MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Fudbalska reprezentacija Republike Srpske

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptyUto 1 Jul - 14:05

RS od prije par dana, tacnije 27.06.2008. ima i vlastitu reprezentaciju! cheers pivo serbian

A sta se o tome pise sa druge strane grane?
24SI:
Petković u sastavu reprezentacije Republike Srpske: "Poziv će dobiti Zvjezdan Misimović, Branimir Bajić, Zlatan Muslimović..."24SI - Dio medija u Republici Srpskoj posljednjih dana bavi se najavom okupljanja A fudbalske reprezentacije manjeg bh. entiteta. Povod je utakmica fudbalskih reprezentacija Republike Srpske i Srbije, a u planu je odigravanje i prijateljskog meča protiv selekcije španske pokrajine Katalonije.

Generalni sekretar FS Republike Srpske Rodoljub Petković, tvrdi da će selekcija RS-a igrati prijateljske utakmice kad god bude u prilici. I dok u Federaciji negoduju zbog "egzibicije" entitetskog Saveza iz Banja Luke, igrači,navijači i struka u RS sa oduševljenjem čekaju nastup njihove fudbalske selekcije

"Podigla se prašina bez ikakvog povoda. Nije ovo nikakav zločinački pokušaj razdvajanja države, niti rušenja Saveza. To je sasvim normalno i legitimno pravo da reprezentacija Republike Srpske igra utakmice. Meni je glupo uopšte da govorim o tome, ali evo kad se već otvorila tema, bolje je da se javnosti daju prave informacije. RS je već igrala i igraće utakmice i o tome nema šta da se govori", kaže Petković.

Generalni sekretar N/FS BiH Munib Ušanović, kaže, da nema nikakvih informacija o odigravanju utakmice sa Katalonijom.

"Da budem iskren, ne znam ništa o utakmici. Što se tiče reprezentacije RS, oni mogu igrati utakmicu, ali uz odobrenje krovnog Saveza. Odobrenje ne izdajem ja, već Predsjedništvo. Da budem iskren, i Bosna i Hercegovina je igrala samo protiv Crne Gore, kada je ona bila dio zajednice sa Srbijom, ali smo odobrenje tražili od FS SiCG", kaže Ušanović.

Predsjednik Saveza Iljo Dominković, tvrdi, da odluku o tome; hoće li se dati odobrenje selekciji RS za odigravanje međunarodne utakmice, donosi Izvršni odbor Saveza, a ne Predsjedništvo.

"Naša fudbalska vlada broji 15 članova i za donošenje bilo koje, pa i ove odluke potrebno je 12 glasova. To je ono što ja mogu kazati na ovu temu. Dakle, na Izvršnom odboru je da se odredi, a ne na Predsjedništvu Saveza", kaže prvi čovjek bh. kuće fudbala.

Konkretniji od Ušanovića bio je bivši legendarni napadač, a sada menadžer A reprezentacije Elvir Bolić.

"To nije dobro ni sa Savez, ni za fudbal u BiH. Zbog čega da sada reprezentacija RS-a igra međunarodne utakmice, šta se time želi poručiti? Ili da reprezentacija Federacije BiH hoće da igra neke utakmice sa određenim pokrajinama u Evropi. Mislim da to nije dobro i daje neku lošu poruku. Trebamo jačati reprezentaciju Bosne i Hercegovine", smatra Bolić.

Među kandidatima za dres RS-a, našlo se i ime bivšeg kapitena BiH Zvjezdana Misimovića. On je još prije godinu dana, kada se i počelo sa najavama okupljanja A selekcije RS-a, kazao:

"Pa, to su budalaštine. Čuo sam od pojedinih kolega da se i moje ime nalazi na spomenutom popisu. Mene osobno niko nije kontaktirao, a i da jeste nema šanse da bi se odazvao. Iznenađen sam kako uopšte neko može pisati takve gluposti. Moja je reprezentacija samo Bosna i Hercegovina i druge nemam", ustvrdio je Misimović.

Pored Misimovića na spomenutom popisu igrača koji će, eventualno nastupiti za selekciju RS navode se i imena Vladana Grujića, Darka Maletića, Ognjena Koromana, Branislava Krunića, Save Miloševića, Nenada Stojanovića, Ninoslava Milenkovića, pa i ime Petra Jelića, čiji je otac pokojni Milan Jelić svojevremeno bio predsjednik N/FS BiH! Neki su igrači odmah pristali igrati, pojedini su neodlučni, a neki su odbili bilo kakav razgovor na tu temu.

Devetnaestogodišnji vezista Borusije Menhengladbah Marko Marin, koji je rođen u Bosanskoj Gradiški, jedan je od najboljih mladih igrača u Njemačkoj. S obzirom na to da Fudbalski savez Republike Srpske planira okupljanje A selekcije i odigravanje nekoliko prijateljskih utakmica, Marin je za beogradske medije najavio da je zainteresovan da igra za RS ukoliko dođe poziv.

"Svakako da bih igrao, jer u svakoj pauzi ja dolazim u Podgradac, odakle su mi roditelji. Sve, međutim, zavisi od termina u kojima bi se igrali ti mečevi, kao i od stavova Fudbalskog saveza Njemačke i mog kluba", naglašava Marin.

Petković u mogućoj utakmici vidi šansu za selektora naše najbolje selekcije.

"Zašto nebi selektor Meho Kodro pogledao neke kandidate koji budu igrali za reprezentaciju RS-a? Mislim da okupljanje ove reprezentacije može biti samo pozitivno za naš fudbal, nikako i negativno. Ako neko misli da će to biti samo igrači srpske nacionalnosti, to je smiješno, bolesno. Pa, ovo je sport, nema veze sa politikom. Poziv će dobiti svi igrači čije je porijeklo sa prostora Republike Srpske. Dakle, Zvjezdan Misimović, Branimir Bajić, Zlatan Muslimović i drugi igrači, da sada ne navodim napamet", kaže Petković i dodaje da još uvijek nije poznato ko će biti selektor reprezentacije Republike Srpske.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptyUto 1 Jul - 14:23

Nek je sa srecom, ako Bog da za koju godinu da zaigramo na Evropskom prvenstvu cheers
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptyUto 1 Jul - 16:22

takodje se pridruzujem cestitkama i ako bog da da sl.prvensvo uzmemo mi... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kym

Kym


Number of posts : 951
Peпyтaциja : 4
Registration date : 10.02.2008

Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptySre 2 Jul - 2:10

3prsta serbian kolo pivo barjak ratnik



Sta mislite za koga ce navijati muslimani (mosnjaci) kad RS bude igrala protiv reprenzetacije Srbije? Very Happy


_________________
Nazad na vrh Ići dole
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptySre 2 Jul - 10:52

lolol lolol lolol lolol lolol
Vrlo, vrlo mocno pitanje!
Nazad na vrh Ići dole
Labud

Labud


Number of posts : 4485
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.04.2008

Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske EmptySre 2 Jul - 11:29

ma to njih nece ni zanimati uopste niti ce je gledati...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty
PočaljiNaslov: Re: Fudbalska reprezentacija Republike Srpske   Fudbalska reprezentacija Republike Srpske Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fudbalska reprezentacija Republike Srpske
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт-
Skoči na: