malo cu se pozabavit oko toga jer sam cest gost u kaskadi....javit cu vam Cool
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 18:18

'Ocesh li ,,posalamit',, Nusreta od nas ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Slavuj

Slavuj


Number of posts : 123
Peпyтaциja : 0
Registration date : 12.03.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 19:03

Mr. Majevica ::
'Ocesh li ,,posalamit',, Nusreta od nas ? Very Happy

Ja sam miroljubiv covjek i sjede vlasi su davno uzele svoj danak, ali bih od ovog prije napravio salamu....nego da ga poselamim.
Nazad na vrh Ići dole
no_name

no_name


Number of posts : 304
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 19:26

svi federalci koji dolaze ovde a i na lopare forum su povezani sa loparama i nasim krajem, cakstavise verujem da je jedan od njih, necu imenovati, i zivio nekada u loparama.

ps. moj savet bi bio, manje o njima i manje odlazite na njihove seljacke forume.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyPet 28 Mar - 19:34

Ma oni vishe vole kod nas doc', nego mi kod njih !
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mile_roker




Number of posts : 1
Peпyтaциja : 0
Registration date : 02.04.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 2 Apr - 0:38

Slavuj ::
Jeste li citali onu temu (na vrazicima) upucenu Barabi?
Pokretac teme je onaj tip kome se na komentarima neka lujka obraca sa "dajidza" i naziva ga pravim imenom! On se zove Nusret, a mislim da se radi o blavoru...?
Mislim da poznajem tog tipa od prije rata, a cini mi se da ponekad navrati i u Lopare/kaskadu.
Malo cu se pozabavit oko toga jer sam cest gost u kaskadi....javit cu vam Cool

Heheheh...

Hoces da poselamim nusreta od tebe???

P.S.

Pozdrav svim' posjetiocima ovog lijepog foruma.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Djeneral
Admin
Djeneral


Number of posts : 36
Peпyтaциja : -1
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 2 Apr - 1:22

Ма да се ми вратимо теми, какав Нусрет, једино ако је и он био тада у Лукавици ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyUto 22 Apr - 11:21

U Lukavici su se tad desile mnoge strasne stvari. Jedan stariji covjek, koji je tad i sam ranjen, izvlacio je ranjenike (mnogi su bili iz okoline BN) sa prilicno nepristupacnog terena i na volovskim kolima ih prebacivao do vozila. Kad se preko megafona culo posmrtno kukanje onih koje su klali i mucili, kaze da su volovi od straha i muke skakali i rikali.
Ono sto je takodje strasno je i to da nije stiglo odgovarajuce pojacanje za Lukavicu iz cega mnogi zakljucuju da je u visim krugovima vjerovatno bilo dogovreno da se Lukavica preda. Ako je to istina, trebalo bi suditi svima onima koji su ucestvovali u tome i dozvolili da ljudi nepotrebno i zalud ginu.
Lukavica je sva popaljena, ne znam je li par kuca ostalo.
Lukavicko groblje je demolirano-nadgrobni spomenici su prevrtani i lupani, cak je bilo i iskopavanja kostiju.
Neki koji su u Lukavici umrli tih nesretnih dana, samo su zamotani u carsav i brzo sahranjeni u dvoristu.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyUto 22 Apr - 14:10

Lukavica im je bila ,na meti non stop, od kad je rat pocheo , ni sam ne znam koliko su je vishe puta palili i pljachkali... Mad
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyČet 24 Apr - 14:00

Poshto se nastavlja ova pricha na lopare.net da je prenesem i ovdje :

Citat :
Jučer, 08:10 #2
drugi način
Stalni gost




Registrovan: 24.09.2007.
Lokacija: uglavnom BiH
Postovi: 361

--------------------------------------------------------------------------------

A da li neko zna istinu o mr. Abdulahu Kovacevicu iz Vrazica, on je otet i ubijen puno prije pocetka ratnih sukoba i to bas na lokalitetu Lukavice.

Ne sporim da nije bilo zlocina nad srbima tokom rata, ali eto bar je bila borba ¨prsa u prsa kako ti mrav kazes¨, ali sta je sa onima koji nisu drzali puske u rukama a ubijeni su.


drugi način
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku drugi način
Nađite Više Postova Korisnika drugi način

Jučer, 10:33 #3
mrav
Forumski inventar Smile




Registrovan: 16.06.2004.
Lokacija: Ratkovići
Postovi: 5243

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by drugi način

Ne sporim da nije bilo zlocina nad srbima tokom rata, ali eto bar je bila borba ¨prsa u prsa kako ti mrav kazes¨...

Znaci "borba prsa u prsa" i uhvate vojnika, 'prikljuce' ga na megafon(na tenane) i pocnu ga klati i mrcvariti da bi to srpski vojnici, koji su naravno samo par metara(mozda dva-tri metra) udaljeni, mirne duse slusali.

Ako je za tebe to "borba prsa u prsa" koju ti ovdje pravdas onda si ti umobolan.
__________________

Naprijed Srpska!


mrav
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku mrav
Posjetite HomePage Korisnika mrav
Nađite Više Postova Korisnika mrav

Jučer, 13:31 #4
Aspirin
Stalni gost




Registrovan: 27.02.2007.
Postovi: 914

--------------------------------------------------------------------------------

кажу да је Абдулах умро од инфаркта
__________________
Protiv glavobolje i guste krvi


Aspirin
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku Aspirin
Nađite Više Postova Korisnika Aspirin

Jučer, 15:20 #5
realan
Banovan


Registrovan: 23.04.2008.
Postovi: 2 Lažeš mrave

--------------------------------------------------------------------------------

Pošto sam bio jedan od sudionika navedenih događaja, moram malo pojasniti stvari.
Ni jedan vojnik nije zaklan, to tvrdim 100%.
Ozvučenje i megafoni jesu bili i na njima su se mogli čuti samo glasovi jednog hodže i jednog pjevača, ničiji više.
Nije tačno da su se borbe vodile prsa u prsa. Srpski borci su odmah pobjegli čim je zapucalo, a mi smo se povukli slijedećeg dana najviše zbog kiše i snijega koji su padali jernismo imali organizovanu logistiku.
Da su neki manijaci (specijalci-pljačkaši) ubijali stoku i živinu, to je tačno, ali civile nije niko ni vidio a kamoli pipnuo.
Sa sigurnošću ti mogu reći da smo sve ranjenike prenijeli do saniteta isto kao i naše borce, te da su oni ljekarski zbrinuti a poslije su otišli u razmjenu.


Taj tvoj xxxx laže.

Istina je da smo se mi povukli isključivo zbog vremenskih neprilika i zbog toga što nam nije došla smjena. Ja sam bio na položaju na Igličaru i povukao sam se a da nisam vidio ni jednog srpskog vojnika da nas napada.
Znaju to sigurno oni koji su nakon 12 sati zaposjeli onaj rov na Igličaru, gledao sam sa svog novog položaja kako se prikradaju tom rovu i upadaju u njega. Čak smo ostavili i telefonske žice tamo pa smo se kasnije zezali telefonom.

E to je mrave prava istina.
Jedino što mogu reći na ove sve toje komentare do kojih sam došao, jeste brate da ti živiš izgleda u nekoj vrsti izolacije i da se vjerovatno družiš sa bolesnicima koji su opterećeni ratom.
Jebiga stvarno mi je žao što ima mnogo takvih ljudi u Srpskom narodu, koji truju sve oko sebe.

..........
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyČet 24 Apr - 14:00

......

Citat :
Jučer, 15:23 #6
realan
Banovan


Registrovan: 23.04.2008.
Postovi: 2

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by mrav
Znaci "borba prsa u prsa" i uhvate vojnika, 'prikljuce' ga na megafon(na tenane) i pocnu ga klati i mrcvariti da bi to srpski vojnici, koji su naravno samo par metara(mozda dva-tri metra) udaljeni, mirne duse slusali.

Ako je za tebe to "borba prsa u prsa" koju ti ovdje pravdas onda si ti umobolan.


E moj jarane, ni najbrži trkač ne bi taj dan uspio stići i uhvatiti nekog Srpskog borca, a kamoli da ga posle na razglas kolje. Smiješno je to što pišeš.




realan
Pogledajte Profil Korisnika
Nađite Više Postova Korisnika realan

Jučer, 15:35 #7
mrav
Forumski inventar Smile




Registrovan: 16.06.2004.
Lokacija: Ratkovići
Postovi: 5243

--------------------------------------------------------------------------------

Znaci ti kazes da laze otac poginulog borca koji mi je tu pricu potvrdio?
Dobro, ovdje na forumu mozes sve pisati, ali bi volio da mi ispricas tvoju istinu u cetiri oka.
Evo ja cu doci uskoro u Lopare pa da mi ti ispricas sve to sto si napisao ovdje.
Mogu doci i sa covjekom ciji je sin tad nastradao.
__________________

Naprijed Srpska!


mrav
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku mrav
Posjetite HomePage Korisnika mrav
Nađite Više Postova Korisnika mrav

Jučer, 22:07 #8
Gavresa
Ribar




Registrovan: 24.11.2007.
Lokacija: Kraj jezera
Postovi: 171

--------------------------------------------------------------------------------

Srpski borci su odmah pobjegli čim je zapucalo, a mi smo se povukli slijedećeg dana najviše zbog kiše i snijega koji su padali jernismo imali organizovanu logistiku.
Da su neki manijaci (specijalci-pljačkaši) ubijali stoku i živinu, to je tačno, ali civile nije niko ni vidio a kamoli pipnuo.
Sa sigurnošću ti mogu reći da smo sve ranjenike prenijeli do saniteta isto kao i naše borce, te da su oni ljekarski zbrinuti a poslije su otišli u razmjenu.

nije mi jasno zasto LAZES,vi da ste nosili nase ranjenike u ambulante,lecili i posle razmenjivali.
a to sto prica mrav je istina 90% jer vi ste takvi ljudi i od vas je svasta za ocekivat.....


Gavresa
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku Gavresa
Nađite Više Postova Korisnika Gavresa

Danas, 01:09 #9
Pedja
Administrator




Registrovan: 09.01.1992.
Lokacija: Lopare / Banja Luka
Age: 24
Postovi: 2454


--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by realan
Srpski borci su odmah pobjegli čim je zapucalo, a mi smo se povukli slijedećeg dana najviše zbog kiše i snijega koji su padali jernismo imali organizovanu logistiku.

Sta je ovo...?

Ciao!
__________________







Pedja
Pogledajte Profil Korisnika
Posjetite HomePage Korisnika Pedja
Nađite Više Postova Korisnika Pedja

Danas, 09:26 #10
Korisničko ime
Novajlija


Registrovan: 23.04.2008.
Lokacija: R.S.
Age: 21
Postovi: 3

--------------------------------------------------------------------------------

ne znam uopste sto se udostojiste odgovora turcima.
A za ranjenike je sledeca istina, 3 turska za 1 srpskog izmasakriranog borca.
mamu im j....
__________________
Ja sam ođe najpametniji!


Korisničko ime
Pogledajte Profil Korisnika
Pošaljite Privatnu Poruku Korisniku Korisničko ime
Nađite Više Postova Korisnika Korisničko ime

Danas, 11:11 #11
no_name
Spamer ipo Smile




Registrovan: 16.11.2003.
Postovi: 3735

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by Korisničko ime
ne znam uopste sto se udostojiste odgovora turcima.
A za ranjenike je sledeca istina, 3 turska za 1 srpskog izmasakriranog borca.
mamu im j....

sta ti pricas.
__________________
If everything goes wrong, blame the guy who can't speak English.
Wenn alles schief geht, schieben Sie es auf den Typen, der kein Englisch kann.

Homer Simpson

..........
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyČet 24 Apr - 14:01

........

Citat :
Danas, 11:48 #12
takisa
Novajlija


Registrovan: 24.04.2008.
Postovi: 1

--------------------------------------------------------------------------------

Реалан, ја сам лично био у борбама за враћање Жунова и Игличара.
Послије ваше арлауке и паљења кућа по Лукавичким засеоцима, ми смо кренули са враћањем положаја на Жунову. Није истина што тврдиш да вас није било и да сте се одмах повукли, на самом приласку роовима на Жунову отворена је јака пјешадијска ватра и том приликом лакше су рањена два борца. Онда је кренуо противнапад и ви сте се разбјежали оставивши једног свог убијеног војника. Борбе прса у прса су биле, у ствари ваши су замјенили нас, јер смо имали униформе сличне вашим, а и као што кажеш вријеме је ужасно било и једино је то што кажеш истина. Ваши су имали траке зелено-бијеле на рамену ради распознавања.
Дошавши горе затекли смо на једном мјесту 5-6 убијених наших бораца, један од убијених је имао повелику рану на врату (не могу гарантовати да је заклан)...Зато ти што кажеш, да си био на Иглчару, но можеш знати шта је било на Жунову....
На Игличар смо сутрадан у јутро кренули, уз ,,пратњу,, ваших граната све док нисмо дошли испод водоводног базена, у тим рововима вас није било. Али било вас је у ровуу на самом крају Игличара према цести..Ту сам видио једног како се ,буквално шета, као да се ништа не дешава, ,,обилази линију,, ...снимивши ситуацију, почиње акција ,прво са Прагом која је веома ефикасно прочешљала терен испод и по самом рову, тад настаје искакање ваших из тог рова, тако да смо их бројали колико их је било.... тек онда смо пришли и ушли без икаквих проблема...Са Обора (ваших положаја) је непрекидно отварана ватра из ПАМ по нама ,јер сте иначе тај дио линије Игличара држали као на длану....Ту смо наишли на трагове (локве крви) ,касније је установљено да има и несталих српских бораца који су одведени....Касније је била размјена али колико ја знам размјењени су убијен српски борци !
И смао да ти кажем ово, на овом нашем мајевичком ратишту, ми смо водили чист одрбрамбени рат, без упада на ваше линије, а не као ви честим упадањима и паљењима све што је српско. Гдје год сте ,,,упали,, затечена су масакрирана тијела српских војника....
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyČet 24 Apr - 16:58

Mr. Majevica ::
Poshto se nastavlja ova pricha na lopare.net da je prenesem i ovdje :

Evo ti hrabrosti muslimanskih boraca... POGLEDAJ OVDE

POGLEDAJ IH OVDE KAKO SU SE RAZBASHKARILI serbian

kolo kolo kolo
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySub 20 Sep - 23:23

Налетјех у вези Жунова 1995. на ова два њихова видеа:





А и на ФБ страници 3. мајевичке с епише о томе:

https://www.facebook.com/notes/%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0/%C5%BEunovo-19031995/809291115788756
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyNed 22 Mar - 15:28

Sta su oni radili u Lukavici ? 45175_526367814081089_1450473210_n  Sta su oni radili u Lukavici ? 45252_526367900747747_334324524_n



Видео са странице Associated Press

http://www.aparchive.com/metadata/Bosnia-Battle-Rages-For-Hills-Overlooking-Tuzla/a6e46274c0d609bed778f593b7dcdac4?query=tuzla¤t=1&orderBy=Relevance&hits=223&referrer=search&search=%2fsearch%3fquery%3dtuzla%26allFilters%3dGeneral%2520news%3aSubject%2cWTN%3aSource%2cWar%2520and%2520unrest%3aSubject&allFilters=General+news%3aSubject%2cWTN%3aSource%2cWar+and+unrest%3aSubject&productType=IncludedProducts&page=1&b=dcdac4
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Prolaznik

Prolaznik


Number of posts : 281
Age : 53
Location : Koridor, malo južnije od Lončara
Peпyтaциja : 4
Registration date : 16.04.2014

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 25 Mar - 19:06

Pamtim taj ponedeljak 20. marta 1995. godine, kad su Muslimani napali položaje VRS na Majevici k'o da je juče bilo. Taj dan su i trojica boraca iz Pelagićeva poginuli na Banj Brdu, a bili su pripadnici 3. MPOAP-a, čini mi se. Neki su i zarobljeni, razmjenjeni su tek poslije Dejtona, u januaru 1996. godine. Detonacije su se čule i do položaja 3. Posavske brigade, na jugozapadnom dijelu koridora, prema Gradačcu, danas blizu pijace Arizona. Kol'ko me sjećanje služi, početkom aprila vodile su se borbe za Teočak.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 25 Mar - 19:36

Тако је Пролазниче. Водили су се борбе за релеј на Столицама, које су успјешно одбрањене, а тај дио ратишта се веже и за линије одбране око Прибоја тј. око Теочака.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 25 Mar - 21:34

@takisa
"Дошавши горе затекли смо на једном мјесту 5-6 убијених наших бораца, један од убијених је имао повелику рану на врату (не могу гарантовати да је заклан")...


Ne znam dal' se radi o istom dogadjaju, al' gledajuci ovaj drugi snimak o Zunovu, vidi se da su petorica srpskih vojnika zivi zarobljeni. Jedan od njihovih vojnika rece: "imamo petoricu zarobljenih....joj sta rade ljudima". Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 25 Mar - 22:23

Знам лично Такишу са некадашњег лопаре. нет форума. И то се односи управо на овај догађај сниман на Жунову у марту 1995.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 20 Maj - 13:06

Mr. Majevica ::
Налетјех у вези Жунова 1995. на ова два њихова видеа:





А и на ФБ страници 3. мајевичке с епише о томе:

https://www.facebook.com/notes/%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0/%C5%BEunovo-19031995/809291115788756

Сутрадан послије начињених ових снимака, у силном бјегу ,,Апача,, припадника 211. бригаде тзв ,,Армије БиХ,, из Сребреника, али и злочинци нису прошли без губитака. Шефик и Мекензи су то диваљње по српској Лукавици платили.

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/s720x720/11075005_687608604683823_3040335211368825088_n.jpg?oh=212290500bd21308fbf4425f41d03796&oe=55C2683F 

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11081340_687606904683993_7865179449155649196_n.jpg?oh=5f176d80d28d0ca0fc67a775eb0d627c&oe=55C30C42
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySre 1 Jul - 19:50

Ускоро ћу детаљније обрадити овај догађај на Жунову, чим добијем имена ове петорице заробљених, па на звјерски начин убијених мученика.

Па је могуће да буде подигнута тужба за намјерно злостављање и убијење ратних заробљеника.
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySub 17 Feb - 15:42

Испливао још један муслимански снимак из Лукавице, јул 1995. Виде се опљачкане и уништене куће српских домаћина у засеоцима Филиповићи, Тодићи...

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
mrav

mrav


Number of posts : 2150
Peпyтaциja : 1
Registration date : 30.11.2009

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptySub 17 Feb - 18:12

Islamofasisticka vojska Alije Izetbegovica je ubijala civile,pljackala i pustosila srpska sela.
Tako su oni navodno branili "svoju BiH" ubijanjem nevinih Srba.
Vukla ih krv i tradicija iz drugog svjetskog rata njihovih ustaskih i handzdar divizije predaka.
Cuj oni se brane paleci srpska sela. Bolesnici!
Mogli su se oni braniti u Humcima, Nahviocima,Celicu i drugim islamskim mjestima.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? EmptyNed 18 Mar - 21:44

Стиже још видеа из, тада окупиране Лукавице. Цесте. Стигла им помоћ из Теочака.


Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Sta su oni radili u Lukavici ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta su oni radili u Lukavici ?   Sta su oni radili u Lukavici ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta su oni radili u Lukavici ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Oдбpaмбeнo - oтaџбинcки paт :: Majeвицa 1992. - 1995.-
Skoči na: