MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Starinski predmeti

Ići dole 
+17
rastic
Pantelija
smokvica
slavek
Dr.Majevica
zabrdjac
loparac-98
Tojic
Saša
Jankovljev
Baja
Kym
đurić
wolfenstein
Mare
Mr. Majevica
lija
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 24 Apr - 16:12

Kad slusamo price starijih, cesto cujemo pominjanje nekih predmeta kakvi se danas mozda daju vidjeti samo u nekom muzeju, tipa verige, drljaca, prakljaca, preslica, vreteno, zemljana pec, lampa...
Hajde da napravimo spisak onih predmeta koji su danas rijetko u upotrebi, a bilo bi pozeljno i da ih opisemo, ako vec ne mozemo i da slikamo, kako bi se to sacuvalo od zaborava. Neki sigurno imaju zive starije pretke od kojih bi mogli o tim predmetima vise da cuju.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 24 Apr - 17:41

malo modernija sprava je shish za przenje kafe ?
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptySub 26 Apr - 16:24

Kinjish - alat slichan oblicu koji sluzi za prorezivanje zlijebova na shashavcima .


Poslednji izmenio Mare dana Čet 22 Maj - 14:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptySub 26 Apr - 16:31

Maklje - takodje stolarski alat sluzi za obradu drveta.
Bradva[b] -Sjekira za tesanje drveta , razlikuje se bradva za ljevorukog i denorukog majstora .
[b]Vijara
- Naprava za provejavanje psenice .
Sijenski oic - posebno napravljen dodatak za volovsku zapregu za prevoz sijena .
Zrvanj- Mali kucni mlin
Dolaf- Polica za ostavljanje vrijednijih stvari
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 22 Maj - 14:41

Starinski predmeti 100-0155-1027112

E ovo je Kinjish .
Nazad na vrh Ići dole
wolfenstein

wolfenstein


Number of posts : 359
Location : Velika Srbija
Peпyтaциja : 0
Registration date : 16.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptySre 28 Maj - 21:53

Onaj lik sto prodaje kucne ljubimce na autobuskoj stanici u beljini otkupljuje razne starine i ne pita posto,ne znam za koga radi, verovatno za nekog iz inostranstva, pa ko hoce da unovci to sto ima eto mu sanse.
Inace sam protiv toga da se te starine iznose vani, uopste ih ne bih prodavao,neka ih neka stoje ,ne jedu hleba.
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 29 Maj - 11:04

Mare ::
Starinski predmeti 100-0155-1027112

E ovo je Kinjish .
Je li ovaj predmet u potpunosti izasao iz upotrebe?
Ja ne znam ni sta je shashavac, niti zlijeb, tako da uopste ne razumijem opis namjene ovog predmeta.

A, sto se tice prodaje starina u inostranstvo, to mogu razumjeti da rade oni kojima je teska nuzda za novac koji kod nas nije lako zaraditi i kad hoces da radis, a s druge strane to je zlocin nad nasom tradicionalnom zaostavstinom.
Pogledajte samo ovu tragediju da Majevica ima samo ovaj nas virtualni zavicajni muzej, a ne i neki koji bi se negdje na Majevici mogao posjetiti. Sad
Nazad na vrh Ići dole
đurić

đurić


Number of posts : 23
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.03.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 29 Maj - 11:12

Ja sam pre neki dan bio u Nemačkoj, pa sam posetio neki muzej kafe i video dosta stvari sa našeg područja bivše Jugoslavije, između ostalog ispod svakog predmeta pise odakle potiče i gde je napravljen.
Šteta sto se to iznosi iz zemlje ali isto tako nemoguće je to sprečiti...
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 29 Maj - 11:32

lija ::
Mare ::
Starinski predmeti 100-0155-1027112

E ovo je Kinjish .
Je li ovaj predmet u potpunosti izasao iz upotrebe?
Ja ne znam ni sta je shashavac, niti zlijeb, tako da uopste ne razumijem opis namjene ovog predmeta.

A, sto se tice prodaje starina u inostranstvo, to mogu razumjeti da rade oni kojima je teska nuzda za novac koji kod nas nije lako zaraditi i kad hoces da radis, a s druge strane to je zlocin nad nasom tradicionalnom zaostavstinom.
Pogledajte samo ovu tragediju da Majevica ima samo ovaj nas virtualni zavicajni muzej, a ne i neki koji bi se negdje na Majevici mogao posjetiti. Sad

Kinjiš je izashao iz upotrebe prije skoro pedeset godina , a Šašavak je ručno obrađena daska , koja je služila kao zidni segment drvenih zgrada. Znači kad praviš udžeru , od šašavaka sklapaš zidove . A žlijeb ti je žlijeb Question .
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 29 Maj - 11:42

Hvala Mare, sad je jasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 29 Maj - 17:15

Mare ::


Kinjiš je izashao iz upotrebe prije skoro pedeset godina , a Šašavak je ručno obrađena daska , koja je služila kao zidni segment drvenih zgrada. Znači kad praviš udžeru , od šašavaka sklapaš zidove . A žlijeb ti je žlijeb Question .

Eto, a kod mene kad se pravi udzera, mi zidove pravimo od brvana. Very Happy (udzera brvnara)

_________________
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 12 Jun - 21:39

A shta je sa shtula ? Vi sve neke ,,alatke,, spominjete, a nishta za razonodu Laughing ?
Jel' ko hod'o pomocu njih ? Da li ste ih Vi pravili ? Kako, da li od nekih letvi, ili od grane nekog drveta ? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 12 Jun - 22:31

Evo nekih starinskih predmeta KLIK OVDE
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 12 Jun - 22:37

Ti bi Baraba morao da znas neke da opises. Mladji narastaji vise ne znaju sta je sta, cak za mnoge nazive nisu nikad culi.
Kako bi bilo super da imamo slike s opisima od svih tih predmeta, ili jos bolje sve njih u pravom majevickom muzeju.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptySre 30 Jul - 13:57

Stan
Vec se pominjao na ovom forumu i predpostavljam da znate o chemu je rijech.
Znaci , mashina za tkanje , na kojoj su radile iskljuchivo zhene .
Neki od dijelova Stana za tkanje su : Brda , Nite , Chunak itd .
U majevichkom rijechniku je poznat izraz : svela-sveo u tanke nite - shto bi u prevodu znachilo priveo-la kraju posao .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptySre 30 Jul - 14:38

Mare ::
Stan
Vec se pominjao na ovom forumu i predpostavljam da znate o chemu je rijech.
Znaci , mashina za tkanje , na kojoj su radile iskljuchivo zhene .
Neki od dijelova Stana za tkanje su : Brda , Nite , Chunak itd .
U majevichkom rijechniku je poznat izraz : svela-sveo u tanke nite - shto bi u prevodu znachilo priveo-la kraju posao .


Starinski predmeti 2q085xx
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 31 Jul - 7:53

Blagodarim na fotografiji :thumleft: .
Nazad na vrh Ići dole
Baja

Baja


Number of posts : 289
Peпyтaциja : 0
Registration date : 03.03.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 31 Jul - 19:06

U Etnom selu se moze vidjeti dosta starina. Inace ova slika je odlicna cheers
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 31 Jul - 19:45

Ima ovakav stan u Etno selu, al' mu nemo'sh pric, gore na gredama....valjda da ko ne ,,uiti,, Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 28 Avg - 13:13

Jel zna neko shta je "Rubinjač" ?
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 28 Avg - 23:43

Rubinjac je motka na kojoj su zene nosile rubine (ves) na pranje.

Mare, a znas ti sta je:

- parijenca
- prakljaca
- cijedj


________________
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 28 Avg - 23:58

Kym ::
Rubinjac je motka na kojoj su zene nosile rubine (ves) na pranje.

Mare, a znas ti sta je:

- parijenca
- prakljaca
- cijedj


________________

Parijenca znam sta je al se ne mogu sjetiti Very Happy
Prakljaca je ono drvo za prati rublje na potoku ili viru..
Cijedj je u mene baba pravila od pepela za prati kosu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPet 29 Avg - 1:59

BARABA ::


Parijenca znam sta je al se ne mogu sjetiti Very Happy

Ajde sjeti se, nemoj da uzimam rubinjac u ruke. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 1 Sep - 3:29

Na ovoj fotki imamo neki krcag, mlin (pomoc-ne znam za sta-kafu, biber...?) i staru peglu na zar.
Starinski predmeti 2056673350103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 1 Sep - 3:32

Ko zna kako se zove ova sprava, ja sam zaboravila, a mislim da se koristi za namotavanje ispredene vune. Ako neko zna nesto preciznije, molim da napise.
Starinski predmeti 2117421870103501063S600x600Q85
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 1 Sep - 17:37

Sprava se zove čekrk, a vec si objasnila cemu sluzi.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 1 Sep - 22:25

Kym ::
Rubinjac je motka na kojoj su zene nosile rubine (ves) na pranje.

Mare, a znas ti sta je:

- parijenca
- prakljaca
- cijedj


________________


Imam u kokoshincu dvije parjenice , kokoshi sad u njih nasjedaju .
Ako znam za rubinjach valjda znam i za prakljachu .
A Cijedj , znam da se pravi sa pepelom da bi se prala kosa , ali stvarno nisam imao priliku da vidim.
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:13

Starinski predmeti 2233643150103501063S600x600Q85

Ko zna kako se zove ovaj predmet i cemu sluzi?
Ja sam bila fotograf, jer volim te starinske predmete, ali ne znam npr. sta je ovo.


Poslednji izmenio lija dana Uto 2 Sep - 18:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:17

lija ::

Ko zna kako se zove ovaj predmet i cemu sluzi?
Ja sam bila fotograf, jer volim te starinske predmete, ali ne znam npr. sta je ovo.

To je isto jednavrsta cekrka lijo, samo sto na njemu fali dijelova kolko vidim..
Vamo lijevo se namota kudelja na taj chandrk i onda se to vrti i vamo ispada pletivo
Very Happy


Poslednji izmenio BARABA dana Uto 2 Sep - 18:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:19

Ne mogu da zamislim kako to funkcionise, vjerovatno se davno koristilo. Ja znam samo za onu obicnu preslicu sto lici na lopatu ravnu, na kojoj stoji vuna koju neko prede i namotava na vreteno. Jedva se sjetih naziva vreteno. Shocked Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:25

lija ::
Ne mogu da zamislim kako to funkcionise, vjerovatno se davno koristilo. Ja znam samo za onu obicnu preslicu sto lici na lopatu ravnu, na kojoj stoji vuna koju neko prede i namotava na vreteno. Jedva se sjetih naziva vreteno. Shocked Embarassed

Eto vidis... ovo je doslo posle toga... to bi se moglo nazvat mashinerija Very Happy
Al malo je njih bilo koji su imali to, jer je iziskivalo umijece i sto bi se reklo to se radilo na veliko... onome ko je imo par ovaca, i trebo isplest par carapa i jedan sviter, nije se ni isplatilo kupovat tu mashineriju
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:31

Starinski predmeti 2784087140103501063S600x600Q85

Sta sve imamo na ovoj fotografiji? Ja npr. nisam sigurna da li je ono desno sargija?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 2 Sep - 18:45

lija ::


Sta sve imamo na ovoj fotografiji? Ja npr. nisam sigurna da li je ono desno sargija?

Jok bre, to su gusle kolo
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 9 Sep - 22:12

Parjenica
Starinski predmeti Parjenicawg1
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 9 Sep - 22:13

Cunak i ?
Starinski predmeti Normalcunakikoloturert7
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 9 Sep - 22:14

Vijara
Starinski predmeti Normalvijaraex5
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyUto 9 Sep - 22:14

Planka
Starinski predmeti Rucnapilaxu8
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 1:42

Oblic
Starinski predmeti 2899969620103501063S500x500Q85

Starinski predmeti 2398323120103501063S500x500Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 1:45

Ovo je casica (ako se ne varam za naziv) od kakvih su se mnogo sastojale starinske zemljane peci. Oblik joj je takav-udubljen, kako bi sto duze zadrzavala toplotu i vise grijala.
Starinski predmeti 2789847620103501063S500x500Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 1:47

Kvaka na vratima stare kuce-rucni rad iz 1926.
Starinski predmeti 2418172320103501063S500x500Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 2:13

Drvena duga kutlaca
Starinski predmeti 2292628510103501063S500x500Q85
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 2:24

Na ovoj slici imamo: civiluk, sitku i u njoj oklagiju i jos nesto. Zna li neko sta je ovo u sitki i sta su ovi predmeti oko nje? Na fotki je detalj s jednog mosta u Ljubljani.
Starinski predmeti 2504263970103501063S500x500Q85
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 9:40

Neko je bio skoro kod kuce i nije gubio vrijeme.
Nazad na vrh Ići dole
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPon 29 Sep - 13:27

lija ::
... jednog mosta u Ljubljani.

Тромостовје се зове, познато архитекурно дјело Јожета Плечника. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 8 Jan - 21:48

Чему је ово служило?

Citat :
Starinski predmeti Dsc00905xy1

Starinski predmeti Dsc00904wc1

Nazad na vrh Ići dole
Tojic

Tojic


Number of posts : 335
Peпyтaциja : 1
Registration date : 21.03.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 8 Jan - 21:53

Za komljenje kukuruza
Nazad na vrh Ići dole
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyČet 8 Jan - 22:13

Хвала на тако брзој интервенцји Very Happy

Да не будим родитеље, шта значи комљење?
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPet 9 Jan - 9:40

Citat :
Да не будим родитеље, шта значи комљење?

Odvajati zrno od klipa (tekunke)..

detaljnije imash chak i pjsmu o tome http://www.mr-majevica.freewebpages.org/TekunkaKuruz.htm
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Saša




Number of posts : 232
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPet 9 Jan - 9:43

Јел има ико искуства са том справом јер по пјесми судећи некога су бољели прсти Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti EmptyPet 9 Jan - 9:47

IIoII U pjesma je posvecena nome ko nije ni imao tu spravu, nego jadan, ruchni rad ! IIoII
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sponsored content





Starinski predmeti Empty
PočaljiNaslov: Re: Starinski predmeti   Starinski predmeti Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Starinski predmeti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: 3aвичajни мyзej Majeвицe-
Skoči na: